Travanj 25, 2024, 15:47:27 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: reptimania... bolest napreduje!!!  (Posjeta: 20791 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #25 u: Svibanj 30, 2006, 08:43:00 prijepodne »

ako ce te raditi cijeli stakleni terarij onda napravite poklopoac od iverala ili sperploce







poklopac je raden od sperploce debljine 10 mm, ima negdje tema u uradi sam
pozdrav

Edited by: LeeMoon
 

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #26 u: Svibanj 30, 2006, 10:32:00 prijepodne »
Hvala... nasla sam ju bila prije...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #27 u: Svibanj 30, 2006, 11:39:00 prijepodne »
 
Citat: Bach


Saša... .ti na ovom terariju koji si tu stavio nisi radio prednja klizna vrata... jel mozemo i mi tako nesto sloziti? Prednja i straznja stanica cijele u staklu, bocne gore s otvorima za ventilaciju (ako je staklo visoko 50 cm, koliko bi trebala biti visina ventilacije, 10 cm ili više?) i cijeli poklopac u mrezi?


E da, s obzirom da cemo ga mi raditi cijelog u staklu, kako da rijesimo te mrezice? Mislim, kako da ih spojimo sa staklom a da to ne izgleda zamuljano? Jel imas koju ideju?


Ovako, ventilacija bi trebala biti dijagonalna, znaći na jednoj strani dolje na drugoj gore i na poklopcu preko cijele dužine,... širine nekih 15cm, ne mora biti na sredini!Ako je staklo terarija  50cm , odnosno poklopac bi trebalo dignuti još za nekih 10cm, jel ako od visine stakla od 50 oduzmeš 15cm koje će ti lampa uzeti, kaj dobiš? Niš.
.. A zakaj i zadnja stranica od stakla, kaj nije drvo jeftinije?  

.... no dobro vidim da treba napraviti članak kako napraviti terarij za Bradonje...... ti lijepo malo pričekaj sa izradom a ja bum napisal članak koji bu Vedran stavio na web.Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #28 u: Svibanj 30, 2006, 13:57:00 poslijepodne »


Citat: Saša
Ovako, ventilacija ...širine nekih 15cm...Ako je staklo terarija 50cm , odnosno poklopac bi trebalo dignuti još za nekih 10cm... A zakaj i zadnja stranica od stakla, kaj nije drvo jeftinije?



Da rezimiram... ako gledam s fronte, jedna bocna stranica ima gore, a druga dolje ventilacijski otvor... O.K.


Daj mi samo molim te jos reci, jer svako drugacije racuna, sta podrazumjevas pod sirina? Ja sam mislila provuc ventilacijski otvor od prednjeg do straznjeg dijela terarija, dakle cijelom duzinom od 50 cm (reci ako nije potrebno!!!) ali ne znam koliko visok bi otvor trebao biti!?


Pravi poklopac ionako nisam mislila stavljati nego napraviti nesto kao, ako se sjecas onog malog terarija od exoterre kojeg sam dobila, mrezu preko cijele povrsine, a koja je ipak dobro pricvrscena da malac ne zbrse... neonke i reflektorice sam mislila staviti izvan terarija, odmahiznad mrezice, a kako bi to što bolje izgledalo cijela prica bi bila sakrivena u knaufu koji bi opet imao ventilacijske otvore da se sve skupa ne skuha. Jel O.K. da sve stoji izvan terarija?


E sad, zašto staklo? Zato što postoji mogućnost da ga dobijemo džabe! Jel to o.k.? Ako ne, cemo ici na ivericu...

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #29 u: Svibanj 30, 2006, 14:00:00 poslijepodne »


E da, jos nesto, cini mi se da sam negdje na forumu vidjela da je netko imao crveni pijesak s bradonjama... di se to moze nabaviti?


Koliko debeli stiropor da uzmemo za izradu pozadine? I, na koji nacin, ako je stiropor tanji (ako je to uopce sigurno) mozemo "nadostukati" recimo neke izbocine, a da cijela stvar drzi?


Znam da s njima ne treba stavljati biljke u terarij... a ako se ubaci nesto bas pustinjsko nepikavo? Jel to o.k?

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #30 u: Svibanj 30, 2006, 14:54:00 poslijepodne »
aloa ti je ok, sve ostalo zgrize i rasturi...tak je bar kod mene...
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #31 u: Svibanj 30, 2006, 22:14:00 poslijepodne »
1* Dužina je ono od naprijed znaći sa lijeva na desno, a širina je od naprijed do otraga.

2* Ovo za lampe je ok, ali ovo sa ventilacijom te nisam skužio?!?

3* stiropor uzmi 10cm... i onda mašta radi svašta.... lagano rezbarenje, pa onda se izrezbareno premaže u nekoliko slojeva fug masom(masa za fugiranje pločica) i to je to. kupiš fugmasu u boji, a željenu boju dobiješ sa tonerima koji se koriste boju kojom krečiš zidove.

4* crvenog pijeska ima po pet dučanima, ali je ubojito skup. Ja si sam radim smjese i sve je sa beštijama ok.... smijesa podloge je slijedeća.... odeš u pecev i kupiš onaj bijeli pijesak za dječicu(pakiranje 20kg za 25kn) i lijepo uzmeš lopaticu i kanticu i nakopaš crvene zemlje. Putiš zemlju da se osuši(poželjno ju je i prekuriti u mikrovalki) i onda ju fino izmrviš u prah i pomiješaš sa tim bijelim pijeskom do željnog tona.

....ajde pitaj.... znam da imaš joh 5000000 pitanja      
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #32 u: Svibanj 31, 2006, 09:08:00 prijepodne »


Citat: Saša



1* Dužina je ono od naprijed znaći sa lijeva na desno, a širina je od naprijed do otraga.

2* Ovo za lampe je ok, ali ovo sa ventilacijom te nisam skužio?!?

3* stiropor uzmi 10cm... i onda mašta radi svašta.... lagano rezbarenje, pa onda se izrezbareno premaže u nekoliko slojeva fug masom(masa za fugiranje pločica) i to je to. kupiš fugmasu u boji, a željenu boju dobiješ sa tonerima koji se koriste boju kojom krečiš zidove.

4* crvenog pijeska ima po pet dučanima, ali je ubojito skup. Ja si sam radim smjese i sve je sa beštijama ok.... smijesa podloge je slijedeća.... odeš u pecev i kupiš onaj bijeli pijesak za dječicu(pakiranje 20kg za 25kn) i lijepo uzmeš lopaticu i kanticu i nakopaš crvene zemlje. Putiš zemlju da se osuši(poželjno ju je i prekuriti u mikrovalki) i onda ju fino izmrviš u prah i pomiješaš sa tim bijelim pijeskom do željnog tona.

....ajde pitaj.... znam da imaš joh 5000000 pitanja



1. Onda smo se skuzili ... E sad, da li da ventilaciju stavim cijelom sirinom terarija (50 cm) kako sam mislila ili da bude kraca? Ono sto me zanimalo je koliko visok taj otvor mora biti? I drugo, na koji nacin ste ju vi pricvrstili za staklo, ako tko je (vidjela sam da si ti stavljao one resetke za kupaonska vrata ... mozda je njih lakse uklopit u staklo nego mrezu?


2. , ma nije ni cudo da nisi skuzio jerse nisam ni ja skuzila sada kad sam opet citala ... dakle, poglec ovu sliku:





pa onda ovu





Po istom principu bi napravili i terarij... za bradonju ...terarij bi isao na desnu stranu sanka, okomitu na ovu gdje je akvarij i vidio bi se s 3 strane, ovako nekako (nisu mi bas umjetnicke sposobnosti za pohvalu ali vidi se sta hocu rec - valjda ):





Dakle, javlja se problem toga da je sada cijeli terarij zatvoren u knauf i ima samo bocne otvore za ventilaciju, s jedne strane gore s druge dolje... npr. ovako:





Neoke i reflektorica bi bili naravno ispod knaufa, a ispod njih na vrhu terarija bi bila mreza za ventilaciju preko cijele povrsine terarija... e sad, kako ne bi skuhali sirotu zivotinju trebali bi napraviti otvore za ventilaciju i u knaufu ili gore na sank ploci... mozda ne bi bilo lose ovako? Jel ima tko koju bolju ideju?





Ovo sto je terarij u sanku vas ne treba brinuti jer se za njim ne sjedi, a iako mozda tako izgleda, nije na prometnom mjestu, a lijepo se vidi s kauca iz dnevne sobe ...





3. dakle, 10 cm stiropor... O.K... a sta ako hocu napraviti ovak neke izbocine:








4. Mrak... hvala


A sta cu... rade da se pripremim prije nego da zivotinjica pati kad dode ...


U svakom slucaju, puno ti hvala na odgovorima

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #33 u: Svibanj 31, 2006, 09:41:00 prijepodne »
1* za staklo se koristi perforirani aluminij to je ono kaj se nalazi na ventilacijskim otvorima na kupovnim terarijima. One aluminijske trake sa sitnim rupicama. Može i mrežica, sve se to lijepi silikonom. A kad mrežicu zalijepiš možeš rubove gdje si ljepila prektiti nekom lajsnicom....drvenom metalnom... tebi na volju.

2* Gornju ventilaciju ovako riješi....



3* ljepi silikonom, rezbari skalperom, pali upalječem pusti maštu da radi, nemoj raditi po šablonama, i opet ti velim, otvori maštu i pusti ju da napravi što želi..... izrada pozadine je umjetnost kiparstva...pa ako ti modeliranje ne leži... prepusti to nekome drugome....ali ja brijem da ti to možeš!!!

Gooo Bcahica Gooo...!!!          

4* Ajd bar smo nekaj riješili    . Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #34 u: Svibanj 31, 2006, 09:44:00 prijepodne »
E..da kaj na terariju za bradonju budu bila prednja klizna vrata?
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #35 u: Svibanj 31, 2006, 10:20:00 prijepodne »


1. O.K. da ne trazim previse, je znas ovak iz rukava di ih ima za kupiti? A sta je s onim mrezicama kaj si ti koristio?


2. gornja ventilacija... je i ja sam to mislila kao prvo rjesenje ali onda sam se sjetila da bi kroz nju moglo sibati van svjetlo... a to ne bi htjela (doduse, i u ovoj mojoj varijanti bi sibalo van pa ni to nije najbolje rjesenje... kak da to rijesim? mozda da stavim neko sjenilo za neonkusa prenje strane?


3. znaci stiropor na stiropor silikonom... i to ce drzati? Ma jedino me strah ako se malac popne na taj izboceni dioda se siropor ne strga pa da mali ne zvekne i ozljedi se? U svakom slucaju pretporstavljam da te izbocine ne bi trebale biti previse izbacene van?Ali ako ti amenujes, O.K.


Za sablone ne brini... to mi nikako ne lezi... ja volim unikate ... sablone mi samo daju ideju ...


4. yes


Za prednju stranicu...


Ma znas sta, nekaj si jos mislim... znam da je prakticnije s kliznim vratima, ali ako nije nuzno potrebno onda ne bi...


Naime, nekako mi je ljepse kad je prednja strana cijela u staklu... mislila sam cijelu stvar rijesiti kao kod akvarija... vidis ovu drvenu plocu iznad... e ona ce biti na sarke i moci ce se dizati (naravno u 2 dijela, dio iznad akvarij i dio iznad terarija ce biti iz 2 dijela)...


Kod akvarija, a tako sam mislila i kod terarija, userafiti neonke u plocu tako da ih ne moram micati kad trebam doci do tankova nego da se dizu zajedno s plocama... i u principu ce pristup biti O.K... jednostavan... a i cijeli knauf je zamisljen tako da se moze u potpunosti maknuti, cijela konstrukcija... glavni razlog je bio prvotno zbog akvarija, ako se desi neko sra*e da ga mozemo maknuti, ali i inace je prakticno...


Sta mislis?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #36 u: Svibanj 31, 2006, 10:39:00 prijepodne »
Onda će terarij trebati biti visoko pdignut do tog poklopca , jer UVB lampa ima učinka na max 30cm, a sa vremenom slabi. Ne znam di ima za kupiti aluminija, ali znam da je vraški skup..... ostalo prepuštam tebi na volju...već sam ti sve rekao.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #37 u: Svibanj 31, 2006, 11:11:00 prijepodne »


Pa onda cemo userafiti nosace u drvo i za njih pricvrstiti neonke daih spustimo da budu blize terariju...





sad moram poslati ... 1 post.... pa sam na ... 400!!!!Edited by: Vedran

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #38 u: Svibanj 31, 2006, 12:03:00 poslijepodne »
Citat: Bach



sad moram poslati ... 1 post.... pa sam na ... 400!!!!








broji opet

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #39 u: Svibanj 31, 2006, 12:25:00 poslijepodne »
Ma bezobraznik

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #40 u: Svibanj 31, 2006, 15:46:00 poslijepodne »


A kako vam ovo izgleda?



Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #41 u: Svibanj 31, 2006, 15:47:00 poslijepodne »


ili jos bolje na fotki!





Ta na na na!!!!!!!!!!!! Eto ti na, dosla sam do 400 (ako me opet ne spojis)

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #42 u: Svibanj 31, 2006, 15:48:00 poslijepodne »
Ova na fotki je malo zeznuta u kutu ... ova gore iznad nje je tocnija

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #43 u: Svibanj 31, 2006, 15:49:00 poslijepodne »
Ma u stvari obje su zeznute, ali valjda cete skuziti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #44 u: Svibanj 31, 2006, 16:10:00 poslijepodne »

Citat: Bach

A kako vam ovo izgleda?



..ovo mi izgleda kao visoki stupanj bolesti.....
onak blejiš u akvarij i terarij posle posla... a na radiju ide... "ja sam jedan od najbolesnijih u gradu...."

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #45 u: Lipanj 01, 2006, 10:42:00 prijepodne »
To! To je ideja

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #46 u: Lipanj 01, 2006, 10:43:00 prijepodne »
Saša, jesam li ja dobro negdje procitala da se bradonje moze na kratko (tjedan -dva) ostaviti sa hranilicom?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #47 u: Lipanj 01, 2006, 10:53:00 prijepodne »
.....pa ono, ja se tu ne bi želio mješati! Nije tu stvar samo hrane, tu su i feculentie koje kad bi se skupljale dva tjedna... brrrr ne želim to niti pomisliti.....uz to se mogu desiti razno razne komplikacije.... kod mene to ne bi išlo..Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #48 u: Lipanj 01, 2006, 10:56:00 prijepodne »
ja mislim da se to  ne bi smjelo raditi...nikada...sa bilo kojom zivotinjom ...mislim kada samo pomislim koliko toga moze poci po zlu...previse varijabli....ne...bolje ne...
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
reptimania... bolest napreduje!!!
« Odgovori #49 u: Lipanj 01, 2006, 10:59:00 prijepodne »
baš sam se gore u postu nadopunjavao, a u međuvremenu me je nadopunio Kalel..  
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti