Ožujak 28, 2024, 19:47:09 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Blue ramirez  (Posjeta: 4358 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PetarB

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Omiš
Blue ramirez
« u: Ožujak 06, 2016, 15:59:00 poslijepodne »
Ima 3,4 mjeseca sam kupio dva muška i dvije ženke ramireza. Od tada su se pokušali mrijestiti bar 3 puta šta sam ja vidio. Na list od crypte položili su 50-100 bijelih jajašaca i onda ih čuvaju, prozračuju i općenito ne miču se od njih. Još nisam imao male ramireze a žao mi je gledati ih stalno u tome. Akvarij je baš gusto zasađen i osim 4 ramireza u njemu su samo još tetre neon i ancistrusi. Neki drugi manji akvarij nemam tako da ne mogu jaja nigdje prebacivati. Ima li ikakve šanse za izljeganjem i preživljavanjem malih ramireza u zajedničkom akvariju i dali da se upuštam u kupovinu neke posebne hrane. I koje? Hvala unaprijed na odgovorima! :)

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #1 u: Ožujak 06, 2016, 16:21:13 poslijepodne »
Neka njih u velikom akvariju.Ima dosta biljaka pa ce se sakrit negdje i tako vremenom rasti.Hrana nema posebna,hrani ih ovom sto hranis ostale ribe samo dobro usitni.Ipak bi ti trebao akvarij od 30-50l da tu prebacis male ramireze jer ce bit sigurniji,jer ce ih sigurno pojest ostale ribe.
volim ribice

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #2 u: Ožujak 06, 2016, 16:32:19 poslijepodne »
baš i nebi išlo tako Filadendron, pa nisu to gupiji.

U zajedničkom akvariju ti sigurno neće preživjeti. Ako se i uspiju izleći pojest će ih ribe, usisati filter.... Znači bez posebnog zacikliranog akvarija ništa.

Nešto ukratko o mrijesti ramireza:
http://www.akvarij.net/index.php/slatkovodna-akvaristika-othermenu-43/uzgoj-othermenu-124/157-razmnoavanje-ramireza

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #3 u: Ožujak 06, 2016, 16:39:07 poslijepodne »
Neka njih u velikom akvariju.Ima dosta biljaka pa ce se sakrit negdje i tako vremenom rasti.Hrana nema posebna,hrani ih ovom sto hranis ostale ribe samo dobro usitni.Ipak bi ti trebao akvarij od 30-50l da tu prebacis male ramireze jer ce bit sigurniji,jer ce ih sigurno pojest ostale ribe.
Razumjem da si vjerovatno djete i vec neko vrijeme pratim, samo ti je bitno da se iskomentarises negdje, nema veze ako veze nemas o tome. Bolje citaj i komentarisi ako si samo sigurna u nesto, jer ponekad tvoj komentar nekog moze odvesti u krivom smijeru... Pozz!

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #4 u: Ožujak 06, 2016, 16:47:16 poslijepodne »
Pa ako je covjek reko da ima gusto zasadjen akvarij onda nema problema,sakrice se one negdje,ali ipak je sigurnije da budu odvojeni u drugom akvariju.
volim ribice

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #5 u: Ožujak 06, 2016, 16:55:48 poslijepodne »
Pa ako je covjek reko da ima gusto zasadjen akvarij onda nema problema,sakrice se one negdje,ali ipak je sigurnije da budu odvojeni u drugom akvariju.

Gle, nisi u pravu. Pročitaj si link kojeg sam postavila, pa ti bude jasno zašto nisi u pravu.

Tražiš savjete što staviti u 54l, zašto se ancitrus skriva ispod panja i najednom širiš savjete naokolo o mrijestu, ciklidima i sve ostalom..
Kužim taj početnički entusiazam, svi smo ga prošli, ali daj malo stani na loptu kad ti se kaže da malo usporiš. Jednom sam ti rekla da to ne radiš, kolega te sad ponovno upozorava da to ne radiš jer samo zbunjuješ početnike.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #6 u: Ožujak 06, 2016, 18:31:02 poslijepodne »
Znam i ja sam  pocetnik sto se tice toga ali znam od svega po malo...
volim ribice

Offline PetarB

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Omiš
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #7 u: Ožujak 06, 2016, 19:00:59 poslijepodne »
Pozdrav. Pročitao sam već sve o mrijestu šta na forumu šta iz drugih izvora i shvaćam da su šanse male.  Nisam ja početnik u akvaristici, dapače bavim  se već 10ak godina bez prekida. Pitao sam jer eto opet sam vidio jaja na lišću i jednostavno mi ih je žao. Inače u istom akvariju (100lt) mi se redovito mrijeste ancistrusi i baš prošli tjedan sam brojao male i vidim fali par komada i onda dodatnom inspekcijom vidim da se nalaze u cijevima od vanjskog filtera. Sva sreća da su prozirna! Na kraju kad sam odspojio filter našao sam sve skupa 5 malih ancistrusa i tri kozice. Od tada sam na usis stavio spužvu i to dosta gustu koju čistim jednom dnevno da mi ne ubije protok vode kad se šporka. Oću reć da možda i neće biti usisani u filter a sad hoće li ih pojesti tetre i hoće li naći nešto za pojesti...ko zna. Vjerovatno neće uspjeti ali eto pratit ću situaciju! Hvala vam na interesu i odgovorima!

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #8 u: Ožujak 06, 2016, 21:07:40 poslijepodne »
A šta ti reći, ako si pročitao o toj temi, onda znaš da su ti šanse da prežive jako jako male. :)

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Blue ramirez
« Odgovori #9 u: Ožujak 09, 2016, 11:58:25 prijepodne »
Pa ako je covjek reko da ima gusto zasadjen akvarij onda nema problema,sakrice se one negdje,ali ipak je sigurnije da budu odvojeni u drugom akvariju.

Gle, nisi u pravu. Pročitaj si link kojeg sam postavila, pa ti bude jasno zašto nisi u pravu.

Tražiš savjete što staviti u 54l, zašto se ancitrus skriva ispod panja i najednom širiš savjete naokolo o mrijestu, ciklidima i sve ostalom..
Kužim taj početnički entusiazam, svi smo ga prošli, ali daj malo stani na loptu kad ti se kaže da malo usporiš. Jednom sam ti rekla da to ne radiš, kolega te sad ponovno upozorava da to ne radiš jer samo zbunjuješ početnike.
Kako to nije mi jasno?,oj drug je imao ramireze (plave) i mrijestili su mu se skoro svaki mjesec a da on to nije ni znao.Nije imao gusto zasadjen akvarij i jednom je ugledao hrpu malih ramireza i svi ostali zivi i zdravi.
volim ribice