Ožujak 28, 2024, 13:01:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Korisni savjeti o uzgoju ribe  (Posjeta: 1999 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ethelbertmagnus

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Korisni savjeti o uzgoju ribe
« u: Lipanj 10, 2021, 06:01:39 prijepodne »
Bok svima,

Htio bih dr%u017Eati jednu bettu u akvariju pa me zanima koje biljke bih mogao staviti s njom, da li idu skupa betta i pu%u017E jabu%u010Dar i da li idu pu%u017E i biljke skupa ili je mozda bolje staviti ancistrusa umjesto pu%u017Ea?

Jo%u0161 me zanima da li ste imali kakvih problema sa unutarnjim filterima?

Kupio sam Aquael pat mini filter i iako znam da je vodootporan jo%u0161 uvijek me strah stavljati filter u vodu s obzirom da je u%u0161tekan u struju i da kabel koji ide u uti%u010Dnicu ide u vodu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Korisni savjeti o uzgoju ribe
« Odgovori #1 u: Lipanj 11, 2021, 13:29:00 poslijepodne »
Sto se tice ancistrusa, ovisno o velicini akvarija, biljke mozes staviti koje hoces, opet ovisno o velicini akvarija i rasvjeti.....

Voda i struja nisu dobra kombinacija, no, filteri su poprilicno sigurni. Naravno, pametno je usvojiti naviku da prije guranja ruku u akvarij jednostavno iskljucis filtere i ostalu opremu koja je na 220v, ako imas sto od dc pumpi koje su na 12v onda nije neophodno....

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Korisni savjeti o uzgoju ribe
« Odgovori #2 u: Lipanj 11, 2021, 17:57:14 poslijepodne »
Sto se tice ancistrusa, ovisno o velicini akvarija, biljke mozes staviti koje hoces, opet ovisno o velicini akvarija i rasvjeti.....

Voda i struja nisu dobra kombinacija, no, filteri su poprilicno sigurni. Naravno, pametno je usvojiti naviku da prije guranja ruku u akvarij jednostavno iskljucis filtere i ostalu opremu koja je na 220v, ako imas sto od dc pumpi koje su na 12v onda nije neophodno....
ni 20 godina mi nije pomoglo u tome. A jos sam strujic  :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Korisni savjeti o uzgoju ribe
« Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2021, 12:51:26 poslijepodne »
Voda i struja nisu dobra kombinacija, no, filteri su poprilicno sigurni. Naravno, pametno je usvojiti naviku da prije guranja ruku u akvarij jednostavno iskljucis filtere i ostalu opremu koja je na 220v, ako imas sto od dc pumpi koje su na 12v onda nije neophodno....
ni 20 godina mi nije pomoglo u tome. A jos sam strujic  :D

Za to ja uvijek prije nego gurnem ruku u akvarij prvo stavim prst u vodu da vidim jel ima struje!  :a045k:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Korisni savjeti o uzgoju ribe
« Odgovori #4 u: Lipanj 12, 2021, 15:38:48 poslijepodne »
Potpisujem, prvo vrh ,onda ostatak.....

Hmm.... pricam o akvariju, vodi, i struji...  :D :D :D

Posebno dobre za nauciti lekciju na tezi nacin, onima koji nisu vjerovali, su bile svojevremeno popularne kineske stream pumpe, svaka bi probila nakon kratkog vremena, i kad te jednom zdrma barem malo - vise ne guras ruke u vodu....

Kod ostalih strujnih instalacija obicno nadjem zrtvu, znas ono, spojio sam, daj pipni dok ja zapalim jednu.....  :D :D :D :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Korisni savjeti o uzgoju ribe
« Odgovori #5 u: Lipanj 12, 2021, 22:02:25 poslijepodne »
Zato akvaristika i spada u andrenalinske sportove!
A i nije čudo da nema previše starih akvarista na forumu...
Sve ih struja pobila!  -?