Ožujak 28, 2024, 10:53:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: bradata agama suncanje  (Posjeta: 3655 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MimiM18

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
bradata agama suncanje
« u: Listopad 28, 2018, 17:20:14 poslijepodne »
Bok  :)
Jucer sam uzela malu agamicu staru 2 mjeseca. Sve je super al se stalno penje po terariju i kamenju koje je u pozadini, skoro da dođe do spotice i tam se sunča. Ja ju svaki put skidam kad vidim da je otišla ftp://gore jer se bojim da se ne ispece :'( Sad... zanima me hoce li znat kad joj je dosta ili moram napravit nesto po tom pitanju. Stavim sliku

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bradata agama suncanje
« Odgovori #1 u: Listopad 30, 2018, 14:28:39 poslijepodne »
Svakako zastiti lampu da zivotinja ne moze do nje jer ce se sigurno opeći.

Postoje vec gotove zastite za lampe koje mozes nabaviti u ducanima sa teraistickom opremom ili ako si imalo domisljat i vješt mozes istu napraviti sam. Ja sam koristio metalne kantice za držanje kamijskih olovaka, metalno cjedilo, žičanu mrezu...

+ savjet:
Uloži novac u bolju rasvjetu, preporučam MH rasvjetu za pustinjske guštere. Nešto u stilu exo terra solar glo. Uz tu lampu ne trebaš posebno lampu za toplinu (spoticu) posebno UV lampu nego imaš sve u jednoj i traje puno duze od obicnih "štednih UV žarunja" tako da je u konačnici puno bolje rješenje a ispadne jeftinije kad vidis koliko često ove lampe moras mjenjat.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bradata agama suncanje
« Odgovori #2 u: Prosinac 09, 2018, 06:46:22 prijepodne »
Ako dobro vidim, žarulja dodiruje pozadinu što svakako predstavlja potencijalnu opasnost od opekotina za guštera. Pozicioniraj svjetlo podalje od pozadine, ili makni pozadinu, a ispod svjetla konstruiraj mjesto za sunčanje (veći kamen ili sl.) na takvoj udaljenosti da na površini kamena bude 45-50C.

Offline MimiM18

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
Odg: bradata agama suncanje
« Odgovori #3 u: Prosinac 09, 2018, 13:45:17 poslijepodne »
Nije bila na pozadini, ali jako blizu. Riješeno je  :) Hvala na odgovorima!