Ožujak 29, 2024, 10:05:45 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Automatsko nadoljevanje vode i....  (Posjeta: 14317 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acancar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #25 u: Studeni 19, 2008, 08:06:48 prijepodne »
preporucam vam redovno odrzavanje i ciscene povak, ja sam imao poplavu on se upali ali se nemoze zatvorir i eto pizdarije,

malo ga oprao, prebriso s papirom i sad radi.
zagreb/zapad

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #26 u: Studeni 19, 2008, 11:43:54 prijepodne »
.. naravno, potrebno je sa vremena na vrijeme i očistiti plovke :)... ja ih uglavnom očistim jedno mjesečno jer se na njih hvata koralina, a i alga...
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #27 u: Studeni 19, 2008, 12:22:18 poslijepodne »
mislim da nema potrebe za kupovinom djelova i slaganjem svega u u neki wild DIY koji može bilo poplaviti sobu bilo uvjetovati tome da pumpe ostanu na suhom pa da rikne tehnika kad već kupovnih topoffova ima u Hrvatskoj za kupit po kojih 350 kuna.. Brijem da tolko košta i materijal za klimavi DIY ak ne i više..

Dijelovi za DIY top off koštaju manje od 200 kn i ne vidim zašto bi jedan takav sklop bio nesigurniji od "originalnog" kineza koji usput rečeno (ako govorimo o istome, imam ga i ja ,ali ne koristim) ima samo jedan plovak-senzor, što dovodi do mogućnosti lakog zablokiranja istog i poplave.


kinezi, japanci, grci, bugari, njemci, amerikanci.. sve je to po meni isti bog. Zanimljiv mi je jedino žar kojim se napominje da je to kinesko, što nije fer. Kak god se okrene na kraju ispada da advokatiram opremu koju prodaje moj prijatelj. Tak da neznam što da kažem osim da mi je svejedno ko ima što, a ja ću si ovog staviti u sump pa ak konstatiram da mi nevalja uvijek mogu potražiti alternativu, nije ni prvi, a vjerojatno ni zadnji top off koji kupujem. A DIY ću prepustiti ljudima koji vole uradi sam uratke, imaju sumlje prema kineskoj robi ili si nemreju priuštit akvarističku opremu pa preferiraju šarafit, lijepit stakla, lotat žice etc.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #28 u: Studeni 19, 2008, 12:53:56 poslijepodne »
mislim da nema potrebe za kupovinom djelova i slaganjem svega u u neki wild DIY koji može bilo poplaviti sobu bilo uvjetovati tome da pumpe ostanu na suhom pa da rikne tehnika kad već kupovnih topoffova ima u Hrvatskoj za kupit po kojih 350 kuna.. Brijem da tolko košta i materijal za klimavi DIY ak ne i više..

Dijelovi za DIY top off koštaju manje od 200 kn i ne vidim zašto bi jedan takav sklop bio nesigurniji od "originalnog" kineza koji usput rečeno (ako govorimo o istome, imam ga i ja ,ali ne koristim) ima samo jedan plovak-senzor, što dovodi do mogućnosti lakog zablokiranja istog i poplave.


kinezi, japanci, grci, bugari, njemci, amerikanci.. sve je to po meni isti bog. Zanimljiv mi je jedino žar kojim se napominje da je to kinesko, što nije fer. Kak god se okrene na kraju ispada da advokatiram opremu koju prodaje moj prijatelj. Tak da neznam što da kažem osim da mi je svejedno ko ima što, a ja ću si ovog staviti u sump pa ak konstatiram da mi nevalja uvijek mogu potražiti alternativu, nije ni prvi, a vjerojatno ni zadnji top off koji kupujem. A DIY ću prepustiti ljudima koji vole uradi sam uratke, imaju sumlje prema kineskoj robi ili si nemreju priuštit akvarističku opremu pa preferiraju šarafit, lijepit stakla, lotat žice etc.

Da, nije fer toliko isticati kinesku opremu....ja se s njom ne izrugujem jer na moja dva akvarija je zastupljena preko 80%....ovde se govori samo o ovome proizvodu (bez obzira na porijeklo)..Zgodin je treći za koji ja znam da je prestao funkcionirati.BTW, nije fer ni DIY opremu nazivati divljom i klimavom  ;D .


PS. ...eh da, Mirabel je i moj prijatelj.  :up:

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #29 u: Studeni 19, 2008, 13:43:21 poslijepodne »
da, nisam ni ja želio zvučat neugodno prema tvom izumu, tek sam poslije vidio link na tvoj patent. Moj komentar se odnosio općenito prema DIY šemama, jer koliko god nekom sa strane tko čita ovu temu moglo zvučat glupo il čak bezobrazno ja držim do stajališta da je to skup hobi i kad se kreće u njega treba ić s tim da će tisuće eura završit u akvariju (u mom ih je ukupno 3 ) sad pitanje je dal će osoba buđit i fušat s alternativama ili odmah odrešit kesu i kupit kvalitetnu za to namijenjenu stvar. Osobi s zlatnim rukama DIY može bit u redu nadomjestak , al opet postoje opravdani rizici, električne naprave u vodi je samo jedan od njih.

Opremu isto tako treba održavati, sonde čistiti i redovito kalibrirati, pumpe i grijače držati u vodi i ne dozvoljavati im da rade na suhom, lampe uredno mijenjati, pumpe rastavljati, čistiti od naslaga i dihtunge premazivati, pisati log i na redovitom planu sve skup držati pedantnim jer povijest moje vlastite gluposti govori u prilog tome da smo puno puta sami krivi što aparat ode k vragu.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #30 u: Studeni 19, 2008, 14:08:55 poslijepodne »
da, nisam ni ja želio zvučat neugodno prema tvom izumu, tek sam poslije vidio link na tvoj patent. Moj komentar se odnosio općenito prema DIY šemama, jer koliko god nekom sa strane tko čita ovu temu moglo zvučat glupo il čak bezobrazno ja držim do stajališta da je to skup hobi i kad se kreće u njega treba ić s tim da će tisuće eura završit u akvariju (u mom ih je ukupno 3 ) sad pitanje je dal će osoba buđit i fušat s alternativama ili odmah odrešit kesu i kupit kvalitetnu za to namijenjenu stvar. Osobi s zlatnim rukama DIY može bit u redu nadomjestak , al opet postoje opravdani rizici, električne naprave u vodi je samo jedan od njih.

Opremu isto tako treba održavati, sonde čistiti i redovito kalibrirati, pumpe i grijače držati u vodi i ne dozvoljavati im da rade na suhom, lampe uredno mijenjati, pumpe rastavljati, čistiti od naslaga i dihtunge premazivati, pisati log i na redovitom planu sve skup držati pedantnim jer povijest moje vlastite gluposti govori u prilog tome da smo puno puta sami krivi što aparat ode k vragu.
3 000 E sa akvarijem i opremom ?(jer pretpostavljam da si mislio na organizme)
jer ako bi isli kupovati opremu za akvarij "provjerenih" marki to bi o ho ho prešlo tih a s ribama možda došlio i na duplo.
smatram da kvalitetan diy zlata vrjedi nekad i vise od tvorničkih stvari.
nemaju svi isto dubok džep i možda imaju drugih prioriteta i svatko radi kako može i kako najbolje zna.
nikad se ne bi kockao s izradom skimmera ili nečeg sličnog jer znam da bi me i skuplje isplo a pitanje šta bi ispalo ali sa stvarima poput top ofa,stalaže,ljepljena manjih akvarija  mislim da covjek nemože fulat(ako imalo smisla ima za tehniku) a dosta uštedi.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #31 u: Studeni 19, 2008, 14:51:14 poslijepodne »
Paaaaaa meni će mojih 400 litara koštat oko 3000 EURa (bez previše živih organizama unutra). U tu cijenu je uključeno i postolje i skimer, rasvjeta, pumpe, akvarij sump, refugium, kalcij reaktor kalkwasser, 60kg kamenja. Koliko će koštat dok isti oživi onako kako ja zamišljam neznam ali krenuti ću malo po malo :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #32 u: Studeni 19, 2008, 15:39:44 poslijepodne »
moj je to i prebacio, a nije još sve nabavljeno ni upogonjeno....
al bolje da se ne prisjećam , jer mi ovaj minus na tekućem, otprilike baš te cifre, jako boli logiku

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #33 u: Studeni 19, 2008, 15:43:21 poslijepodne »
Paaaaaa meni će mojih 400 litara koštat oko 3000 EURa

tu sam negdje i ja,,, 600EU ELOS akvarij, 750EU Aquaconnect riga, 700 EUAM titan 1500 cooler, 300EU Octopus extreme skimm (za sada je još H&S 2x aquabee. no novi dolazi) 200EU schuran jetstream1, 500EU tunze set, 150EU sump i postolje, 100EU Askol povrat.. i tu ima blizu tri i pol soma, a ak računaš zajebe i picajzliš pa nabrajaš cijevi, sijalice na lampama, canister filtere, ROWAe, ugljene doći ćeš i na 4.

nemaju svi isto dubok džep i možda imaju drugih prioriteta i svatko radi kako može i kako najbolje zna.

No da, apsolutno i svjestan sam da si ljudi nemogu jednostavno priuštit i odriješit kesu jer ipak živimo u Hrvatskoj, ali kad se ulazi u to ipak valja imati na umu da je to skup hobi..Radije napravit manji akvarij nego veći zakidati na svakom uglu. Uštediti vrijedi i ne želim omalovažavati nikoga, i baš zato jer se brdo love ocijedi u akvarij treba gledati i studirati koju opremu, zašto baš nju i kako s njom, te je čuvati, ja svoj H&S skimm imam već pet godina i radi perfektno. Da idem sam radit kalcij reaktor pa da mi dihta CO2 u akvarij,  da sad ja idem zvat kolegu koji je u karijeri zalijepio dva do tri akvarija skupa pa da fušamo u garaži nema šanse..CA ću kupit rabljen pa ću mu promijenit punpu,  Dat ću više novaca, pa će akvarij zalijepiti npr Ante kojem je to kruh i koji ih je slijepio sto pa ću mirno spavati.
sve ima svoje, neki od ljudi koji su sami radili rasvijetu za akvarij su isto tako uvidjeli da ako kupuju kvalitetan materijal koji se ne zagrijava, prigušnice, reflektore, trafose i sve sam ih materijal košta približno koliko bi platili gotov proizvod, lijepo izdizajniranu lampu s garancijom i svime.. Naravno u hobiju ima i ljudi koji su inovativni, sami svoji majstori i imaju izazov u tome da sami sve to rade i u tome uživaju, no svako ima svoje..

moje iskustvo je jednostavno takvo da sam najviše para izdevetao kad sam mislio da igram alternativno i štedno

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #34 u: Studeni 19, 2008, 15:55:20 poslijepodne »
moje iskustvo je jednostavno takvo da sam najviše para izdevetao kad sam mislio da igram alternativno i štedno



i moje...a vizualan efekt je često puta podosta lošiji....

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #35 u: Studeni 19, 2008, 18:04:04 poslijepodne »
Paaaaaa meni će mojih 400 litara koštat oko 3000 EURa (bez previše živih organizama unutra). U tu cijenu je uključeno i postolje i skimer, rasvjeta, pumpe, akvarij sump, refugium, kalcij reaktor kalkwasser, 60kg kamenja. Koliko će koštat dok isti oživi onako kako ja zamišljam neznam ali krenuti ću malo po malo :)

bkaradza računaj još ro aparat,grijač,crijeva,cijevi,bulkove(tri bulka neš plastike 300 kn),magnet za staklo,jer ti rasvjeta s lampama?,koji timer,par produžnih kablova,pijesak ako češ ga stavljat,znaš šta to se sam tako nakupi a ne znaš otkud
a di je još top of i slično ali polako glavno da se krene.
meni su u startu govorili s 10 000 kn složiš super akvarij od 500 lit da bi nakraju dao 20 000 kn a unutra imam dva klauna i jednog gobya,anemonu,te vec dosta koralja sta sam dobio ko poklon.
ali hebi ga polako srecom nisam se ništa zaduživao san mi je napravit nešto lijepo,lako za održavanje i da s rastom koralja pokrijem struju ja bi bio prezadovoljan.
čovjek se treba pokrit koliko je dug ali to je teško kad vidiš to svo šarenilo zato samo polako.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #36 u: Studeni 20, 2008, 07:16:14 prijepodne »
bkaradza računaj još ro aparat,grijač,crijeva,cijevi,bulkove(tri bulka neš plastike 300 kn),magnet za staklo,jer ti rasvjeta s lampama?,koji timer,par produžnih kablova,pijesak ako češ ga stavljat,znaš šta to se sam tako nakupi a ne znaš otkud
a di je još top of i slično ali polako glavno da se krene.
meni su u startu govorili s 10 000 kn složiš super akvarij od 500 lit da bi nakraju dao 20 000 kn a unutra imam dva klauna i jednog gobya,anemonu,te vec dosta koralja sta sam dobio ko poklon.
ali hebi ga polako srecom nisam se ništa zaduživao san mi je napravit nešto lijepo,lako za održavanje i da s rastom koralja pokrijem struju ja bi bio prezadovoljan.
čovjek se treba pokrit koliko je dug ali to je teško kad vidiš to svo šarenilo zato samo polako

Znam ja da ja nisam još došao do kraja sa investicijama ali gro sam napravio i uredio (bukovi, cijevi i sl spada u rad Ante kojem sam ionako dao da mi sve napravi). Ro aparat  je onaj koji čisti vodu od smeća da se može nadolit u akvarij? Timer košta 34 kn tako da to i nije baš neka investicija u odonsu na sve ovo, a kabela već imam. Grijač nemam vidit ću kad i hoću li ga kupiti, rasvjeta mi je sa lampama a ovo ostalo tipa magnet nemam ali to su ionako sitnice koje ću kupovati u hodu dok se akvarij bude ciklirao.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #37 u: Studeni 20, 2008, 08:41:33 prijepodne »
.. pa baš ti to žele i reći... malo po malo i kad zbrojiš te sitnice.. nakupi se i to puno :), po meni iskreno najviše košta poštena rasvjeta i kamenje... ali da ne idemo dalje .. tu se pričalo o automatskom nadoljevanu vode zar ne? ....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #38 u: Studeni 20, 2008, 08:46:18 prijepodne »
da..o top offu..koji je meni krepao nakon 2 tjedna rada u sterilnom akvariju..samo voda... znači, nema govora o nečistoćama na plovku.... 8)

doduše , za mene nije čudno, ionak mi većina elektronike rikava, kao što je već bilo govora na nekom od foruma, ali majku mu, za vas se zbilja čudim :asshole:  :diablolol:

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #39 u: Studeni 20, 2008, 09:50:49 prijepodne »
.. vidiš ima nešto u tome... i moj je riknuo nakon dva tjedana, ali ti si bio u doticaju sa njim! Ti si mi ga donio :) hahahahhahaha
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #40 u: Studeni 20, 2008, 14:19:18 poslijepodne »
bkaradza računaj još ro aparat,grijač,crijeva,cijevi,bulkove(tri bulka neš plastike 300 kn),magnet za staklo,jer ti rasvjeta s lampama?,koji timer,par produžnih kablova,pijesak ako češ ga stavljat,znaš šta to se sam tako nakupi a ne znaš otkud
a di je još top of i slično ali polako glavno da se krene.
meni su u startu govorili s 10 000 kn složiš super akvarij od 500 lit da bi nakraju dao 20 000 kn a unutra imam dva klauna i jednog gobya,anemonu,te vec dosta koralja sta sam dobio ko poklon.
ali hebi ga polako srecom nisam se ništa zaduživao san mi je napravit nešto lijepo,lako za održavanje i da s rastom koralja pokrijem struju ja bi bio prezadovoljan.
čovjek se treba pokrit koliko je dug ali to je teško kad vidiš to svo šarenilo zato samo polako

Znam ja da ja nisam još došao do kraja sa investicijama ali gro sam napravio i uredio (bukovi, cijevi i sl spada u rad Ante kojem sam ionako dao da mi sve napravi). Ro aparat  je onaj koji čisti vodu od smeća da se može nadolit u akvarij? Timer košta 34 kn tako da to i nije baš neka investicija u odonsu na sve ovo, a kabela već imam. Grijač nemam vidit ću kad i hoću li ga kupiti, rasvjeta mi je sa lampama a ovo ostalo tipa magnet nemam ali to su ionako sitnice koje ću kupovati u hodu dok se akvarij bude ciklirao.
pošteni magnet sitnica-200 kn ma glava zaboli ali da ne idem u OT ajmo dalje o temi.

Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #41 u: Srpanj 15, 2010, 22:31:45 poslijepodne »
Pomoc oko plovaka mi je preko potrebna!  -?
Sve sam dobro povezao i pali i gasi ali kada on to odprilike zeli...osetim neku poplavu ,pa mi treba mala pomoc...!!!
Do cega moze biti slozio sam isto kaoGrof u prikazanoj temi na suvom je radilo uz par promasaja,kada sam ga stavio na aq,poceo je gasiti kada je plovak stizao u off polozaj...ali je ond a jednostavnonastavio puniti nakon tih par prekida...
Sta se dogadje?
Povci su novi!

Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #42 u: Srpanj 15, 2010, 22:34:17 poslijepodne »
Jednostavnije receno...sada sam ga opet upalio,plovak u off-u,malo odigao konzolu-plovak u on,upalio! Kada sam ga opet spustio u off nije ugasio....

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #43 u: Srpanj 15, 2010, 23:20:14 poslijepodne »
Jednostavnije receno...sada sam ga opet upalio,plovak u off-u,malo odigao konzolu-plovak u on,upalio! Kada sam ga opet spustio u off nije ugasio....

Kad si ga spustio u off jeli se čuo relej da je škljocnio?

Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #44 u: Srpanj 15, 2010, 23:25:06 poslijepodne »
Radim varijantu bez releja! Posto mi pumpa radi na 12v direkt...
Sad malo lupam glavu jel moguce da pumpa otkida prekidacima,plovcima struju?
Danas kad sam ga spojio na suvom,na okretanje plovka sve je radilo kako treba....

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #45 u: Srpanj 15, 2010, 23:33:20 poslijepodne »
Ako ti je crijevo predugo, događa se da RO voda nastavlja teći iako se relej (pumpa) iskljućio....ako je to problem, skrati crijevo.


Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #46 u: Srpanj 15, 2010, 23:39:26 poslijepodne »
Ajde sada ovako da probamo!
Nije fora u tome,ja cujem pumpu kada se pali i gasi znaci nije to...
Moje pitanje je-dali je plovcima striktno potrebno 12 v napajanja- verovatno da ne! jel ste vi u svojoj DIY prikljucili 2 kom
Moja shema ide ovim redosledom
! napajanje 12 v 500mA
Jedna zica napajanja na jednu od plovka a druga na jednu od pumpe
Druga zica od plovka ide nadrugu od pumpe i tu se zatvara krug...
Radi! Pali-Gasi ali ne uvek!  :'( :dead: :-X


Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #47 u: Srpanj 15, 2010, 23:39:58 poslijepodne »
koliku struju ti pumpa povuce (amperaza)? Ako radis direktno na 12 V, moguce da reed releji unutar plovaka ne mogu propustit dovoljnu struju ili cak obrnut slucaj, da reed zbog jace struje "zapekne" pa ne odvoji... mislim da nisu gradjeni za direktno napajanje, vise su "kontrolnog" tipa pa preko releja...

moguce, ne znam  :rolleyes:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #48 u: Srpanj 15, 2010, 23:42:12 poslijepodne »
ja sam stavio dva plovka u seriju ako jedan zaglavi, a voltaza im nije bitna, ti mozes kroz njih propustit sto te volja (u razumnim granicama  :D ;) )

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Automatsko nadoljevanje vode i....
« Odgovori #49 u: Srpanj 15, 2010, 23:54:31 poslijepodne »
E to! razumemo se na sta sumnjam! :up:
Pumpa je namenjena za nesto drugo ali je kao stvorena za ovako nesto(iz Coffee to go aparata :-[)
Obelezena je sa 24 V,ali pristojno radi i na mnogo manjim naponima!Provereno!
Mislim da jedino to moze biti problem ne dovoljno struje za funkciju plovka...
Ali me naj vise buni danasnja proba na suvom na licu mecsta kad sam uzeo plovke! Radilo je besprekorno!