Travanj 19, 2024, 21:46:05 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS  (Posjeta: 6929 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« u: Lipanj 07, 2009, 19:13:04 poslijepodne »
Molim iskusne mišljenje koji je kompaktni digitalac bolji/kvalitetniji?

Razlika je u 2mp ali nije naravno u mp sve, oba imaju mogućnost snimanja u 16:9 formatu, hd kvaliteti, lumix ima ograničenje dužine videa 2gb a canon 4gb ako sam dobro našao. Tehnikalije su lične, no, koji daje kvalitetniju sliku/snimku, i općenito što bi vama poznavateljima bio izbor i zbog čega? Razlika u cijeni isto nije zanemariva i iznosi oko 700 kn od lumixa do canona 110, manje do canona 100.

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2009, 00:01:10 prijepodne »
bas sam na brzinu bacio malo oko na testove....od ovih canon je po meni najbolji...
 vidim cjenovno si negdje do 1700 kn?
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2009, 07:09:12 prijepodne »
A gdje si našao tu cijenu? Cijene koje sam ja našao su za lumix 2.099, ixus 100 2.199, ixus 110 2.799. 1.700 je dosta povoljnije! Ma gledao sam još i luxmix fs5e, koji je oko 1.500 ali po testovima da ima dosta šuma. Razlika između ixusa 100 i 110 je jako mala za prosječnog korisnika, a za toliku razliku u cijeni. Pretpostavljam da će više njih izabrati canon ali rekoh ajde da pitam mišljenje ljudi koji se u to više razumiju.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2009, 17:38:08 poslijepodne »
Ja bas kupujem fotic.
Ja sam se odlucio za canon powershot sx10 is,inace sam koristio ixusa i cine mi se dosta dobri aparati(za tu klasu).
Cijene ako te zanimaju najbolje je da odes na nabava.net pa tamo trazi sta te zanima.Vidjet ces da cijene znaju dosta varirat.
Npr. za ixusa 100: http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Canon+IXUS+100&x=9&y=12 i vidjet ces da ima i za 1.700kn na akciji!
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #4 u: Lipanj 08, 2009, 20:40:47 poslijepodne »
A gdje si našao tu cijenu? Cijene koje sam ja našao su za lumix 2.099, ixus 100 2.199, ixus 110 2.799. 1.700 je dosta povoljnije! Ma gledao sam još i luxmix fs5e, koji je oko 1.500 ali po testovima da ima dosta šuma. Razlika između ixusa 100 i 110 je jako mala za prosječnog korisnika, a za toliku razliku u cijeni. Pretpostavljam da će više njih izabrati canon ali rekoh ajde da pitam mišljenje ljudi koji se u to više razumiju.

uzmi canon....
ako zelis ultra zoom tu se vec da raspravljat izmedu panasonica, canona fuji-a....

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=sx110+canon

evo od kud cijena
da sam na tvom mjestu, canon sx110 is
IS uvijek dobro dode ;)
 

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #5 u: Lipanj 08, 2009, 20:52:24 poslijepodne »
Kupio sam Canon ixus 100is prije par dana i aparatic je vrhunski za tu velicinu stvarno je malecki, ali prvenstveno sam ga uzeo jer snima video u HD rezoluciji 720p i na LCD-u je kvaliteta video puno bolja od dvd kamere koju sam kupio prije dvije god.
I naravno snima Stereo zvuk prilikom video zapisa.
Slike su odlicne evo dvije macro slike(ottocinclus i sijamac) koje sam sa automatskim macro slikao nabrzaka jos da mi je stativ da mi se ruka ne trese inamejstit rucno iso, white balans i color  vjerujem da bi bile puno bolje  :up:

Kupljen u optimumu na akciji su crne boje 1700kn + 113kn 8GB kartica

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #6 u: Lipanj 08, 2009, 20:59:30 poslijepodne »
E hvala na savjetima  i linkovima  :up: ma za sada samo gledam, ovaj power shot sx110 mi ne ulazi u obzir jer nema snimanje u hd rezoluciji. Vidim da ste svi za canona pa bar znam onda koja marka je bolja od koje.

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #7 u: Lipanj 08, 2009, 23:14:34 poslijepodne »
ne ide to po principu koja marka je bolja od koje

ide po principu koji model ima bolje karakteristike i daje bolje slike od kojega
slucajno se pogodilo da je to canon, proizvodac koji radi kvalitetne fotoaparate ;)
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #8 u: Lipanj 11, 2009, 09:18:54 prijepodne »
Ma da, znam, malo sam se krivo izrazio  :-[

Nego, recimo da izbor samo između ixusa 100 i 110, što od to dvoje? 110 ima širokokutni 4x zoom a 100 ima 3x zoom, 110 ima macro malo veće blizine. U principu 100 imam mrvicu bolje karakteristike, no, koliko je to bitno za prosječnog nezahtjevnog korisnika? I po recenzijama modela 110, onaj njegov navi kotačić da zadaje glavobolje jer je dosta osjetljiv...

Ima li još koji kompaktni digitalac u tom cjenovnom rangu a da snima video u 16:9 tj. hd formatu?

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #9 u: Lipanj 11, 2009, 10:13:14 prijepodne »

Ima li još koji kompaktni digitalac u tom cjenovnom rangu a da snima video u 16:9 tj. hd formatu?
Casio Exilim Z300 za te novce (3 incha ekran, sirokokutni 4×opticki zoom, video zapis u HD rezoluciji, 10 Mpix) isto malih dimenzija i kompaktan cak je cini mi se jeftiniji od Canona ixusa 100 i 110

Za prosjecnog korisnika to je meni sve isto razlika u sitnicama tipa kotacic za navigaciju...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #10 u: Lipanj 27, 2009, 12:57:47 poslijepodne »
Pronašao sam jedan Sonyev model koji je cjenovno tu negdje i snima hd video, ali ima i 5x optički zoom za razliku od ixusa 100IS. Što je između canon ixus 100IS i sony dsc W290 bolji izbor? Ako se uzme u obzir da ixus ima 3x a sony 5x zoom, sony ima skuplje memory kartice...po testovima su oba kao dobra, no, da li postoji neka bitna razlika koja bi išla u korist jednog ili drugog modela?

Offline MFBr@da

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #11 u: Lipanj 27, 2009, 13:28:41 poslijepodne »
Casio fc 100...2099kn, malo skuplji ali je stroj :up:

http://www.exilim.eu/euro/exilimhighspeed/exfc100/picture/
ZG/Trnje/Gračani

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #12 u: Lipanj 27, 2009, 14:52:47 poslijepodne »
čovjek ne kupuje sat nego aparat :)
http://www.infosyncworld.com/reviews/digital-cameras/casio-exilim-ex-fc100/10182.html
uzalud mu sav taj frame rate kad se ne nosi dobro s njim
software mu je loš, zato su slike nekad dobre nekad loše....ukratko ja ga nebi kupio...


ovako
ako će ti fotoaparat služit primarno za fotografiju (što bi i trebao bit slučaj) onda canon sx100is ili 110is (rađe bi uzeo 110is jel ima manju gustoću pixela na ccd chipu a samim tim i bolju fotku i manje šuma na njoj ;) )
razlozi - AA baterije (vjeruj mi ovo je veliki veliki plus kad imas fotoaparat s tim) veća blenda 2.8 naspram 3.3 (sony) i 3.6 (casio) čini mi se, raspon objektiva, stabilizacija slike, makro od 1 cm i najbitnije ovo : http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
ako ne znaš kaj je chdk pitaj pa ću ti objasnit


ako ti je video jako bitan uzmi sony-a
ali zapamti si - s fotoaparatom nikada nećeš moći snimiti dobar video, kamera će to uvijek obaviti bolje (osim ako ne kupiš canon eos 5d mark II ;) )
 

Offline MFBr@da

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #13 u: Lipanj 27, 2009, 15:41:41 poslijepodne »
čovjek ne kupuje sat nego aparat :)
http://www.infosyncworld.com/reviews/digital-cameras/casio-exilim-ex-fc100/10182.html
uzalud mu sav taj frame rate kad se ne nosi dobro s njim
software mu je loš, zato su slike nekad dobre nekad loše....ukratko ja ga nebi kupio...


ovako
ako će ti fotoaparat služit primarno za fotografiju (što bi i trebao bit slučaj) onda canon sx100is ili 110is (rađe bi uzeo 110is jel ima manju gustoću pixela na ccd chipu a samim tim i bolju fotku i manje šuma na njoj ;) )
razlozi - AA baterije (vjeruj mi ovo je veliki veliki plus kad imas fotoaparat s tim) veća blenda 2.8 naspram 3.3 (sony) i 3.6 (casio) čini mi se, raspon objektiva, stabilizacija slike, makro od 1 cm i najbitnije ovo : http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
ako ne znaš kaj je chdk pitaj pa ću ti objasnit


ako ti je video jako bitan uzmi sony-a
ali zapamti si - s fotoaparatom nikada nećeš moći snimiti dobar video, kamera će to uvijek obaviti bolje (osim ako ne kupiš canon eos 5d mark II ;) )

..čovjek ne kupuje printer ili ps2 nego fotoaparat :up:

ne ide to po principu koja marka je bolja od koje

ide po principu koji model ima bolje karakteristike i daje bolje slike od kojega
slucajno se pogodilo da je to canon, proizvodac koji radi kvalitetne fotoaparate ;)


..si probao FC100   ;)
ZG/Trnje/Gračani

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #14 u: Lipanj 27, 2009, 19:53:30 poslijepodne »
gle mogli bi se svađat sad oko toga ko kaj proizvodi al mislim da nam to nije cilj, canon je ipak firma koja, moraš priznat radi kvalitetnije fotoaparate od casia

nisam probao fc100,jesi ti probao sx100?
probao sam sx100 i jako mi se svidio, pogotovo sa chdk-om, 110 ima navodno još bolju kvalitetu slike

evo baš gledam slike od casia - ima UŽASNO PUNO purple firinga
slike su za moj ukus zrnate (već pri 100 asa, kaj bi bilo da se digne na 640-800? pošto je njegova blenda 3.3 a canonova 2.8 casio će primjerice kod slikanja akvarija uvijek morat ić na više asa ili će mu shutter bit sporiji)
da se razumijemo, hvalim potez casia s ovim aparatom (cmos chip itd...), ali mislim da to još nije to

mogu iskopat nekoliko sample fotki od canona i casia pa češ vidjet o čemu pričam
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #15 u: Lipanj 28, 2009, 08:24:17 prijepodne »
Nemojte se samo svađati  ::) ipak mi više znači kada dobijem argumentirani savjet, to mi je dovoljno  ;) ne znam što je CHDK ali sam nešto čitao da ixus 110 sprema slike i nekomprimiranom formatu, tako nešto, no, ne znam koliko mi je to bitno  -?

Što se tiče Casio aparate, nisam baš sklon njima, nekako bih ipak ograničio izbor na proizvođače koji su u tome duže vremena, bio je u igri i panasonic, ali u toj kategoriji aparata ima dosta primjedbi na šum slike pa su oni otpali. Recenzije Casia baš nisu sjajne. Stoga ostajem pri izboru Canon ili Sony. Za taj Sony W290 sam naišao da slike mogu biti i ne najbolje, ali vidim da je video ok. Meni bi aparat prvenstveno bio za slike naravno, a kvalitetan hd video je vrlo poželjni bonus.

Sonyev nisam vidio, Canonove da, i 100 mi se jako dojmio svojim malim dimenzijama, a po testovima je dobar. Tako da, ako imate još kakvih pro ili contra, neka to bude između Sony W290, Canon ixus 100 i 110  :up: Htio bih mali kompaktni digitalac iz kojeg se da izvući najbolje što se može u toj klasi i za te novce, hd video mora biti među tehnikalijama.

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #16 u: Lipanj 28, 2009, 10:05:36 prijepodne »
imao sam sonyjev dsc w100 i bio sam jako zadovoljan njime (kategorija kompakt). canonove kompakte sam isporbavao (slabije modele, ali to su klase ispod w100 tak da ne mogu ništa reći). sad sam na canon DSLR sustavu i više nikad ne bih prelazio ni na kojeg drugog proizvođača.

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #17 u: Lipanj 28, 2009, 11:32:50 prijepodne »
CHDK ti otključa mogućnosti fotoaparata
npr. dobiješ fotografiranje u tzv. RAW formatu slike
kad to jednom probaš nečeš se vraćati na jpeg
jpeg je komprimirani format slike, kad malo obrađuješ sliku boje se razlete u mp3 :)
slika koju obradiš iz rawa i pospremiš u jpeg puno bolje izgleda nego slika snimljena u jpegu

i moja preporuka je da si kupiš 110is, naspram 100is, ima samo jednu ali bitnu razliku
senzor mu je veći i gustoća pixela na senzoru je manja (6.16 x 4.62 mm 9mp  vs. 5.75 x 4.31 mm 8.3mp)
kolko se sjećam razlika u cijeni je oko 150 kn
i ono kaj sam rekao za baterije, AA baterije su veliki plus, što zbog toga jer za silu možeš otići na kiosk i kupit par komada i što zbog kapaciteta i zbog cijene

E&D
znaš zakaj je w100 radio stvarno dobre fotke?
senzor je bio 1/1.8" CCD , to je dosta velika površina za tih 8MP koliko je imao, gustoća pixela je bila 21MP po cm2
objektivčić koji je imao je bio dosta dobar f2.8 do 5.4 i nije vinjetirao previše koliko se sjećam
za usporedbu, pogledaj sad w290 senzor je 1/2.5" a gustoća pixela 43MP po cm2 :)

s druge strane canon 110is ima 32MP po cm2
osobno isto imam dSLR, od canona, probao sam nikona i nije mi se svidio tako da ako ću ubuduće nešto mijenjati...canon all the way


 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #18 u: Lipanj 28, 2009, 12:31:56 poslijepodne »
JED2i, je li mi govorimo o istom 100/110  :-[ čini mi se da si ti ispred napisao prefiks SX u prethodnom postu, a taj ima AA baterije, dok ixus ima li-ion baterije. No, nevezano na baterije, i ixus 110 može imati slike u RAW formatu, a da li se to što si napisao vezeno za gustoću pixela odnosi i na ixus 110 ili na sx 110?

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #19 u: Lipanj 28, 2009, 13:22:21 poslijepodne »
o j***** miša
ja sam mislio da govoriš o SX110IS

dakle ovako
ixus 110is ti ima isti senzor kao i SX110is samo naguran veći broj pixela na njega, to se meni osobno ne sviđa
otvor blende mu je veći nego kod sonya to ti dobro dođe kod slikanja akvarija recimo

pročitao sam par mišljenja korisnika i nitko ema zamjerki...sve se čini ok

razlike 110is i 100is
senzor je isti, 110 pokriva širi kut snimanja, veći raspon zooma, blenda je veća...
da kupujem uzeo bi ixus 110is
i da ljudi kažu da mu je stabilizacija jako dobra...
CHDK još ne postoji ni za 100 niti za 110 al mislim da će s vremenom doći
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #20 u: Lipanj 29, 2009, 17:37:18 poslijepodne »
Iskopao sam još jedan model - Panasonic Lumix DMC-TZ5, snima u hd rezoluciji, ima 10x optički zoom, koji se može čak koristiti i kod snimanja.

Što vi znalci kažete na taj model/kvalitetu koju daje leća? Video je nekako najoštriji među svim tim što sam gledao, a slike mi se čine tu negdje... :roll:

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #21 u: Srpanj 06, 2009, 15:38:37 poslijepodne »
nažalost fali par postova, napisao sam da ti je video jako bitan i da se ravnaš prema tome...napisao si da ti panasonic ima najbolji video tak da mislim da ćeš sve u svemu bit najzadovoljniji ako uzemš panasonica ;)
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #22 u: Srpanj 06, 2009, 20:15:57 poslijepodne »
Vidio sam taj odgovor, hvala na savjetu  :up: ma sada se još duboko premišljam, video mi nije baš najbitniji ali je svakako poželjan, no, znaš kako je, što dalje tražiš to više želiš, tako sam od majušnog ixusa 100, koji mi je po dimenzijama super, došao do već robusnog panasonica, pa onda zastanem i mislim si...dobro mali kakav digitalac bi htio na kraju, ne mogu u jednom imati baš sve najbolje od nekoliko modela  :-[

Budući da mi se ne žuri, moram razgledati okolo modele koliki su i kako leže u ruci i koliko su praktični, pa onda dalje...panasonicu dosta zamjeraju šum dok mu je video dobar, kod drugih obrnuto...pa treba odvagnuti što je u biti važnije. Da su samo dva modela u izboru nemaš puno izbora pa ni razmišljanja, ovako...uglavnom znam da ne mogu imati 10x optički zoom u kućištu veličine ixusa 100 ili 110  :-[

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #23 u: Srpanj 07, 2009, 11:43:22 prijepodne »
opet ti ponavljam na dimenzije ćeš se naviknut, al kad ti nekaj na fotiću fali....nema navike, porazmisli si i obavjesti nas kaj si uzeo, i naravno testne fotke želimo ;)
 

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #24 u: Srpanj 07, 2009, 15:38:29 poslijepodne »
ne znam bas o ovim aparatima, ali na njuzama prodaje covjek panasonic:

Panasonic Lumix DMC-FX37, + 4 GB kartica,  1800kn
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #25 u: Srpanj 28, 2009, 07:08:13 prijepodne »
Za fx37 sam čitao loše recenzije.

Nego...nakon gledanja i gledanja, dilema je ostala između dva modela - canon ixus 110is i panasonic lumix tz7. Razlika u cijeni nije zanemariva, ja bih najradije dimenzije ixusa s mogućnostima tz7...ali to nije moguće.

Ixus mi bolje leži u ruci i praktičniji je, panasonic ima 12 puta zoom koji se može koristiti i kod snimanja videa, no, na kraju se pitam je li to meni zaista treba, ja sam od onih, priznajem, kad nešto kupim takvo pa nek ima sve što treba i zato me panasonic privlači, no je li ralika u optičkom zoomu vrijedna razlike u cijeni 700 kuna (ixus 4x i nemogućnost korištenja kod videa/panasonic 12x i u videu)?

Ixus je i cijenom prihvatljiviji, no, da ne zažalim poslije da nisam uzeo panasonica...znam, takva odluka je samo na meni, ali eto, uz već dovoljno iznesenih argumenata, na čemu zahvaljujem kolegama, da li imate još kakav savjet/argument u korist jednog ili drugog modela, što bi mi olakšalo odluku?

Hvala  :)

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #26 u: Srpanj 28, 2009, 08:22:13 prijepodne »
Ne panasonic! Drzala to jednom u ruci i uzeti Canona nakon toga je ko sjesti iz  Twinga u ... nesto bolje :D Usprkos dobrim specifikacijama, panasonic u praksi jednostavno ne pokazuje ono sto pise!

Canon, canon i canon! Sto se kompakta tice, mozda bi se Fuji (Finepix) mogao natjecati, ostali... ne. Sony i Panasonic nek rade telefone.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #27 u: Kolovoz 02, 2009, 17:47:05 poslijepodne »
Canon ixus 100 :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Lumix DMC-FX37E-K ili Canon IXUS 100 ili 110 IS
« Odgovori #28 u: Kolovoz 02, 2009, 19:48:20 poslijepodne »
Lijepe slike! Nakon što sam odvagnuo sve pro i kontra, odnos uloženo dobiveno, dimenzije te što meni od svega toga zaista treba, izbor će biti ixus 110.