Travanj 29, 2024, 13:15:03 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Poceci.  (Posjeta: 6495 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« u: Kolovoz 29, 2006, 14:33:00 poslijepodne »
Odvazih se i uzeo sam si Juwel-a preciznije rio 125l model.


Nedjelja neposredno nakon punjenja akvarija.

Nedelja navecer.


Kao sto vidite voda je podosta mutna i ako malo bolje pogledate gornji dio di se vide zrake svijetlosti vidjet cete da je voda "bijelo mutna".
Citajuci forume sjetio sam se da je moguce da je ovo sindrom novoga akvarija i da je unutra najezda bakterija. U pet shopu sam uzeo tekucinu protiv toga te sam usput i uzeo crystal water tekucinu. Nakon ulijevanja tekucine u akvarij u ponedjeljak * ove protiv bakterija * situacija je ocigledno bolja u ponedjeljak navecer u kojem sam u meduvremenu i stavio biljke.

Ponedjeljak navecer.



Utorak, danas sam jos otisao po mahovinu drvo u akvariju. U planu su jos 2 komada drveta koja ce ici u desnu stranu akvarija ali oni se jos nisu natopili vodom pa nazalost sada cekam da se natope.
Mahovina je postavljena i danasnja situacija u akvariju je




Kada ubacij jos ova dva drveta i kada se voda jos malo razbistri uploadam jos koju sliku. Zaista bi cjenio koji komentar na ovo. Cak i kritike bi mozda bile i bolje. Nadam se da ce se barem 1 svidjeti akvarij :)







Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Poceci.
« Odgovori #1 u: Kolovoz 29, 2006, 18:39:00 poslijepodne »


iskreno ja bi ostavio ovako .. nebi ubacio nista osim jednog para (do 10cm) neke vrste ili desetak manjih ribica u jatu...


drvo ce potamniti vodu i mislim smanjiti (estetski) akvarij.. ovaj echinodorus ako se primi on ce fino popuniti sredinu a predpostavljam lileopsis ili kak se vec pise ako je on bi mogao formirati, doduse u nekom duzem periodu lijepi travnjak... volim minimalizam pa ti to preporucujem .. no tvoj je akvari i ako je ovo pocetak ko zna di je njemu kraj


sretno
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #2 u: Kolovoz 29, 2006, 19:06:00 poslijepodne »
Ma namjeravam ubaciti taj jos jedan komad drveta jel je on u pocetnim skicama izgleda akvarija. Namjeravam kupiti jos lilya barem 10ak komada da ubrzam proces travnjaka te cu staviti jos 2-3 mahovine i na novo drvo koje ce doci. Namjeravam postici meksu vodu. Jos sutra kada dode juwelow air dispencer onda cu imati i solidan dotok kisika u akvarij. Btw. hvala na komentarima :)
Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline Sky27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Poceci.
« Odgovori #3 u: Kolovoz 29, 2006, 20:35:00 poslijepodne »
Mislim da bi puno bolje izgledalo bez ovog crvenog kamenja. Kada bi umjesto njegaubacio još koje drvo,ili , ako baš hoćeš neku kamenčinu koja je sličnija podlozi? Za srednji plan microsorium pteropus na panju,a echinodorus ispred onog kokosa. Evo,ovo ti je moje mišljenje,ali vjerujem da bi i ovo bilo lijepo kad se bilje razraste. Pozdrav!

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2006, 14:48:00 poslijepodne »
Mali update kako napreduje, neki savjeti su poslusani i svida mi se.. Jos malo travnjaka sam stavio i novu biljku za koju sam nazalost zaboravio ime, 2 komada drveta mi se jos utapaju u vodi na balkonu ali nisu jos potonuli :( tako da jos ta 2 moram staviti. I napokon sam slozio cijev za zrak tako da mi pase kako sve to izgleda.

slikice:







Jos prijedloga dajte slobodno.

Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline r101

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Varaždin
    • http://www.dneven.com
Poceci.
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2006, 15:27:00 poslijepodne »


Iako sam i ja tu friški pa nisam bas dosljedan komentirat, ja bi dodao više bilja, posebno otraga.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Poceci.
« Odgovori #6 u: Kolovoz 30, 2006, 15:30:00 poslijepodne »
niska biljka naprijed se zive lilaeopsis brasiliensis ili verzija novozelandae. Inače, podosta zhtjevna biljka, mozda i ne toliko zahtjevna koliko sporo raste...Ako hoćeš da ti napravi lijep travnjak i prekrije prednji dio akvarija, te buntove koje si kupio, razdijeli svaki na jedno 4-5 komada(svaki) i zasebno posadi...Tako će ti brže pustiti izdanke i širiti se po akvariju.... Ona definitivno zahtjeva dodavanje co2 i minimalno 0.6w/l s tim da je tebi visina 50 tako da ni to nije olakotna okolnost.
Rio poklopac dopušta dodavanje lampi, tako da slobodno pojačaš rasvjetu...

pozdrav

ZG,Vrapče

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
Poceci.
« Odgovori #7 u: Kolovoz 30, 2006, 16:02:00 poslijepodne »
Jesi li stavio kakav substrat za biljke ispod sljunka? Lilaeopsisnije bas biljka za pocetnike. Vise joj pase sitniji sljunak i hranjiva podloga + jace osvjetljenje i dodavanje CO2. Napravi ovo sto ti je Krajten napisao i probaj napraviti CO2 reaktor (pretrazi malo po forumu imas dosta objasnjenja) umjesto ubacivanja zraka kroz rasprsivac sto ti je nepotrebno jer ce ti biljke proizvoditi kisik. Dodatnu rasvjetu obavezno moras staviti ako mislis da ti biljke uspijevaju. Edited by: Rastaman

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #8 u: Kolovoz 30, 2006, 17:45:00 poslijepodne »
Nakon savjeta izvadio sam biljke za koje su mi rekli da treba co2 i iskustvo oko odrzavanja tako da je ostalo ovo. Moze jos koji savjet koju biljku staviti koja je nezahtjevna ne treba joj bas neko posebno svijetlo i co2.


Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #9 u: Kolovoz 30, 2006, 17:47:00 poslijepodne »
I da odgovorm na pitanje. Stavio sam supstrakt zemlje od vulcanita. jedno cm i pol negdje 2. preko toga sloj sitnog pijeska pa na veci.
Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #10 u: Kolovoz 30, 2006, 17:47:00 poslijepodne »
I jos tekuce gnojivo.
Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Poceci.
« Odgovori #11 u: Kolovoz 30, 2006, 19:36:00 poslijepodne »


ja ne vidim pijesak.. vulkanit je cisto anorganska odnosno mineralna podoga.. koliko ja znam.. tako da nije bas dovoljna kao podloga no neke biljke ce sigurno rasti .. koje... nemam toliko iskustva pa nebi htio.. tekucim gnojivom mozes odrzavati biljke.. no ne sve po mommisljenju...


nesto lako vadis biljke iz akvarija.. zao mi one u kutu samome... sto se tice CO2 ima puno previse ljudi bez CO2 sistema pa im biljeraste.. evo ja jedan od njih.. no naravno ne bilo koje... inace CO2 ne dolazi u akvarij samo kroz cijevcice.. on se oslobadja kod gorenja, pod tim mislim na oksidaciju organskih spojeva(ugljikovih).. a nije zanemarivo ni disanje svega zivoga u akvariju (ne samo riba)tako da uvijek postoji odredjena kolicina CO2 u "zrelom akvariju" .. to je moje misljenje, neke stvari znam panije da mogu dokazati.. no priroda je takva
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
Poceci.
« Odgovori #12 u: Kolovoz 30, 2006, 19:59:00 poslijepodne »


Tako je, netreba mu CO2 sa trenutnom rasvjetom, ali u svakom slucaju je bolje da kroz zracni kamen izlazi CO2 nego zrak.


Za bilje najbolje da pogledas ovdjepaizaberi koje nisu zahtijevne po pitanju svijetla...

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Poceci.
« Odgovori #13 u: Kolovoz 30, 2006, 22:24:00 poslijepodne »

Citat: nature

ja ne vidim pijesak.. vulkanit je cisto anorganska odnosno mineralna podoga.. koliko ja znam.. tako da nije bas dovoljna kao podloga no neke biljke ce sigurno rasti .. koje... nemam toliko iskustva pa nebi htio.. tekucim gnojivom mozes odrzavati biljke.. no ne sve po mommisljenju...

vulkanit je dobar, dapace odlican. Naime, kad kupist tetrinu mineralnu podlogu dobijes isti bog samo pomjesan sa obicnim pjeskom, tako da prakticki za istu lovu kupis par kila pjeska, a manje podloge...
provjereno...
a sto se tice vađenja bilja, hmm zao mi je lileopsisa, pogotovo 4 kosarice, ali sam siguran da bez co2 i bar duplo svjetla nebi uspjevao na 50 cm dubine...
Preporucio bi definitivno jos neke vrste echinodorusa, valisnerije, hygrophilu polyspermu ili neku drugu hygrophilu za zadnji plan...
anubijase i kriptokorine(nakon nekog vremena) za srednji plan
a od travica mozda je sagitaria subulata najlaksa kao niska travica za održavanje...

pozdrav


ZG,Vrapče

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #14 u: Kolovoz 30, 2006, 22:26:00 poslijepodne »
krajten hvala na savijetu. Kada sredim jos malo update stize.
Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Poceci.
« Odgovori #15 u: Kolovoz 30, 2006, 22:44:00 poslijepodne »


meni se akvarij sviđa. jeedina primjedba je da bi trebalo proširit rupu na kokosu, jer če ti teško uč u kokos ribe koje vole špilje i zaklone, somovi, ciklidi, ... jer su prevelike za onoliku rupicu. napravi promjer 6-7 cm. ovisno od veličine kokosa.


šta ide unutra od riba??


i još nešto, nemoj, ali nikad nemoj bacat bilje zato jer miosliš da neče uspjevat. meni su rekli da neče uspjevat cabomba na 15 w s reflektorom, pa opet, sve pet.


nemam ni co 2 ni niš. malo tekučeg gnojiva,imam koju ribu previše, puno bilja, pa tako i nitrata malo više, što koristi biljkama, i ribe stvaraju co 2 i to je to. bitna je ravnoteža u aq. u nekim aq sve uspjeva, a u nekim ništa, ma koliko se trudili, i pokušavali sve. čudni su putovi akvaristički!
skype: kosuta-pu

Offline Grimmar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Poceci.
« Odgovori #16 u: Rujan 01, 2006, 12:37:00 poslijepodne »
samo mali update na trenutno stanje akvarija. dan 5ti. Jos 2 drva idu unutra i to je to.



Juwel Rekord 60
Juwel Rio 125

Offline Miki_BL

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
Poceci.
« Odgovori #17 u: Rujan 01, 2006, 19:27:00 poslijepodne »
Odlicno.

     

Ne diraj vise nista.

Samo jedan mali savjet nevezano za akvarijum.

Kada slikas slikaj malo iskosa da ne uslikas svoj odraz u staklu.

Bezze je.