Travanj 28, 2024, 23:46:40 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tokay - terarij - ... evo slika  (Posjeta: 6747 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #25 u: Srpanj 11, 2006, 19:24:00 poslijepodne »
znam da nemam prevelikog kredibilteta,ali poludim na ovakve izjave..sve ovo sta si napisao smo mi...ponavljam mi napravili..sada samo mozemo uzivati u "plodovima" svog "rada"....ponovno mi imamo izbor birati di cemo biti,gdje cemo se nastaniti....i koju hranu cemo jesti...i hrpu toga...mi imamo izbor...ove nase zivotinje nemaju izbor..mi smo ih stavili tamo gdje sada jesu...one ovise u potpunosti o nama..dakle...ako za nesto znamo da steti...necemo staviti...ne mogu se uvjeti u prirodi usporedivati sa uvjetima u terariju...to nema nikave logike niti slicnosti sa prirodom...koliko god mi pokusavali...dakle to trebamo smanjiti na minimum...sve sta znamo da je stetno..ne stavljati...ili stavljati u malim kolicinama...ili ne staviti nesto sta je toksicno ako imas nesto netoksicno kao zamjenu...i ponovno treba imati na umu da je sve stetno...samo trebao odvagati posljedice...koje su teze a koje su manje...i ici uvjek na sigurnije...debate nema oko ovoga po meni...
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #26 u: Srpanj 11, 2006, 19:43:00 poslijepodne »


Ok, ajmo ovako:


Znam da nisam moderator, al mislim da smo gadno off-topic a, osim toga, ovaj dio foruma je namjenjen ljudima koji su novi u hobiju, pa nema potrebe da ih mučimo našim prepucavanjima - ostavimo to za neko drugo vrijeme i prikladnije mjesto.


Što se tiče Rossija koju je ovu temu i postao, mislim da će najjednostavnije biti da se u uređenju svog terarija posluži plutom (tj. korom hrasta plutnjaka) koji se može kupiti u više oblika/veličina u većini dobro opskrbljenih ZOO-shopova. U svakom slučaju što prije urediš terarij na način da tvoj gekon ima mnoštvo mjesta za skrivanje (vertikalnih) to će prije početi jesti i "prirodno" ponašati.


Keep us informed!

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #27 u: Srpanj 11, 2006, 19:46:00 poslijepodne »
Citat: Nino G




-Onda se radije nemoj više voziti autom, tramvajom, autobusom ili, ne daj bože, avionom jer se nesreće dešavaju.


-Većina hrane i pića prepuna je toksičnih kancerogenih tvari...bolje prestani jesti i piti.


-Zrak je opasno zagađen, prepun slobodnih radikala -radije prestani disati.





Još jedan citat: "Life kills"


To svejedno nije razlog da bar ne pokušamo živjeti...



kakav je ovo odgovor' ???

a to što na suncu svake sekunde izgara 600 000 000 t vodika i pretvara se u helij i bliži se smrt'' sunca...to nikoga ne interesira!!???



pozdrav icek

Nino kaj si ti danas raspoložen ko' James Dean ((živjeti brzo, opasno, "uzbudljivo" umrjeti mlad ..... i ta sranja))
ili kak' bi moj frend rekao (ku*rac, picka, jebanje u skupim autima s puno zlata)

ili mi sad "kontriraš" zato jel' sam po prirodi paranoičan, pa da ipak održiš' neki balans' razgovora na nekoj "zlatnoj" sredini.

- a i uvjek mogu citirat brata . . . "najlakše je biti osjetljiv"

to uvijek ostavljam ko' zadnju opciju kad neko pita za pomoć.....

- daj da ovo vratimo na normalu jel' dobit ću po nosu od F.A.




Edited by: icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #28 u: Srpanj 11, 2006, 19:50:00 poslijepodne »
na kraju krajeva, meni su ovakve rasprave cist ok, covjek dost moze naucit iz njih
 

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #29 u: Srpanj 11, 2006, 19:57:00 poslijepodne »
Citat: Nino G



mislim da će najjednostavnije biti da se u uređenju svog terarija posluži plutom (tj. korom hrasta plutnjaka) koji se može kupiti u više oblika/veličina u većini dobro opskrbljenih ZOO-shopova.


čisti pluto teško da će nači a svi ostali proizvodi od pluta su uglavnom lepljeni
Karbamid-formaldehidnim ljepilima... sa velikim udjelom slobodnog formaldehida....

nisam se mogao suzdržati sorry....

šalim se ......

onaj u zoo shopovima je OK

pozdrav icek

inaće formaldehid u proizvodima opada s vremenom jel' je jako "nestabilan" a red veličima "otrovnosti je u rangu cigarete....
Edited by: icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #30 u: Srpanj 11, 2006, 20:16:00 poslijepodne »


Citat: icek
Nino kaj si ti danas raspoložen ko' James Dean ((živjeti brzo, opasno, "uzbudljivo" umrjeti mlad ..... i ta sranja))
ili kak' bi moj frend rekao (ku*rac, picka, jebanje u skupim autima s puno zlata)




Pa, takav sam po cijelom tijelu...

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #31 u: Srpanj 11, 2006, 20:20:00 poslijepodne »
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Tokay - terarij - ... evo slika
« Odgovori #32 u: Srpanj 11, 2006, 21:15:00 poslijepodne »
kaj ovo ljeto radi ljudima..c.c.c.c.c..


Icek..kad se vidimo...podsjeti me da ti dam po nosu...