Travanj 25, 2024, 09:43:41 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 250L biljni  (Posjeta: 34415 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: 250L biljni
« Odgovori #50 u: Siječanj 29, 2011, 19:27:26 poslijepodne »
Bakterije ne kupuj samo bacas pare i bilje naruci preko foruma jer je jeftinije i zdravije neg u bilo kojem zoo-u  :up:
Kad startas akvarij nakon 2-3 dana ubaci prstohvat hrane da se bakterije stvore i to ti je to  ;)

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #51 u: Siječanj 29, 2011, 19:37:01 poslijepodne »
ok

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #52 u: Siječanj 29, 2011, 19:59:07 poslijepodne »
sredinom drugog tjedna bi to trebali stavit u pogon,pa čemo to onda malo poslikat kad bude gotovo sa eos 450D.
ako netko ima kavih biljaka viška za prodat ili poklonit predbilježujem se sa štovanjem

neke od sljedečih biljaka bi me interesirale
1.limnophila
2.anubiasi
3.vallsineria
4..ceratophylum
5.microsorum
6.saggitara subulata
7.hygrophila
8.cryptocoryne

to je ono od prilike,sve ponude su dobrodošle na pp
« Zadnja izmjena: Siječanj 29, 2011, 20:08:38 poslijepodne od carper-zg »

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #53 u: Siječanj 30, 2011, 19:39:53 poslijepodne »
pošto smo skoro sve nabavili,osim pumpe i falilio je nešto šljunka,no to ču sutra pokupit.krečemo naravno sa punjenjem akvarija.znači nakon što stavim substrat i onda preko njega šljunak,dolazi na red punjenje tanka.nakon što napunim tanka do pola,ide sadnja bilja.e sad ta sadnja,mislim kako to ide.kaj razgrnem pijesak skroz do substrata i onda sadim biljke,tojest korijen biljke u substrat pretpostavljam.druga stvar,kupio sam neki termometar pa me zanima gdje da ga stavim,pretpostavljam negdje na kontra stranu od grijača i treče.do keje visine napunit tank vodom,ja sam gledo,tojest postavio sam več filter i cijevi i došo sam do zaključka da če voda morat bit nešto niže od onih pojačanja,jer tik ispod pojačanja dolazi cijev od filtera koja mora bit tik iznad vode,znači ona iz koje curi voda.znači negdje otprilike 4-5 cm ispod ruba akvarija če voda doči

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 250L biljni
« Odgovori #54 u: Siječanj 30, 2011, 22:30:06 poslijepodne »
pošto smo skoro sve nabavili,osim pumpe i falilio je nešto šljunka,no to ču sutra pokupit.krečemo naravno sa punjenjem akvarija.znači nakon što stavim substrat i onda preko njega šljunak,dolazi na red punjenje tanka.nakon što napunim tanka do pola,ide sadnja bilja.e sad ta sadnja,mislim kako to ide.kaj razgrnem pijesak skroz do substrata i onda sadim biljke,tojest korijen biljke u substrat pretpostavljam.druga stvar,kupio sam neki termometar pa me zanima gdje da ga stavim,pretpostavljam negdje na kontra stranu od grijača i treče.do keje visine napunit tank vodom,ja sam gledo,tojest postavio sam več filter i cijevi i došo sam do zaključka da če voda morat bit nešto niže od onih pojačanja,jer tik ispod pojačanja dolazi cijev od filtera koja mora bit tik iznad vode,znači ona iz koje curi voda.znači negdje otprilike 4-5 cm ispod ruba akvarija če voda doči

ma jednostavno je,samo korijen biljke zakopaš u podlogu i to je to....termometar stavi negdje gdje ćeš moći vidjeti kolika je temperatura ali opet da ne narušava izgled akvarija tj.sakriješ ga negdje...e sad za filter te ne kužim u potpunosti,zašto cijev ne može biti skroz u vodi a ne tik iznad vode?

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #55 u: Siječanj 31, 2011, 08:21:51 prijepodne »
pošto smo skoro sve nabavili,osim pumpe i falilio je nešto šljunka,no to ču sutra pokupit.krečemo naravno sa punjenjem akvarija.znači nakon što stavim substrat i onda preko njega šljunak,dolazi na red punjenje tanka.nakon što napunim tanka do pola,ide sadnja bilja.e sad ta sadnja,mislim kako to ide.kaj razgrnem pijesak skroz do substrata i onda sadim biljke,tojest korijen biljke u substrat pretpostavljam.druga stvar,kupio sam neki termometar pa me zanima gdje da ga stavim,pretpostavljam negdje na kontra stranu od grijača i treče.do keje visine napunit tank vodom,ja sam gledo,tojest postavio sam več filter i cijevi i došo sam do zaključka da če voda morat bit nešto niže od onih pojačanja,jer tik ispod pojačanja dolazi cijev od filtera koja mora bit tik iznad vode,znači ona iz koje curi voda.znači negdje otprilike 4-5 cm ispod ruba akvarija če voda doči

ma jednostavno je,samo korijen biljke zakopaš u podlogu i to je to....termometar stavi negdje gdje ćeš moći vidjeti kolika je temperatura ali opet da ne narušava izgled akvarija tj.sakriješ ga negdje...e sad za filter te ne kužim u potpunosti,zašto cijev ne može biti skroz u vodi a ne tik iznad vode?
ak ništa drugo zato kaj tak piše na uputsvu :D :D,neznam možda i može,ali velim što piše

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 250L biljni
« Odgovori #56 u: Siječanj 31, 2011, 18:23:36 poslijepodne »
cijev izlaza od filtera ne mora biti iznad vode, bitno je da malo mreška površinu, može kroz sprejbar koji je ispod vode špricati iznad, ma svašta, vidjet ćeš što ti odgovara, ne stvara buku i ne vitla bilje.
višak korijena odreži škarama, veliki korijen nećeš moći dobro posaditi, ostavi toliko da kad biljku uzmeš sa 2 prsta korijen ne viri i tako uz pomoć kažiprsta dok drugog povlačiš zapikni u podlogu, ne preduboko.

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: 250L biljni
« Odgovori #57 u: Siječanj 31, 2011, 19:12:31 poslijepodne »
po meni je punooo lakše sa pincetom saditi bilje...
može se i sa malom pincetom,a nemoj ništa razgrnuti podlogu,nego kroz šljunak sadi,jer će ti inače zemlja izać na površinu...
ee da po meni je najlakše saditi bilje manjeg korijena u sitniji šljunak a i postiže se veličina akvarija(čini se veći) npr. oko 3mm...
kolika je tebi granulacija šljunka?
svakako stavi crnu pozadinu,jer ta ti umjetna ne treba jer nećeš moći vidjeti svoje bilje,a i ribe se neće isticati...
bolje je sa crnom vjeruj mi :up:
a ne moraš uzeti neku skupu nego npr. uzmeš crni hamer papir i izrežeš ili uzmeš lijepo vreću za smeće i zaljepiš... :up:
sretno i daj slike kad napuniš tank :)
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #58 u: Siječanj 31, 2011, 20:44:14 poslijepodne »
postavljen je substrat i na njega zasad 15kg šljunaka(3mm),još sutra idem po 20kg šljunka(nije bilo)


Uploaded with ImageShack.us
e sad pitanje je,da li panj(mangrovo) u sredinu


Uploaded with ImageShack.us

ili u ljevu stranu akvarija.ja bi ga tu u lijevu i desno strano išlo korjenje ili grane(vidio krasno,idealno u zoo viliju), a sredinu popunit nekim biljem.na panj su mi u planu anubiasi


Uploaded with ImageShack.us

a panj ovako izgleda inače


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i akvarij je premješten u drugi kut dnevne sobe tojes na puno idealnije mjesto



Uploaded with ImageShack.us

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #59 u: Siječanj 31, 2011, 21:21:53 poslijepodne »
jedno pitanje.
planiram u kut di ulaze cijevi od filtera stavit limnophillu da ih sakrijem,dal bi mogla radit probleme,ako da dal da onda u taj kut radije stavim  vallisneriu

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 250L biljni
« Odgovori #60 u: Siječanj 31, 2011, 22:24:08 poslijepodne »
jedno pitanje.
planiram u kut di ulaze cijevi od filtera stavit limnophillu da ih sakrijem,dal bi mogla radit probleme,ako da dal da onda u taj kut radije stavim  vallisneriu

neće ti praviti probleme,jedino može plesati  od mlaza izlazne cijevi ali to će ti i valisneria...nemoj se opterećivati takvim stvarima!  ;)
panj postavi kako se tebi najviše sviđa jer je akvarij tvoj i ti ćeš ga najviše gledati.... :up:

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #61 u: Veljača 01, 2011, 16:38:08 poslijepodne »
evo konačno je napunjen
slike su lošije zbog svjetla izvana,napravit ču još koju sliku navečer.fale mi još anubiasi,limun kratki i ovaj sa širokim listovima i za prednji plan ehinodorus.to če bit riješeno u narednim danima


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #62 u: Veljača 01, 2011, 20:47:20 poslijepodne »
tek sam počeo,a več me živcira ovaj rogolist.naime kako on pluta po gore svaki put kad naiđe na filtraciju,ona ga potjera dolje i onda mi se tu zapetlja u bacope.

kaj napravit.jel se to može kak usidrit

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 250L biljni
« Odgovori #63 u: Veljača 01, 2011, 21:04:08 poslijepodne »
a čuj on ti je plutajuća biljka...možda bi ga mogao zavezati za panj nekako...

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #64 u: Veljača 01, 2011, 21:28:05 poslijepodne »
mislim da hoču najlonom

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: 250L biljni
« Odgovori #65 u: Veljača 01, 2011, 21:54:05 poslijepodne »
Meni se ne sviđa kao
1. pozadina
a 2. ovi panjevi su nekako isidani (prerezani) pre ravno, pokuašj to sakriti jer mi to izgleda totalno neprirodno ;)
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #66 u: Veljača 01, 2011, 22:10:28 poslijepodne »
a ko što netko reče na greškama se uči.mislim da če naposljetku doč crna pozadina.a kaj se panjeva tiče,ovaj veliki panj sam imao ideju cijeli nakitit anubiasima,a ovu manja(granu) sa tu i tam kojim

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: 250L biljni
« Odgovori #67 u: Veljača 03, 2011, 12:28:31 poslijepodne »
izbaci ovaj deblji panj, a ovaj manji sakrij ako se moze taj ocigledni odrezani dio, ako zelis nature look....
a ovo lijevo pretvori sve u "livadu" nekom nizom vrstom biljke....
eruption of emotions

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: 250L biljni
« Odgovori #68 u: Veljača 03, 2011, 13:03:29 poslijepodne »
Ovaj desni panj samo povuci odnosno okreni ga tako da izgleda ko krojen ljepse ce bit  :up:

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #69 u: Veljača 03, 2011, 13:09:50 poslijepodne »
kad zasadim sve bilje,onda ču ostavit da se malo razraste,pa ču onda vidjet šta ču

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: 250L biljni
« Odgovori #70 u: Veljača 03, 2011, 15:07:07 poslijepodne »
A di su biljke?

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #71 u: Veljača 03, 2011, 16:22:38 poslijepodne »

Offline kreso10

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 282
  • Spol: Muški   Lokacija: Đakovo
Odg: 250L biljni
« Odgovori #72 u: Veljača 03, 2011, 19:26:35 poslijepodne »
Sad vec izgleda puno bolje.  :klap: Cim se malo razraste ce se prekriti oni odrezani dijelovi panjeva, to mi onako upada u oci. De mi reci koliko je velika ona marimo moss lopta desno, cini se ogromna.

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #73 u: Veljača 03, 2011, 19:41:16 poslijepodne »
Sad vec izgleda puno bolje.  :klap: Cim se malo razraste ce se prekriti oni odrezani dijelovi panjeva, to mi onako upada u oci. De mi reci koliko je velika ona marimo moss lopta desno, cini se ogromna.

je ogromna je.naletio jučer u Zoo Vili i kum i odma mi upala u oko.kaže da su sad prvi put dobili ovak velike.uzo sam jednu odma.
fale mi još anubiasi za ovaj panj desno.našo sam pod oglasima(misli da je Kassad mu nick) i javio je da ima još,ali ga nema prečesto online.ček sad da mi se javi pa da se zaletim po još 4-5 anubiasa i okitim taj panj i onda je to to,možda još echinodorus tenellus gušče malo zasadit u prenji plan.za koji dan dođe lajsna i onda smo gotovi za početak.
onda samo željno isčekujemo prve stanare

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: 250L biljni
« Odgovori #74 u: Veljača 03, 2011, 19:54:58 poslijepodne »
btw

kaj se tiče rasvjete.imam dvije lampe po 30w.
jedna je aquastar.a druga je wawe i svjetlo gori ujutro od 9sati pa navečer do 22sata.
jel to u redu 13 sati dnevno