Svibanj 12, 2024, 21:38:27 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: 200x50x60 (hitno)  (Posjeta: 1278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cikliriki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1241
200x50x60 (hitno)
« u: Svibanj 24, 2006, 21:51:00 poslijepodne »


danas sam donio kuci jedan akv.Prijasnji vlasnik je rekao da akv. pusta vodu,to je bio otvoreni akv.koji nije imao poprecna ojacanja i kad ga je ovaj punio vodom napravio se onaj trbuh na prednjem staklu i na tom istom staklu u desnom gornjem uglu pusta vodu,pregledao sam ostale spojeve i svi su u redu osim prednjeg stakla.Ono sto mislim da uradim je da odlijepim kompletno prednje staklo i da ga ponovo zalijepim.Inace akv.je lijepljen sa prozirnim silikonom za koji tu ljudi govore da imaju losa iskustva s tim silikonom. Pa se tako razmisljam da ga cijelog rastavim i ponovo zalijepim s MARINA crnim silikonom za akvarije.sta mislite vi DIY forumasi.Da li da ga rastavim kompletnog iako su ostale fuge u super stanju ili samo prednje staklo.Naravno sto god da budem radio na kraju cu staviti dva ojacanja da spojim prednje i zadnje staklo


pozdrav
switzerland / schaffhausen
nisam vise Cikliriki

Offline Cikliriki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1241
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #1 u: Svibanj 24, 2006, 21:53:00 poslijepodne »
e jos me zanima kolko dugo se mora susiti silikon kad se zalijepi akvarij (BOOPPPAAACCCAAKKKK)
switzerland / schaffhausen
nisam vise Cikliriki

Offline ZEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1314
    • http://htnet.hr
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #2 u: Svibanj 24, 2006, 22:03:00 poslijepodne »
Obavezno ga cijelog prelijepi jer mozda ovi drugi spojevi samo na oko izgledaju dobro a kad ga zalijepis mora se 48 sati susiti
Lipik - Pakrac / Hrvatska
Covjek uci dok je ziv i opet umre glup

Offline Cikliriki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1241
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #3 u: Svibanj 24, 2006, 22:07:00 poslijepodne »
kad ga rastavim i skinem sav stari silikon sa stakla s cim da operem mjesta gdje cu nanositi novi silikon
switzerland / schaffhausen
nisam vise Cikliriki

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #4 u: Svibanj 24, 2006, 22:31:00 poslijepodne »
alkoholom...

Inaće , kupi si one glassschiebere, znaš, oštre nožiće pa sa njima moraš skinut silikon do ibera.

Poslje sve prekotroliraš i opereš s alkoholom, pa pozoveš 3 frenda i ajmo!



Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #5 u: Svibanj 24, 2006, 22:45:00 poslijepodne »
ja bi rastavio sve i ponovo zaljepio,.. onda bar znaš na čemu si,... Staklo operi alkoholom ili acetonom (samo ne uljnim acetonom),... čisto za informaciju, koje je debljine staklo? Planiram radit jedan istih dimenzija pa me zanima. Dvanaestka?

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #6 u: Svibanj 25, 2006, 00:09:00 prijepodne »

ocemo se kladit da je desetka?



kad ga zalijepis pusti ga 5 dana da se susi iako mozes i manje ali di ti je priša?


Edited by: Strippy
Split / Hrvatska

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #7 u: Svibanj 25, 2006, 10:40:00 prijepodne »
Normalno bi se takvi akvariji trebali raditi od 12mm. Ako su ostali spojevi ok, možeš samo prednju stranu odljepiti. Silikon možeš očistiti žiletom i oprati ili alkoholom, ili sa sredstvom za čišćenje stakla. A što se tiće silikona, 1mm silikona se suši od 18-24 sata (zavisno od vlage u zraku), znači, svakako bi trebao pričekati 4-5 dana, da sve to bude potpuno suho. Ojačanja moraš ljepiti tako da spoj nebude pre debeo, tj da što manje silikona bude između stranice i ojačanja (oko 0,25mm ili manje). A ostale stranice ljepiš na debljini od 0,5mm do 1mm, za veće akvarije najbolje je staviti tu negdje na 0,75mm. Važno je samo da debljina ne prolazi 1mm i da nebude tanje od 0,5mm.

Offline Cikliriki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1241
200x50x60 (hitno)
« Odgovori #8 u: Svibanj 26, 2006, 08:59:00 prijepodne »


Citat: Antimon
ja bi rastavio sve i ponovo zaljepio,.. onda bar znaš na èemu si,... Staklo operi alkoholom ili acetonom (samo ne uljnim acetonom),... èisto za informaciju, koje je debljine staklo? Planiram radit jedan istih dimenzija pa me zanima. Dvanaestka?



staklo je 12mm tek juce sam ustvari vidija da je akv. 200x60x60
switzerland / schaffhausen
nisam vise Cikliriki