Travanj 20, 2024, 02:36:32 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Čokoti  (Posjeta: 873 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sendy_CTc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Tuhovec, Var. Toplice
Čokoti
« u: Travanj 15, 2011, 21:11:19 poslijepodne »
ejjj...neznam dali sam stavil temu na pravo mjesto, ali me zanima sljedeće.
Imam stare čokote za dekoraciju terarija...ali me zanima kak da ih priredim ili kai drugo da budu spremni za terarije...jeli ih treba oprati u nečem ili kaj drugo? zbog tih svih špricanja raznolikim otrovima...pa me zato zanima
Živi svaki dan, kao da je posljednji.

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Čokoti
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2011, 21:14:37 poslijepodne »
Ako mislisa na cokote od loze, nista klasicno kao i druge dekoracije, u pecnicu i ispeces i onda mozes skinuti onu koru sta ima i dobijes cisto drvo! I to je to, tako sma ja radio i sve ok za sada  ;)
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline Sendy_CTc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Tuhovec, Var. Toplice
Odg: Čokoti
« Odgovori #2 u: Travanj 15, 2011, 22:02:24 poslijepodne »
Ako mislisa na cokote od loze, nista klasicno kao i druge dekoracije, u pecnicu i ispeces i onda mozes skinuti onu koru sta ima i dobijes cisto drvo! I to je to, tako sma ja radio i sve ok za sada  ;)

ok, hvalla!! :)
Živi svaki dan, kao da je posljednji.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Čokoti
« Odgovori #3 u: Travanj 15, 2011, 23:54:53 poslijepodne »
Ako je vinograd bio redovito sprican pesticidima onda nemoj stavljat u terari... Jedino ako je to stari vinograd koji nije sprican ili je eventualno sprican nečim prirodnim ( mjesavina galice i vapna)
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Čokoti
« Odgovori #4 u: Travanj 16, 2011, 01:43:00 prijepodne »
Ako to lepo opere vodom, ispece i ostruze koru onda nema nikakve opasnosti! Imam ja loznice koje pojma nemam dali su tretirani nekim sredstvima i nikad nisam imao nikakve probleme! Osim toga mislim da ne postoji vinograd koji se ne tretira raznim otrovima!

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Čokoti
« Odgovori #5 u: Travanj 16, 2011, 10:08:18 prijepodne »
Ako to lepo opere vodom, ispece i ostruze koru onda nema nikakve opasnosti! Imam ja loznice koje pojma nemam dali su tretirani nekim sredstvima i nikad nisam imao nikakve probleme! Osim toga mislim da ne postoji vinograd koji se ne tretira raznim otrovima!

U potpunosti se slazem sa ovim gore napisanim  :up: :up:
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Čokoti
« Odgovori #6 u: Travanj 16, 2011, 18:45:23 poslijepodne »
A valjda ti znas bolje od mene...
Meni logika nalaže da se to nemože bas tak dobro isprati, ispeći i oguliti kak ti kazes....cak se vjerojatno odredjena doza tih pesticida kroz korjen unosi u stablo...

Inace vinogradi se izmedju svih ostalih stvari špricaju i endosulfanom, fenitrotionom, fentionom, karbarilom koji su insekticidi....ali ja nisam završio nikakvu agronomsku, vetrinarsku ni nikakvu sličnu školu pa o tome mogu jedino logički zaključit odnosno pročitat na toxikopediji nešto vise....


Ako se polako pokušam prisjetit svojeg mikro vinograda koji je tretirana samo modrom galicom+ vapno (neki stari dedin recept) na njemu uvjek ima paukovih mreža, onih uholaža i ostalih insekta....a kad berem grožđe kod bake koja redovito tretira vinograd razno raznim otrovima, nema nikakvih insekata i mislim da se još niko nije zapleo u paučinu...isto tako nakon špricanja se danima nesmije u vinograd jer je koncentracija otrovna, mislim koncentracija sumpora i neznam čime se sve šprica opasna i za čovjeka....


Eto ja osobno nebi takve čokote stavljo u terarije a vi mozete, ako Igor kaze da ne smeta treba mu vjerovat
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline x-mot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: Čokoti
« Odgovori #7 u: Travanj 16, 2011, 22:31:12 poslijepodne »
čokoti se godinama koriste u akvaristici pa zašto nebi i u terraristici?
naravno sve prethodno očistiti i pripremiti za upotrebu u terrari-u
ja ih koristim kao i nekoliko panjeva  i nemam nikakvih problema  :up:

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Čokoti
« Odgovori #8 u: Travanj 16, 2011, 23:21:30 poslijepodne »
A valjda ti znas bolje od mene...
Meni logika nalaže da se to nemože bas tak dobro isprati, ispeći i oguliti kak ti kazes....cak se vjerojatno odredjena doza tih pesticida kroz korjen unosi u stablo...

Inace vinogradi se izmedju svih ostalih stvari špricaju i endosulfanom, fenitrotionom, fentionom, karbarilom koji su insekticidi....ali ja nisam završio nikakvu agronomsku, vetrinarsku ni nikakvu sličnu školu pa o tome mogu jedino logički zaključit odnosno pročitat na toxikopediji nešto vise....


Ako se polako pokušam prisjetit svojeg mikro vinograda koji je tretirana samo modrom galicom+ vapno (neki stari dedin recept) na njemu uvjek ima paukovih mreža, onih uholaža i ostalih insekta....a kad berem grožđe kod bake koja redovito tretira vinograd razno raznim otrovima, nema nikakvih insekata i mislim da se još niko nije zapleo u paučinu...isto tako nakon špricanja se danima nesmije u vinograd jer je koncentracija otrovna, mislim koncentracija sumpora i neznam čime se sve šprica opasna i za čovjeka....


Eto ja osobno nebi takve čokote stavljo u terarije a vi mozete, ako Igor kaze da ne smeta treba mu vjerovat

Hahaha po ovome sto si napisao ti se bolje razumes u ovo. Ja nisam imao pojma cime sve tretiraju vinograde, niti sam nekad ucio to. Idem logikom, a to je da je svaki otrov koji se talozi i ima dugotrajno delovanje, zabranjen i ako se to koristi nastala bi lako ekoloska katastrofa na tim povrsinama i sire u okolini. Da ne nabrajam jos trovanja zivotinja i divljih i domacih, insekata pa i ljudi! Logika mi govori da kad se grozdje bere, pranjem vodom je bezopasno za konsumaciju kod ljudi, zato i nema trovanja kod ljudi. Sa druge strane nije mi logicno da se vinogradi tretiraju stredstvima posle branja grozdja, a da ne pricamo kad se kastre, seku i .t.d. Ja ih imam u svoje terarijume i nemam nikakvih problema, znam da ih koriste u akvaristici i ako ima neka opasnost tu bi se najvise i najbrze videlo!