Travanj 24, 2024, 09:37:59 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvaterarij u Gradu Krku  (Posjeta: 2113 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Akvaterarij u Gradu Krku
« u: Srpanj 06, 2015, 13:11:29 poslijepodne »
Čisto da Vam uštedim 40kn za upad, nemojte ići. Ove godine je u gradu Krku otovoren novi Akvaterarij. Iako je sami prostor dobro zamišljen i akvariji su veliki, ali realizcija je jako loša. Domaće morske ribe i jedan kakti tropski. Akvariji se prenapučeni (npr. akvarij je naknap za 5-6 brancina, ali gdi stane 5-6, stane i 30 pa nek se gužvaju), u jednom trećina riba mrtvih, druga trećina na umoru, a ostali jedu mrtve. U terarističkom djelu nema još pola životinja (i bolje za njih), terariji nisu nikako tehnički opremljeni. Npr. terarij za tarantulu (u kojem je još nema) je dimenzija cca 80x100x30cm. I kukuruzna zmija je u sličnom terariju. Čudi me da su utukli toliko love u preuređenje (nekad je to bio disco klub), a nisu angažirali nekoga stručnog da uredi akvarije i terarije ( :down:).

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #1 u: Srpanj 06, 2015, 14:28:38 poslijepodne »
Jučer vidio reklamu u Krku i sve si razmišljam da odem...hvala kaj si me upozorio :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #2 u: Srpanj 06, 2015, 15:18:15 poslijepodne »
Osim toga s jadranskim ima u samom centru, stari dio grada, još jedan akvarij, od istog vlasnika ali sa tropskim ribama i koraljima. Upad = 30 kn.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #3 u: Srpanj 07, 2015, 08:47:09 prijepodne »
Osim toga s jadranskim ima u samom centru, stari dio grada, još jedan akvarij, od istog vlasnika ali sa tropskim ribama i koraljima. Upad = 30 kn.

Znam za taj. Vidio sam ga na TV. Čini mi se da je bolji. Možda ću riskirati da ga pogledam.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #4 u: Srpanj 07, 2015, 12:13:59 poslijepodne »
Dal je bolji kaj ja znam. Meni je, jer je tropski, ima nekolicinu lijepih riba, jednostavnih koralja i par velikih akvarija plus tropski morski psi ko ih voli..

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #5 u: Srpanj 07, 2015, 14:58:15 poslijepodne »
Ja sam nedavno prošla tamo i kad mi je rekao da je upad za dvoje odraslih i jedno dijete 100kn odustala sam i eto ispada da i bolje da nisam plaćala bezveze...bila sam prije par godina u onome u Baški i taj mi je ok

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #6 u: Srpanj 08, 2015, 09:45:26 prijepodne »
smatram da je greška ne otići ... zašto ? ... pa iz jednog jednostavnog razloga, upozoriti ih i ukazati im na probleme koje imaju ... tko zna kako, s kojim sredstvima, idejom i znanjem su se uputili u priču s akvaterarijem, a bilo tko, ko se imalo razumije u akvaristiku da im ukaže u problem može pridonjeti u rješavanju problema jer ako će se onda nakon nekog vremena problem riješiti zahvaljujući vašim/našim savjetima, Krk će imati pošten akvaterarij  :up:
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #7 u: Srpanj 08, 2015, 14:20:22 poslijepodne »
Dakle, postoji dva privatna akvarija u gradu Krku. Prvi puno veći sa jadranskim ribama i drugi manji s tropskim ribama i koraljima.
Preporučam pogledati oba jer ovako nešto nije moguće vidjeti u Hr. Možda onaj novi jadranski u Dalmaciji može parirati ali nisam bio pa neznam.

Cijena? Veći akvarij 40, manji 30 kn. Možda može i 10 kn jeftinije ali ako ćemo o cijenama nikad se nećemo složiti..
Svakako, oba akvarija vrijedi pogledati.

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #8 u: Kolovoz 27, 2015, 11:28:01 prijepodne »
Ja sam nedavno prošla tamo i kad mi je rekao da je upad za dvoje odraslih i jedno dijete 100kn odustala sam i eto ispada da i bolje da nisam plaćala bezveze...bila sam prije par godina u onome u Baški i taj mi je ok

znaći dvoje odraslih i dijete 100kn,ispada da dijeca imaju 50 posto popusta..ako je 40+40+20=100..

moram reći da postoji akvarij primarno tropski ,morski i u Crikvenici,gdje bar ima tropskih kapitalaca što rijetko tko zbog veličine može imati i u morskom akvariju doma,....gdje su karte djeca do 3 godine besplatno,od 3-10godina 20kuna,10-18godina 30 kuna,odrasli 40kn i umirovljenici 25kn.. samo jedan morski akvarij i to u trgovini ima jednostanije koralje..  no eto imaju i jednog krokodila i jednog morskog psa(ćini mi se da je naš modrulj)..pa su po tome i "jadranski"..

bilo bi zgodno za usporediti ponudu i stanje..osobno mislim ako u display akvariju tropskom morskom ne možeš vidjeti koralje ili vidiš lošije nego što večina morskih akvarista ima doma,odnosno najjednostavnije,kod akvarista,naročito morskih slijedi razočaranje,a onda još  kad se kako čitam plati karta da se gledaju poneki zapušteni akvarij ili neočišćeni(Crikvenica) ili još gore što pročitah gore neodgovarajuči uvijeti(Krk) i prenapučenost(Krk) ..čovjek se upita jel to zaista display akvarij,pokazni,za primjer..izložbeni zaista..i zavrjedjuje li plačanje karte..

no nije li za držanje u neodgovarajučim uvjetima javno i prenapučenost, posao za društvo za zaštitu životinja..kažete  da ste to uočili u Krku,a reakcija? zar ne postoje neki min propisi koji se moraju zadovoljiti...bolje kad je poneki akvarij u to stanju da makar stave zastor..očito tamo vlada partizanština :o..

uglavnom hvala na navedenom ,uštedjeli ste mi novac za kartu za most ,put i možebitno razočarenje.. tolike hvalospjeve sam čuo da če taj veči u Krku biti sve ono što mali nije zbog limitiranog prostora..očito bi imao velika očekivanja i sukladno tome razočarenje bi bilo još i veće..

koje adute ima Baška?

Pula je imala i valjda još  ima diskuse..i adut obilaska Delby shopa :-)

sve u svemu više i bolje se vidi na AkTer ZG ,lol...no dobro je da se ponuda širi i da postoji..tko zna možda dobijemo jedan veliki centraln središnji največi na nivou države ..koliko god manji bio,ali da odskoči jer naravno ne očekujem Sydney..no kad se financiraju isključivo od karata,gotovo isključivo u ljetnoj sezoni...logički je da je još i dobro to što imamo..samo nek su životinje koliko god ih malo bilo u odgovarajučim uvjetima..istina bog za vidjeti zahtjevne i zahtjevnije koralje ispada da je bolje "upasti" kod nekog morskog akvariste! no ne zaboravimo da ipak i još uvijek imamo AkTer..i bilo bi zgodno da svi ti mali komercijalni akvariji nekako dodju sa svojim atributima na AkTer.. uz sve što imamo do sada ,to bi bilo zaista još veći wow!  :AkTer:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Akvaterarij u Gradu Krku
« Odgovori #9 u: Rujan 08, 2015, 15:19:50 poslijepodne »
Akvarij u Baškoj je također jako loš. Ajd ovaj manji, tropski, u Krku ima svojih aduta. Ima i taj mana, al ajde. Taj tropski u Krku ima i slatkovodni dio koji je jakkkooo loš. Tipa 5 odraslih pacua u akvariju od 200l, jedan oscar u premalom akvariju, istresirani discusi i skalari...