Travanj 29, 2024, 10:36:21 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: novi tank za diskuse  (Posjeta: 3718 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
novi tank za diskuse
« u: Listopad 22, 2013, 13:54:03 poslijepodne »
Lijep pozdrav svima,
Uzeo sam novi akv 230 lit za diskuse, slazem postav za njih i sve zelim prilagodit njima.
Podloga je manado i ispod manada vulkanit, grijac 300w, rasvjeta 6 lampi, koje mogu kombinirat kako hocu, upaljene ce bit samo 2x 35w ako se ne varam. Filtracija haquos expro 1200, a unutra sam redom stavio: 1 kosarica spuzva crna i ispod plava original, 2 kosarica bio ugljen ali njega sam izvadio i stavio simbionit 300g i keramicke valjcice, 3 kosarica keramicki valjcici, puna, 4 kosarica je na dnu i ona ima bioballse, ako nesto tu treba promjeniti, zamijeniti ili dodati slobodno recite.
Imam pitanje u vezi aeracije, zanima me dali ce diskusima odg da s lijeve strane iznad povrsine vode stavim spray bar od filtera, dali ce to prejako strujati vodu, ako nece ako je to dobro dali im je to dosta kisika ili trebam ukljuciti i pumpu za zrak?
trenutno sam u nabavci valisnerie koju bi stavio iza i sa strane, anubiasa imam i to je to zasada dok ne vidim stoo bi jos mogao staviti
Imam mangrov panj ogroman pa cu i njega probat uklopit ako nebude zauzimao previse prostora.
Ako netko ima kakv savjet ili nesto neka kaze da sve napravim prije nego stignu ribe, kada se sve to zaciklira unutra idu 10 ili vise malih diskusa, odrasli ancistrus i jedan albino, 10ak corya, imam 3 sijamca ali njih nebi stavljao jer znaju puno divljat i brzi su pa me strah da ne plase diskuse, zelja mi je dva para ramireza
Eto toliko, uskoro cu poslikat da vidite kako izgleda
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline celinjo33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: SPLIT
  • askalafanza
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #1 u: Listopad 22, 2013, 14:34:44 poslijepodne »
neka i tebe,kad vidimo koju sliku , moci cemo divanit :)

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #2 u: Listopad 22, 2013, 15:06:33 poslijepodne »
Lijep pozdrav svima,
Uzeo sam novi akv 230 lit za diskuse, slazem postav za njih i sve zelim prilagodit njima.
Podloga je manado i ispod manada vulkanit, grijac 300w, rasvjeta 6 lampi, koje mogu kombinirat kako hocu, upaljene ce bit samo 2x 35w ako se ne varam. Filtracija haquos expro 1200, a unutra sam redom stavio: 1 kosarica spuzva crna i ispod plava original, 2 kosarica bio ugljen ali njega sam izvadio i stavio simbionit 300g i keramicke valjcice, 3 kosarica keramicki valjcici, puna, 4 kosarica je na dnu i ona ima bioballse, ako nesto tu treba promjeniti, zamijeniti ili dodati slobodno recite.
Imam pitanje u vezi aeracije, zanima me dali ce diskusima odg da s lijeve strane iznad povrsine vode stavim spray bar od filtera, dali ce to prejako strujati vodu, ako nece ako je to dobro dali im je to dosta kisika ili trebam ukljuciti i pumpu za zrak?
trenutno sam u nabavci valisnerie koju bi stavio iza i sa strane, anubiasa imam i to je to zasada dok ne vidim stoo bi jos mogao staviti
Imam mangrov panj ogroman pa cu i njega probat uklopit ako nebude zauzimao previse prostora.
Ako netko ima kakv savjet ili nesto neka kaze da sve napravim prije nego stignu ribe, kada se sve to zaciklira unutra idu 10 ili vise malih diskusa, odrasli ancistrus i jedan albino, 10ak corya, imam 3 sijamca ali njih nebi stavljao jer znaju puno divljat i brzi su pa me strah da ne plase diskuse, zelja mi je dva para ramireza
Eto toliko, uskoro cu poslikat da vidite kako izgleda
[/quot
Pozdrav...Valjalo bi bio balse staviti u prvu kosaru,ispod spuzve a na dno symbiont i keramika.Mangrov panj obavezno uklopi,aeracija obavezno,spray bar moze tako kako si planirao jer Hagos nema prejak protok,drugo je ok
Totalna Steta

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #3 u: Listopad 22, 2013, 15:17:49 poslijepodne »
Odlicno hvala dzems, premjestit cu filter materijal i dodat dugi kamen 15cm duljine na zadnju stranu
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #4 u: Listopad 22, 2013, 15:32:25 poslijepodne »
mislis kamen za zrak?
Totalna Steta

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #5 u: Listopad 22, 2013, 18:15:31 poslijepodne »
Dada, haha nisam do kraja rekao
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #6 u: Listopad 22, 2013, 18:21:15 poslijepodne »
Trebam stavit iznad bio ballsa vatu ili da bioballsi budu prvi
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #7 u: Listopad 22, 2013, 18:35:52 poslijepodne »
biobals prvi
Totalna Steta

Offline Grunfo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Dob: 56
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #8 u: Listopad 22, 2013, 20:14:18 poslijepodne »
10 discusa ti je debelo previše za takav tank. Nemoj zaboraviti da će ribe odrasti.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #9 u: Listopad 22, 2013, 20:19:12 poslijepodne »
Di čejad nije bjesna,kuća nije tjesna...uz redovnu brigu moguce je
Totalna Steta

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #10 u: Listopad 22, 2013, 20:59:21 poslijepodne »
10 discusa ti je debelo previše za takav tank. Nemoj zaboraviti da će ribe odrasti.

Nema straha da će im biti pretijesno, vidimo za  godinu dana.

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #11 u: Listopad 22, 2013, 21:11:21 poslijepodne »
Grunfo 10 nije previse, napisao sam gore malih, kasnije kad mi ostanu lako ih proslijedim, kada se napravi selekcija, mislim da se u jatu od 10 komada osjecaju puno sigurnije nego da ih je 5
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #12 u: Listopad 22, 2013, 21:22:23 poslijepodne »
Grunfo 10 nije previse, napisao sam gore malih, kasnije kad mi ostanu lako ih proslijedim, kada se napravi selekcija, mislim da se u jatu od 10 komada osjecaju puno sigurnije nego da ih je 5

Kolega od tvoga plana neće biti ništa...pročitaj teme o uzgoju diskusa...male diskuse moraš hraniti 5-7 puta dnevno u manjem akvariju sa dobrom filtracijom i bez podloge da ne zakržljaju....zatim sa 7-10 cm u srednje velikom , pa tek onda ako to sve dobro prođe pemijestiti u taj tvoj eventualno sa još jednim filterom...ne nasjedaj na priče onih koji ti žele uvaliti male diskuse...puno sreće

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #13 u: Listopad 22, 2013, 21:39:46 poslijepodne »
Grunfo 10 nije previse, napisao sam gore malih, kasnije kad mi ostanu lako ih proslijedim, kada se napravi selekcija, mislim da se u jatu od 10 komada osjecaju puno sigurnije nego da ih je 5

Kolega od tvoga plana neće biti ništa...pročitaj teme o uzgoju diskusa...male diskuse moraš hraniti 5-7 puta dnevno u manjem akvariju sa dobrom filtracijom i bez podloge da ne zakržljaju....zatim sa 7-10 cm u srednje velikom , pa tek onda ako to sve dobro prođe pemijestiti u taj tvoj eventualno sa još jednim filterom...ne nasjedaj na priče onih koji ti žele uvaliti male diskuse...puno sreće
Sad već drugi put držim diskuse u 300 litara i to male njih 12 komada uz pravilnu brigu uspjevaju bez problema.
Who dares-wins!

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #14 u: Listopad 24, 2013, 07:47:44 prijepodne »
Ako možeš napravi si neki akvarij od 100 litara i tu ih "šopaj" dok ne narastu 7-8cm  i zatim ih prebaci u veći akvarij.
Od filter materijala jedino što ti vrijedi je simbiont. Moja preporuka ti je uzet još simbionta(1000g) i izbacit keramiku i stavit sera siporax i onda bi bila dobra filtracija.
Rađe si kupi manje diskusa nego da ti svi krepaju radi loše filtracije.

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #15 u: Listopad 24, 2013, 08:51:19 prijepodne »
Ako možeš napravi si neki akvarij od 100 litara i tu ih "šopaj" dok ne narastu 7-8cm  i zatim ih prebaci u veći akvarij.
Od filter materijala jedino što ti vrijedi je simbiont. Moja preporuka ti je uzet još simbionta(1000g) i izbacit keramiku i stavit sera siporax i onda bi bila dobra filtracija.
Rađe si kupi manje diskusa nego da ti svi krepaju radi loše filtracije.
Mozda ih i dobijem na toj velicini vec, a ako ne cu ih u manjem akvariju hranit, bar akv imam:-D
simbionit cu dodat jos i siporax, a s vremenom ce doc jos jedan vanjski filter, zasada cu dodat jos jednu atmanovu pumpu za protok
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #16 u: Listopad 24, 2013, 12:47:01 poslijepodne »
Grunfo 10 nije previse, napisao sam gore malih, kasnije kad mi ostanu lako ih proslijedim, kada se napravi selekcija, mislim da se u jatu od 10 komada osjecaju puno sigurnije nego da ih je 5

Kolega od tvoga plana neće biti ništa...pročitaj teme o uzgoju diskusa...male diskuse moraš hraniti 5-7 puta dnevno u manjem akvariju sa dobrom filtracijom i bez podloge da ne zakržljaju....zatim sa 7-10 cm u srednje velikom , pa tek onda ako to sve dobro prođe pemijestiti u taj tvoj eventualno sa još jednim filterom...ne nasjedaj na priče onih koji ti žele uvaliti male diskuse...puno sreće
Sad već drugi put držim diskuse u 300 litara i to male njih 12 komada uz pravilnu brigu uspjevaju bez problema.
[/quote

Mislim da ti je to sada već treći pokušaj, koliko ja pratim forum.

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #17 u: Listopad 24, 2013, 13:00:56 poslijepodne »
Nemoj raditi jaki protok
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #18 u: Listopad 24, 2013, 13:22:17 poslijepodne »
Grunfo 10 nije previse, napisao sam gore malih, kasnije kad mi ostanu lako ih proslijedim, kada se napravi selekcija, mislim da se u jatu od 10 komada osjecaju puno sigurnije nego da ih je 5

Kolega od tvoga plana neće biti ništa...pročitaj teme o uzgoju diskusa...male diskuse moraš hraniti 5-7 puta dnevno u manjem akvariju sa dobrom filtracijom i bez podloge da ne zakržljaju....zatim sa 7-10 cm u srednje velikom , pa tek onda ako to sve dobro prođe pemijestiti u taj tvoj eventualno sa još jednim filterom...ne nasjedaj na priče onih koji ti žele uvaliti male diskuse...puno sreće
Sad već drugi put držim diskuse u 300 litara i to male njih 12 komada uz pravilnu brigu uspjevaju bez problema.
[/quote

Mislim da ti je to sada već treći pokušaj, koliko ja pratim forum.

 Da ovo su treći diskusi u 300 litara,ali prvi su prebačeni iz starog akv.,a drugi i ovi posljednji su kako bi rekli od malih nogu.
Who dares-wins!

Offline Marko3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka Drenova
Odg: novi tank za diskuse
« Odgovori #19 u: Listopad 28, 2013, 09:24:07 prijepodne »
Imam 3 sijamca, vec su jako veliki, brzi su pa neznam dali i njih staviti u akv s diskusima, kakva su vasa iskustva?
230 Diskusi
Juwel 120 biljni
Juwel 60 tanganyika