Travanj 28, 2024, 08:11:40 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: socolofi nosi mlade!  (Posjeta: 1149 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
socolofi nosi mlade!
« u: Rujan 11, 2004, 13:55:00 poslijepodne »


Šta da radim , jueer sam skužio da mi socolofi nosi mlade ustima što je super, ali nje super što se mužjak fajta sa svima živima i bojim se da mi ne desetkuje tank. Inaee je jedan od najjaeih i najveeih mbuna u mom tanku, jueer je jedan mladi elongatus vee naj..bo., ja sam mislioda jeslueajno , no kad sam vidio ženku sve mi je bilo jasno.


Pomagajte, da li da vadim njega , nju ili oboje u drugi tank?

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
socolofi nosi mlade!
« Odgovori #1 u: Rujan 11, 2004, 20:16:00 poslijepodne »


Pa uvek se stavi ženku sa mladim u drugi tank.


To se uradi ili odmah posle uspjelog mresta ili 6 dan posle mresta.Što 6 dan?Tad se znade,da li je mužjak oplodio ikre i ako ženka nosi vee 6 dana,onda je to u redu.


Akvarij gdje staviš ženku,neka ti bude oko 30-40l.U takav akvarij staviš samo jednu ženku i ništa više.Vodu u takav akvarij doliješ direktno iz veeeg akvarija.Od opreme treba ti filter,termometer i grijae,nikakv pesak ili kakava dekoracija.


I tako eekaš,i posmatraš,a kad vidiš mladj kako lepo izadje iz majeinih usna,to je eto nešto najlepše,što može vidjeti Malawi akvarista.


Ustvari akvarista,barem ja,sam uvek fasciniran,kako to priroda uradi.


No mužjak ee se oladiti ali sad je još u onom"pohotnom"poletu.

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
socolofi nosi mlade!
« Odgovori #2 u: Rujan 11, 2004, 20:38:00 poslijepodne »


Ma Bojko, znam da se ženka vadi to sam i namjeravao, no brine me mužjak koji vee dva dana natjerava sve ribe po tanku. Zato sam pitao kojega da vadim, jer ne znam hoae li se mužjak smiriti i kada, odnosno da mi ne pobije još riba.


I reci mi ra?e o onih 6 dana, nisam znao za to , moja socolofka koliko sam ja primjetio ima gubicu tek dva dana, šta to znaei da nije još oplo?ena?



Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
socolofi nosi mlade!
« Odgovori #3 u: Rujan 11, 2004, 20:56:00 poslijepodne »


Malo sam se krivo izrazio.


Može da se desi,da mužjak ne oploduje ikre,ali ipak ženka ih ima u ustima.I te ikre koje su neoplodjene poenu truliti,i peti dan ili šesti,ženka ili ih pojede ili ih izbaci vani.


A da mužjak ne oplodi ikre,zna biti u akvarijih,kad se neki umeša baš medju taj ein.Jeste retko,no desi se i to.