Travanj 27, 2024, 14:01:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500  (Posjeta: 3983 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« u: Travanj 16, 2008, 20:12:51 poslijepodne »
Kupujem novi fotić već 2 mjeseca, ali nikako da se odlučim. Troumim se između Olympusa SP-570UZ, Panasonica DMC-FZ50 i Fujia S9500. Fotić bi služio većinom za makro fotke (zmije, škorpione i sl.), ali i za malo dalje objekte. Pa me sad zanima vaše mišljenje - koji je bolji??
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #1 u: Travanj 17, 2008, 08:23:22 prijepodne »
... ja kao fotograf ti kažem da odbaciš svoje troumljenje i uzmeš Canona.  :devil:
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #2 u: Travanj 17, 2008, 16:02:39 poslijepodne »
Da, ali kojega (a da nije SLR)???
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #3 u: Travanj 17, 2008, 17:02:59 poslijepodne »
sve ovisi koliko ces ozbiljno krenuti u fotografiju :D

imam Canon PS S5IS vec nekih 6 mjeseci i relativno sam zadovoljan s njime, kako i necu biti kad do njegove kupovine sam koristio najobicnije digitalne idiote, ali smatram da je jos uvijek preslab za kvalitetnu fotku  ribljeg svijeta.
ako si u mogucnosti ja bi ti sigurno preporucio bar entry level DSLR-a jer ako ozbilnije krenes u fotografiju da ti se ne desi kao i meni da sad kupis jedan malo jaci kompakt i onda za 6 mjeseci shvatis da je za tvoje potrebe ipak jos uvijek slab.

inace alternativa za S5IS ti moze biti i G9, ima RAW koji preporucaju nasi strucni fotografi kod daljnje obrade fotke.

dublje nebi ulazio jer ipak sam jos uvijek pocetnik u svijetu fotografije ali kompetntniji od mene ce te sigurno dobro savjetovati, ja sam se isto informirao i svi su mi preporucali DSLR-a ali onda mi se to cinilo kao jako skupo, jos bi bio i izdvojio novce za tijelo, ali poslje treba racunati i na objektive zato sam se na kraju odlucio na jaci kompakt uvijek na preporuku strucnijih, zadovoljan jesam ali ne potpuno  :-[

sorry ako sam malo duze "baljezgao"...
sretno u Canon odabiru ;)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #4 u: Travanj 17, 2008, 17:53:05 poslijepodne »
Upravo tako G9
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #5 u: Travanj 17, 2008, 18:50:16 poslijepodne »
Za te novce vec ima slr... nedavno frend prodao 350d za 1500kn... bez objektiva naravno, ali malo se jos ustedi i imas pravi fotic. Bolji je g9 valjda od svih kompakta, ali slr je slr  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #6 u: Travanj 17, 2008, 19:30:37 poslijepodne »
... sve to stoji... ali kad čovijeku ne treba dslr.... a kad je frend prodao 350-etku, mogao je dati sa njime i kit objektiv.. pa taj objektiv ne vrijedi više od 100kn  :geek: :D
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #7 u: Travanj 17, 2008, 20:06:53 poslijepodne »
A to nisam vidio... ako mu ne treba slr onda mu ne treba ni g9 - slr wannabe :D mozda bolje onda s5is, ha?

Mislim da decko nije ni imao kit objektiv.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #8 u: Travanj 17, 2008, 23:15:02 poslijepodne »
Gledao sam i G9 ali me nije uvjerio.
Za sad su mi najbolji Panasonic DMC-FZ50 i jedan drugi Fuji - S100fs.
Za Fujia kažu da je slika preje.... A kod FZ50 mi smeta makro sa tek 5cm udaljenosti. Kod Fujia je to na 1cm, a i kvalitetu slike ocjenjuju sa 100%
http://www.chip.de/produkte/c1_me_produkt_31233353.html
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2008, 23:17:00 poslijepodne od RomanC »
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #9 u: Travanj 18, 2008, 09:58:12 prijepodne »
.. a gle dobio si savjete pa ti onda sam odlući, btw. Kad sam imao fujia, u godini dana mi je bio 4 puta na servisu... i čovijek mi je tamo rekao, je gospon pa to je Fuji, ak oćete slikati kak Bog zapoveda, zemite si canona! ... I stvarno, već tri godine radim sa Canonom i nemam apsolutno nikakvih problema.

....zašto fotografi ne koriste panasonica i fujia, nego isključivo Canona i Nkona, a poneki i Olypusa?..... Iskreno govoreći radim sa sve tri navedena i Canon mi je najbolji... Oly šumi ko u prići.. nedaj Bože da je vani toplo ili malo mračno... to će zahtjevati sate sjedenja za kompom... nikon kao nikon... dobar, kvalitetan, skupa stakla... canon.... brz, kvaliten, naveći izbor objektiva od svih proizvođaća... kao što rekoh... ti kupi što ti misliš da će tebi biti dobro i što će tebe veseliti. Ja sam ti samo kao fotograf želio iznjeti svoje stajalište.

.. što se tiće makro opcije, a što to fotkaš da bi trebao prići od 5 cm?  Ja lupam makro i sa dva metra, sa time da je na fotki samo oko neke životinje. Kako si iznio da želiš fotkati zmije, ne vidim razlog prilaženja više od barem 30cm da bi na fotki bilo nešto suvislo sa normalnim DOF-om.

Evo vidi recimo nekoliko mojih makro fotografija...













.. iskreno ja ovim otrovnicama nisam želio rići bliže od pola metra, pogotovo Taipanu  :aaa: , doista nema potrebe za to :D
« Zadnja izmjena: Travanj 18, 2008, 10:09:04 prijepodne od skorpac »
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #10 u: Travanj 18, 2008, 10:39:28 prijepodne »
a di bi ti bio kraj... da imaš pošteni makro objektiv!  :D :D :D :P

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #11 u: Travanj 18, 2008, 11:40:09 prijepodne »
a di bi ti bio kraj... da imaš pošteni makro objektiv!  :D :D :D :P

.. i to kaj veliš... no ima vremena :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #12 u: Travanj 18, 2008, 17:18:33 poslijepodne »
A kak onda stoji Sony DSLR-A200 (Alpha 200)? Jel on kaj bolji?
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #13 u: Travanj 19, 2008, 09:27:44 prijepodne »
Ovak, zaboravite na ovo ispod.
Trebam fotić (može i SLR) do 4100kn. Ako je DSLR mora (naravno) imati i objektiv.
Sada gledam Fuji S100fs i Panasonic DMC-FZ50, te Sony Alpha 200 (DSLR-A200) ili Olympus E-510.
Znam da su "SLR-i bolji i u svakom slučaju uzmi SLR", ali ovi su isto jako dobri.
« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2008, 12:01:57 poslijepodne od RomanC »
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #14 u: Travanj 19, 2008, 20:21:18 poslijepodne »
Ovak, zaboravite na ovo ispod.
Trebam fotić (može i SLR) do 4100kn. Ako je DSLR mora (naravno) imati i objektiv.
Sada gledam Fuji S100fs i Panasonic DMC-FZ50, te Sony Alpha 200 (DSLR-A200) ili Olympus E-510.
Znam da su "SLR-i bolji i u svakom slučaju uzmi SLR", ali ovi su isto jako dobri.


.. nisam siguran, da li si pročitao kaj sam ti gore napisao.... ja osobno apliram na Canon, ništa od na toga što si naveo ja ne bi trošio novce.... ukoliko ne vjeruješ , pitaj na fotozine.org ili neke druge foto foume.... vidio sam kako radi alpha 700, moraš znati da su objektivi za sony ili ti minoltu dosta skupi....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #15 u: Travanj 19, 2008, 21:07:38 poslijepodne »
saša ti bus mene izludel s ovim tvojim slikama :a010:

Offline cukibuki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 94
  • Dob: 39
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #16 u: Travanj 19, 2008, 21:56:35 poslijepodne »
Zadnja je fenomenalna,morala sam je spremiti na komp...
vidim da ovdje ima kompetentnih sto se tice opreme...
evo ovako, planiram uzeti nikon d80 sa objektivom 18-200mm.... dal netko zna koji bi mu makro objektiv odgovarao,a da bude nikon/nikkor?? tnx
Zadar - Novi Sad

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #17 u: Travanj 19, 2008, 22:33:00 poslijepodne »
Onda k vragu sve. Uzet ću si Canon EOS 350D. Jel to OK? Cijena je niska, a on je jedan od boljih u toj klasi. Može tak?
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #18 u: Travanj 19, 2008, 22:39:16 poslijepodne »
hmm..može tak? Ma možeš i skuplji kaj se nas tiče. :biggrin:  Ali ne očekuješ valjda da ti ljudi ovdje izaberu fotić..

Moraš sam odlučiti dal ti 10 kg opreme treba i želiš li ju furati sa sobom... Ja osobno ne želim i dovoljan mi je kompakt. Za zahtjevnije stvari pozovem frenda. Točka. :hat3:

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #19 u: Travanj 20, 2008, 10:19:00 prijepodne »
Onda k vragu sve. Uzet ću si Canon EOS 350D. Jel to OK? Cijena je niska, a on je jedan od boljih u toj klasi. Može tak?

.. rađe dodaj još par sto kuna više i uzmi 400D.... lakše je raditi sa većim displayem... ali i ja radim sa 350D... mene osobno više ne zadovoljava, ali tebe će zasiguno zadovoljiti :)


Zadnja je fenomenalna,morala sam je spremiti na komp...
vidim da ovdje ima kompetentnih sto se tice opreme...
evo ovako, planiram uzeti nikon d80 sa objektivom 18-200mm.... dal netko zna koji bi mu makro objektiv odgovarao,a da bude nikon/nikkor?? tnx

.. ajde molim te da otvoriš novu temu, da se teme ne mješaju.... može? :)

TNX
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2008, 10:24:25 prijepodne od skorpac »
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #20 u: Travanj 20, 2008, 10:35:33 prijepodne »
OK, onda bu 350D.
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #21 u: Travanj 20, 2008, 11:52:29 prijepodne »
Evo samo još jednog pitanja (nadam se zadnjeg).
Canon EOS 350D ili Olympus E-510??
Škorpac će reć "Canon, naravno", al te molim da malo pogledaš:
Oly ima 10mpx i rezoluciju 3648x2736, dok Canon ima "samo" 8mpx i 3456x2304. E-510 ima i stabilizaciju slike, a Canon nema.
Osim toga Oly ima 2.5" LCD, a Canon 1.8".
Ja mislim da je onda ipak bolji Olympus??
Jbg, bolje da nisam naletio na njega.
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2008, 12:15:17 poslijepodne od RomanC »
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: SP-570UZ, DMC-FZ50 ili S9500
« Odgovori #22 u: Travanj 20, 2008, 14:35:58 poslijepodne »
.. Olympus šumi, canon isto ali nezamjetno. Imam doma E1 i nisam zadovoljan sa njime osim ako ne fotkam vani ili fleš rasvjetom, sa time da u prostoriji gdje fotkam nije pretoplo, jer onda se čip zagrije i opet šumi..... netko voli taj šum... jedan kolega samo sa njime radi u sahari... on je zadovoljan, ja kad vidim fotke, mene to ne bi zadovoljilo.... zato sam ti preporučio 400D ..

Kompakti IS imaju ugrađene u kučišta, dok svaki ozbiljiji DSLR nema ugrađen stabilizator u svome kučištu, Canon i Nikon stabilizatore imaju objektivima, što je i razumno.. onaj tko se imalo kuži u fotku znati će da nije sve u pixelima jer oni određuju krajnju veličinu isprintane fotografije i "nemaju direktan" utjecaj na samu kvalitetu iste. Za ovo kaj buš ti fotkao vjerujem da bi ti i G9 bio predobar!

.. uglavnom ja ti više savjete ne budem davao jer sam ti dao sve agumente... ti odi i kupi što će tebe usrećiti :), jer vjeruj mi to je najbitnije!
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2008, 14:52:33 poslijepodne od skorpac »
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti