Ožujak 28, 2024, 15:07:39 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 580 ltr. morski aq.  (Posjeta: 23320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #25 u: Studeni 10, 2009, 17:05:17 poslijepodne »
da da svi smo mi jednom rekli samo mekano..... ;) ;)

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #26 u: Studeni 11, 2009, 00:28:25 prijepodne »
mene je najvise impresioniralo sto imas na brodu akvarij
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #27 u: Studeni 11, 2009, 00:36:08 prijepodne »
pod 20 000 k ti nemogu na duge staze tvdri koralji, a i lampe bi morao mjenjati svaka 4 miseca da bi imao dovoljno PAR-a rađe zamjeni sa kvalitetnim 10 000K drze i do 6 mjeseci i koralji fino napreduju
Zar nije da tvrdi koralji najbolje i uspijevaju pod plavim lampama jer one prodiru najdublje(zbog toga je boja mora plava)?
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #28 u: Studeni 11, 2009, 07:38:08 prijepodne »
a gle, "tvrdi" zauzimaju jako , jako širok spektar niša na grebenu...čak ne možeš reći ni -akropore-jako svjetlo, jaka struja jer su na vrhu grebena, pošto ima i dubinskih vrsta..
Ocean je velik, koralja je puno, mi si možemo pomoći nekim uopćavanjem, ali to je , onak, pogrešno uglavnom...

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #29 u: Studeni 11, 2009, 18:45:52 poslijepodne »
mene je najvise impresioniralo sto imas na brodu akvarij
hehehe teska bolest  pokusa sam napraviti mali reef al bila bi mi prevelika zezancija kolegi mi ostaviti da se brine o njemu pa sam se opet vratio na biljni :klap:

sta se tice rasvjete do sad sam imao 2X14 K i 1X 20 K  sad cu probati sa 2X 20 K i 1X15 K,cak sam mislio uzeti HQI od 22K al vidit cu kako ovo frecera pa cemo na lito opet minjati ;)
da da svi smo mi jednom rekli samo mekano..... ;) ;)
:D :D ;) iskreno volio bih imati tvrde al tesko mi ih je odrzati na zivotu jer prakticki godisnje nisam kuci pola godine i nemogu zeni ostaviti sda se zaj..a oko aq. jos,al pomalo  :D :D ;)
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Xenia

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #30 u: Studeni 12, 2009, 16:42:44 poslijepodne »
...ja bi ove zoantruse :)...pocni stavljat koralje  ;) ja ti na mom akvariju imam 11w uv-c lampu i sve pet :up:
Jel se šališ ili misliš ozbiljno ? To sa UV-c lampom ? Tko ti je tako nešto pametno predložio ?
Xenia

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #31 u: Studeni 12, 2009, 17:17:16 poslijepodne »
za koralje su po meni 10,11,14 tisuća K ovi ostali je samo za pigmentaciju ali ne za pravilan rast
i da uv lampa je zlo na morskom akvariju, ako mas nemoras izbaci

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #32 u: Studeni 12, 2009, 17:44:46 poslijepodne »
ja sam  vidio dosta aq. sa uv filterima ok nerade im oni nonstop al ekipa ih upali tu i tamo,oni koliko su korisni toliko su i stetni jel ubijaju sve sto prodje kroz njih  kako lose tako i dobre bakterije al isto ljudi ih dosta koriste za rjesavanje parazita i algi,kako sam citao na stranim forumima ljudi manje vise dok je mladi tank radi im nonstop te ga pomalo stavljaju na timer tj. po potrebi ga ukljucuju,glavne prednosti UV u akvirijima su smanjenje rasta alga i povecava cistocu mora što pak znači bolje prodiranje svjetla  što bi trebalo dovesti do boljeg rasta koralja,nekako logicki
« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2009, 18:41:31 poslijepodne od angelfish1 »
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #33 u: Studeni 17, 2009, 17:22:16 poslijepodne »
evo jucer bio u malu kupovinu u maleziji pa si kupio neke stvari za aq. tj vise za koralje ;)
btw. jedno pitanje koliko treba drzati mg otprlike?
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #34 u: Prosinac 17, 2009, 21:14:06 poslijepodne »
evo da izvucem ovu temu iz zaborava :klap: evo doma sam u subotu pa budem stavio slike u kakvom cu stanju docekati akvarij    :zagrljaj:
pozz iz singapura ;)
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #35 u: Prosinac 22, 2009, 07:20:58 prijepodne »
evo da izvucem ovu temu iz zaborava :klap: evo doma sam u subotu pa budem stavio slike u kakvom cu stanju docekati akvarij    :zagrljaj:
pozz iz singapura ;)

I di je slika akvarija :)

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #36 u: Prosinac 22, 2009, 17:18:02 poslijepodne »
evo da izvucem ovu temu iz zaborava :klap: evo doma sam u subotu pa budem stavio slike u kakvom cu stanju docekati akvarij    :zagrljaj:
pozz iz singapura ;)

I di je slika akvarija :)
nije ga nasa doma kad se vratia! zena ga se rjesila... :D
Split / Hrvatska

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #37 u: Prosinac 23, 2009, 07:05:51 prijepodne »
evo da izvucem ovu temu iz zaborava :klap: evo doma sam u subotu pa budem stavio slike u kakvom cu stanju docekati akvarij    :zagrljaj:
pozz iz singapura ;)

I di je slika akvarija :)
nije ga nasa doma kad se vratia! zena ga se rjesila... :D

Ovog puta izgleda da nije tako, ali jednom će se i to desiti kad ženi pukne film  :D :D

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #38 u: Prosinac 23, 2009, 16:35:46 poslijepodne »
bogami kad sam dosa doma nasa sam akvarij u boljem stanju nego sto sam ga ostavio samo sto je cili oblipljen bozicnim i novogodisnjim naljepnicama  :D,zena se dobro brinula o njemu koralji svi narasli samo sta je cili obrastao pozelenio i pocrvenio X-( al budem sad napravio jednu generalku,btw strippy onaj tvoj  long nose buterfly jednostavno je nestao sve sam bio pretrazio al nigdi ga nisam nasao sad jedino da nije anemona omastila brk  :-X ,bude ovih dana  slika,
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #39 u: Prosinac 23, 2009, 23:40:56 poslijepodne »
btw strippy onaj tvoj  long nose buterfly jednostavno je nestao sve sam bio pretrazio al nigdi ga nisam nasao sad jedino da nije anemona omastila brk  :-X ,
nemoj mi to niti govorit... :'(
Split / Hrvatska

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #40 u: Prosinac 26, 2009, 18:20:06 poslijepodne »
evo danas sam tj. jutros sam poceo sa generalkom nadao sam se da cu veceras biti gotov al tesko sutra bude sve opet u pogon jer moram kamenja posloziti malo  bolje,sve sam izvadio vanka i radim novi scape ovaj mi je dosadio malo ;) ,a koliko je smeca bilo  X-( ,slike budem stavio veceras ako nadjem kabel od aparata,kamenja,koralje  i ribe sam stavio u manji aq. (200ltr.) to bi trebalo do sutra izdrzati,  plan je izmjeniti jedno 70% mora i promjeniti pjesak jer ovaj stari je ajme ajme,idem po jos jednu turu mora  ;)
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #41 u: Prosinac 26, 2009, 18:31:08 poslijepodne »
evo danas sam tj. jutros sam poceo sa generalkom nadao sam se da cu veceras biti gotov al tesko sutra bude sve opet u pogon jer moram kamenja posloziti malo  bolje,sve sam izvadio vanka i radim novi scape ovaj mi je dosadio malo ;) ,a koliko je smeca bilo  X-( ,slike budem stavio veceras ako nadjem kabel od aparata,kamenja,koralje  i ribe sam stavio u manji aq. (200ltr.) to bi trebalo do sutra izdrzati,  plan je izmjeniti jedno 70% mora i promjeniti pjesak jer ovaj stari je ajme ajme,idem po jos jednu turu mora  ;)
ne znam da bi se usudio izbaciti 70 % i staviti novo,pazi da ti zivine ne dozive sok.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #42 u: Prosinac 26, 2009, 19:14:34 poslijepodne »
kao da ima sto doziviti sok :D,prominit cu 350 ltr. mora al u sistemu ima mozda sve skupa 650-700 ltr,ma morao sam napraviti generalku jer mi je aq. bio pun smeca ,budem sad bolje poslozio kamenja da bude bolja cirkulacija i budem nabavio jos jednu tunze a mozda i nano box stavim,budem vidio ;)
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #43 u: Prosinac 28, 2009, 15:22:49 poslijepodne »
evo gotova generalka,promjenjeno 440 ltr. mora  :showoff:,novi scape,stavljene tri nove hqi lampe i evo plan je danas srediti reefugium prvi dojam je da su svi koralji sto sam ih imao zivnuli a i ribe isto,slozio sam zid koji je dosta prozracan,uglavnom izgleda da mi se kamen na pocetku nije dobro ocistio od smeca pa je bilo toliko skovaca po dnu al budemo vidjeli kako ce se aq. sada ponasati budem slike stavio kad dobijem aparat al evo par slika moje mezimice slikane mobitelom ;) i jel mozda netko zna koja je ovo spuzva na slici :rolleyes:
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #44 u: Prosinac 28, 2009, 17:45:10 poslijepodne »
Spužva bi trebala biti Ptilocaulis fusiformis.....
Molim te, reci mi da nisi nju donija iz Singapura...od svih koralja o kojima si mi pričao, ti doneseš doma organizam o kojem neznaš ništa i koji je inače problematičan za držanje u akvariju.



Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #45 u: Prosinac 28, 2009, 17:58:41 poslijepodne »
hehehe znas mene izgledada je to ta ,ma donio sam je pretproslom turom i nije narasla ni cm. vec je ista  nonstop al daje malo  crvene boje  :up: u aq.,sta se tice ove ture donio sam zoante al slabo se otvaraju,dosta ih je uginulo jer je bio veliki zastoj  u frankfurtu kad sam putovao doma  i bice su se smrzli evo jos cekam da se otvore neki su se otvorili malo al jos nisu svi pa cemo viditi sto ce biti
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #46 u: Prosinac 30, 2009, 16:36:09 poslijepodne »
moja ljubimica :heart: :heart:
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #47 u: Siječanj 17, 2010, 19:16:53 poslijepodne »
evo par novih slika evo samo cekam foto apart  X-(  pa da stavim par makro  ;)
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Fuji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 345
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zg-dubrava gornja
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #48 u: Siječanj 17, 2010, 19:35:44 poslijepodne »
Kako to dobro izgleda,milina :klap: :klap:

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: 580 ltr. morski aq.
« Odgovori #49 u: Siječanj 17, 2010, 20:31:29 poslijepodne »
Odlično izgleda, pozzzz iz Hrvatske  :D :D :D :D :D :D
Virovitica - Brezovica