Travanj 27, 2024, 10:48:57 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Canon EOS 30D ili EOS 450D???  (Posjeta: 11625 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« u: Travanj 01, 2008, 02:44:34 prijepodne »
sta bi Vi iskusni fotografi izabrali?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2008, 08:08:15 prijepodne »
Pa gle ovako, sa 450 nisam radio, kod 450d je dobro kaj ima live stream na LDC-u ( znaći možeš gledati LCD dok fotkaš ne moraš gledati kroz tražilo... ima pre zadovoljavajući broj piksela, što baš i ne igra neku preveliku ulogu ukoliko ne misliš raditi fotke metar i veće... 30D je isprobano kavalitetan i dobar pa može se reći već u profi klasi, ali još uvijek sa crop faktorom.... diosta ne znam što ti savjetovati.. ukoliko se ne želiš profesionalno baviti fotorafijom, a želiš dobre fotke pojednostavljenost brzinu... onda uzmi 450D... reci za kaj bi ti služio pa da ti mogu dati još pokoji savijet...
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline janplexy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Bling-Bling
    • http://janplexy.com
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2008, 10:02:55 prijepodne »
Ponovit ću još jednom.. :)
Objektivi su fotke i fotkanje i oni ostaju, a tjela služe samo da zabilježe ono što objektiv vidi i ona se mjenjaju..
Iskreno bih na tvom mjestu uzeo veće tjelo jer će ti 450ka bit malena kao što je i meni svojevremeno bila 350ica, jer i ja, baš kao i ti, imam veliku šapu..
Kad sam prešao na 20ku sam se preporodio, puno mi je bolje ležala u ruci i sada mi ne pada napamet vraćati se na troznamenkastu klasu EOSa..
Osim veličine, tog live view-a i još par sitnica, ta dva tijela nemaju nikakvu razliku..

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2008, 11:14:29 prijepodne »
@skorpac: ne mislim se baviti profi fotografijom, nego bi volio imati kvalitetne fotke (ribe, pejzazi, portreti, uglavnom neke svakidasnje situacije) koje ne mogu dobiti sa S5IS... sta znaci ovaj crop faktor (znam sta znaci crop)?

@janplexy: tvoje misljenje znam ali svejedno se zahvaljujem na javljanju, i istina da, sapa je tu :)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #4 u: Travanj 01, 2008, 15:40:57 poslijepodne »
.. ne zamaraj se sa crop faktorom.. a to kaj se šape tiće.... to se riješava sa battery grip-om. Isti radi sa jednom ili dvije baterije, koristan je iz više razloga... kada se aparat okreće i želi napraviti okomita fotka (češće nego što misliš), tada na gripu imaš sve funkcije za podešavanje kao što imaš kada fotkaš horizontalnu fotku. Na gripu imaš duple komande, koje ti omogučuju normalno fotkanje da ne moraš izokretat ruke. To je nekoliko navoda.. evo još jedan dosta bitan.... kit objektiv koji se dobiva sa tijelom je večinom loše kvalitet,a  sa time i jako lagan. Kada staviš malo ozbiljniji objektiv sa time češ vidjeti i osjetiti kako ti se aparat šeli preokrenuti u ruci. Sa battery gripom to nije tako jer cijeli parat, odnosno tijelo fotoaparata ima drugu točku težita. Možda to neko zvući smiješno, ali vjeruj mi da taj grip jako olakšava posao.

... kaj se tiće ovoga kaj janek veli fotografiju.... :) .. ja bih rekao da samu fotografiju radi fotograf, a sve ostalo je potrošni materijal zajedno sa objektivima :) ;)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #5 u: Travanj 01, 2008, 16:04:24 poslijepodne »
Možda to neko zvući smiješno
meni nije smijesno, to je cista logika, igra tezista, itd... kuzim sta hoces rec ;)


... kaj se tiće ovoga kaj janek veli fotografiju.... :) .. ja bih rekao da samu fotografiju radi fotograf, a sve ostalo je potrošni materijal zajedno sa objektivima :) ;)
mislim da je janek  :D i na to mislio samo meni sve to pojednostavljeno prica  ;)

uglavnom tnx za sada ;) javim se ja sa jos pitanja kad ih budem imao...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #6 u: Travanj 01, 2008, 16:17:50 poslijepodne »
:D znam kaj je Jenek mislio malo ga zekam  :P
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline janplexy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Bling-Bling
    • http://janplexy.com
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #7 u: Travanj 14, 2008, 11:41:53 prijepodne »
Hehe! Zloćestoće jedne..  :P

Fotografiju čini nekoliko glavnih "sastojaka"..
Svakako je glavni i najbitniji sâm fotograf i njegov talent, a potom idu svijetlo, pa oprema..

Te 3 stavke su neophodne za dobru fotografiju i to je jednostavno tako..  :)



Odoh ja sad malo fotkati..  ;)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #8 u: Travanj 14, 2008, 12:00:44 poslijepodne »
... aj al pazi od kud ti sunce tuće.... Danas u Vodnikovoj, parkiran plavi BMW, a na haubi mu leži mrtva ptica..... a ja kod sebe nemam fotić...  :( .. ne zna kak mi se to desilo... ali događa se... jednu fotku sam popušio.  >:(
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #9 u: Travanj 15, 2008, 13:29:49 poslijepodne »
... aj al pazi od kud ti sunce tuće.... Danas u Vodnikovoj, parkiran plavi BMW, a na haubi mu leži mrtva ptica..... a ja kod sebe nemam fotić...  :( .. ne zna kak mi se to desilo... ali događa se... jednu fotku sam popušio.  >:(

Canon G9 kume, i uvijek je s tobom  ;) , a i Mastinu bih ga preporucio kao i svima onima koji se ne misle baviti nekom profi i ozbiljnijom fotografijom nego malo akavrij, malo koji dobar pejsaz i sl. a da fotka bude tehnicki OK.

Puno prednosti a vrlo malo mana. Recimo mana mu je lose opticko trazilo i sum na iznad 200 ASA, ostalo je uz bok i sa puuuno skupljim DSLR-ima.
O njegovoj kompaktnosti i prakticnosti u svakodnevnim situacijama mislim da je bespredmetno i govoriti. Mda, cak i RAW ima  ;)

Uostalom, vidi tu: http://www.dpreview.com/reviews/canong9/
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #10 u: Travanj 15, 2008, 14:11:17 poslijepodne »
tnx na javljanju max, compact-a vec imam Canon PS S5IS, za to sta kazes sam super zadovoljan ali opet bi isao ne visu razinu pa se zato informiravam o DSLR-u ;)

za sada sam odustao od kupovine...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #11 u: Travanj 16, 2008, 22:13:00 poslijepodne »
Max, Max... miljama je to nase govance daleko od DSLRa... ako cemo pravo...  :D jedina mu prednost ta kompaktnost...  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline janplexy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Bling-Bling
    • http://janplexy.com
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #12 u: Travanj 18, 2008, 12:18:32 poslijepodne »
lol! :D

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #13 u: Travanj 18, 2008, 22:55:10 poslijepodne »
Max, Max... miljama je to nase govance daleko od DSLRa... ako cemo pravo...  :D jedina mu prednost ta kompaktnost...  :)

Kume, daj prvo procitaj manual ...  ;D  :P ... salim se, to govance je za sada jedino govance koje se najvise priblizilo DSLR-ima. Tko je ikada radio sa recimo Minoltom TC-1 u analognoj fotografiji taj itekako zna cijeniti mogucnosti i pace, iskoristiti na najbolji moguci nacin velike mogucnosti koje pruza Canon G9 u digitalnoj fotografiji.

Uostalom, najveci nedostatak svih foto aparata je taj da ne mogu sami proizvesti vrhunsku fotografiju sto znaci da je u stvari najveci nedostatak zapravo u glavi onoga tko fotografira  ;)

No ovo bi sad preslo u filozofsku raspravu o 7 trudnih zena tako da nema smisla sada tu brbljat o tome tko ima veci i ciji je bolji i ko ce koga sada a ko nece. Dakle kume, prodaj meni G9 za par stot'na kuna (da imam za rezervne dijelove) i kupi si neki posteni DSLR, moze?  8)  :-[
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #14 u: Travanj 18, 2008, 23:53:02 poslijepodne »
.. daj Max.. ti već jednog imaš... a meni bi baš dobro došel da ne šlepam stalno 10kg stakla na leđima :) .. ja ti za taj G9 dam jedno staklo... recimo kit objektiv koji se dobije u kompletu sa 350 i 400D .. :) ;)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #15 u: Travanj 19, 2008, 18:42:20 poslijepodne »
Koji Romi  :D :D :D ja morao fotkati krstenje malog necaka u crkvi i tad mi g9 prisjeo. Sumi sumi javore.  :D
Sjetit cu vas se kad cu kupovati slr da vam prodam ovoga, evo za godinu-dve-tri  :roll:
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #16 u: Travanj 19, 2008, 20:35:14 poslijepodne »
Koji Romi  :D :D :D ja morao fotkati krstenje malog necaka u crkvi i tad mi g9 prisjeo. Sumi sumi javore.  :D
Sjetit cu vas se kad cu kupovati slr da vam prodam ovoga, evo za godinu-dve-tri  :roll:

..eee drug moj, kada isprazniš kesu za neki mali DSLR, tada nemoj biti u bedu i  :'( kad shvatiš da isto toliko ili čak i više novaca moraš izdvojiti za objetiv + još toliko za fleš da bi mogao normalno fotkati u crkvi :) .... ne zezam te .. to je istina.. neki zoom objektiv bi trebao biti svjetlosno jak barem 2,8 3500-8000kn (zavisi što želiš) .... + kvalitetan fleš koji je kompaktan sa tvojim DSLR-om minimalno 2500kn - 3500kn .. .. ukratko, bez 10000 kila + 2000 nema kvalitetnog fotkanja u zatvorenim i tamnim prostorima :) .. moguće je i to i za upola manje novaca, ali nakon snimanja ti preostaju sati i sati peglanja ... :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #17 u: Travanj 20, 2008, 00:22:18 prijepodne »
Koji Romi  :D :D :D ja morao fotkati krstenje malog necaka u crkvi i tad mi g9 prisjeo. Sumi sumi javore.  :D
Sjetit cu vas se kad cu kupovati slr da vam prodam ovoga, evo za godinu-dve-tri  :roll:

E cigo pa sto ne nakelji barem neki kvalitetniji flesh na G9 pa oderi, pa bi bila trava a ne suma, pa recimo monopod uz osjecaj za trenutak na nekih cca 200-400 ISO. Ja danas slikavo u crkvi prvu ispovijed moje cerkice bez ikakvog flesha i na 400 ISO. Uz  pomoc par kliznika na Adobe Lightroomu dobiju se krasni rezultati cigo. Na 800 ISO uz pomoc malo vise kliznika i Photoshopa daju se poluciti zadovoljavajuci rezultati, no ako je fotka dobra ... ma cigo moj, moze ona imat suma koliko te volja ... jer dobra fotka je dobra, ma koliko mi suma imali  ;)

Evo ti par primjera kako je to u mojoj crkvi gdje se ispovijed odvijala u samom kutu. Ispod svaka fotke ti je jos jedna sa dva isjecka iste. Prvi isjecak je neobradjeni original, tj. sum na njemu a do njega isti no malko upeglani  ;)

Vjeruj cigo kad se napravi povecanje ... nema sumice, sve trava  :D

Os prodat G9 za 500 kn-a? :P





« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2008, 00:26:47 prijepodne od Max....sz »
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #18 u: Travanj 20, 2008, 10:30:57 prijepodne »
.. max... moram ti priznam da to lepo ispeglao :), nego druž da li možda koristiš plugin Imagenomic  za ps cs? Jako dobra stvar pa peglanje i stavranje dodatnog šuma..... 
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #19 u: Travanj 20, 2008, 12:15:36 poslijepodne »
.. max... moram ti priznam da to lepo ispeglao :), nego druž da li možda koristiš plugin Imagenomic  za ps cs? Jako dobra stvar pa peglanje i stavranje dodatnog šuma..... 

Sto jes, jes ... Imagenomic Noiseware PRO ... mnogo mocna i krasna stvarcica   ;)  :D
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #20 u: Travanj 20, 2008, 12:55:44 poslijepodne »
Ja noise ninju koristim, puno manje svjetlosti je bilo na krstitkama tako da sam iz ruke morao na iso 800 i onda peglao, bolje to izgleda, ali zamuti.

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #21 u: Travanj 20, 2008, 13:00:19 poslijepodne »
O ovome pricam:

http://www.photoaficionado.com/tips/noise_g9.html

I evo jedna fora s g9, vjerujem da i drugi to imaju, color swap.

« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2008, 13:13:55 poslijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #22 u: Travanj 20, 2008, 14:28:34 poslijepodne »
Ruki probaj sa ovim o čemu max i ja pričamo :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #23 u: Travanj 20, 2008, 17:50:58 poslijepodne »
Uskoro me ceka formatiranje harda pa cu onda staviti, kaj, puno bolje od noise ninje? Jer mi prema onim Maxovim fotkama to izgleda ista stvar, ili nije?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #24 u: Travanj 20, 2008, 20:34:36 poslijepodne »
Slično je, ali malo jednostavniji.... uglavnom ja u njemu peglam šum, a šarpam ga direktno preko filtera... :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti