Travanj 29, 2024, 07:18:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva  (Posjeta: 4928 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mladen k

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #25 u: Ožujak 25, 2009, 21:44:46 poslijepodne »
ekipa, nemojte se naljutit al nema Sigminih boljih od Canona. Od toga živim, imao jednu sigmu, probao još nekoliko i shvatio zašto su toliko jeftinije. Nema gore uštede od uštede na objektivu, đabe i Mark III 1ds kad je objektiv spor i nemože izoštrit tamo gdje treba. štedite na pixelima al kad jednom imate pravi objektiv na svaki fotić paše  :)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #26 u: Ožujak 25, 2009, 22:08:23 poslijepodne »
Sigma 50mm 1.4 je i bolja i skuplja od canona. Skorpac, nisi me skuzio... ako nekome ne smetaju lose stvari kod 55-200, nece mu ni kod navedenih sigminih objektiva :)


"Like most of Canon's consumer zoom lenses, the Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens is a slow lens with an aperture that starts at f/4.5, goes to f/5 around 70mm and to f/5.6 around 100mm. A mid-lower end 6-blade aperture is utilized in this lens.
 
The Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens is not a good lens for close subjects as it focuses no closer than 3.9' for a low effective magnification of .17x.
 
Overall, the Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens is not a great performer optically.
 
Sharpness is one of the disappointments with the Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens. Reasonable sharpness requires at least f/5.6 or f/8 at all focal lengths. Vignetting is also noticeable until similarly stopped down - even on a 1.3x FOVCF body.
 
CA (Chromatic Aberration) is especially apparent on the long end of the focal length range. The Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens shows slight pin cushion distortion at most focal lengths - again, even on a 1.3x FOVCF body.
 
If you have a Canon EF-S 18-55mm Lens and are very satisfied with its performance, the Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM Lens might be a good complement for it. "

Dakle jednostavno, tko je odusevljen s 18-55, bit ce i s ovim objektivom... i to stariji model 18-55 je naveden, noviji osim stabilizacije i bolju optiku ima. Barem prema onome sto citao. Ne znam, moja neka logika je da cu radije imati jedan objektiv pa kvalitetan nego pokriti 18-300 nekvalitetno. I zato uzeo dva primea i preporucio 70-200 f/4, nekom nazovimo zdravom logikom. Ako je prioritet sto veci opseg pokriti, ne gledajuci kvalitetu onda su to stvarno nijanse izmedju objektiva u izboru.  :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 25, 2009, 22:17:24 poslijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #27 u: Ožujak 25, 2009, 22:25:53 poslijepodne »
Ruki opet krivo, čitaj kaj je Mladen K napisao.... ujedno i dof na sigmi jako loše izgleda... canon ima lijepi i blagi, dok sigma ima dof u obliku mali heksagona ili čega već.... ne znam kak da ti to objasnim... ali tvoja usporedba ne stoji :)

kao što rekoh 10-20 koristim za pejsaže i za zeku od fotki, tako da su u pravilu fotke zadovoljavajće, mogu ti posuditi sigmin objektiv pa češ vidjeti o čemu pričamo.... Ne dam ti 10-20 :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #28 u: Ožujak 25, 2009, 22:34:09 poslijepodne »
Skorpac, ja ne znam o kojoj ti sigmi pricas, ja pricam o 50mm 1.4, ima lijepi bokeh, ovo o cemu ti pricas se odnosi na canon 50mm 1.8 kod kojeg imas peterokute... kod sigme imas dijafragmu od 9 blejdova (znam da znas na sto mislim pa se necu vise truditi oko prijevoda :D)... i ostrija je od canona 1.4 dosta.

Nasmijao si me s ovim ne dam ti 10-20 :))) Dobra :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #29 u: Ožujak 25, 2009, 22:38:07 poslijepodne »
Evo, da ne bi bilo da pricam napamet, pogledaj kaj pise za background blur, na neku drugu sigmu si ti mislio i mozes se ispricati kad god pozelis ;) :D

http://www.dpreview.com/lensreviews/sigma_50_1p4_c16/page5.asp

Puno puno manje toga znam od tebe o tome svemu i to nema dvojbe, ali sad sam nedavno kupovao 50mm 1.4 i proucavao tako da mi je frize ipak  :-[ I kupio canona, sigmi unatoc... tako da mislim da sam objektivan :)

Evo jos malo direktnog citata:

"The Sigma puts in a decent performance on full frame, especially when compared to older designs such as the Canon EF 50mm F1.4 USM or the Nikon AF-Nikkor 50mm F1.4 D. Here the most striking improvement is in central sharpness at wider apertures, where the Sigma performs much better across a wider area of the frame than its counterparts."

Inace, kolaju glasine da ce uskoro canon novi 50mm 1.4 izbaciti pa ce valjda imati konja za trku! :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 25, 2009, 22:46:27 poslijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #30 u: Ožujak 25, 2009, 23:01:02 poslijepodne »
ako si zadovoljan sa 55-200, bit ces zadovoljan i sa sigmom.  :)

Nism rekao da sam zadovoljan, samo da ga imam  :up: i da mi je 200mm prekratko i da zato neću 70 - 200 nego bi bar neki telezoom sa 300mm ( 70 - 300 npr ) a da o 100 - 400 maštam ( ako se nevaram taj objektiv je preko 10 000kn )
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #31 u: Ožujak 25, 2009, 23:04:01 poslijepodne »
Da sam na tvom mjestu, definitivno canon 70-300, polovni :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #32 u: Ožujak 28, 2009, 09:21:35 prijepodne »
ako si zadovoljan sa 55-200, bit ces zadovoljan i sa sigmom.  :)

Nism rekao da sam zadovoljan, samo da ga imam  :up: i da mi je 200mm prekratko i da zato neću 70 - 200 nego bi bar neki telezoom sa 300mm ( 70 - 300 npr ) a da o 100 - 400 maštam ( ako se nevaram taj objektiv je preko 10 000kn )

Ja imam 100-400 i dobar je objektiv za novce koliko sam ga platio (kupio ga u USA kad je dolar bio oko 4.5 i došao me sitno preko 6000 kn) :)

Offline JED2i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
Odg: Pomoć oko prioriteta nabavke objektiva
« Odgovori #33 u: Lipanj 08, 2009, 20:54:19 poslijepodne »
Koliko citao, ima sigma objektiva koji su bolji od canonovih kao i obrnuto. Mozda bi bilo najbolje ubosti polovni canon 70-300mm, oko 2500kn je cijena... nesto malo skuplji i ono sto bih mozda prije uzeo je 70-200 f/4.

ak mislis uzet 70-200 uzmi f2.8
radje stedi malo dulje pa uzmi tu dodatnu blendu vise, kad tad ce ti zatrebat

ekipa, nemojte se naljutit al nema Sigminih boljih od Canona. Od toga živim, imao jednu sigmu, probao još nekoliko i shvatio zašto su toliko jeftinije. Nema gore uštede od uštede na objektivu, đabe i Mark III 1ds kad je objektiv spor i nemože izoštrit tamo gdje treba. štedite na pixelima al kad jednom imate pravi objektiv na svaki fotić paše  :)

sigmina 50-ka 1.4 je bolja od canonove
i slazem se to kaj si rekao, tijela se mijenjaju ali dobar objektiv ne ;)
e da i da kupujem 50-ku isto bi canona kao i ruki kupio...zasto? zato sto je canon
sigmini objektivi variraju dosta kaj se tice kvalitete

problemi sa fokusom (back i front) su najcesci, ali generalno ljudi kazu da je sigma 50 f1.4 bolja od canona