Travanj 24, 2024, 08:36:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 125 ccm sa B kategorijom  (Posjeta: 10369 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
125 ccm sa B kategorijom
« u: Travanj 09, 2012, 23:14:14 poslijepodne »
http://www.svijetskutera.com/otvoreno-pismo-vladi-republike-hrvatske/2012/04/05/
proširite, podržite, shareajte, like-ajte ili što već...
iako mislim da naši scumbag političari to neće dozvoliti nikada, ali eto... čoek se može nadati  :)
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #1 u: Travanj 09, 2012, 23:22:25 poslijepodne »
Super prijedlog, da to naprave mislim da bih ozbiljno razmislio o nabavci i voznji skutera!  :up:
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #2 u: Travanj 09, 2012, 23:26:52 poslijepodne »
 :klap:

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #3 u: Travanj 09, 2012, 23:35:43 poslijepodne »
Nemojte me krivo shvatit ali ja sam protiv ovog. Necu nista objasnjavat ali to je moje stajalište glede toga, jer ce inace otici u nepotrebne rasprave.

Da ne bi bilo da sam protiv motorista i sam vozim motor od 500ccm.

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #4 u: Travanj 09, 2012, 23:40:49 poslijepodne »
malky, nije tako velika razlika između 125 ccm-a i 49 bez blokada...s blokadama ne znam nikog od svojih poznanika da se vozi.

(malo je veca razlika u dvotaktnim 125icama)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #5 u: Travanj 09, 2012, 23:47:13 poslijepodne »
Što se mene tiće, za skutere mogu stavit i neograničenu kubikažu na B- kategoriju ili im otvorit novu kategoriju.
Još uvijek će to bit samo skuteri... :harhar1:

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #6 u: Travanj 09, 2012, 23:49:53 poslijepodne »
Takva izmjena zakona bi povećala prodaju 125 ccm skutera i motocikla koji su sada na margini zanimanja korisnika, povećao bi prihode prodavačima, serviserima, osiguravajućim kućama, prodavačima dijelova, prodavačima zaštitne opreme, guma…

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #7 u: Travanj 10, 2012, 00:21:11 prijepodne »
http://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_Tomahawk
piknem si jednog ovakvog skutera bez blokada, netreba nikakva dozvola. neka me uhvate ako mogu:)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #8 u: Travanj 10, 2012, 14:44:34 poslijepodne »
Ja ovo podržavam, jer si sa 45-50 km/h smetalo u prometu. Mislim da to zna svatko tko je vozio skuter koji toliko ide. Kad se tome pridoda nekultura vozača, moraš paziti stalno da te netko ne izgura/očeše jer te svi obilaze. Pa bježiš u stranu, pa svako malo naletiš na šaht koji su izvedeni kao da su ih idioti pravili. Pa onda moraš obići šaht, a konjina te obilazi iako iz suprotnog smjera ide kamion. Takva je situacija ako poštuješ zakon.
A opet s druge strane na cesti je puno vozača koji voze 70+, pa i 80+ na skuterčićima koji za to nisu predviđeni. Po meni bi bilo bolje dozvoliti 125 ccm. Oni koji poštuju zakon bili bi manja smetala u prometu, a oni koji ne poštuju, oni su opasnost sa 50 isto kao što bi bili i sa 125 ccm.
Ali isto tako bi drastično kažnjavao skutere koji obilaze kolone npr. na semaforima i u sličnim situacijama.
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #9 u: Travanj 10, 2012, 17:10:00 poslijepodne »
U Sloveniji ti od 49 kubika nemoraju ni bit registrirani

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #10 u: Travanj 10, 2012, 18:09:28 poslijepodne »
A dali 50ccm smije voziti zaobilaznicom?

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #11 u: Travanj 10, 2012, 20:04:40 poslijepodne »
A dali 50ccm smije voziti zaobilaznicom?

Zavisi sto smatras pod zaobilaznicu ... al na auto put ne smije ....

Jos nesto, imam B kategoriju, vozim 50ccm, al sam si gore stavio klip i cilindar od 70ccm, nova bregasta i tak da neidem u detalje... bas iz razloga sto je rekao gmatanic .... sad fino idem 70-80km/h nisam ljevo smetalo, a skuter mi je velik kao neke 125-ice tako da nije nestabilan i nesiguran za tu brzinu :) Al da ovaj zakon dodje na snagu, onda bih kupio 125-icu :)

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #12 u: Travanj 10, 2012, 20:54:55 poslijepodne »
Pa zaobilaznica Varaždin,nije autoput.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #13 u: Travanj 10, 2012, 21:12:59 poslijepodne »
http://www.svijetskutera.com/otvoreno-pismo-vladi-republike-hrvatske/2012/04/05/
proširite, podržite, shareajte, like-ajte ili što već...
iako mislim da naši scumbag političari to neće dozvoliti nikada, ali eto... čoek se može nadati  :)

Definitivno sam protiv! Cijeli život sam na motoru i baš zato sam protiv! Razlika 50 i 125ccm je dosta velika, pola ljudi kaj je na skuterima ne zna voziti niti tih 50ccm, kaj bi bilo da takvi bez edukacije sjednu na 125ccm pa na cestu. Nagledao sam se nesreća... moram priznati da sam kao mlad brzo vozio.... no tada nije bilo toliko automobila na cesti, a i prometna kultura je još postojala!

...a sad što se tiće stabilnosti skutera na cesti .. pokušaj sjesti na pravi motor.... vozi se ne njemu dva tri dana, pa onda sjedni na skuter, pa opet napiši da je stabilan na cesti :)

Uglavnom, motori su motori, a skuteri su skuteri, stavrno bi se za njih trebala otvriti nova kategorija... jer voziti skuter i motor iste kubikaže je nebo i zemlja :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #14 u: Travanj 10, 2012, 21:48:08 poslijepodne »
http://www.svijetskutera.com/otvoreno-pismo-vladi-republike-hrvatske/2012/04/05/
proširite, podržite, shareajte, like-ajte ili što već...
iako mislim da naši scumbag političari to neće dozvoliti nikada, ali eto... čoek se može nadati  :)

Definitivno sam protiv! Cijeli život sam na motoru i baš zato sam protiv! Razlika 50 i 125ccm je dosta velika, pola ljudi kaj je na skuterima ne zna voziti niti tih 50ccm, kaj bi bilo da takvi bez edukacije sjednu na 125ccm pa na cestu. Nagledao sam se nesreća... moram priznati da sam kao mlad brzo vozio.... no tada nije bilo toliko automobila na cesti, a i prometna kultura je još postojala!

...a sad što se tiće stabilnosti skutera na cesti .. pokušaj sjesti na pravi motor.... vozi se ne njemu dva tri dana, pa onda sjedni na skuter, pa opet napiši da je stabilan na cesti :)

Uglavnom, motori su motori, a skuteri su skuteri, stavrno bi se za njih trebala otvriti nova kategorija... jer voziti skuter i motor iste kubikaže je nebo i zemlja :)

na nekaj takvog sam mislio    :up: :up:

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #15 u: Travanj 10, 2012, 21:48:59 poslijepodne »
http://www.svijetskutera.com/otvoreno-pismo-vladi-republike-hrvatske/2012/04/05/
proširite, podržite, shareajte, like-ajte ili što već...
iako mislim da naši scumbag političari to neće dozvoliti nikada, ali eto... čoek se može nadati  :)

Definitivno sam protiv! Cijeli život sam na motoru i baš zato sam protiv! Razlika 50 i 125ccm je dosta velika, pola ljudi kaj je na skuterima ne zna voziti niti tih 50ccm, kaj bi bilo da takvi bez edukacije sjednu na 125ccm pa na cestu. Nagledao sam se nesreća... moram priznati da sam kao mlad brzo vozio.... no tada nije bilo toliko automobila na cesti, a i prometna kultura je još postojala!

...a sad što se tiće stabilnosti skutera na cesti .. pokušaj sjesti na pravi motor.... vozi se ne njemu dva tri dana, pa onda sjedni na skuter, pa opet napiši da je stabilan na cesti :)

Uglavnom, motori su motori, a skuteri su skuteri, stavrno bi se za njih trebala otvriti nova kategorija... jer voziti skuter i motor iste kubikaže je nebo i zemlja :)

Potpis da je velika razlika... vozio sam apriliu RS 125, to je jako dobra replika ... znaci bas je MOTOR ... evo slika ... http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Aprilia%20RS125%2006%20%202.jpg

Al takodjer i dalje smatram da je moj skuter sasvim stabilan na cesti, jel sam se imao priliku i uvjeriti u to ... Jedino je problem to sto kazes da neki ne znaju voziti ni 50ccm   :down:

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #16 u: Travanj 10, 2012, 21:53:25 poslijepodne »
@ skorpac:
Ma slažem se ja i s tim, ali probaj voziti 50 ccm koji je tvornički podešen (dakle max brzina 45-50 km/h) po gradu tjedan dana. Veliki je problem ta brzina. To je najveći razlog zbog kojeg podržavam ovo. Vozio sam par dana skuter koji je išao 60+. Samo tih 10-ak km/h više je već ogromna razlika. Puno manje smetaš u prometu. Ali nažalost nemam  :icon-money: za plaćanje kazni, pa se vozim po zakonu.

Evo baš danas idem kući, silazim sa nadvožnjaka, vozim cca 54 km/h po satu. Guska u X5-ici mi visi na repu par stotina metara, ali ne obilazi, jer je cesta uska, a idu auti iz drugog smjera. Čim su prošli ovi iz drugog smjera, ona po gasu i pretekne me i čim me je pretekla gazi na kočnicu, izbacuje žmigavac i skreće u trgovinu. I ja koči kao manijak isto, da ona skrene. I sad da sekundu nisam pazio, udario bi ju sigurno. Kud bi se polomio sav, kud bi još i ja bio kriv jer bi ja nju "naguzio".
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #17 u: Travanj 10, 2012, 22:39:51 poslijepodne »
...a sad što se tiće stabilnosti skutera na cesti .. pokušaj sjesti na pravi motor.... vozi se ne njemu dva tri dana, pa onda sjedni na skuter, pa opet napiši da je stabilan na cesti :)

Uglavnom, motori su motori, a skuteri su skuteri, stavrno bi se za njih trebala otvriti nova kategorija... jer voziti skuter i motor iste kubikaže je nebo i zemlja :)

Nakon dvadeset punih godina na motorima uglavnom najvise klase i snage sam kupio prvi skuter u zivotu (Gilera Fuoco 500) i jedino mi je zao sto se davno prije nisam odvazio na taj korak.
zanimljivo da znam barem pet ljudi s jednakim moto putem koji su dosli do istog zakljucka  :)

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #18 u: Travanj 10, 2012, 23:19:18 poslijepodne »
 pa u ovom tekstu se podrazumjeva da imas B kategoriju...dakle trebao bi znati kako se ponasa na cesti s 49 il 125icom. ..ima kretena i s A kategorijom i bez ikakve vozacke na cesti. nemojte brkati te stvari. 

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #19 u: Travanj 11, 2012, 00:11:45 prijepodne »
Divlji klinac je amater za coravog konja koji je prije dvadeset godina prisao motoru, pa zasjedne na Baotiana - sve me strah kako bi izgledao na necemu vecem.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #20 u: Travanj 11, 2012, 08:06:58 prijepodne »
Ako imam B kategoriju, sto se u auto skoli prilikom polaganja A kategorije nauci, a da je tako vazno da se skuter 125 kubika ne moze voziti s B kategorijom, a ovaj od 50 moze?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #21 u: Travanj 11, 2012, 08:16:23 prijepodne »
Ako imam B kategoriju, sto se u auto skoli prilikom polaganja A kategorije nauci, a da je tako vazno da se skuter 125 kubika ne moze voziti s B kategorijom, a ovaj od 50 moze?

Važno je to šta po zakonu skuteri ili mopedi do 50ccm moraju imati blokadu na 45km/h.

Dok sam polagao za A bila je neka caka, ako polažeš na velikom skuteru dobivaš u vozačkoj napomenu da smiješ voziti samo skutere, ali ne i motore.
Isto kao i kod auta za polaganje na automaticu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #22 u: Travanj 11, 2012, 08:26:55 prijepodne »
I onda treba auto skola da bi naucila nekog voziti skuter koji ide 80?  :)

Stalno sam na biciklu i ovi od 50 kubika mi se cine manje sigurni od bicikla... kad si na biciklu onda imam dojam da vozaci ipak ne dozivljavaju biciklista kao ravnopravnog sudionika u prometu i vise paze. S tim da se na skuteru vozis po puno brzim cestama i avenijama, a nisi nesto brzi od bicikla. Bastinim trenutke kad tu i tamo operem nekog s biciklom, makes me feel like a man, a real man hahahaah :D Ti od 50 kubika su stvarno smetala na cesti kao i bicikli.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #23 u: Travanj 11, 2012, 08:37:58 prijepodne »
A u to i je stvar, kaj je namjena tih do 50ccm u biti skoknut do dućana, pošte, placa, a ne trkeljit se po brzim cestama i smetat prometu.
Nekad se to i zvalo bicikl s pomočnim motorom ak se ne varam.
I onda po zimi, u pol 7 ujutro, mrak, a na mostu frajer na Baotianu u nekoj jaknici, tenisicama i trapericama dignutim do sredine potkoljenice...  :nerd:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 125 ccm sa B kategorijom
« Odgovori #24 u: Travanj 11, 2012, 09:08:56 prijepodne »
...a sad što se tiće stabilnosti skutera na cesti .. pokušaj sjesti na pravi motor.... vozi se ne njemu dva tri dana, pa onda sjedni na skuter, pa opet napiši da je stabilan na cesti :)

Uglavnom, motori su motori, a skuteri su skuteri, stavrno bi se za njih trebala otvriti nova kategorija... jer voziti skuter i motor iste kubikaže je nebo i zemlja :)

Nakon dvadeset punih godina na motorima uglavnom najvise klase i snage sam kupio prvi skuter u zivotu (Gilera Fuoco 500) i jedino mi je zao sto se davno prije nisam odvazio na taj korak.
zanimljivo da znam barem pet ljudi s jednakim moto putem koji su dosli do istog zakljucka  :)

e ježi ga, nije fer, ovaj ima 3 kotača :D :D