Svibanj 12, 2024, 17:54:17 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: konac opasan za platydorase...  (Posjeta: 1284 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlokobni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
konac opasan za platydorase...
« u: Travanj 16, 2005, 21:23:00 poslijepodne »
već sam sam počeo pisati temu u rubrici "bolesti" sa pitanjem namijenjenim poznavaocima riba dna(stini prvenstveno) o sljedećem problemu



bacim zadnji pogled na jadnika koji umire 2 dana na jednom mjestu i nikako da krepa, da vidim bar 1 znak bilo kakve bolesti, i nekak mi postane sve sumnjivo! probam ja costatusa( kojeg imam 4 mjeseca, vidio sam ga 3 puta, a sad odjednom stalno na otvorenom) pomaknut, a on- ko zaljepljen za drvo!!! izvadim ja čitavo drvo, zajedno sa ribom i skužim da je bočna peraja zapetljana za konac kojim je pričvršćena ova biljka na slici, kojoj ne znam ime, jer ne znam k***a o biljkama!!! odrežem konac i pustim jadnika, koji evo, živ i zdrav, pliva, samo što vuče konac za sobom, jer mu se dotični doslovno zavezao oko peraje...eto jedne anegdote, vezane uz opasnosti koje prijete našim ribama u akvariju... neki će se zamisliti i pogledati šta to sve može naškoditi njegovom kućnom ljubimcu, dok će se većina samo nasmijati i reći:" to se meni ne može desiti!", popit pivu do kraja, bacit, drkicu i otić na spavanje... ipak ljudi, moj savjet- izbacite iz staklenke sve što mislite da može ozljedit vašu ribicu!
Moram li zalijevati akvarijske biljke?

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
konac opasan za platydorase...
« Odgovori #1 u: Travanj 16, 2005, 23:24:00 poslijepodne »
Jadan ali dobro je da je ipak sve dobro prošlo i barem sam se malo nasmijala ovome tvom ne čistaču,već samom pisanju i osmišljavanju ovog posta Svaka čast!!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
konac opasan za platydorase...
« Odgovori #2 u: Travanj 16, 2005, 23:48:00 poslijepodne »
moj je krepao na vrlo sličan način, naime, u akvarij mi je upao
dio čarape(najlonke) koje koristim za stavljanje aktivnog ugljena i to
naravno tako da nisam ni skužio ni vidio..u svakom slučaju, platidoras
se je zavukao u čarapu i to je bilo to...kad sam ga skužio (
valjda drugi dan ) već je bio na umoru...

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
konac opasan za platydorase...
« Odgovori #3 u: Travanj 17, 2005, 16:32:00 poslijepodne »
jedom prilikom kada sam cistio akvarije na faksu pretumbavao sam i ribe iz jednog u drugi, jedna od njih je bila i poveći platidoras ... ulovio sam ga u onu svilenkastu mrezicu ... zapetljo se ko kreten, koprca se dok ga otpetljavam, ja poludio, jedva ga oslobodio i nikad ga vise nisam dirao

Offline zlokobni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
konac opasan za platydorase...
« Odgovori #4 u: Travanj 17, 2005, 20:22:00 poslijepodne »


gle bedačeka...bar sam ga uspio slikat, sad ga opet neću vidjet dok se opet ne uvali u neko s*anje!
Moram li zalijevati akvarijske biljke?