Svibanj 19, 2024, 17:35:49 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Evo i mene u teraristici - tarantula  (Posjeta: 1067 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Evo i mene u teraristici - tarantula
« u: Rujan 01, 2011, 08:26:25 prijepodne »
Znam da ste vi iskusnjare alergični na učestala pitanja početnika :D, al bolje da pitam.
Dosta čitam po forumu zadnjih mjesec dana, već se odlučim za b. smithi, al jučer naiđem na škorpacov post gdi kaže da Brachypelme imaju jako iritirajuće i bolne dlačice ako dođu u dodir sa kožom (ne daj Bože očima). A vidim u opisu tarantule iz roda Brachypelme da ih dosta često bacaju.

1. Dakle izbor mi je pal na Grammostola pulchra za koje pišu da su mirne i nemaju jak otrov (ne znam kakve su im dlačice). Jel to OK?
2. Jučer sam kupil plastičnu posudu dimenzija 20*15*13, na koju budem ugradil stakleni poklopac. Jel su to OK dimenzije za malog pauka, s tim da bi visina treseta bila cca. 7cm?
3. Nigdje nisam našel kak se održava terariji s tarantulom (u jednom postu je škorpac napisal da mjenja treset svakih 8-10 mjeseci). Mislim svakodnevno održavanje. Jel se voda mjenja svaki dan ili se samo nadoljeva u posudicu?
4. Jel se skupljaju nekakvi drekeci tarantule?
5. Piše da su za male tarantule najbolji žohari laterali. Ak ja kupim u PC za 25kn posudicu tih žohara, a tarantula jede dva puta tjedno, kak da odžavam na životu te žohare duže vrijeme?
6. Jel može tarantula biti solo 3-4 dana?
7. Ne bih ubacivao kokos ni orahovu ljusku za zaklon nego bi složio malo kore suhe bukve i par grančica nešpricane suhe loze? Jel da to prokuham prije?


Za sad toliko.

« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2011, 09:37:25 prijepodne od Grale »

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #1 u: Rujan 01, 2011, 08:58:10 prijepodne »
Znam da ste vi iskusnjare alergični na učestala pitanja početnika :D, al bolje da pitam.
Dosta čitam po forumu zadnjih mjesec dana, već se odlučim za b. smithi, al jučer naiđem na škorpacov post gdi kaže da Brachypelme imaju jako iritirajuće i bolne dlačice ako dođu u dodir sa kožom (ne daj Bože očima). A vidim u opisu tarantule iz roda Brachypelme da ih dosta često bacaju.

1. Dakle izbor mi je pal na Grammostola pulchra za koje pišu da su mirne i nemaju jak otrov (ne znam kakve su im dlačice). Jel to OK?
2. Jučer sam kupil plastičnu posudu dimenzija 20*15*13, na koju budem ugradil stakleni poklopac. Jel su to OK dimenzije za malog pauka, s tim da bi visina treseta bila cca. 7cm?
3. Nigdje nisam našel kak se održava terariji s tarantulom (u jednom postu je škorpac napisal da mjenja treset svakih 8-10 mjeseci). Mislim svakodnevno održavanje. Jel se voda mjenja svaki dan ili se samo nadoljeva u posudicu?
4. Jel se skupljaju nekakvi drekeci tarantule?

Za sad toliko.


Prvo i prvo ti mozda nisi alergican na te dlake,meni su dlake bacale razne tarantule i nikad nisam nista osetio.
Ako kupis malu tarantulu ( 1-2 cm ) ta posuda bi bila prevelika za nju,neko "pravilo" je da posuda bude 3-4 puta veca od tarantulinog raspona nogu.
Nema odrzavanja,cak ni taj treset ne mora da se menja ako se nije ubudjao ili slicno. Voda se dosipava,nema potrebe da se menja svaki dan.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #2 u: Rujan 01, 2011, 09:38:09 prijepodne »
Evo Kloki dodao sam još 3 točke, nisam alergičan na dlaku (bar ne na mačju i pseću) ni na ubode osa i pčela. Računal sam na 3-5cm tarantulu.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #3 u: Rujan 01, 2011, 13:48:27 poslijepodne »
Evo Kloki dodao sam još 3 točke, nisam alergičan na dlaku (bar ne na mačju i pseću) ni na ubode osa i pčela. Računal sam na 3-5cm tarantulu.
Macije i psece dlake nisu iritirajuce kao kod tarantula, na iritirajuce dlacice sam mislio :)
Nije to toliko opasno,svrbi te ruka dan/dva pa prodje :)
Ako je preko 3-4cm onda bi i mogla u tu kutijicu,mislim da joj ne bi nista falilo,samo bi morao da joj bacas hranu odma do nje da bi osetila to :)

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #4 u: Rujan 01, 2011, 16:46:58 poslijepodne »
Ja baš mislim da bi trebao nabaviti tarantulu koja je sklonija bacanju iritirajućih dlačica,ne zato da te ozlijedi,nego samo zato što ćeš imati više strahopoštovanja prema takvoj vrsti i neće ti padati na pamet da je uznemiravaš.A pod uznemiravanje pauka spada i uzimanje na ruku i bockanje raznim predmetima da ih se natjera na kretanje.Ja imam i pulchru i smithicu i nikad mi se nije dogodilo da bi bacile dlačice na mene.Ako ti se smithi sviđa,uzmi je jer je stvarno prelijepa tarantula,ali imaj poštovanja prema njoj  ;)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #5 u: Rujan 01, 2011, 17:24:46 poslijepodne »
Frida bez brige ja ne bi ni hrušta stavil na ruku a kamoli tarantulu :). Ljepe su mi i zanimljive, al ih nemam namjeru dirat ni pehat. Jedino da mi pobjegne, a i to bi bilo sa rukavicama.
Ko mali sam hranil kod bake pauke križare s muhama i nikad ih nisam diral.
Pitam zato za dlačice jer ne znam kak bi se doktori snašli da im dođem sa dlačicama u oku ili dišnim putevima.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #6 u: Rujan 01, 2011, 18:26:27 poslijepodne »
Frida bez brige ja ne bi ni hrušta stavil na ruku a kamoli tarantulu :). Ljepe su mi i zanimljive, al ih nemam namjeru dirat ni pehat. Jedino da mi pobjegne, a i to bi bilo sa rukavicama.
Ko mali sam hranil kod bake pauke križare s muhama i nikad ih nisam diral.
Pitam zato za dlačice jer ne znam kak bi se doktori snašli da im dođem sa dlačicama u oku ili dišnim putevima.
Retko se to desava,kad' baca dlacice ona trlja zadnju nogu o abdomen i to se primecuje,tada se samo sklonis da ne bi doslo do gore pomenutog, jos ako ih ne diras kao sto kazes, onda stvarno nemas zasto da brines :)

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #7 u: Rujan 01, 2011, 18:38:08 poslijepodne »
Vidim da si prepravio prvi post pa reko da ti odgovorim i na ova ostala pitanja.
http://crotarantula.eu/hr/insects/blatta-lateralis - ovde imas sve o uzgajanju Lateralisa - vrsta zohara
Tarantule mogu i po mesec dana da budu same,samo da imaju vode ( bez hrane mogu i po par meseci )
http://crotarantula.eu/hr/tarantule - ovde imas sve detaljno o tarantulama, pa procitaj malo ;)

Offline dovla935

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: zagreb
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #8 u: Rujan 01, 2011, 18:52:13 poslijepodne »
bogdaj grale,kak si kaj...evo i ja sam friski u teraristici i bas sam si ubo g.pulchru..bas je ono ful cool paukic i kopa tunele ko lud..
jucer sam mu ubacio cvrcka i taman mu je pokucao na vrata tunela i ostao bez glave.. :up:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #9 u: Rujan 09, 2011, 18:21:01 poslijepodne »
Da li treset u terariju mora biti rahli ili da ga malo nabijem dok ga stavljam? Kokosov treset.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #10 u: Rujan 09, 2011, 18:50:42 poslijepodne »
Malo ga dlanom pritisni...čisto da pauku ne propadaju noge dok hoda :D Jesi dobro prosušio treset?

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #11 u: Rujan 09, 2011, 19:24:57 poslijepodne »
Stavil sam ciglu treset u vodu na 5 minuta. Narasel je skoro troduplo :o. Odvojil sam kolko mi treba za terarij, malo bacil u mikrovalnu na 5 minuta i stavil na tacu da se suši do ponedjeljka popodne. Valjda bu dosta

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Evo i mene u teraristici - tarantula
« Odgovori #12 u: Rujan 09, 2011, 23:36:06 poslijepodne »
to je ok  :up: