Ožujak 28, 2024, 11:11:48 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: N. Chromatus se čudno ponaša  (Posjeta: 2433 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
N. Chromatus se čudno ponaša
« u: Kolovoz 02, 2012, 22:31:43 poslijepodne »
naime ponaša se veoma čudno. po cijele dane(u zadnja 3-4 mjeseca) samo sjedi u kutu i veoma je plašljiv(ne kopa, ne hoda, NIŠTA). izgleda kao da nema dobru koordinaciju i ne može dobro hodati već trza. jedini je plus što jede redovito. kad ga god premještam i od njega tražim da hoda(kistom ga lagano po zadku), užasno se uplaši i počne trzati i jedva hoda. pod trzanjem mislim na naglo sakupljanje nogu uz sebe i vraćanje u normalan položaj :/. doduše ima dana kad se "unormali" ali se onda vrlo brzo vrati na staro... da li je netko imao sličnih problema? ima ~6 cm(ne znam još spol)

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: N. Chromatus se čudno ponaša
« Odgovori #1 u: Kolovoz 03, 2012, 10:41:59 prijepodne »
Što znači "kad god ga premještam"? Zašto bi ga stalno premještao, tj. zašto bi ga uopće premještao?
Nisam neki stručnjak, al ne misliš da je da je to izrazito stresno za životinju ako stalno nešto čačkaš po njoj? Možda je to razlog čudnom ponašanju?

Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
Odg: N. Chromatus se čudno ponaša
« Odgovori #2 u: Kolovoz 03, 2012, 12:11:10 poslijepodne »
Što znači "kad god ga premještam"? Zašto bi ga stalno premještao, tj. zašto bi ga uopće premještao?
Nisam neki stručnjak, al ne misliš da je da je to izrazito stresno za životinju ako stalno nešto čačkaš po njoj? Možda je to razlog čudnom ponašanju?

imam više slingova i ovo nije reakcija na stres ili išta(njega još pokušavam najmanje izložiti stresu zbog njegovog stanja...). nešto stvarno nije u redu s njim. snimim pa stavim video kako hoda. a premještanje se obavlja kad preraste posudicu. zašto odma osuđivanje bože dragi... ako nemate ništa pametno za predložiti nego osuđivati zašto uopće komentirate? mislim wtf

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: N. Chromatus se čudno ponaša
« Odgovori #3 u: Kolovoz 03, 2012, 16:22:10 poslijepodne »
Chromatusi su ineče jako plahi, znaju panično trčati lijevo - desno po terariju samo dok se otklopi posudica, a kamoli da se krene nešto prčkati po terariju. Puno kopaju dok su mali, a kada porastu, vole stalno preuređivati terarij. Najbolje bi bilo staviti video da možemo procijeniti o čemu se radi.

Na ovom linku možeš vidjeti kako izgleda kada tarantula ima dyskinetic

Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
Odg: N. Chromatus se čudno ponaša
« Odgovori #4 u: Kolovoz 03, 2012, 16:58:38 poslijepodne »
nema DKS, gledao sam već za to(aj bar neka sreća u nesreći)... nego oupće ne kopa(probao sam mu ja iskopati rupu, ali ništa. prije je jako puno kopao, ali u zadnjih par mjeseci ništa), nađe si kut i tamo se sklupča i samo sjedi, kad dam hranu par puta zatrza pa uzme na kraju. stvarno nemam pojma   :dead: uvjete sam provjeravao sve je u redu, vlaga je dobra, ima 6-7 cm treseta, posudica mu je dovoljno velika. sad mi je mobitel ispražnjen a nemam tu punjač, pa za par dana kad sve sredim snimim i uploadam...

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: N. Chromatus se čudno ponaša
« Odgovori #5 u: Kolovoz 03, 2012, 19:16:36 poslijepodne »
nema DKS, gledao sam već za to(aj bar neka sreća u nesreći)... nego oupće ne kopa(probao sam mu ja iskopati rupu, ali ništa. prije je jako puno kopao, ali u zadnjih par mjeseci ništa), nađe si kut i tamo se sklupča i samo sjedi, kad dam hranu par puta zatrza pa uzme na kraju. stvarno nemam pojma   :dead: uvjete sam provjeravao sve je u redu, vlaga je dobra, ima 6-7 cm treseta, posudica mu je dovoljno velika. sad mi je mobitel ispražnjen a nemam tu punjač, pa za par dana kad sve sredim snimim i uploadam...

Pusti ga na miru, sigurno neće pomoći to što mu kopaš rupe.

Nema dugog obrazloženja za trzanje osim dyskinetica, tako da ga tvoj pauk ili ima ili je s njim sve u redu. Dok normalno jede i ne skuplja noge pod sebe, nemaš razloga za brigu. Kao što sam već rekla, chormatusi su vrlo plahi i skloni naglom trčanju i trzajima - živčanija su vrsta u usporedbi s Brachypelmama. To što je pauk na otvorenom, a ne u zaklonu je malo čudno za chromatusa, ali eto, nismo ni mi svi isti pa tako nisu ni pauci jednaki. Osim toga, tarantule su noćne životinje pa je vrlo vjerojatno da se noću kreće po terariju.

Kada stigneš, svakako stavi snimak.