Travanj 25, 2024, 21:30:24 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moj Cayman 40  (Posjeta: 3550 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Moj Cayman 40
« u: Prosinac 15, 2009, 19:06:52 poslijepodne »
Radi se o najmanjem caymanu od 21l koji je dugo sakupljao prašinu. napokon sam ga odlučio napuniti i zamišljen je kao kozičnjak, ali put do njega našlo je i nekoliko guppija... Sve u akvariju je origigi; filter, grijač, rasvjeta...

Igrao sam se malo sa pozadinom i pokušao napraviti pozadinu od javanske mahovine... Zeznulo me šta je mrežica bijela, nisam mogao naći zelenu, ali mahovina jako lijepo napreduje i  prekriva pa se nadam sa se uskoro sama mreža neće vidjeti..

Od biljaka u akvariju su javanska mahovina, anubias, microsorum, cryptocorine, glossa i eleocharis parvula...
Red cherry  kozicama drštvo (privremeno) rade 6 odraslih guppija, a danas sam primjetio i 6 mladih...

Pitanja, sugestije, komentari, mišljenja dobrodošli!

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #1 u: Prosinac 15, 2009, 19:54:55 poslijepodne »
simpa  aq..sviđa mi se...samo mi  bode oči  onaj ogroman filter..zauzeo je puno mjesta naročito  jer je u prvom planu..možeš li to nekako izvesti ili s preljevnim filterom da oslobodiš više mjesta?ali  inače sve je ok..nemoj se ljutiti na primjedbi..tj prijedlogu

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #2 u: Prosinac 15, 2009, 20:11:47 poslijepodne »
Normano da se ne ljutim :) svaki savjet i dobronamjerna kritika su dobrodošli. I mene filter bode u oči, iako nije u prednjem planu, akvarij nema dubine pa se zato tako čini, ali za sada ću pustiti tako dok ne smislim nešto... Preljevni filter ne dolazi u obzir, nemam pojma kako bi ga montirao s obzirom na original poklopac akvarija. Tako da bi u obzir došao eventualno neki vanjski ili manji unutarnji a na to mi je iskreno trenutno malo glupo bacati novac s obzirom da je to akvarij onako, iz gušta, kozičnjak... :)

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #3 u: Prosinac 16, 2009, 13:25:54 poslijepodne »
I kod ovog i onog drugog akvarija kaj si postavio slike mi nikak ne sjeda ta podloga. Jednostavno mi nije lijepa ta kombinacija boja i razlicita tekstura kamenja. Ali bitno da se tebi svida.  ;)  Anubiasi su jako lijepi.  :up:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #4 u: Prosinac 16, 2009, 13:45:39 poslijepodne »
Misliš na crni pijesak i sitno lava kamenje ili?

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #5 u: Prosinac 16, 2009, 14:24:44 poslijepodne »
Misliš na crni pijesak i sitno lava kamenje ili?

Ma da, i crni pijesak sa bijelim zrncima i to kamenje... Meni je u kozicnjacima super crni pijesak ali onda samo crni.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #6 u: Prosinac 16, 2009, 21:30:59 poslijepodne »
Kad ti se niske biljke razrastu ovaj sitni pijesak se neće ni vidjeti pa onda više manje. Baš me interesira kako će ispasti zid od mahovine, iako mi se čini da dosta "zatvara" sliku, ali vidjet ćeš sam na kraju kad se sve to primi. Sve u svemu akvarij izgleda veći nego što je pa utoliko si dobro i posložio. Zanemarimo li veliki filter  :D

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #7 u: Prosinac 16, 2009, 23:21:04 poslijepodne »
lijepo ;)

Gdje si kupio mrežicu za mahovinu?

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #8 u: Prosinac 16, 2009, 23:27:34 poslijepodne »
zgodno  :up: :up:
Virovitica - Brezovica

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #9 u: Prosinac 17, 2009, 00:10:11 prijepodne »
Uh, kako ti znas postaviti naslov. Odmah u srce diras. Kontam ko se ovo jos zaletio, kad ono... Pozdrav ti... ;)

Sve u svemu svidja mi se ideja. :up: Cak i ovo sto drugima smeta meni je nekako interesantno. Nekako divlje izgleda to kamenje. ;)

Imam samo jedan savjet. Okreni izlaz iz pumpe da udara o mahovinu, da sprijecis skupljanje smeca po njoj...
U stvari dva, :D naspi vodu do vrha... ;)
Tuzlanka u Sarajevu

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #10 u: Prosinac 17, 2009, 07:11:27 prijepodne »
Uh, kako ti znas postaviti naslov. Odmah u srce diras. Kontam ko se ovo jos zaletio, kad ono... Pozdrav ti... ;)

Sve u svemu svidja mi se ideja. :up: Cak i ovo sto drugima smeta meni je nekako interesantno. Nekako divlje izgleda to kamenje. ;)

Imam samo jedan savjet. Okreni izlaz iz pumpe da udara o mahovinu, da sprijecis skupljanje smeca po njoj...
U stvari dva, :D naspi vodu do vrha... ;)

Slažem se apsolutno za usmjeriti izlaz na mahovinu jer ona dosta sakuplja prljavštine. I da, dobro rečeno, baš nekako divlje, ali pozitivno divlje, djeluje s ovim kamenjem.

@ Ninina mama, nema te više na forumu puno, tvoji savjeti nedostaju  :zagrljaj:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #11 u: Prosinac 17, 2009, 13:20:50 poslijepodne »
Daaaa, fale savjeti i kritike i mišljenja, nema ninine mame više :(

Mahovinu neću još dirati, vidim da se već je zgusnula i čekam da mi pokrije cijelu mreživu pa ću je onda rezuckati i šišati. Takav je barem plan ako šta ne pođe po zlu :)

Ma znam za filter, i mene živcira jako...Dajte mi neki savjet, sugestiju... nemam pojma kako bi montirao neki vanjski, kad je original poklopac i jednostavno nema mjesta i nemam pojma kako da to izvedem...


Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #12 u: Prosinac 17, 2009, 14:59:34 poslijepodne »
Ne znam koliko ja vama falim, ali vi meni falite mnogo. :zagrljaj: No, nadam se ovo vrijeme razdvojenosti nece jos predugo trajati... :up: Sad mora biti tako. -?

Evo sad jednog dugackog odgovora da probam nadoknaditi propusteno... :D


Alene, nisam mislila da ista diras mahovinu, samo mlaz filtera neka siba po njoj, jer je ona ovako postavljena nevidjen magnet za prljavstinu. :roll:

Sto se filtera tice. Varijanta sjecenja poklopca bi se dala izvesti sa bocne strane. Pogledaj tamo di su resetkice za ventilaciju, pa sve do zlijeba prema naprijed. E sad estetika bi definitivno morala biti narusena. Em bi ti citava soba svjetlila kroz taj otvor, em bi stvarno bilo bezze vidjeti vanski stakleni filter pored ovako krasno dizajnerski oblikovanog malog aq. Mislim da se za hang on ne moze dovoljno isjeci poklopac. :(
Nisam sigurna koliki je najmanji vanjski kanister filter pa ne bih da lupetam o tome.

Ono sto meni trenutno pada na um, je Atman. Imam jedan njihov takav filtercic u jednom aq od 30l. Manji je brat bratu za 2/3 od ovog originalnog i crn je, pa manje upada u oci.

Naravno zamjeram mu sto ga moram cistiti barem duplo cesce od ovog originalnog, a protok mu padne zaista brzo. To mi je problem posebice sad kad nemam mnogo vremena za akvarije. Svakako manji filter znaci i manje filter materijala, pa mu je i to minus. :roll:

Mozda da za pocetak navuces crnu najlonku na postojeci filter. Kod mene i tako ta carapa non-stop stoji u kozicnjaku da ne pokupi mlade... Mislim da bi to barem malo trebalo ublaziti efekat "filtera koji samo sto ne iskoci van i pocne jesti malu djecu"... :clown:


Uh, bas nikako da naucim skratiti... :-[
Tuzlanka u Sarajevu

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #13 u: Prosinac 17, 2009, 16:15:04 poslijepodne »
Ma ni sličajno skraćivati! :))))) Postove, mislim...

Znači dobio bi malo na estetici ali izgubio na funkcionalnosti da sad idem kupovati novi unutarnji, tako da mislim da će za sada ostati ovaj originalan. Žmirit ću na jedno oko dok gledam u akvarij i zabraniti djeci da mu prilaze da ih ne bi pojeo, hahaha. A mogao bi probat sa čarapom... Treba neka posebna najlonka, Polzela ili nešto, hahaha, koliko den-a? :)

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #14 u: Prosinac 18, 2009, 00:37:06 prijepodne »
Oooo, pohvalno je ovo znanje. :klap: No za ovaj "eksperimenat" to nam ne treba. ;)

Dakle, obicna (citaj: jeftina :clown:) najlon carapa samo je uvjet da je crna (bez sljokica i dezena :D)...


Gledam sad i nemam bas korektan vizualni dozivljaj lijeve strane. Ima li prostora sa lijeve strane iza grane za filter?
Tuzlanka u Sarajevu

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #15 u: Prosinac 18, 2009, 07:17:36 prijepodne »
Oooo, pohvalno je ovo znanje. :klap: No za ovaj "eksperimenat" to nam ne treba. ;)

Dakle, obicna (citaj: jeftina :clown:) najlon carapa samo je uvjet da je crna (bez sljokica i dezena :D)...


Gledam sad i nemam bas korektan vizualni dozivljaj lijeve strane. Ima li prostora sa lijeve strane iza grane za filter?

Mrvicu ću u off ali ne mogu izdržati...ja bih stavio čipkastu čarapu, čisto da se kozice osjećaju modno osviještene  :D Oprosti Alene na digresiji ali nisam izdržao  :-[

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #16 u: Prosinac 18, 2009, 09:59:10 prijepodne »
Oooo, pohvalno je ovo znanje. :klap: No za ovaj "eksperimenat" to nam ne treba. ;)

Dakle, obicna (citaj: jeftina :clown:) najlon carapa samo je uvjet da je crna (bez sljokica i dezena :D)...


Gledam sad i nemam bas korektan vizualni dozivljaj lijeve strane. Ima li prostora sa lijeve strane iza grane za filter?

Iza grane je jedna mršava kripta i to je to, nema šanse da filter stane :(

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj Cayman 40
« Odgovori #17 u: Prosinac 18, 2009, 10:00:02 prijepodne »
Oooo, pohvalno je ovo znanje. :klap: No za ovaj "eksperimenat" to nam ne treba. ;)

Dakle, obicna (citaj: jeftina :clown:) najlon carapa samo je uvjet da je crna (bez sljokica i dezena :D)...


Gledam sad i nemam bas korektan vizualni dozivljaj lijeve strane. Ima li prostora sa lijeve strane iza grane za filter?

Mrvicu ću u off ali ne mogu izdržati...ja bih stavio čipkastu čarapu, čisto da se kozice osjećaju modno osviještene  :D Oprosti Alene na digresiji ali nisam izdržao  :-[


Znači da ne slušam nininu mamu i stavim nešto funky, disco fever, šljokice i to? hahaha