Svibanj 09, 2024, 10:07:45 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Jel tko zna koji je ovo gušter?  (Posjeta: 19143 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #50 u: Kolovoz 23, 2006, 10:38:00 prijepodne »


Citat: LeeMoon
dakle, ako 10.0 najvise zraci a daje naj manje svijetlosti a kod lampe 2.0 je obratno, najbolje bi bilo uzeti 2.0 i 10.0 u kombinaciji



Sta kazete? Zvuci mi pametno rjesenje... Nino G?

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #51 u: Kolovoz 23, 2006, 10:39:00 prijepodne »


Citat: Nino G
Želio bih napomenuti da sam apsolutno protiv uzimanja guštera u ruke... najveća večina guštera netolerira bilo kakav kontakt s ljudima, tako da to treba poštovati i izbjegavati ga koliko god je to moguće.



Slazem se s tobom...

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #52 u: Kolovoz 23, 2006, 10:45:00 prijepodne »
Citat: Nino G
Trenutno koristim nekoliko kompaktnih fluorescentnih (isti oblik kao štedne žarulje)lampi 10.0 od ZOO-MED-a. ... metal-halidnu lampu 150w (svjetlosni fluks 13 000lm, temp svjetla 4200K), dvije kompaktne ZOO-MED-ove 10.0 UVB i dvije Osramove Lumilux de luxe fluorescentne cijevi 18W (svaka 750 lm, boja svjetla 6000K i indeks odziva boja (CRI)preko 90!).



Pardon, nisam vidjela da si vec odgovorio na ovo pitanje... ali evo jos jedno... gdje ima za kupiti Zoo med-ovih lampi... i koju od njih da uzmem za Phelsumu i koliko otprilike ona kosta?


I drugo... ovu metal-halidnu lampu 150 w i Osramove Lumilux de luxe fluorescentne cijevi 18W.... gdje je ima za kupit i koliko otprilike kosta ta investicija...


I na kraju, kakva rasvjeta bi trebalaza terarij 50 x 40 x 40... i gdje se najjednostavnije moze nabaviti s obzirom da se radi o Splitu?

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #53 u: Kolovoz 23, 2006, 12:11:00 poslijepodne »
Zvala sam par zoo shopova i nitko nema zoo med, metal-halidnu ili Osram ... di vi to nabavljate?

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #54 u: Kolovoz 23, 2006, 13:19:00 poslijepodne »
e vidis, zoo med-ovih proizvoda u zgu kolko ja znam nema, ni u hr...jedino ako ti neko iz njemacke moze dofurat...osramov ducan ima u zgu u savskoj, ako se ne varam...bach, tebi za tak mali terarij ne treba toliko lampi, nemas ih kuda ni staviti...eventualno dve neonke i halogeni reflektor...
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #55 u: Kolovoz 23, 2006, 13:43:00 poslijepodne »


ZOO-Med-ove lampe kupujem na Vogelfarmi u Tobelbadu kod Graza, Austrija. Širok asortiman metal-halidnih lampi, i najbolji izbor različitih rasvjetnih tijela za specijalne namjene (uključujući i Lumilux de luxe) imaš u Zagrebu u Kalisto d.o.o.Tamo prodaju i kućišta i predspojne naprave za metal-halidne lampe i još hrpu specijaliziranih elemenata (leteća grla za T5 lampe, elektronske prigušnice, reflektore za fluorescentne cijevi, itd.) baš za akvaristiku i teraristiku.


Za terarij navedenih dimenzija teško je naći adekvatnu rasvjetu (stvarno je super-mali), ali što se tiče UV lampi najbolji će ti biti ZOO-MED Compact UVB- 5.0 ti je vjerovatno dovoljan. Osim dovoljne količine UVB i UVA, isijava i solidnu količinu svjetla u vidljivom dijelu spektra.

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #56 u: Kolovoz 23, 2006, 15:01:00 poslijepodne »


Trazila sam zoo med na netu da vidim imaju li internet prodaju.... uglavnom, uspjelasam kontaktirati tipa za Europukoji mi je rekao da, naravno, ne prodaju u Hrvatskoj ali da bi on rado poslovao s HR i da mu dam kontakte... eto...


Ja kako nemam pojma s kim i kako da ga spojim, dala sam mu par linkova nasih pet shopova i link od kalista, i od naseg foruma (tako da se ne iznenadite ako se javi na internacionalni dio forum), ali ako je jos tko zainteresiran ili zna s kim ga spojiti recite pa cu mu javiti... pa da dovedemo i zoo med u Hr

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #57 u: Kolovoz 23, 2006, 17:57:00 poslijepodne »
 
Citat: Bach


Trazila sam zoo med na netu da vidim imaju li internet prodaju.... uglavnom, uspjela sam kontaktirati tipa za Europu koji mi je rekao da, naravno, ne prodaju u Hrvatskoj ali da bi on rado poslovao s HR i da mu dam kontakte... eto... 


Ja kako nemam pojma s kim i kako da ga spojim, dala sam mu par linkova nasih pet shopova i link od kalista, i od naseg foruma (tako da se ne iznenadite ako se javi na internacionalni dio forum), ali ako je jos tko zainteresiran ili zna s kim ga spojiti recite pa cu mu javiti... pa da dovedemo i zoo med u Hr

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!    wuhuuuuuuuu..alalallalallallalal...dalallalalal...kof-kof...
ovaj..da..mislim da je to cist oke..da...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #58 u: Kolovoz 23, 2006, 19:44:00 poslijepodne »


Citat: kalel
...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! wuhuuuuuuuu..alalallalallallalal...dalallalalal...kof-kof...
ovaj..da..mislim da je to cist oke..da...
pozdrav



Bogte...


Na kojem si ti tripu...?

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #59 u: Kolovoz 23, 2006, 22:02:00 poslijepodne »
pa vidis...pitanje je sada...uglavnom uvijek tako reagiram na dobre vijesti za sve...jer to mozda znaci da ce to (zoo med) biti pristupacan svima...kvaliteta plus naravno gro artikala...i biti ce super...svima...a i volim crtice pa je to jedna od fora iz crtica ...nego ako uspije super za sve....
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline hip hop girl :)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Jel tko zna koji je ovo gušter?
« Odgovori #60 u: Kolovoz 23, 2006, 22:46:00 poslijepodne »
iz kojeg je to crtića? Ptica trkačica? A, ne...ona de glasa meep-meep