Travanj 25, 2024, 02:39:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: rio180  (Posjeta: 1531 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
rio180
« u: Listopad 13, 2016, 02:13:55 prijepodne »
pozdrav ljudi!
od prije 6 mjeseci posjedujem rio 180. akvarij je u pogonu svih 6 mjeseci a  filter i dio podloge su prebačeni iz starog 54litarskog akvarija skupa sa orandom i tockastim somom.
malo sam uplašio ženu da je orandici taj akvarij mali i da će se biti problema sa bolestima itd... nakon  mjesec i pol u akvarij sam joj ubacio društvo koju je na kraju koštalo bolesti od koje je i uginula. nova ju je napadala dok samu bio moru i ova se razbolila i uginula. nakon toga sam se odlučio okušati  u toplovodnoj akvaristici.novu ribicu sam poklonio skupa sa 54 litarskim akvarijem i eto me sada tu.
trenutno u akvariju radi originalni filter i ostala oprema.
od stanovnika imam 20 Neonki 9 limun tetri 6 korija i dva sijamca. od bilja imam cripte anubias i jos nesto brzorastuceg bilja. u planu mi je posaditi jos bilja. e sada zanima me dali bih u taj akvarij sa trenutnom ekipom mogao staviti koju veću ribicu i koliko komada (recimo diskusi mi se sviđaju ako bi mogli u moj aq uzeo bih mališane). akvarij održavam redovno svakih 7 dana mjenjam 50-60 litara vode uz dodatak ffm a u planu mi je i kupiti vanjski filter kroz neko vrijeme.
od kemije dodajem easy carbo i profito svaki dan po uputama proizvođača. molim vas za pokoji savjet.

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: rio180
« Odgovori #1 u: Listopad 20, 2016, 20:40:10 poslijepodne »
parametri su mi sljedeci
ph 7.2
gh 14
kh 6-10
no2 = -0.3
no3= 20

 

Offline Luki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 121
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: rio180
« Odgovori #2 u: Listopad 22, 2016, 13:11:20 poslijepodne »
Lijepo i uredno  :up:

Bilje djeluje vrlo zdravo, svaka čast.

Na tu litražu možeš slobodno dodati par diskusa.


Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: rio180
« Odgovori #3 u: Listopad 22, 2016, 22:22:35 poslijepodne »
Diskusi???

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: rio180
« Odgovori #4 u: Listopad 23, 2016, 12:41:58 poslijepodne »
diskusi će pričekati novi filter. može neki savjet koji vanjski filip je trenutno najbolji za tu litrazu?

Offline odmurijeburaz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški  
Odg: rio180
« Odgovori #5 u: Studeni 01, 2016, 19:43:30 poslijepodne »
danas prije promjene vode napravio sam test na no3 iz pipovace i akvarijske vode i izgleda da u pipovaci imam istu razinu no3-a kao  i u akvariju.

na slici s lijeve strane je test napravljen na uzorku iz pipovace a s desne je test napravljen na uzorku iz akvarijske vode.
razina je 20 mb/l u oba slucaja.
koliko je ta razina no3 opasna po ribice? dali ima nacin da se taj problem rijesi?