Ožujak 28, 2024, 10:27:23 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mužjak karas  (Posjeta: 13323 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #25 u: Svibanj 03, 2007, 13:21:00 poslijepodne »
A joooooj neznamtko ima tad imendan morati ću negdje naći...nego puno je tih jajašaca koja su bila prozirna a sad imaju bijelu točkicu a malo je prozirnih što su ostali prazni.A mislim da je za to zaslužan general tonic da nema infekcija ni bijelih pa su ta prozirna-ostala prozirna.Nešto to sporije ide mislim da će trebati još 2,3 dana najmanje..vidjeti ćemo.
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #26 u: Svibanj 03, 2007, 13:32:00 poslijepodne »


Zavisi ti od temperature.. Kolika ti je temperatura u akvariju?


ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #27 u: Svibanj 03, 2007, 14:30:00 poslijepodne »
E, baš mi je drago da su se javili Marijana&Vjeko, ljudi stvarno znaju...slušaj ih!

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #28 u: Svibanj 03, 2007, 15:43:00 poslijepodne »
Hvala babyboom, na komplimentima.. Ali tek da znate sve što sam ikada imao sve sam mrijestio osim zlatnih!!! A radio sam sa ramirezima, skalarima, nigrićima, sajicama, corydorasima aeneusima (još ih uzgajam), apistogramme cacatuoides, ancistruse, bette splendens, gupye, platye, švertove, mollye (sad imam crne i narančaste).. Od svega najviše se isplate živorotke i zlatne( ali njih nikako da dočekam)
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #29 u: Svibanj 03, 2007, 20:51:00 poslijepodne »


Ne dijelim ja komplimente, već sam skužio preko foruma da si imao puno raznih ribljih beba...i to je sigurno iskustvo koje treba respektirati! Moje je znanje (za sad, nadam se) samo teoretsko... A vidim da je Vikingica u panici...brižna "mama"


I, baš ti zavidim na tolikim bebačima!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #30 u: Svibanj 04, 2007, 13:56:00 poslijepodne »
Od 20-24 navečer bude oko 16-18...
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #31 u: Svibanj 04, 2007, 13:58:00 poslijepodne »


Je, istina imali smo dosta ribljih beba.. Ali na žalost nikada zlatne.. Ja sam dosta čitao o njima preko interneta i iz raznih knjiga, tako da i ja imam samo teoretsko znanje o zlatnim ribicama. Samo sam primjetio da kada su mi zlatkice vani(u ribnjaku) da ne obolijevaju i da im baš godi kada su vani. Najprije sam ih držao u 4 akvarija od 200 litara (bilo ih je oko 50 komada) i onda su mi počele ugibati, kada sam ih prebacio vani prestale su obolijevati.. kuc, kuc o drvo. sada ih čekamo da dođuna mrijest.. Nalaze se u zlatnom kavezu u ribnjaku i valjda će biti nešto od njih..
ZADAR

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #32 u: Svibanj 04, 2007, 13:58:00 poslijepodne »
Dobila sam prije mjesec i pol 16 mladih gupija sad čekam da dobiju boju ali imam neki feeling da za zlatne mnogi uvjeti trebaju biti omogućeni..nisam još od nikog čula da je dobio pomladak zlatnih
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #33 u: Svibanj 04, 2007, 14:02:00 poslijepodne »


Držim fige svim ribljim bebama...javljajte što ima...jesam li ja to dobro shvatio, zlatkići su stigli?


...a sad moram u školu...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #34 u: Svibanj 04, 2007, 14:06:00 poslijepodne »
Nisu babyboom a čini se da i neće a ako budu neće još 2,3 dana...
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #35 u: Svibanj 04, 2007, 14:50:00 poslijepodne »
Koliko ima da su ribe bacile ikru? Trebale bi se izleći za 5 do 7 dana, ovisno o temperaturi.
ZADAR

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #36 u: Svibanj 04, 2007, 16:16:00 poslijepodne »
Danas je 4.dan ali napokon vidim sitne,sitne okice u onim prozirnim jajašcima,ovo je nevjerovatno..Ima oko 20-25 takvih ako se izleže pola biti će izvrsno.Mislim da će za 2 dana biti mladih..E sad..da li ja to smijem hraniti jako usitnjenom hranom i kad smijem promijeniti vodu prvi put...?Please help...Biti će presitni molim vas savjete...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #37 u: Svibanj 04, 2007, 16:25:00 poslijepodne »
Isuse-pa ovo je čudo prirodeBabyboom sad vidim nakon dobrog zagledanja neke kao niti od par mm malo tamnije,prvo mi je izgledalo kao trepavica kad ono to je prilijepljena mlađ..koja se još 2 dana ne hrani..Joooj pa ovo će biti super..Nego kako ako počnem za 2 dana s hranjenjem a ona druga koja će se tek tad omrijestiti ne smije jestito će im štetiti?Jer novi mladi za 2 dana kad se pojave hrane se iz one kesice zar ne?Kako sad to uskladiti?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #38 u: Svibanj 04, 2007, 18:34:00 poslijepodne »


Suuuper! Neće im se ništa desit ako dobiju papat, ovi ostali će još papat svoj žumanjak...bar mislim...


Treba "udavit" Marijanu & Vjeku...oni su imali bebača...a mislim da svi maleni jedno vrijeme papaju svoj žumanjak... Dakle, gospodo, čekamo savjet...

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #39 u: Svibanj 04, 2007, 19:59:00 poslijepodne »
Kada im nestanu jajne kesice tj. kada male ribice proplivaju tada ih počni hraniti sa hranom u prahu ili još bolje sa micro crvima( ako nemaš mogu ti ja poslati kulturu). Pazi kada ih hraniš da im ne baciš previše hrane koju neće pojesti. Mogla bi ti se u tom slučaju jako zagaditi voda (digne se razina amonijaka) i ribice će u tom slučaju početi ugibati. Ja sam počinjao mijenjati dio vode drugi dan nakon što bi ribe proplivale. Mijenjaj im 10 % vode svaki drugi, treći dan. Ne znam koliki ti je akvarij u kojem su male ribice, što je manji to ćeš morati češće mijenjati vodu. Imam pitanje, radi sebe, koliko su ti stare matične ribe? Pazi ima jedna fora koja kaže kada se zlatne ribe počnu mrijestiti problem je kako ih zaustaviti da se mrijeste. Ti imaš malo bogatstvo!! Sa njima, ako imaš prostora, možeš napraviti pravi posao. Mlade kada počnu rasti prebaci u veće tankove. Za to ti nije potrebno više akvarija već kupi "karatele" to su ti one posude u kojima se radi mošt (za vino), ne znam kako vi to zovete. Ja bi kupio one od 350 litara i 700 litara, kupi zračne pumpe za dodavanje zraka i dobre filtere za filtraciju. Filtere možeš sama napraviti, uzmeš neku već plastičnu bačvu, unutra staviš spužvu, kamenja i aktivni ugljen. Napraviš tako da tti voda dolazi slobodnim padom u filter i staviš adekvatnu pumpu koja će to sve vrtiti.. Vjeruj mi uložena lova i trud će ti se vratiti
ZADAR

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #40 u: Svibanj 05, 2007, 13:58:00 poslijepodne »
Pa di ste sada??? Vikingica koliko su ti stare ribe??
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #41 u: Svibanj 05, 2007, 20:12:00 poslijepodne »
Vikingica očito spava...umorna mamica...znate kak je imat bebe...
A ja se moram pohvalit...moji su pužeki, Srećko i Dora, postali mama i tata...imam dvije nakupine jajčeka na poklopcu akvarija... Nemam pojma što s njima, ali vidjet ćemo....ako štogod bude, čuvat ćemo ih...


Offline Buba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Mužjak karas
« Odgovori #42 u: Svibanj 05, 2007, 20:21:00 poslijepodne »
I MOJE SU SE JUČER MRIJESTILE ALI SAM PREKASNO SKUŽIO. ŠMRC... SLIJEDEĆI PUT ĆU VIŠE PAZITI
Zagreb

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #43 u: Svibanj 05, 2007, 20:28:00 poslijepodne »
Kak nisi skužio da je dečko pobenavio i ganjao curicu? E, kad se to desi, onda, ako hoćeš bebe, moraš pazit s četvero očiju, ili ako nećeš, odvojit ili curicu ili njega...

Offline Buba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Mužjak karas
« Odgovori #44 u: Svibanj 05, 2007, 20:33:00 poslijepodne »


A kada imam dva dečka i dvije (debele) curice, pa više nisam znao tko koga lovi. To sam skužio prije par dana nakon što sam došao sa posla. Na panju je bilo par komada ikre ali jednostavno ih je čistač pokupio. Potaknuti ću ih ja na akciju sa smrznutom hranom i jačom filtracijom pa će biti bebača


Zagreb

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #45 u: Svibanj 06, 2007, 11:08:00 prijepodne »
Ne pada mi napamet kupovati bačve,malci su u kugli a za mjesec im stiže akvarij..Babyboom ima ih oko desetak što vise na stijenci stakla kad proplivaju valjda ću im znati dovoljno smrviti hranu jer nema kupiti mikrocrviju u mom gradu...Morati ću im izliti svu ovou vodu radi drugij jajašaca neoplođenih da to očistim ali još ne plivaju,samo njih dva tu i tamo drugi su zalijepljeni na stijenci.Kad da počnem ubacivati hranu?Sutra navečer?
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #46 u: Svibanj 06, 2007, 11:10:00 prijepodne »
A matične ribe pa kupila sam malu karasicu u drugom mjesecu,mužjaka pajčolanca dobila na poklon u drugom mjesecu-bio je mali i ženka je mala i mlada čini se...
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #47 u: Svibanj 06, 2007, 12:56:00 poslijepodne »
Dobro, nemoj ih hraniti dok svi ne proplivaju. Šteta što nećeš ići u malo ozbiljniji pothvat. Znaš, te ribe će ti bacati veliku količinu ikre oko 500 , a kasnije (kad narastu)do 1000 komada.
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #48 u: Svibanj 06, 2007, 13:21:00 poslijepodne »
uf, čovječe, znači da čovjek može imati cijeli dječji vrtić...superiška...samo nemam kamo s bačvama...al kad se preselim (jadni starci...)
vikingica, potpuno se slažem s marijanom&vjekom...treba samo činiti kako je rečeno, i bit će odlično! I desetero klinaca za prvi puta je sjajna stvar, pogotovo kod mladih ribica.


Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #49 u: Svibanj 06, 2007, 14:40:00 poslijepodne »
Ali ja im već ubacila hranu a joj ako im bude škodilo...