Travanj 23, 2024, 13:05:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sumnja na popeye  (Posjeta: 3085 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mar03

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski   Lokacija: Slavonski Brod
Sumnja na popeye
« u: Siječanj 07, 2021, 01:04:57 prijepodne »
Bok! Nova sam tu pa se nemojte ljutiti ako nesto krivo napisem.
Ovako imam akvarij 105l aquael i filter koji je uz njega dosao mislim aquael 500, stanovnici su 2 teleskopa, 1 oranda, 2 ancija, 2 corydorasa, 1 sijamac. Akvarij je postavljen prije 2 i pol godine ciklirao se skoro mjesec dana onda sam stavila ancije i sijamca nakon par tjedana orandu pa nakon nekog vremena teleskope koje sam uzela kao poprilicno malene. Jedan od teleskopa je prije 2-3 mjeseca promjenio boju iz crne u narancastu ali postepeno jos su mu vrhovi peraja crni za to sam citala da je normalno pa se nisam previse opterecivala s tim ali prije nekih mjesec dana mu je jedno oko pocelo rasti ne znam kako bih to opisala malo po malo je bilo vece od drugog a sada evo zadnjih 5 dana cini mi se da je bas veliko i kao da  se mice,ribica normalno jede i pliva. trazila sam po googlu nisam nista mogla naci i danas sam napokon nasla temu gdje je cura imala isti problem ali na slikama ne vidim dobro izgleda li isto kao kod mene ali netko je napisao da je popeye i da bi se trebalo lijeciti antibioticima i gorkom soli. Nisam nista htjela raditi sama bez da pitam nekoga ko se razumije u to jer ne zelim im napraviti nista lose.
I hvala vam unaprijed na pomoci. ☺️

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Sumnja na popeye
« Odgovori #1 u: Siječanj 07, 2021, 22:24:51 poslijepodne »
Lako moguće da je oko ozlijeđeno pa je pokupilo infekciju.
Liječiti se može u karantenskom akvariju, ali u detalje ne bi htio ulaziti jer nisam dovoljno stručan oko ribljih bolesti, a i teško je reći nešto bez kvalitetne slike.
Teleskopi imaju jako osjetljive oči i u akvariju stvarno nebi smjelo biti baš ničeg oštrog.
Uz to su i prilično osjetljivi na kvalitetu vode.
Problem kod tebe je i u tom filteru koji je realno dostatan za 7-8 neonkica, gupija ili slične riblje sitneži, a nikako za zlatne ribe.