Ožujak 29, 2024, 15:00:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: versa garden  (Posjeta: 1875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
versa garden
« u: Svibanj 06, 2020, 19:32:43 poslijepodne »
naletio sam na aquaelov versa garden:
https://www.aquael-aquarium.co.uk/produkty/pond-garden/pond-garden-new/versa-garden/
na slikama i par filmica izgleda odlicno, ali nisam bas previse stvarnih setupa vidio. taman mi je iznad akvarija prazan zid, pa mi palo na pamet da zasadim malo zacina, koji puzavac i sl.
e sad, koliko to odrzavanja zahtjeva, kako u stvarnosti izgleda, kako utjece na akvarij (54L)... da li je neko ima iskustva ili savjet za podjelit?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: versa garden
« Odgovori #1 u: Svibanj 06, 2020, 19:54:56 poslijepodne »
Možeš, naravno. To je samo dodatna filtracija.
Moš puzavac i samo piknut, zataknut u akvarij.
Moj Bettan voli spat među korijenjem.
E sad, ak očekuješ da buju začini baš rasli ko ludi, mislim da nebudu. To ti bolje u teglice i na balkon.
A ak buš stavljal i začine, samo nemoj peršin i češnjak!
Ribe se useru od straha kad njih vide!  :D

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: versa garden
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2020, 11:50:50 prijepodne »
moze, slozit cu im nekaj da si mogu skuhat juhu dok sam ja na moru;)
to mi je u dnevnom boravku pa gledam zapravo najvise kako bi se estetski uklopilo. sad ce ljeto pa necu nis zapocinjat, budem jos vidio na jesen.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: versa garden
« Odgovori #3 u: Svibanj 07, 2020, 17:46:12 poslijepodne »
To sam vidio vec par puta, ali nikada nisam odlucio uzeti.  Kako funkcionira to, da li ima neki protok vode, izgleda kao teglice iznad akvarija?

Pošto si se odlučio uzeti već, stavi slika, a i mišljenje na kraju.
:)

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: versa garden
« Odgovori #4 u: Svibanj 08, 2020, 12:06:24 poslijepodne »
dodje pumpica i cijevi u kompletu, pumpa ide u akvarij i vrti vodu kroz teglice. malo sam gledao okolo, ima i boljih komponenti, ali ih je tesko skupiti sve na hrpu. video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=196&v=JuqddeLcqvw&feature=emb_logo

za sad mi je idea staviti plocu od iverice na zid (da izbjegnem vlagu na zidu), na iveral zakaciti teglice, teglice sakriti sa drvom, kamenom i sl. kad bilje naraste, teglice se nebi trebale vidjeti.
nebum nis radio prije jeseni, pa ako slozim, posaljem slike:)

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: versa garden
« Odgovori #5 u: Svibanj 10, 2020, 19:51:54 poslijepodne »
bas sam gledao kako bi ovo na 16l funkcioniralo, miss da premalo vode i nutrijanata. Kozice su mi unutra.

Na RIO imam redukciju Y sa 4/6mm pa bi mogao od filtera tj. crijeva dovod staviti, ali imam 2x filtera i nemam mjesta za standardni povrat ispod poklopca. Sada jos Co2 mi ide u akvarij i veliki gubitak bi tako bio.
Znaci: RIo nista

Jedino na 16l, kozicnjaku..., budem vidio, mozda te preteknem sa realizacijom, a vjv sacekam tvoju izvedbu.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: versa garden
« Odgovori #6 u: Svibanj 11, 2020, 11:25:02 prijepodne »
ja imam 54L (60x30x30) pa mi po dimenzijama taman odgovara. kako sam sad stalno doma i imam vremena svasta mi pada na pamet, ali se nadam uskoro pobjec na more i vjerovatno cu vecinu ljeta biti tamo, pa zato odgadjam. u glavi  mi to izgleda super, poljepio bi onaj kokosov treset, mahovinu, grane, lijane i sl. po teglicama, slozio puzavac da se spusta uz akvarij i svasta nesto, ali vidjet cemo koliko cu vremena i entuzijazma imat na jesen:)
ako slozim, svakako stavim slike.