Ožujak 28, 2024, 17:54:07 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)  (Posjeta: 10427 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« u: Srpanj 30, 2010, 03:56:54 prijepodne »
Kako sam vjerojatno jedan od raritetne manjine koja ne podnosi vrucine, more, a samim tim i ljeto   :)  tako ritualno svake druge ili trece godine (kako me ulovi inspiracija) obidem meni dva najdraza mjesta u krugu od 500 km - Grossglockner i Mangart,
Putopis je inicijalno s obzirom na prometalo napisan za moto grupe i forume pa ga necu prenositi nego samo slike, ali oba su mjesta dostupna i s automobilima ili ako se netko bas zainati - s biciklima ( o da, vidio sam i takve )  :) 
Vise detalja na http://www.grossglockner.at/en/










Prolazak kroz onaj cuveni i odvratno hladan/vlazan tunel te krajolik bljesne u punom sjaju - primaran razlog zasto vise volim juzni prilaz:





Upozorenje za putnike namjernike - oni su tu, oni nas gledaju :)


Inace bas mi je cool sto se ponose tim malim zivotinjicama pa ih ima po naljepnicama pa sve do lutkica u suvenirnicama, ali i malo neobicno sto polica do stoji krema koja se pripravlja od njihove masnoce :))
Na moju zalost u tih par puta nisam vidio niti jednog :(





Cuveni Jorgen u svoj raskosi


Zanimljivo koliko god bilo snijega nije bilo nimalo hladno - temepratura u hladu je oko 28C, dok na suncu przi i preko 32C uz instant crvenilo na surli i celenki :)

Zaboravio sam napomenuti da tupavi Austrijanci nemaju nas stil i sarm otimanja love u prazno tako da se na svakom koraku vidi kako se nesto radi, od puteljka oko jezera pa do savrsenog novog asfalta s besprijekornom horizontalnom signalizacijom cijelim putem - nevjerojatno kako uspiju prometnicu na 2500m koja je pod ledom pola godine odrzavati u tako savrsenom stanju.

Jezerce je i dalje tamo, ali kako je puteljak oko njega razrovan nisam gubio vrijeme:


Par zavoja dalje i eto mjesta s najljepsim pogledom na njegovo velicanstvo:



Jesam rekao da volim panorame ? :)










Nakon pentranja dolazi i spust od 13km i 12%  :)




Da spustanje nije trivijalna zabava pokazuju i vrlo sarolik odabir znakova:




Rezime price:


 :)


Eto, sljedeci je na redu je Mangart :)

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2010, 07:25:22 prijepodne »
nadam se da si uživao... jako lijepe slike :up:
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #2 u: Srpanj 30, 2010, 07:26:00 prijepodne »
Kako dobro :) Ja planiram popet se na Grossglockner...

Inaće evo jedna slika Svisca iz doline Triglavskih jezera


Offline silvitara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 197
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #3 u: Srpanj 30, 2010, 07:35:07 prijepodne »
Prekrasne slike, prekrasan krajolik.... :up:
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #4 u: Srpanj 30, 2010, 09:13:54 prijepodne »
Ovo se i meni sviđa...stvarno predivno..

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #5 u: Srpanj 30, 2010, 09:23:39 prijepodne »
svaka cast, prekrasne fotke, panorame su ti  :up:

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #6 u: Srpanj 30, 2010, 09:34:26 prijepodne »
yep, ima nas još koji nevolimo ljetnu pećnicu...bilo bi to super kad se nebi trebalo ici u grad, raditi i  voziti javnim prijevozom u kojem se svaki put osjećam kao u spotu thriller.
pa smo se odlučili popet na grossglockner i malo rashladiti sebe i opremu! ovo je bio prvi samostalni penjački uspon nakon završene zimske škole penjanja.
prvi dan vrijeme svršeno, u kalsu čak i vruće. jedva smo čekali dosegnuti dom na 2801 da stavimo opremu da se ruksak rastereti.
važno je reći da vode ne treba nositi puno jer je stvarno ima u izobilju po putu. preporučam kuhalo i laganu Al padelicu da kuhanje snijega za vodu jer se naplaćuje 1,30e za pola litre.





zaokružen je dom johann hutte 3545m



nakon teškog spavanja jer nismo imali nikakve visinske prirpreme prije, sutra se budimo u magli i strašnim zapusima vjetra. u nedoumici smo, ljudi se vraćaju sa grebena jer su zapusi vjetra jaki i opasni. čekamo i oko 11h ipak odlučujemo krenuti probati, barem dio.



u početku greben strašno puše, komunikacija sa partnerom je nemoguća, pa se penjalo na osjećaj, kasnije se dogovorili što znače određeni trzaji užetom (pusti osiguranje, zategni, penji...)



nevjerojatno, ali ubrzo izlazimo iz zone vjetra a dobili smo čak i par pogleda na dolinu i panoramu.
penjali smo lako, čak ni nije bilo gužve (je ali se to na grossu ne smatra gužvom:D)



na šipkama=sidrištima čekamo dugo jer svakakvi rockeri dolaze i prolaze, osiguravaju se direkt na šipku što je pogrešno ako ima još ljudi. treba se osiguravati trakama, tako da su navezi nezavisni, jer u suprotnom mi koji smo prvi došli, trebamo čekati da svih 4,5 naveza nakon nas na šipci odu da mi možemo krenuti. kad se stavi traka i sponka, u svakom trenutku je možeš skinuti i nastaviti dalje da nikog ne skidaš sa osiguranja...



napookon dolazimo na mali gross, na sedlo osigurano sajlom. malo dry-toolinga, oštrenja opreme na kamenju, guranja:D.....



i napokon, sami, izlazimo na vrh. magla, kobna sveta tišina, u pozadini ljudi koji se ko mravi bore da svladaju vrh. neki su odustajali, neki se gurali, psovali, neki solirali...neki gubili opremu...



savršen izlet, savršen vrh, lagan, samo treba poznavati osnove. neki ga soliraju..pa tko voli...
najveća opasnost je gužva, stvarno svakakva ekipa dolazi, maše ruksacima, gura se, maše cepinima, gazi ti uže....ono...klasika na poznatim vrhovima gdje je gužva, ali to ponekad zna živcirati.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #7 u: Srpanj 30, 2010, 09:38:37 prijepodne »
vrlo lijepo-mislim da se ovdje ne bi baš želio penjati sa biciklom,bolja su motorna vozila :) :bike:

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #8 u: Srpanj 30, 2010, 09:53:16 prijepodne »
hehe, maaaasu bajkera dođe, prođe, jedu, slikaju se, uživaju i jedva čekaju skinuti ona kožna odjela kad stanu:D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #9 u: Srpanj 30, 2010, 09:57:56 prijepodne »
Fenomenalno...  8) 8)

kad vidiš te slike poželiš se preselit u Austriju

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #10 u: Srpanj 30, 2010, 10:01:22 prijepodne »
točnije u johan hutte gore :zagrljaj:

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #11 u: Srpanj 30, 2010, 10:06:55 prijepodne »
Prekrasno!

I moj tip odmora je do sad bio (svake dvije godine) na tjedan do 10 dana u Austriju... mi smo odlazili na nama drago mjesto - WolfgangSee, St. Wolfgang - i obilazili okolicu Saltzburga, 7 jezera u Alpama,... nešto prekrasno i neopisivo... Rudnik soli, pa vlakom na skoro 3000m u 8. mjesecu i temperaturna razlika od 20-ak stupnjeva... stvarno krasno... žao mi je što ove godine (iako je druga!) nisam u mogućnosti opet otići tamo :(

ali zahvaljujući vašim slikama, barem sam malo opet doživio tu čarobnu atmosferu Austrijskog "turizma" (sunce im njihovo, imaju turističku sezonu skoro cijelu godinu  :D)


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #12 u: Srpanj 30, 2010, 10:32:34 prijepodne »
pa oni znaju kako poslovati, a mi nismo u stanju rješiti dom na snježniku godinama :dead:

ajde slike jezera i rudnika!!!!

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #13 u: Srpanj 30, 2010, 10:46:38 prijepodne »
kad dođem doma... nemam ih sa sobom na poslu   ;)


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #14 u: Srpanj 30, 2010, 10:51:05 prijepodne »
nestrpljivo očekujem 8)

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #15 u: Srpanj 30, 2010, 11:01:24 prijepodne »
Super  :klap:
Da mi je tuda prošetati... :)
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #16 u: Srpanj 30, 2010, 11:04:55 prijepodne »
ozi ti se baviš isključivo alpinizmom ili i sportskim penjanjem?

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #17 u: Srpanj 30, 2010, 11:17:58 prijepodne »
fakat predobro  :up:
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #18 u: Srpanj 30, 2010, 11:25:10 prijepodne »
svime i ničime:D:D hahaha
ali mi je puno draži konkretan alpinistički uspon. sportive gledam kao zajebanciju i vježbu, naravno-svaka čast sportskim penjačima pogotovo na 6, 7...ali nije to za mene.
obožavam opremu, sastavljati razne sustave, sidrišta, svete bernarde i sve sve.... volim da to traje....
naravno da penjem sportive (ove godine slabo- puno hodam) ali radije odem na 2,3,4,5,6,7,8,9 dužina:)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #19 u: Srpanj 30, 2010, 11:50:42 prijepodne »

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #20 u: Srpanj 30, 2010, 12:00:16 poslijepodne »
svime i ničime:D:D hahaha
ali mi je puno draži konkretan alpinistički uspon. sportive gledam kao zajebanciju i vježbu, naravno-svaka čast sportskim penjačima pogotovo na 6, 7...ali nije to za mene.
obožavam opremu, sastavljati razne sustave, sidrišta, svete bernarde i sve sve.... volim da to traje....
naravno da penjem sportive (ove godine slabo- puno hodam) ali radije odem na 2,3,4,5,6,7,8,9 dužina:)


zanimljivo je jedno i drugo...ali me više zanima sportsko penjanje...i u njemu ima dugih smjerova..tipa smjer Glava na Kleku se penje 4 sata od prilike i na nekim mjestima su ocjene smjera 6a+ pa čak i 7 jer ima prevjesa... pa omladinka 2,5h ..pa na Paklenici Aniča kuk 3,5h di su ocjene isto visoke i to su sve tehnički teški smjerovi..gdje imaš i po nekoliko sidrišta,a kopčanja i prekapčanja da ni nepričam... :)

necemo u off.. :-[

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #21 u: Srpanj 30, 2010, 12:35:16 poslijepodne »
sportski smjer ima jednu dužinu dok alpinistički 2+...dobro to je opet teorija. dužina je razmak među sidrištima i ugl iznosi ne više od 40ak m zbog dužine užeta koje se prodaju do 80m, ali se računa na pola (zbog mogućeg abseila itd...)

e sad tehnički težak...penjao sam anića kuk, mosoraški i tehnički je jako lagan jer su osiguranja postavljena. spitovi, klinovi i sidrišta su uređena. tehničko penjanje je penjaje stijene bez ičega, sam postavljaš međuosiguranja i sidrište na nečemu, klinovi, čokovi, frendovi, trakice....ono..snalaziš se.

ma važno je uživati, teoriju je dobro znati ali ništa više od toga.
ako se čovjek dobro osjeća na sportivi, penjat će sportivu. one su super za vježbu ali i za rezultate tko lovi ocjene. meni osobno daj 4 ocjenu, 300m i ja najzadovoljniji na svijetu!
ali mi je ipak planinarenje draže jer se puno toga prođe, vidi itd!

vidimo se na stjeni :up:

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #22 u: Srpanj 30, 2010, 13:23:53 poslijepodne »
Kako dobro :) Ja planiram popet se na Grossglockner...

Inaće evo jedna slika Svisca iz doline Triglavskih jezera


Predivna stvorenja  :) Gore sam do sada bio cetiri puta i bas nikad nisam vidio niti jednoga dok se vecina kolega nije mogla otarasiti malih dosada koje gnjave i zicaju  :)

svaka cast, prekrasne fotke, panorame su ti  :up:

Dan prije sam kupio aparat (Sony NEX3) i kako ima prilicno stupidno odradene menije tako je sve slikavano na automatskom modu pa je ispalo onako kako je zbog cega mi je prilicno krivo, a i sama koncepcija motora (Fuoco trokolica) nije bas optimalna za zaustavljanje na kosinama pa je velika vecina ovoga slikana nabrzaka iz ruke.  I da ne zaboravim najbolji dio price - panorame sam aparat radi, moje je samo da se okrecem oko svoje osi  :)  Ali par dana kasnije sam isao prema Mangartu i tu se vec malo igralo s HDR-om pa je i ispalo znatno bolje  :)

savršen izlet, savršen vrh, lagan, samo treba poznavati osnove. neki ga soliraju..pa tko voli...
najveća opasnost je gužva, stvarno svakakva ekipa dolazi, maše ruksacima, gura se, maše cepinima, gazi ti uže....ono...klasika na poznatim vrhovima gdje je gužva, ali to ponekad zna živcirati.

Predivno, svaka cast  :klap:  
« Zadnja izmjena: Srpanj 30, 2010, 13:47:00 poslijepodne od AndrejX »

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #23 u: Srpanj 30, 2010, 13:46:04 poslijepodne »
Ajmo dalje  :D     Kako sam ostao opcinjen Grossglocknerom polako sam poceo razmisljati i o odlasku na Mangart koji je po mom skromnom misljenju jednostavno ljepsi - nema guzve, nije toliko iskomercijalizirano, a i sama prica tog carobnog mjesta na tromedi Austrije-Italije-Slovenije te tuzna prica o preko milijun stradalih u WWI oko te regije daje cijelom mjestu nekakvu posebnu atmosferu,

Prvi dodir s ljepotom tog kraja nekih pedesetak kilometara juznije od cilja s pogledom na nestvarnu Socu




Krecem dalje prema sjeveru, pogled na prekrasna brda kad ono gore nesto cudno isparava i na prvi pogled djeluje kao oblak, a zapravo gori i to solidno:


Pravac na zapad prema talijanskoj strani gdje je racvanje za Log pod Mangartom:




Zanimljiva cesta do Loga, simpatican gradic koji danas izgleda daleko bolje i pitomije nego 2005. (godinu prije odronilo se brdo i rasutilo grad uz zrtve), sve vrvi od cimerfraj tabli ali nekako prazno jer tesko da ce netko bas veselo odsjesti u takvom mjestu.  Dolazak do racvanja za uspon i primjetim da sve vrvi od slepera koji tutnje kao sumanuti uskom i zavojitom cesticom prema Tervisiu (vjerojatno stede na cestarini) pa odustajem od posjete onom spomeniku i utvrdi nego pravac uz brdo gdje na moje iznenadenje nema naplatnog punkta za ulazak. Cudno.



Zadnji put je tu sve vrvilo od bagera i ostalih tako da sad djeluje malcice pusto. Par zavoja dalje i nakon mjesecevog eto me u prasumskom krajoliku:


A iza zavoja kucica s naplatom :) Pet eura nije neka lova plus sto je vrijedilo informaciju da je gore nekih desetak automobila pa da malo pripazim. Zanimljivo da niti 200m dalje i vec sam susreo dva i to u najgorem nepreglednom zavoju tako da sam dalje nastavio znatno lakse i dobro osluskujuci:


Ne znam zasto me ovaj ulaz podjeca na one tunele iz crtica koje je kojot pofarbao na stijeni ili sam za svaki slucaj polako ulazio :)













Pentrajuci se uz uspon konstatiram da nekim cudom ovo uopce ne izgleda tako strasno kakvim pamtim iz nekih vremena plus sto trokolica daleko lakse sto zbog pozicije slona na sebi sto zbog niskog tezista prlazi kroz serpentine - jes da i dalje moram dobro zagrabiti u kontra smjer, ali nema onog osjecaja da samo sto nisam zalego :)

Ali nije tu samo stvar tehnike, definitivno je nesto drukcije...dok nisam nocas proorvario po arhivi pa vidio stare slike.
Ovako je to izgledalo nekad

a ovako jucer


Jes da ti je svejedno kad vec zalegnes u taj ponor, ali ipak malo ljepse izgleda kad nema maglustine :)

Cuveni zadnji tunel koji je specifican posto na njegovom drugom kraju s brda tutnji poveci potocic koji unistava cestu sto su pokusali sanirati s granitnim kockama pa dobili krasnu sklisku jametinu preko koje se doista mora proci jako sporo i biranom putanjom, a svega metar juznije je vise nego kvalitetna provalija. Ali prije izlaska iz tunela treba i proci kroz njega :)




Stado ovaca odlucilo predahnuti u tunelu iz kojeg na sve strane curi voda pa osim sto se ugodno hlade istovremeno i lizu zidove.

Bilo me malo panika proci kroz njih sto sto nemam pojma kako ce reagirati, sto da nema kojeg muzjaka koji se bas odlucio na meni junaciti :)

Ali za divno cudo ovce kao ovce, kako polako napredujem tako se one disciplinirano povlace svaka na svoju stranu i za minutu-dvije eto mene van njihova odmorista. Ali mi je bio urenebesan prizor muskarcine koji sa sigurne udaljenosti promatra svoje zenke u opasnosti:



Uz ovce je na istom mjestu vezana prica s prethodnih posjeta (ne mogu pronaci sliku) gdje sam ih svaki put susreo u pratnji cobana i svaki put sam razmisljao kako je tom covjeku - s jedne strane provodi dane na jednom od najljepsih mjesta na planeti, nitko ga ne gnjavi te je okruzen ovcama koje mu stalno zavodljivo namiguju i oblizuju se :), a s druge strane treba se svaki dan pentrati po tim brdima po svakavom vremenu te se vracati do farme u podnozju.
Ovaj put sam ponovo sreo tog nesretnog covjeka koji se tako mukotrpno bori za zivot na toj preljepoj i okrutnoj planini kako se sa svojim pajdom spusta u novom Mitsubishi terencu od odokativno 40-50k EUR i ovlas viseci s praga tu i tamo mahne stapom tjerajuci ovce :)

A i ja svakoga zalim :)


Na vrhu doista nekoliko automobila ali niti traga od zive duse, a temperatura vrlo ugodnih ali i dalje enormnih 26C na 2300m.  Malo slikavao, malo se motao, nesto calabrcnou, a kako je direktno sunce u kombinaciji s vjetrom uspavljujuce-iscrpljujuca kombinacija nakon pola sata lagano vrijeme za polazak jer cim kasnije biti ce teze.
Ali da je predivno i nestvarno nema dileme:





























Zanimljivo kako izgleda da se najkvalitetnija makljaza (preko milijun ljudi u WWI) gotovo u pravilu odvija na najljepsim mjestima.


Povratak prema tunelu s ovcama (ovdje je vidljiva rupetina na izlazu):












Prema GPS-u sve zajedno krug od 50km i cca. 2 sata, ako nekome zatreba za kalkulaciju vremena.  Povratak do Koritnice i pravac prema sjeveru, tj. Vrsicu. Ovdje konacno ima ponesto vode u Soci pa evo i pokoje zanimljive slike:


Par zavoja dalje i table za nesto na Soci, a kako jos nije pao mrak ajde da vidim o cemu se radi:






Kamp i kupaliste na definitivno najljepsem mjestu u regiji, a i sire. Ako se ikad predomislim i pozelim kampirati ovo je mjesto broj jedan.


Na pola puta zastajem na prekrasnom vidikovcu koji pri sumraku izgleda jos nestvarnije:






Navrh brda vec pomalo tamno ali jos bolja atmosfera:





Sjevernu stranu nikad nisam pretjerano volio sto zbog lose ceste s kockama po serpentinama, sto jer obicno znaci kraj uzivancije. Ali nije da ovdje nema zanimljivih prizora:






Brzopotezni prelet preko granice prakticki bez cekanja i u konacnici sahat kaze
http://www.seronja.com/Mangart/mangart72.jpg


Toliko, a sljedeci na redu (ako dobijem inspiraciju) The Passo dello Stelvio :)





















« Zadnja izmjena: Srpanj 30, 2010, 13:58:40 poslijepodne od AndrejX »

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #24 u: Srpanj 30, 2010, 14:08:15 poslijepodne »
Ovo je predobro moram priznati da si mi dao za misliti oko odlaska na more,daj mi samo reci jesi di vidio na tim brdima kakva poletišta za paraglidere?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."