Svibanj 07, 2024, 22:29:02 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: umjetna stjena  (Posjeta: 4784 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« u: Ožujak 26, 2004, 21:53:00 poslijepodne »
zanimna me ona kombinacija sa onom dvo komponentnom smolom ,to si već đuže vrijeme ražmišljam nije to ništa novo sigirno znaju neki za to ,danas sam išćupo  slike od nekog tipa kaj ima takvu stjenu iznutra ,drži ciklide i stvarno izgleda genijalno neznam uživo ali ovo šta sam vidio na slici --mrak-pa me zanima ko je možda to radio ili radi kolko bi meni trebalo za moj akvari d 136 v 60 š 53- samo ja nebi onako tanku stjenu ,ljepio bi stiropol tako da bude debljine bar 25cm e onda bi ga palio brenerom modeliro i dalje kako to ide.znam kako se radi samo me zanima dali šteti ribama i općenito kakko mse drzi u vodi ima jedan dećko iz rijeke on ju ima u akvariju i veli da je dobra ,samo da ima prirodan izgled a trebala bi kada se gore posipa pjesak .neznam ko nešto zna neka mi javi a još bolje ko se okušao i napravio još bolje.nema više zivaca sa ovim kamenjem ubija me to

Offline šarky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
umjetna stjena
« Odgovori #1 u: Ožujak 26, 2004, 23:12:00 poslijepodne »
može se napraviti i kombinacija stiropora i kamenja tako da stiropor izmodeliraš zaljepiš kamen za stiropor pa tek onda zaliješ sa smolom(mislim na manje komade kamena radi prirodnijeg efekta)pijesak ide obično kvarcni ali se može staviti i neki drugi jer ako je premazano sa smolom on ne dolazi u dodir sa vodom,a može se dobiti na efektu inače i kvarcni pijesak možeš nači u više nijansi i raznih granulacija . ribama ne šteti jer kada stvrdne ne otpušta nikakve štetne tvari
saša

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2004, 07:42:00 prijepodne »


evo ti koji tank s pozadinom da dobiješ ideju.. sada baš radim web za jednu firmu koja uređuje interijere i oni rade umjetna kamenja za uređivanje.. rade ih super, s tim oblože zidove i slično.. a kako su mi bile napete te pozadine, pita sam ih kako ih rade.. rekli su da plastičnu smjesu od brodova otope, formiraju kao glinu po želji i pospu prah od kamena po njoj.. u vodi se ponaša normalno.. kažu da se ne otapa ili raspada..









Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2004, 07:52:00 prijepodne »
ma to je to čovjeće ovu doljnju sam negdje vidio o tome sam prićao super izgleda hvala ars nela vide svi kako to izgleda ovo je genijalno --nemam rijeći.to zelim i ja.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2004, 07:54:00 prijepodne »
da ars moli te malo se raspitaj točnije kako se radi od ćega --to znamo-- ali detaljnijuje i kolko košta ta zafrkancija.hvala

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #5 u: Ožujak 27, 2004, 08:01:00 prijepodne »
i onda neko veli prirodno pa daj ti tako naprvi od kamena da tako stoji nema šanse ,a dobro je jer sa nemoraš bojati da će klamen ispasti u udarit u staklo itd.za održavanje je lako samo da se još može riješiti nekoako drukćije a ne da se mora silikonirati za zadnje staklo GENNNNIJALNO ODUŠEVLJENA SAM

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #6 u: Ožujak 27, 2004, 08:02:00 prijepodne »
ars koja je to firma ako se smije znati

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #7 u: Ožujak 27, 2004, 08:05:00 prijepodne »
i mislim da svaki cikledofil kad vidi ovo ,jednostavno mora poželjeti pozelenio sam od muke

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #8 u: Ožujak 27, 2004, 10:04:00 prijepodne »


uf što se netko raspisao.. hehe..


firma se zove Duje & Dioklecijan iz Splita.. sada im radim web, pa će i na njihovom webu biti to.. a ja ih pitam kada ih 2. put vidim detalje oko tog kamena.. to ti bude tanka plastika debljine cca 1 cm, samo reljefno oblikovana.. ti možeš dublje - pliće ibočine radit, zato je fora.. oblikuješ po želji.. a s stiroporom imaš debeli komad kojeg rezbariš.. i stiropor ima puno veći uzgon..

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #9 u: Ožujak 27, 2004, 10:54:00 prijepodne »
da to je problem taj uzgon ko če to prićvrstiti na stjene na akvariju,informiraj se i javi -- a dobro provjeri da ne šteti na ribu-- hvala KAK JE DOBROOO J...Bmoram to napravit

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #10 u: Ožujak 27, 2004, 10:55:00 prijepodne »
i jesi vidi njihov rad ako jesi da prićaj kak izgleda ko na ovim slikama dali izleda uživo tako dobro ko na slici

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #11 u: Ožujak 27, 2004, 11:06:00 prijepodne »


ja sam mislija da je pravi kamen, a ženska mi kaže - to je plastika - a ja - ?!?!?!


dovoljno?

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #12 u: Ožujak 27, 2004, 11:09:00 prijepodne »

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
umjetna stjena
« Odgovori #13 u: Ožujak 27, 2004, 11:21:00 prijepodne »


ja sam radio od stiropora i dvokomponentne smole. Napravio sam clanak, pod uradi sam je na naslovnoj strani. U akvariju je već više od godinu, možda sad već i godinu i pol... ribama ne smeta, ne utječe na parametre vode (mjerio sam na početku jedno dva tri puta) a ja sam dosta zadovoljan izgledom, mada ćuje drugi put raditi sa sitnijim pijeskom i u nijansama, te sa stiroporom finije granulacije.


Ars, kakva je to "plastična smjesa od brodova"? Pojasni - su to nekakve ploče ili što je to?
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #14 u: Ožujak 27, 2004, 11:21:00 prijepodne »
dovoljno

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #15 u: Ožujak 27, 2004, 11:25:00 prijepodne »
si videl sendmen kaj je to moraš priznati da je ludo , a mislim da si mi ti poslo kako se to radi ,znam da je dećko iz rijeke ,tak nekaj puknut u nutra ,mrak

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
umjetna stjena
« Odgovori #16 u: Ožujak 27, 2004, 11:32:00 prijepodne »
i kolko je koštala ta zezancija i imaš ideju kako prićvrstiti na staklo a da ne koristim silikon imaš kakvu ideju.jer ja kad bi stavljao tako nešto ,moralo bi biti puno pukotina i špilja za ciklide dali se tom kombinacijom može to izvesti ikolko mi treba te smole za moj akvari otprilike kolki je tvoj --moj ti je dugaćak 136 cm. kolko bi mi toga trebalo hvala

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #17 u: Ožujak 27, 2004, 11:49:00 prijepodne »


sand - nemam pojma točno koja je to masa.. kad saznam - kažem..



Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
umjetna stjena
« Odgovori #18 u: Ožujak 27, 2004, 12:49:00 poslijepodne »


Cichlid, slobodna procjena:


stiropor- 30 Kn


Smola- 1 l je 150 kn. Ako budeš imala puno rupa i neravnina, teško da će jedna litrabiti dosta, dakle 2 litre. To je cca 300 kn. Ako znaš nekoga ko polaže lijevane plastične podove, ili se bavi servisom barki ili drugih plastičnih predmeta (rezervoara i sl.) možeš nabaviti i puno povoljnije jer oni to nabavljaju na veliko, u velikim kantama.


Pijesak - snađi se, ali mora biti što sitniji jer je onda efektnije, zapravo više prah nego pijesak. I irada pukotina i špilja je moguće i jednostavno, samo zalijepiš parkomada stiropora u željeni oblik i dovršiš plamenom ili skalperom.


Za pričvršćivanje mi ne pada bilo što pametnije od lijepljenja jer stiropor ima strašan uzgon i treba ga vrlo čvrsto zalijepiti za stijenke.
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
umjetna stjena
« Odgovori #19 u: Ožujak 27, 2004, 14:22:00 poslijepodne »


 Sve je to Ok.,uzmes 1-2 litre te mase....i sta dalje?Ali princip rada je bitan. Kako dobiti te reljefe? Kakav je to tucani kamen sto se posipa po toj masi?


 Mislim da tu treba uraditi neke kalupe,modele ili nesto slicno .Ne znam, nemam predstavu kako se to radi.

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #20 u: Ožujak 27, 2004, 14:59:00 poslijepodne »


evo link od uradi sam pozadine.. by SandmanRI


http://www.akvarij.net/uradi-sam-4.asp

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
umjetna stjena
« Odgovori #21 u: Ožujak 27, 2004, 15:11:00 poslijepodne »


 Ok. To sam znao..opet hvala.


 Ali mislio sam na princip rada tih pozadina "Duje & Dioklecijan iz Splita".

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
umjetna stjena
« Odgovori #22 u: Ožujak 27, 2004, 16:45:00 poslijepodne »


Nešto sam zaboravio... kad se stijena od stiropora završi, može se s kontra strane odstraniti sav višak stiropora, jer to bude tvrdo i čvrsto kao kamen spreda... no onda iza ostane praznina koja se ispuni vodom koja ne cirkulira i mene je bilo strah da se ta voda ne ustoji. Time se rješava problem uzgona, ali svejedno treba uz rubove staviti silikon da se manje ribice ne zavlače iza stijene.


Međutim, sad sam došao do zaključka da bi se cijeli taj stražnji prostor između stakla i stijene mogao ispuniti nekom filter masom (keramika ili nešto slično) i dobio bi se ogroman biološki filter, samo treba pametno riješiti sistem cirkuliranja vode iza stijene... Tu se također mogu sakriti i grijači, CO2 i ostalo...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
umjetna stjena
« Odgovori #23 u: Ožujak 27, 2004, 16:57:00 poslijepodne »
I još nešto... ove stijene sa arsovih slika vidio sam u jednom njemačkom katalogu i koštaju 200-800 eura, ovisno o dizajnu i veličini. Prodaju se online preko www.zajac.de, a tamo se može i naručiti taj katalog. (ja ga naručio prije dva tjedna, ali nije mi još ništa stiglo).
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
umjetna stjena
« Odgovori #24 u: Ožujak 27, 2004, 17:14:00 poslijepodne »
a koji je link za doć do toga? ne špreham hitlerovski..