Svibanj 05, 2024, 18:51:15 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: The Secret of Nature  (Posjeta: 41705 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #100 u: Studeni 26, 2010, 21:54:23 poslijepodne »
Ja sam imo velikih problema s crnom čupavom algom, i nakon svega kaj sam pokušo ostavio sam akvarij mjesec dana bez promjene vode i dodavanja icega unutra i alga je sama nestala....samo kaj sam izgubio i na bilju....

e sad je pitanje kaj njoj nije pasalo unutar tih mjesec dana, a to stvarno neznam

Ja se nadam da bude tebi nekaj drugo pomoglo ali na kraju moš pokušat ostavit sve na miru  :D

da obično ta situacija dođe prije ili kasnije. Najčešći oblik riješavanje frustracije kad ti ništa neide za rukom je da jednostavno sve pošalješ kvragu i ostaviš na miru akvarij i ribe i sve.
Nevjerojatno je da to nekad stvarno ima odličan učinak. Ti velikš da je tebi otišla alga. Kad sam bio kod acies ona je imala zarasli akvarij u duch stilu bez algi i ikakvih problema, a rekla mi je da joj je boca za co2 otišla prije više od mjesec dana i da gnoji tu i tam kad se sijeti. Nevjerojatno da sistem u takvom trenutku napravi autoregulaciju i sve štima, a kad hoćemo najbolje i slijedimo abecedu aquascapinga stvari jednostavno ne uspijevaju. Priroda se stvarno zna poigrat.  ;)
što opet ne mora bit
ja sam po tom principu (popizdio i sve ostavio na milost i nemilost prirodi) doživio totalni debakl.
cijano je vidljivo krenula iz podloge, proširila se po niskom bilju i kamenju, pa drveću pa svemu...
pokrio sam akvarij da ga ne gledam i samo sam kroz rupicu ubacivao minimalno hrane, na kraju je ipak eritromicin rješio.
kako je nestalo cijano, evo zelene vode, puna dva tjedna, a ja je ignoriram.
nestala sama od sebe došla kombinacija končastih svih vrsta...
zaključak: zemlja definitivno ide van budući mi akvarij neće biti brutalno ubiljen
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2010, 21:57:24 poslijepodne od Karlo »

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #101 u: Studeni 26, 2010, 21:58:34 poslijepodne »
karlo, kaj hoćeš reč, da ti za takve stvari kriviš zemlju?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #102 u: Studeni 26, 2010, 21:59:33 poslijepodne »
kad sam pisao post, upravo sam o tvome akvariju razmišljao i tome kak imaš non stop neke probleme i nikak na zelenu granu. Meni se u prijašnjem postavu dogodila ista stvar. U jednom trenutku sam dignuo ruke i nisam se brinuo jedno mjeseca dana za ništa osim hranjenje ribica, ali nažalost dogodilo se isto što i tebi. Iz jedne alge u drugu i tako u krug. Na kraju sam razorio postav i iz početka... i to je nekad riješenje, makar danas ne bi tako lako odustao, nego bi išao tražiti uzrok tako da znam za slijedeći put što sam pogriješio.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #103 u: Studeni 26, 2010, 22:30:20 poslijepodne »
evo ja ću odgovoriti na pitanje o zemlji zato što sam imao svakakva iskustva s njom, te ju i dalje koristim. Inaće dosta o tome sam pisao i u članku o podlozi, ali neke stvari ću ponoviti.
Ono što je velika razlika između velikog akvarija i malog u kojem je zemlja je svakako izmjena vode kojom resetiramo sistem. U Karlovom akvariju je gotovo nemoguće zamjeniti vodu 90%, odnosno može se, ali ja neznam kome se to da raditi jednom tjedno. Meni je na 300 litara muka svakih 10 dana... u nano akvarijima to je čas posla i zato su tu oni u velikoj prednosti. Druga bitna stvar je što je iznad te zemlje. U slučaju aquaclaya koji je jako porozan događa se to da svi makroelementi nekontrolirano cure u vodeni stub, što može biti i dobro i loše. na ovo ću se kasnije vratiti. Kod pijeska preko zemlje se može dogoditi stvaranje anaerobnih uvijeta, gdje se stvara H2S koji izlazi na površinu u obliku mjehurića i glavni je trigger za alge. Zajedno s njim ruku pod ruku ide CH4, koji je isto tako i dobar i loš.

E sad vratimo se na aquaclay i zemlju... napominjem glavno pravilo izbjegavanja algi u novopostavljenim akvarijima. Od prvoga dana dodavat co2, dobar protok, smanjenji fotoperiod i količina rasvjete, te ono što ljudi konstantno zaboravljaju velika količina biljaka. Ako pogledamo poznate aquascapere svi oni koriste odmah na početku puno bilja (što nama najčešće iz tehničkih ili financijskih mogučnosti nije ostvarivo) i rijetko imaju problema s algama. Njihovi akvariji nakon 3 mjeseca izgledaju kao da su tik do konačnog postava... bilje raste ko ludo, zato što ima sve što mu je potrebno. Podloga ispušta hrpu hranjivih tvari koje bilje rado uzima, u tom smislu je aquaclay puno bolji od pijeska koji taj proces blokira.

Kako riješiti nedostatak biljne mase prilikom startanja akvarija? Naučen prethodnim iskustvom propalog postava, odustao sam od pijeska. Nisam radio česte izmjene vode jer sam ljen po tom pitanju, a nisam imao gotovo nikakvih problema s algama. Kako? Moje riješenje je bila riccia. Jednostavna, svima dostupna biljčica koja ne samo da je korisna nego i lijepo izgleda. Kada u vodi postoji višak nitrata, ona podivlja i raste ko luda. U mom postavu je bila nekoliko mjeseci dok se stvari nisu malo uravnotežile, a onda sam ju zamjenio sa nekim drugim biljkama koje su mi se svidjele.

Ovo što sam napisao mnogo je teže postići kako akvariji rastu litražom i zato se ne bi odlučio za zemlju u ogromnim akvarijima. Teško ju je kontrolirat, a jedini lijek je izmjena vode, što opet nije tako jednostavno riješenje. Mikroelementarna podloga preko koje je šljunak i EI sistem je ono što bi ja pokušao.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #104 u: Studeni 26, 2010, 22:34:35 poslijepodne »
karlo, kaj hoćeš reč, da ti za takve stvari kriviš zemlju?
samo kod sebe i to sam siguran punih 100%
ima genijalnih biljnih akvarija sa zemljom kao podlogom, ali baš biljnih, ne ono kamen drvo pa red microsoruma i iza grm rotale, nego prava biljna masa.
ovako ja to gledam, imam hrpu organskog sloja par cm ispod pijeska, protok šiba kao lud i pospješuje obogaćivanje vodenog stupa elementima iz zemlje. dobar dio površine uopće nije ubiljen budući imaš nekakve grane ili ostavljaš nekakve puteljke i sl., a gdje god je organski sloj iznad bi obavezno trebalo biti bilje..
sad ono što je mene mučilo, mislim da je dolazilo do antagonizma elemenata iz podloge sa vjerujem nekim od mikroelemenata,  i u tom obliku nije dostupno bilju, što znači svega hrpa al nečeg fali, bilje pati alge slave!
moguće da sam koristio csm+b, za kojeg kažu da je bolje kelatirano, umjesto komercijalnih mikrognojiva stvar bi bila bolja. itd itd

probao sam sve kombinacije, hardver, gnojivo, izmjene vode, a radi se o vjeruj mi puno kombinacija dolazim do zaključka da kada imaš inertnu podlogu jednostavno nema teorije da zaredaju takvi problemi. kao dokaz da je bilju dovoljno folijarno hranjenje ti je moj akvarij iz potpisa - čisti kvarcni pijesak i uvijek je bio do sada, a prvi akvarij sam složio sa 9 ili 10 godina (znači prije 23) i od tada uvijek imam akvarije i prvi puta nerješiv problem :dead:

pa eto mogu sa sigurnošću tvrditi, da je u mom slučaju krivac debeli sloj organske podloge!

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #105 u: Studeni 26, 2010, 22:42:44 poslijepodne »
zanimljivo karlo..
s ovime se slažem da je bilju dovoljno folijarna prihrana, isto mi je savjetovao i tom barr prije nego sam krenuo sa zemljom, ali htio sam isprobat kuhanje zemlje..
sve to štima, al zašto onda tuljan nema problema sa takvim stvarima, a ima odlične nizozemce?

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #106 u: Studeni 26, 2010, 22:47:57 poslijepodne »
e to sam isto napisao, pogledaj kolika je biljna masa kod njega i pokrivena je čitava površina, a biljke su mu pravi žderači nutrijenata.
to je razlika za nepovjerovat tipa šta pojede jedan tuljanov echinodorus i nekakav moj microsorum...

kad sam pisao post, upravo sam o tvome akvariju razmišljao i tome kak imaš non stop neke probleme i nikak na zelenu granu. Meni se u prijašnjem postavu dogodila ista stvar. U jednom trenutku sam dignuo ruke i nisam se brinuo jedno mjeseca dana za ništa osim hranjenje ribica, ali nažalost dogodilo se isto što i tebi. Iz jedne alge u drugu i tako u krug. Na kraju sam razorio postav i iz početka... i to je nekad riješenje, makar danas ne bi tako lako odustao, nego bi išao tražiti uzrok tako da znam za slijedeći put što sam pogriješio.

ja sam odustao, kapitulirao potpuno!!! čekam one stvarčice i krećem sa rasturanjem, što i nije mali posao :roll:

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #107 u: Studeni 26, 2010, 23:46:56 poslijepodne »
ajde nek je i moja tema bila najpopularnija barem nekoliko sati.... :D malo ste mi zaspamali temu ali riješiti će to Cigo....

nego NEMA ŠANSE da odustanem od ovog setupa i krenem ispočetka...s prošlim sam to napravio ali više ne-pa kakav je to aquascaper ako svaki put odustane i prebaci se na novi setup? idem otklanjati uzročnika po uzročnika što su mi i nedavno cigo i lp na cugi savjetovali....
1.co2 nije problem-njega ima dovoljno..
.2.biljna masa je mala i evo za početak ubacujem ricciu iz drugog tanka.
3.počeo sam sa dodavanjem kalija kojeg nisam dodavao nikad osim kriz kno3 što nije bilo dovoljno....fosfate sam dosta smanjio,a nitrate izbacio jer ih ima dosta iz podloge...mikroelemente dodajem s profitom i to 20ml tjedno...
4.pojačao sam cirkulaciju, pojačati ću i filtraciju-tj.čim nabavim/napravim spraybar staviti ću ga umjesto lily pipe....
5.stiže ec ovih dana pa ćemo malo opržiti alge s njime....btw. svi dijelovi hardwera koji su zaraženi sa bba algom a na njima nema bilja mogu se ukloniti sa tuširanjme vrelom,pa hladnom vodom...-eto čisto da ljudi znaju da ne troše bezveze ec na te stvari....
6.imam više vremena sad za akvaristiku pošto je gotova ribolovna sezona...
7.ako znate gdje ima za kupiti t5 lampi od 45w javite mi pošto su moje dotrajale i moguće da su i one veliki uzrok problemima s algom...
8.ne bi ja krivio zemlju za ovo sranje nego moju lijenost i nepromišljenost jer od faze cikliranja meni fali bilja u setupu a i znalo se dogoditi da sistem ne resetiram po 2 tjedna,ali ipak u sljedećem postavu ne znam da li ću je koristiti-tj.ovisi kakav će on biti i s koliko hardwera a koliko bilja...u ovom nije ni potrebna jer kao što Karlo kaže više površine mi je prazno-bez bilja nego popunjeno....

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #108 u: Studeni 30, 2010, 17:58:51 poslijepodne »
stigao ec i od danas krećem svaki dan sa špricanjem po kritičnim mjestima sa po 20ml.....neki dan sam mehanički uklonio nekih 70% alge i sad su na redu ostaci a se iskorijene....već spomenuh da sam stavio i jaču pumpu koja radi 24h na dan,dok sam prije koristio pumpu praktično samo za co2-nekih 8h...
sljedeća promjena je nove lampe koje trebam naručiti ali mi se iz emdg shopa još nisu javili....
glossa mi raste u visinu i kroz razgovor s Cigom izlazi zaključak da im je prošao vijek trajanja tj.dosta su oslabile...
javim se sa update-om čim bude vidljivih rezultata....

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #109 u: Prosinac 10, 2010, 16:03:30 poslijepodne »
evo javljam da je bba sve manje i manje....zaključio bi da je problem bio u premalom protoku koji sam dosta pojačao i s time riješio širenje alge,dok sam sa ec uništio skoro sve ostatke alge...

ako netko zna gdje ima za kupiti lampi t5 od 45w molim da mi javi što prije!

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #110 u: Prosinac 10, 2010, 16:39:01 poslijepodne »
evo javljam da je bba sve manje i manje....zaključio bi da je problem bio u premalom protoku koji sam dosta pojačao i s time riješio širenje alge,dok sam sa ec uništio skoro sve ostatke alge...

ako netko zna gdje ima za kupiti lampi t5 od 45w molim da mi javi što prije!
Ako lova nije problem  možeš pokušat ove Dennerle Amazon Day ,http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=3&sqi=2&ved=0CCcQFjAC&url=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.ch%2FDennerle-Amazon-Day-Licht-T5-f-Juwel-45W-895mm-%2F350401685393&ei=0kgCTefNIYSRswax__H-CQ&usg=AFQjCNGht4FswcbnagJCisOHRbmVg0CpYg&sig2=BR7pjgPfAtbPYoQoNiWckg daju više svijetla od Juwelovih lampi, oko 3000lumena dok Juwelove daju oko 1900.
Juwelove lampe sa reflektorima daju oko 50 mikromola na podlozi dok  ove Dennerlice daju čak 80.
Ako želiš više svijetla...
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2010, 16:49:05 poslijepodne od ibanezfrelon »

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #111 u: Prosinac 10, 2010, 17:02:31 poslijepodne »
evo javljam da je bba sve manje i manje....zaključio bi da je problem bio u premalom protoku koji sam dosta pojačao i s time riješio širenje alge,dok sam sa ec uništio skoro sve ostatke alge...

ako netko zna gdje ima za kupiti lampi t5 od 45w molim da mi javi što prije!
Ako lova nije problem  možeš pokušat ove Dennerle Amazon Day ,http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=3&sqi=2&ved=0CCcQFjAC&url=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.ch%2FDennerle-Amazon-Day-Licht-T5-f-Juwel-45W-895mm-%2F350401685393&ei=0kgCTefNIYSRswax__H-CQ&usg=AFQjCNGht4FswcbnagJCisOHRbmVg0CpYg&sig2=BR7pjgPfAtbPYoQoNiWckg daju više svijetla od Juwelovih lampi, oko 3000lumena dok Juwelove daju oko 1900.
Juwelove lampe sa reflektorima daju oko 50 mikromola na podlozi dok  ove Dennerlice daju čak 80.
Ako želiš više svijetla...

ma nije problem cijena nego što bi i nju morao čekati bar mjesec dana i to pitanje da li bi čitava stigla....

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #112 u: Prosinac 27, 2010, 15:32:16 poslijepodne »
Evo stigle lampe,jedna aquastar i jedna grolux.... A zahvaljujući mom dragom prijatelju Cigi  :zagrljaj: stigao dugo očekivani cyperus helferi.... :heart:
Naime,Cigo me je itekako iznenadio javivši mi samo da preuzmem paket na Badnjak uvečer....Kupio je cyperus u Sloveniji i poklonio mi ga za Božić...nemoram vam ni pričati koliko sam se obradovao ovoj gesti....Cigo još jednom veliko HVALA!
Uskoro nove slike...

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #113 u: Prosinac 29, 2010, 11:56:38 prijepodne »
sad znam kome cu iduci bozic poslati pismo sa zeljama. djedu mrazu sigurno necu. hehehe

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #114 u: Prosinac 29, 2010, 21:40:51 poslijepodne »
Ma Božić je vrijeme darivanja....  ;)

Drago mi je da si ga uklopio u postav, ali me zanima kako, pa zato brzo sa novim slikama...

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #115 u: Prosinac 31, 2010, 12:29:20 poslijepodne »
Ma Božić je vrijeme darivanja....  ;)

Drago mi je da si ga uklopio u postav, ali me zanima kako, pa zato brzo sa novim slikama...
Pravi se javlja o novim slikama :D
Dajte ih obojica.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #116 u: Siječanj 20, 2011, 10:01:31 prijepodne »
evo napokon i foto update! hvala aquavu!

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #117 u: Siječanj 20, 2011, 10:36:50 prijepodne »
Dobaar! Ove rasborice su se sjajno uklopile u postav,i ja ih imam doma,krasne ribe ,ali kada je ovako veće jato,baš dođu do izražaja. :up:
- :a042:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #118 u: Siječanj 20, 2011, 10:42:02 prijepodne »
Super akvarij ali uvijek netko nesto ima za rec kao ja sad npr  :D.Da sam na tvom mjestu posadio bi po panjevima jos anubiasa i microrosuma tako da skroz obraste drvo a ove grane sto vire bih ostavio pa bi i akvarij izgledao misticnije i ljepse no sve je to tvoja volja  :up:
U pozadini mi fali jos nekog visokog bilja npr da posadis valisneriu spiralis ili giganteu  :up:
To je bio moj prijedlog pa razmisli i iskazi svoje ipak to je tvoj akvarij pa odlucujes TI  :up:  ;)  :)

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #119 u: Siječanj 21, 2011, 09:11:24 prijepodne »
Od prve fotke ova postavka izgleda fantasticno. Izuzetno jak hard i divljina bas po mom ukusu. Nadam se da je mukama sa algama kraj jer ovaj akvarijum zasluzuje da ode u stabilnu i mirnu fazu i da dugo traje....
Jel ima negde tema kako si ubacivao dodatnu rasvetu u ovog Juwela?
Da li je ovaj akvarijum u originalu imao Juwelov ugradni filter koji si izvadio?

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #120 u: Siječanj 21, 2011, 17:36:52 poslijepodne »
iza je posađen juncus repens i čekam da se razraste....a microsoruma moram nabaviti još pa popuniit neke rupe...
problemi s algama su riješeni...hvala Bogu! a nemam nigdje slika o ubacivanju rasvjete,ali kupio sam glomat i lampe i ništa posebno,ali preporučam bolje staviti t5 lampe-ima negdje tema na forumu od Lewis-a kako je on napravio....
unutra je bio orginal filter ali sam ga izvadio....

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #121 u: Travanj 13, 2011, 20:38:56 poslijepodne »
evo i mali foto-update...slikao sam osobno,a opće je poznato da sam vrhunski fotograf pa nemojte zamjeriti na lošijim slikama!

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #122 u: Travanj 13, 2011, 21:02:16 poslijepodne »
Najača su imena slika  :D a, aaa, aaaa, aaaaa  :D :D :D
Jedva čekam da to vidim uživo  :klap:
Karas Reef - morski akvarij

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #123 u: Travanj 13, 2011, 21:03:14 poslijepodne »
Najača su imena slika  :D a, aaa, aaaa, aaaaa  :D :D :D
Jedva čekam da to vidim uživo  :klap:

e frende to je najzgodnije za stisnuti kad smanjujem slike.... :D
nadam se da se vidimo u petak!  ;)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #124 u: Travanj 13, 2011, 21:19:26 poslijepodne »
Akv mi se svidja, a pogotovo panjevi! 
Moje znanje, odnosno neznanje, mi ne dopušta da nekako strucnije prokomentarisem akv.

Vi vukovarci izgleda imate neki monopol na te lepe panjeve?!?  ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi