Travanj 19, 2024, 07:54:15 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica  (Posjeta: 1615 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brukva

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 140
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb , Markuševec
Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica
« u: Siječanj 29, 2014, 21:28:49 poslijepodne »
Poklopac juwel rekord 112, crkla je prigušnica. Uspio sam otvoriti poklopac da ne pukne (jedva jer je tvornički zalijepljen).
Da li staviti elektronsku prigusnicu ili da zamijenim s istom elektromagnetskom? Koja su vaša iskustva?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica
« Odgovori #1 u: Veljača 01, 2014, 10:47:36 prijepodne »
elektronska ti je u svakom slucaju bolja, a mislim da ti i razlika u cijeni nije bas velika? nisu tako skupe prigusnice
neznam tocno kako izgleda na 112 ali ja sam ti to davno radio na njihovim duzim lampama, pretvorio t8 u t5, samo sto je zeznuto i trebas pazit kako izolirati zice i cjelo kuciste nakon sklapanja, zeznuto je jer je velik napon a vlaga se kondezira u poklopcima..ja sam koristio silikon i epoxy, i sve pritegnuo sarafima., a ako mozes doci do ljepila koje ce dobro drzati tu plastiku onda nebi trebao biti takav problem

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica
« Odgovori #2 u: Veljača 01, 2014, 11:31:48 prijepodne »
sve to zastruži van i složi led rasvjetu za te novce..... 70 kn driver + 15 ledica od 3w 50 kn, dimmer 20 kn, i kakve cijevi izoliranja i bakrači..... naravno to je moj prijedlog... ;)

Offline brukva

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 140
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb , Markuševec
Odg: Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica
« Odgovori #3 u: Veljača 01, 2014, 11:55:35 prijepodne »
Hvala na odgovorima,
Išao sam na el.prigušnicu jer se manje grije, a i koštala me 0 kn. LED sa dimmerima će malo prićekati.
Ne treba mi više svijetla (tanganyika) tako da ostaje t8. Vidio sam na netu da ljudi režu ovakva poklopce sa dremmel, ali za to nema potrebe jer je ljepilo slabo na gornjoj reviziji. Uglavnom evo slika, nadam se da će nekom pomoći ukoliko bude htio promijeniti u t5 ili ima isti problem kao ja.

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: Juwel poklopac 2x18w pregorila prigušnica
« Odgovori #4 u: Veljača 01, 2014, 12:36:22 poslijepodne »
ja sam ti otvorio juwelov poklopac od rio 400, namučio sam se ko isus, a anda kad sam promijenio prigušnicu samo sam zasilikonizirao sa crnim silirub silikonom, i onk je za sada....