Travanj 25, 2024, 11:21:30 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prvi Youtube Video  (Posjeta: 9314 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: Prvi Youtube Video
« Odgovori #75 u: Veljača 10, 2021, 20:23:20 poslijepodne »
Odlicni su ti filmici, pogotovo je impresivno strpljenje. I ja u backlogu imam snimit neku pricu o svom akvariju, al budem sutra...;)
S cime snimas i s cime editiras?

Offline pompiduk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški  
Odg: Prvi Youtube Video
« Odgovori #76 u: Veljača 10, 2021, 22:36:21 poslijepodne »
Odlicni su ti filmici, pogotovo je impresivno strpljenje. I ja u backlogu imam snimit neku pricu o svom akvariju, al budem sutra...;)
S cime snimas i s cime editiras?

Vjerovao ili ne sa mobitelom haha, samsung s10e. OK je ali samo u situacijama kada imas puno svijetla. Recimo u snimkama sa ambijentalnom rasvjetom i snimanje par metara od akvarija vide se nedostatci mobitela. Slika bude zrnata, moram dosta smanjit ISO a u tom slucaju snimka bude premracna. Kada snimam u akvariju je ok, ali treba paziti da ima dosta rasvjete i da objekt kojeg fokusiram nije recimo u nekoj velikoj sjeni. Editiranje radim sve na Filmori i recim za pocetnika je sasvim ok, nije nesto komplicirana i sve pohvatas za par sati. Imas life time subscription, znaci platis jednom i to je to, neki 400-500kn, a ako ne zelis uvijek postoje torenti.

Sljedeci korak je definitivno kamera i neki objektiv za dobrim low light karakteristikama...za sada na nisanu imam Sony Alpha i Sigma 16mm 1.4.

Ali kao sta sam rekao ukoliko se ne mislis baviti sa time profesionalno sasvim dobar je i mobitel kao sta vidis iz mojih snimaka. Definitivno bih ti preporucio "ProCam X" applikaciju da se mozes igrat sa postavkama jer zaboravi da ces dobit neku kvalitetu na auto settingu sa stock applikacijom na Androidu. Applikacija dodje nekih 20ak kuna, i ja je takodjer koristim.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: Prvi Youtube Video
« Odgovori #77 u: Veljača 10, 2021, 23:50:29 poslijepodne »
Mogu ti reci da sam ljubomoran, pogotovo kako makro izgleda. Na mom Xiaomi Redmi 9 pro snimke su uglavnom lose, cak i po dnevnom svjetlu. Aplikacija ima dosta mogucnosti, ali na kraju mi snimke najbolje izgledaju kad sve stavim na auto:(
Mislio sam skinuti Filmic Pro, ali izgleda da na androidu ne radi bas najbolje. Budem malo zavirio u ProCam...

Alpha 1 - uh... Gledao sam Lumix GH5, ali i to mi je puno para.

U filmori i ja radim i odlicna je. Jedino sto mi fali onaj speed ramping kad snimam neke gluposti sa klinicima ili sa dronom.

U svakom slucaju od tvog videa sam dobio volju i snimio nesto na brzinu. Prebacujem na komp, pa cemo vidjet kako ce ispasti:)

Offline pompiduk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški  
Odg: Prvi Youtube Video
« Odgovori #78 u: Veljača 11, 2021, 00:28:57 prijepodne »
Mogu ti reci da sam ljubomoran, pogotovo kako makro izgleda. Na mom Xiaomi Redmi 9 pro snimke su uglavnom lose, cak i po dnevnom svjetlu. Aplikacija ima dosta mogucnosti, ali na kraju mi snimke najbolje izgledaju kad sve stavim na auto:(
Mislio sam skinuti Filmic Pro, ali izgleda da na androidu ne radi bas najbolje. Budem malo zavirio u ProCam...

Alpha 1 - uh... Gledao sam Lumix GH5, ali i to mi je puno para.

U filmori i ja radim i odlicna je. Jedino sto mi fali onaj speed ramping kad snimam neke gluposti sa klinicima ili sa dronom.

U svakom slucaju od tvog videa sam dobio volju i snimio nesto na brzinu. Prebacujem na komp, pa cemo vidjet kako ce ispasti:)

Ma neeee Alpha 1 to mi je ipak previse love...nasao sam dobru cijenu za novu Sony a6400...a sta se tice macro snimka tu sam koristio neki jeftin clip on macro koji sam nasao doma za 50 kuna....nemam pojma kakav je xiaomi ali sam sa ovim Samsung mobitelom sam super zadovoljan...gledao sam i filmic pro ali mi je ovaj ProCam nekako najbolje sjeo...

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: Prvi Youtube Video
« Odgovori #79 u: Veljača 11, 2021, 12:44:10 poslijepodne »
e dobro, to je vec kamera za normalne novce:)
Ovo sto sam sinoc snimio na mobitelu izgleda dobro, ali kad gledam na kompu onda se bas vide nedostaci. Mobitel valjda napravi neki svoj color grading koji zazuti i iskrivi boje, pa sve izgleda neprirodno. Budem se probao poigrat pa posaljem kad bude gotovo.
Inace, svaka cast na odluci da se ozbiljno bacis u ove vode. Meni je vrijeme najveci problem. Kupio bi si i kameru i razne druge igracke, ali mi je tesko dati novce za nesto sto cu 3 puta koristiti. Za sada imam drona (mavic mini) i dji osmo mobile 3, ali ih uglavnom samo sa tugom pogledam u prolazu:)