Ožujak 28, 2024, 18:57:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Identifikacija gusjenice  (Posjeta: 875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Identifikacija gusjenice
« u: Listopad 24, 2010, 20:53:38 poslijepodne »
Danas su mi moji donijeli gusjenicu u nadi da ce posluzit kao hrana jednom od gustera, ali gusjenica je malo prevelika..a i ne dajem gusjenice..(imam dosta zive hrane)
Gusjenica mi je jako interesantna, i volio bi da mi neko kaze u sta bi se mogla pretvorit.. koju vrstu leptira..i jel bi je mogo nekako zadrzat do tad (dok se ne zacahuri).
Malo manja je od 10 cm, dlakava..(sto mi je simpa..:D),i ima neku zlatno smedu boju po ledima..
Evo neke i slike..nisu bas nesto, al ovi koji se razumiju u to nadam se da ce prepoznat..
sta je tu je!

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Identifikacija gusjenice
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2010, 21:54:21 poslijepodne »
iskreno neznam ni fam kojoj bi mogla pripadati....nego...te dlakave gusjenice znaju imati otrov u dlakama (borov prelac od kojeg sam se i sam kao klinac gušio i završio na hitnoj i jedva dolazio do zraka) pa ih drži dalje od ruku a pogotovo životinje...ja nebih nudio.

što se  uzgoja tiče, to je problem osim ako si je našao na biljci, to znači da je na biljci hraniteljici i onda ju nije bed uzgojit. sad bih je ja pustio jer će hibernirati u postembrionalnom stupnju, dakle kao ličinka. ako je ostaviš i dohraniš, dobit ćeš leptira usred zime i šta ćeš onda s njim....

pusti je negdje gdje ima dosta mjesta da se skrije (kore drveta ili sl) jer kad je izneseš van past će joj energija i neće moć daleko doseć. :up:

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Identifikacija gusjenice
« Odgovori #2 u: Listopad 24, 2010, 22:05:09 poslijepodne »
Ajde ozi koja je ovo gusenica?????