Ožujak 28, 2024, 20:51:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: DISKUSI+PLAVA VODICA  (Posjeta: 29500 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svert

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #125 u: Listopad 04, 2012, 23:21:42 poslijepodne »
Evo da se i ja ukljucim u raspravu o PLAVOJ VODICI, sa svojim iskustvom.Diskuse imam oko 3g i sve je bilo u savrsenom redu do unatrag 3 tjedna.Naime tad sam kupio 2 nova diskusa od uzgajivaca i tad nastaju problemi .Diskusi ne jedu ,skrivaju se i jako su plasljivi. Iako pokusavam sa svim vrstama hrane jednostavno nisu zainteresirani i propadaju.Cak i moji stari diskusi se pocinju ponasati isto .Zatrazio sam savjet od g Ivice i dobio lijek i jako sam zadovoljan s rezultatima -diskusi pocinju jesti,ne skrivaju se i konacno  vidim promjenu i sve sve vraca u normalu.Ocito da plava vodica djeluje :klap:,jako mi je drago da ima ljudi koji su spremni pomoci  kad zatreba .Diskusi su opet zdravi i to mi je najvaznije,hvala g Ivici. :)

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #126 u: Listopad 05, 2012, 00:07:22 prijepodne »
Evo da se i ja ukljucim u raspravu o PLAVOJ VODICI, sa svojim iskustvom.Diskuse imam oko 3g i sve je bilo u savrsenom redu do unatrag 3 tjedna.Naime tad sam kupio 2 nova diskusa od uzgajivaca i tad nastaju problemi .Diskusi ne jedu ,skrivaju se i jako su plasljivi. Iako pokusavam sa svim vrstama hrane jednostavno nisu zainteresirani i propadaju.Cak i moji stari diskusi se pocinju ponasati isto .Zatrazio sam savjet od g Ivice i dobio lijek i jako sam zadovoljan s rezultatima -diskusi pocinju jesti,ne skrivaju se i konacno  vidim promjenu i sve sve vraca u normalu.Ocito da plava vodica djeluje :klap:,jako mi je drago da ima ljudi koji su spremni pomoci  kad zatreba .Diskusi su opet zdravi i to mi je najvaznije,hvala g Ivici. :)
  drago mi je !   :zagrljaj:

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #127 u: Listopad 11, 2012, 19:40:03 poslijepodne »
 Može li se možda plava vodica koristiti kao sredstvo za prevenciju ili se striktno koristi kad se pojave znakovi bolesti ?
Unaprijed hvala! :up:
Who dares-wins!

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #128 u: Listopad 11, 2012, 19:42:23 poslijepodne »
Ja sam uvjeren, da se plava vodica koristi sam kad se pojave simptomi bolesti.I mi ne jedemo antibiotike radi preventive jel...to jest moje mišljenje

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #129 u: Listopad 11, 2012, 20:13:08 poslijepodne »
neznam za ovaj konkretni lijek, ali vec se pricalo o prevenciji s drugim lijekovima, ja sam konkretno pitao za medazol, i svi su savjetovali da se prevencija radi kvalitetnom fitlracijom, dobrom ishranom, cistim i urednim akvarijem. i naravno zdravim ribama.

prevencija lijekovima je ustvari kontraproduktivna, kako bojko rece, isto vrijedi i za ribe.

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #130 u: Listopad 11, 2012, 20:31:34 poslijepodne »
 Sad sam završio tretman sa češnjakom po uputstvima 985plavog,a sve zbog jednog diskusa koji je malo mršaviji i slabije napreduje nego ostali.
Pošto navedeni diskus nema konkretne znakove bolesti (barem ja tako mislim),mislio sam ako češnjak ne pomogne,volio bih probati sa plavom vodicom (naravno ako se može nabaviti ista).
Who dares-wins!

Offline MARIO79

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #131 u: Listopad 14, 2012, 14:18:49 poslijepodne »
Evo da se i ja ukljucim u raspravu o PLAVOJ VODICI, sa svojim iskustvom.Diskuse imam oko 3g i sve je bilo u savrsenom redu do unatrag 3 tjedna.Naime tad sam kupio 2 nova diskusa od uzgajivaca i tad nastaju problemi .Diskusi ne jedu ,skrivaju se i jako su plasljivi. Iako pokusavam sa svim vrstama hrane jednostavno nisu zainteresirani i propadaju.Cak i moji stari diskusi se pocinju ponasati isto .Zatrazio sam savjet od g Ivice i dobio lijek i jako sam zadovoljan s rezultatima -diskusi pocinju jesti,ne skrivaju se i konacno  vidim promjenu i sve sve vraca u normalu.Ocito da plava vodica djeluje :klap:,jako mi je drago da ima ljudi koji su spremni pomoci  kad zatreba .Diskusi su opet zdravi i to mi je najvaznije,hvala g Ivici. :)



Eto, ipak je ova tema pomogla nekom  :zagrljaj:
Svert ljepe ribe  ;)
Ne postoje glupa pitanje, već samo glupi odgovori

Offline stjepan.poturica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #132 u: Siječanj 12, 2013, 20:09:48 poslijepodne »
Ja imam pritužbu na gospodina Ivicu. Naime on mi je u 3.mj. 2012. prodao diskuse veličine cca 5m kojima sam se kao novi diskusaš pohvalio na Forumu i bio sam napadnut i izvrijeđan jal eto za tako kratko vrijeme diskusi ne mogu tako narasti a još su se i izmrijestili, pa je velikim slovima bilo napisano da me se skine sa Foruma jel je to nemoguče.Ti diskusi su još veči i ljepši ali ni slučajno ih ne mislim stavljati na forum a gospodina ću možda i tužiti jer sam zbog njegovih riba pretrpio vrijeđanja, napade i sl.Bolje mu je da uzgaja i prodaje osrednje diskuse koji nikome neće bosti oći a ne još i lijekove pronalaziti.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #133 u: Siječanj 12, 2013, 20:17:38 poslijepodne »
Ja imam pritužbu na gospodina Ivicu. Naime on mi je u 3.mj. 2012. prodao diskuse veličine cca 5m kojima sam se kao novi diskusaš pohvalio na Forumu i bio sam napadnut i izvrijeđan jal eto za tako kratko vrijeme diskusi ne mogu tako narasti a još su se i izmrijestili, pa je velikim slovima bilo napisano da me se skine sa Foruma jel je to nemoguče.Ti diskusi su još veči i ljepši ali ni slučajno ih ne mislim stavljati na forum a gospodina ću možda i tužiti jer sam zbog njegovih riba pretrpio vrijeđanja, napade i sl.Bolje mu je da uzgaja i prodaje osrednje diskuse koji nikome neće bosti oći a ne još i lijekove pronalaziti.
Ovo si Stjepane jako dobro rekao ;)
Pa ocito da ovi drugi bolje prolaze,lose ribe,vise lijekova,vise uginuca i svi imaju koristi ;)

Offline Flamingos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Tenja (Osijek)
  • strpljen-spasen
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #134 u: Siječanj 13, 2013, 00:15:41 prijepodne »
Koji me vrag terao da otvaram temu....   :roll:    Svadjate se tu k'o mala djeca a sve kao fol kulturna rasprava...  :D  Ovaj kaze nisam nikog htio uvrijedit a drzi figu u dzepu....   :D Trenutno nisam siguran ko je u pravu, da li ovi sto vuku na komercijalu ili ovi drugi sto se kunu u postenje...  Siguran sam da ce tu biti jos stiva za citanje pa cemo nastaviti prosudjivati...  :nerd:
Tako blizu a tako daleko...

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #135 u: Siječanj 13, 2013, 09:10:11 prijepodne »
Koji me vrag terao da otvaram temu....   :roll:    Svadjate se tu k'o mala djeca a sve kao fol kulturna rasprava...  :D  Ovaj kaze nisam nikog htio uvrijedit a drzi figu u dzepu....   :D Trenutno nisam siguran ko je u pravu, da li ovi sto vuku na komercijalu ili ovi drugi sto se kunu u postenje...  Siguran sam da ce tu biti jos stiva za citanje pa cemo nastaviti prosudjivati...  :nerd:
malo si nesto pobrkao,nisi ti autor ove teme ;)

Offline Dini

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #136 u: Siječanj 13, 2013, 12:36:09 poslijepodne »
pretpostavljam da je pod ''otvaram temu'' mislio na to da koji ga je vrag tjerao da klikne na temu i da je otvori i da je pročita.

Nisam čitao cijelu temu, pa mi je možda promaklo, sadrži li ta plava vodica metelinsko plavilo?

Offline Flamingos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Tenja (Osijek)
  • strpljen-spasen
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #137 u: Siječanj 13, 2013, 15:52:46 poslijepodne »
pretpostavljam da je pod ''otvaram temu'' mislio na to da koji ga je vrag tjerao da klikne na temu i da je otvori i da je pročita.


E upravo sam to mislio...  :klap: 
Tako blizu a tako daleko...

Offline Tetak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Požega, Hrvatska
  • symphysodon aequifasciatus
    • eGo elektroničke cigarete
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #138 u: Siječanj 13, 2013, 17:14:08 poslijepodne »
pretpostavljam da je pod ''otvaram temu'' mislio na to da koji ga je vrag tjerao da klikne na temu i da je otvori i da je pročita.

Nisam čitao cijelu temu, pa mi je možda promaklo, sadrži li ta plava vodica metelinsko plavilo?

 :)


Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #139 u: Siječanj 13, 2013, 20:15:29 poslijepodne »
Po običaju ode rasprava u pm! čovjek otvori temu jer se htio zahvaliti što mu je riba bolje,a na to se nadovezali svi sa svime što nema veze
sa temom! Jebe mi se ko je kupio,od koga i zašto-da se netko ne naljuti,čovjek se htio zahvaliti,a u što se ovo pretvori.....sramota!
Šta koga boli kita šta je u toj j...tekućini?????
Neki su je koristili,pomoglo im je i ok! Odmah se sjatili kritičari,kemičari i štajaznamkosvene!
Masu puta i ja ga serem bezveze,ali da se našalim,da nasmijem i sebe i druge,ali ovo brate više nema smisla!
Pogledajte hitove na ovoj temi,pa onda na nekim npr koje traju godinama,sa hvale vrijednim sadržajem,odnos je poražavajući
Ja samo želim zajebanciju,da svima riba bude dobro,da budem pametniji nakon čitanja postova ovdje,a ne da nekom karam kevu čim nešto
pročitam! I sam ko neki jebeni doktor kemijam sa liječenjem,ne samo riba,svašta sam radio,i radit ću
Ako nekoga smeta što je netko nekome pomogao,neka otvore svoj forum-Kako ne znam što bi sa sobom i od sebe!
Neka se osjeća prozvanim tko god,jebe mi se

jurica75

Meni je ovaj gospon prodao 12 riba vjerojatno u odličnoj kondiciji ali ih je vozio par sati u dvije one naj manje vrečice. Kad su stigli voda je bila ko kanalizacija a ribe su se razveselile ubacivanju u akvarij. Sve bi bilo dobro da su i ostale zdrave. Zbog amonijaka (dreka) i krajnje loših uvjeta transporta svoje ribe liječim više manje od tada. Škržni paraziti, ctijevni...heksamita...
Jedan je nestao a jedan se zaglavio i umro. 6 više manje jedu 8 povremeno a dva če vjerojatno i otiči u vječna plovilišta.

To je krajnje poduzetnički ispravno jer kad platip 800 kn za tucet riba i kad ih jedva spasiš uz brdo ljekova ili još bolje ako čim više krepa eto nove prilike da ti proda još koju.   

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #140 u: Siječanj 14, 2013, 18:48:35 poslijepodne »
Dare,držiš discuse sa živorotkama,što da ti ja kažem.
Upadaš kao padobranac na tuđu temu,šta da ti na to kažem
Pričaš gluposti,svi su ti krivi,a ti eto naivan i nevin
Ne pada mi na pamet s tobom polemizirati,sada ili ikada