Svibanj 15, 2024, 15:24:54 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: 75L - Lava sea und schwarz sand  (Posjeta: 17489 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: 75L - Lava sea und schwarz sand
« Odgovori #125 u: Prosinac 29, 2012, 23:04:17 poslijepodne »
evo mali update prije zavrsetka ove godine.

uglavnom sam zadovoljan izgledom i izborom koralja, ono kaj sam mislio stavit je unutra osim rozog briareuma ali bude i on s vremenom te ako upadne koji frag blastomusse ili ancana necu se bunit. od riba su unutra napokon prekrasan par klauna, 3 sexy shrimpa i cekam da mi stigne jedan Valenciennea puellaris i to je maksimum od zivine koju cu stavit unutra

izmjene su redovite na tjednoj bazi od 10-20l ovisi kak me ulovi, skimera nema a i nece ga tak brzo bit na ovom sistemu i algi za sad nema jos uvije a nadam se da ce tako i ostat.

od kemije dodajem maxi coral A i B, te jod, u hang on filteru je samo vata mjenjana na tjednoj bazi s jednom kuglicom water cleansera, iako ja ne vidim bolje/gore od kad je kuglica unutra tak da je njezina funkcija upitna.


od noviteta mislim stavit preko hang on kotilice na zracnu pumpu spageti algu da i ona vrsi svoj dio, to cu naknadno poslikat kad zavrsim. rasvjeta je jos uvijek 6x3W led, 3 royal blue i 3 bijele ali sunarucene ledice, novi driver i dimer pa ce biti pojacana rasvjeta na minimalno 36W s time da ce ici 9 royal blue i 3 bijele. iako i pod ovim svjetlom sve ok napreduje, jos samo da mi se oporave zelene blastomuse i sve super

« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2012, 23:08:25 poslijepodne od Malky »

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: 75L - Lava sea und schwarz sand
« Odgovori #126 u: Siječanj 11, 2013, 22:50:09 poslijepodne »
mali update

uspio sam nabavit lijep par nemaca ali grizu da to nije normalno, ruke su mi ko da sam bio na ratistu  :D, jos jedan od noviteta je i prekrasni te korisni ribek Valenciennea puellaris, riba je fenomenalna svojim kopanjem, pijesak mi je bijel u 2 dana kao snijeg

kaj se tice samog akvarija po mojem ja mislim da je to to, mozda neki fragic u lijevi dio ali nebitno sad samo nek raste da se fino sve malo bolje zgusne i ja zadovoljan ulozenim/dobivenim. algama i dalje ni traga, cijano se nikad nije pojavio a nadam se da i nece

jedino moram postavit ovaj rozi brareum koji sam napokon si nabavio na nekakv podloza, mozda keramicku plocicu al to cu jos vidjet.

a sad slikice  :up:

« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2013, 23:04:49 poslijepodne od Malky »

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 75L - Lava sea und schwarz sand
« Odgovori #127 u: Siječanj 13, 2013, 10:29:17 prijepodne »
nice  :)

nemacima ukapaj malo caja od maka  :D :D ili otopinu normabela  :D...

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: 75L - Lava sea und schwarz sand
« Odgovori #128 u: Siječanj 13, 2013, 12:27:57 poslijepodne »

i grizu da to nije normalno, ruke su mi ko da sam bio na ratistu


Kao i moji,a jučer se veći toliko zaletio na moju ruku i promašio je jer sam se izmaknuo da je izletio iza zamrzivača,pa sam sve morao micati da ga što prije vratim u akvarij.