Travanj 28, 2024, 06:22:27 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: vitamini za bradonju  (Posjeta: 553 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LizardQueen

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Grobničke alpe
vitamini za bradonju
« u: Kolovoz 27, 2010, 20:54:19 poslijepodne »
slijedeći tjedan bih trebala napokon otići po svoju malu srećicu, tako da su pripreme u toku.  :heart:
i dok sam si slagala popis svega što mi treba, sjetila sam se da zapravo nemam pojma koji mi vitamini, odnosno dodaci prehrani trebaju, niti koliko toga. Znam da im treba kalcij, vitamini i kalcij, ali ne znam u kolikim količinama..

našla sam ovo na stranici Pet Centra: http://www.pet-centar.hr/content/view/29/36/

E sad, zanima me što mi je od toga potrebno, što vi koristite?
Ako imate koji drugi prijedlog, samo kažite!

Da li mi je uz to potreban i kalcij karbonat? I koliko mi dugo može potrajati ovakva jedna kutijica?

Eto, dosta od mene za početak.. :)

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: vitamini za bradonju
« Odgovori #1 u: Kolovoz 27, 2010, 22:02:57 poslijepodne »
Pozdrav :)

Evo ja koristim za Calypso nekton (kojeg, koliko znam, nema za kupiti u našim dućanima, ali imaš ovdje: http://www.teraristika.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=63&category_id=19&option=com_virtuemart&Itemid=71 )
I koristim još kalcij, kupila sam ga u pet centru (dođeš teti veterinarki u veterinarskom kutku i lijepo ju zamoliš da ti da kalcij za terarijske životinje/guštere/bradate agame i onda ti ona da ;) )
Eto, meni su rekli da je to dovoljno i ja vjerujem da je, jer mi je Cal super... a što se tiče toga koliko ti traje jedno pakiranja.. pa dosta dugo. Ja imam samo malo nektona (dao mi je skorpac kad mi je prodao Cal), traje mi već više od tri mjeseca, a još nisam ni pola potrošila. Rekla bih da je ta količina koju sam ja dobila dosta manja od 40g, tako da ako kupiš sa one stranice koju sam ti napisala, dugo dugo će ti trajati. Kalcij sam kupila malo kasnije, ali traje mi isto već dosta dugo, tako da što se toga tiče bez brige, neće ti sigurno bar godinu dana trebati novi vitamini :up:

Offline LizardQueen

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Grobničke alpe
Odg: vitamini za bradonju
« Odgovori #2 u: Kolovoz 29, 2010, 12:34:25 poslijepodne »
Hvala!
a jel se smije hrana naprašiti sa oba praška istovremeno, ili da svaki obrok naprašujem drugim?

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: vitamini za bradonju
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2010, 20:43:20 poslijepodne »
Smiješ sa obadva istovremeno, ali netrebaš svaki obrok naprašivati, ja Cal naprašim jedan obrok dnevno... e sad... neki praše i po bubama i po biljnoj hrani, ja po biljnoj malo rijeđe jer Cal onda baš i nije pretjerano zainteresirana za nju  :P
Ali ti vidi.. bit će da je ona samo razmažena  :D
 :up: