Ožujak 28, 2024, 12:46:14 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Peru - Apisto biotop  (Posjeta: 5173 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Peru - Apisto biotop
« u: Rujan 20, 2017, 14:40:29 poslijepodne »
Pozdrav!

dimenzije: 60x30x30 + pregradni filter preko cijele zadnje strane akvarija
rasvjeta: led na daljinski upravljac s mogucnoscu pojacavanja i smanjivana intenzitete svjetla (kad je u pitanju ovakav tip biotopa odlicna stvar, stvarno se moze dobiti super atmosfera)
vrste: apistogramma cacatuoides, cory panda, paracheirodon innesi, ancistrus
hard: nesto loza, nesto granje iz šume, pijesak(savski mislim)

za pocetak, akvarij vise nije u funkciji, moralo se na sezonu :)
kao i inace morile su stare brige...osudjen sam na riblje vrste koje sam u mogucnosti nabaviti pa sam biotop slagao naopako...vidio sam sto bih od riba mogao nabaviti, pa onda trazio gdje te ribe zive na istom podrucju...da ne davim s tim toliko nasao sam konkretniju lokaciju od "peru" kao sto naslov kaze...ali posto sam morao rasformirati akvarij jednostavno nisam isao u daljne istrazivanje.
kvaliteta slika je ocajna...nemam fotoaparat kakav bi bio potreban, a u toj zurbi u kojoj sam bio nisam proveo plan do kraja da posudim fotoaparat i odradim zavrsne fotografije.
mobitelom sam poslikao sto sam poslikao i to ce biti tu...htio sam da mi ostane bilo sto za arhivu.
bez obzira na to, sa zadovoljstvom otvaram ovu temu jer meni je ovaj postav bio jako drag, a i radu cu pomoci ako netko zeli raditi nesto slicno i ima bilo kakva pitanja.
jos nesto vezano za lokacije, vrste riba i slike lokacija...pa ubio sam se guglajuci, ako itko ima link na kojem bi se mogle takve stvari naci na jednom mjestu nek obavezno salje :) inace, mislim da bi manje vremena potrosio da sam isao roniti u peru :)

e sad, hard sam sklopio od barem pet vecih grana i dosta sitnih grancica...na dijelu iznad vodenog stupa sam instalirao jednu vrstu puzavca i grancice vrbe...i jedno i drugo je ustilo korjenje u vodu i fino preemrezilo akvarij s tim da je vrba iznad vode cak i prolistala. s vremeno se puzavac razrastao i sam se dodatno ucvrstio na granama.
za bojanje vode i kao dekoraciju sam koristio lisce hrasta, u jednom trenu sam probao i s liscem vrbe, a li naravno odustao sam jer brze trune od hrasta...


TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #1 u: Rujan 20, 2017, 14:50:33 poslijepodne »
sad cu bez nekog reda s brda s dola pobacati ostale slike koje imam pa koga zanima nek lista,
ponavljam kvaliteta slika je uzas, al eto, nek se zabiljezi...
p.s. medju slikama je i jedna na kojoj se vidi da na granju iznad povrsine raste gljiva...to se dogadjalo malo malo...prava dzungla ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #2 u: Rujan 20, 2017, 15:16:49 poslijepodne »
znaci, ako nekog nesto zanima ili ima kakvo pitanje, komentar ili pokudu...tu sam :up:
TikaTaka, MadaFaka

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #3 u: Rujan 20, 2017, 18:11:17 poslijepodne »
Odlicno izgleda, zelja mi je u skorije vrijeme sloziti jedan takav black water akvarij, ali nikako uloviti vremena... Ovu boju vode si dobio samo sa liscem hrasta ili si dodavao nekakvu kemiju?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #4 u: Rujan 20, 2017, 20:35:42 poslijepodne »
Odlicno izgleda, zelja mi je u skorije vrijeme sloziti jedan takav black water akvarij, ali nikako uloviti vremena... Ovu boju vode si dobio samo sa liscem hrasta ili si dodavao nekakvu kemiju?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

liscem hrasta...prokuhavao sam lisce i grancice hrasta da puste boju...taj "caj" koji dobijem dodam vodi koja sluzi za redovnu tjednu ili dvotjednu izmjenu vode...
znaci...ako npr. radis tjednu izmjenu vode od 25% vode u akvariju...ti odoka pripremi 17% obicne vode, a na to dodaj 8% ove obojane koju si dobio kuhanjem lisca...
ja sam ti sada dao neku okvirnu brojku, ali naravno ti ces povecavati ili smanjivati omjer ovisno o tome koliko zelis da ti voda bude tamna...
osim toga ja uvjek preferiram rasvjetu od oko 3000 kelvina za akvarije ovakvog tipa...znaci zuckasto...toplo svjetlo...akvarij mi tako izgleda manje sterilno...i to utjece na boju vode...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #5 u: Rujan 20, 2017, 20:39:16 poslijepodne »
Odlicno izgleda, zelja mi je u skorije vrijeme sloziti jedan takav black water akvarij, ali nikako uloviti vremena... Ovu boju vode si dobio samo sa liscem hrasta ili si dodavao nekakvu kemiju?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

imas i kupovna sredstva za tamnjenje vode, to ti ugl. pojednostavnjuje stavri i olaksava posao...a sad koliko kosta pojma nemam, ja sam uvjek ovako radio...jednostavno, ja tako i tako mijenjam suho lisce u akvariju svaki puta kada mijenjam vodu, a da bi tonulo tako i tako ga moram prokuhati...u tom procesu ujedno dobijem boju za vodu :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #6 u: Rujan 20, 2017, 21:33:03 poslijepodne »
Lijepo izgleda. A što se tiče onoga "Ubio sam se guglajući" Isti problem i kod mene.
To je da čovjek izludi. Biotop je lako napraviti, čak i ribe nabaviti ali kada treba nešto napisati o tom biotopu.... Bah.. >:(
Informacijama ni traga.
Hoćeš li slati na BADC takmičenje?

Offline bishop052

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 178
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Philippines
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #7 u: Rujan 21, 2017, 01:22:46 prijepodne »
lijepo izgleda .
možeš li napisati nešto vise o toj led rasvjeti ?

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #8 u: Rujan 21, 2017, 15:04:12 poslijepodne »
Lijepo izgleda. A što se tiče onoga "Ubio sam se guglajući" Isti problem i kod mene.
To je da čovjek izludi. Biotop je lako napraviti, čak i ribe nabaviti ali kada treba nešto napisati o tom biotopu.... Bah.. >:(
Informacijama ni traga.
Hoćeš li slati na BADC takmičenje?
da, strasno...imao sam slucaj di sam nasao video jedne rijecice koja je proitoka rijke koja je pak pritoka amazone...znaci imao sam lokaciju, imao sam video u kojem se vidi kako to izgleda pod vodom (klasicno granje lisce i trci trci biljcica), prepoznao sam naravno crvene neonke i upecao sam u kadru jednu vrstu apistogramme...onda sam lajkao sve apisto grupe na fb-u i trazi pomoc da mi ljudi kazu o kojoj je apistogrammi rijec...cak sam i tu uspio saznati koja je to riba, ali tu vrstu apistogramme je u rh neizvedivo naci (u mjedjuvremenu sam zaboravio o kojoj je rijec)...
iskreno, trebalo mi je bar mjesec dana da uspijem pronaci covjeka u hrvatskoj koji ima i voljan je poslati mi autobusom apistogrammu cacatuoides (a ona nebi trebala biti problem za nabaviti)...
i ovo o cemu pricas je sizifov posao, naci podatke o lokaciji...u najboljem lucaju sve je dosta poopceno i nije opsirno...
vjerujem da je i to bio jedan od razloga za tvoj postav "kopacki rit" :)  ja imam slicnu ideju vec dosta vremena, raditi biotope slavonskih rijeka, rjecica i potoka :D  baj d vej, taj tvoj biotop je boli glava, po meni je bio za prvo mjesto bez konkurencije, al eto.

sto se tice prijave na natjecanje...to je bila jedna od ideja na pocetku...rado bih ga ja prijavio i sada, ali mislim...nisam bas siguran da i jedna sika od ovih koje imam zadovoljava kvalitetom...pogotovo ove frontalne, vide se obrisi sobe i moje glave :D
ako ti mislis drugacije reci, obradovalo bi me to :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #9 u: Rujan 21, 2017, 15:09:41 poslijepodne »
lijepo izgleda .
možeš li napisati nešto vise o toj led rasvjeti ?

to je rasvjeta koju sam plovnu kupio preko foruma...na slici se vidi kako izgleda...bila je slaba za bilo kakvo bilje, a za ovakve biotope mi nije odgovarala temperatura tj. boja svjetla. tako da sam to sto sam imao dao kolegi koji mi je ugradio traku sa toplim svjetlom i stavio "senzor" preko kojeg mogu daljinskim upravljacem palit-gasiti te pojacavati-smanjivati svjetlo
TikaTaka, MadaFaka

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #10 u: Rujan 21, 2017, 19:02:09 poslijepodne »
Da, to je problem. Fotke za takmičenje moraju biti dobre kvalitete. Jer đabe ako si sve dobro odradio a fotke su loše.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Peru - Apisto biotop
« Odgovori #11 u: Rujan 22, 2017, 18:59:31 poslijepodne »
Da, to je problem. Fotke za takmičenje moraju biti dobre kvalitete. Jer đabe ako si sve dobro odradio a fotke su loše.
da, na zalost je to gotova stvar, postav vise nije u funkciji...
bas sam malo citao koji su uvjeti i sto treba zadovoljiti da bi uopce upao u BADC natjecanje...da nisam bio u situaciji kakvoj jesam i da nisam morao brzo rasformirati akvarij odradio bih ja fotografije koje bi zadovoljile sto se trazi, dovukao bih nekog da mi to odradi...ali ovo sve ostalo sto je nabrojano, bome treba napraviti lavovski posao ako zelis upasti u natjecanje...ispada da je naj laksi dio posla sloziti postav :D
TikaTaka, MadaFaka