Travanj 16, 2024, 18:50:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Artemia  (Posjeta: 1748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Artemia
« u: Rujan 05, 2007, 17:24:00 poslijepodne »


Pozdrav , da li netko zna gdje ima za kupiti jajašaca i na koji način se uzgajaju , da li je komplicirano ili nije ili da nađem neku drugu vrste hrane za male ribice ( ikrašice )





hvala
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Artemia
« Odgovori #1 u: Rujan 05, 2007, 18:04:00 poslijepodne »
tocno gdje se moze doma kupit neznam mislim da mozes u viliju (ali budu ti to drugi odgovorili) a sto se tice samog uzgoja nije tezak i vrijedno je pokusati, mislim isplatilo ti se bude. Mozes si sam doma slozit (mislim da je bilo negdje na forumu kako se slaze DIY) a ima i za kupit. Ali ja bih ti preporucio DIY zato jer je jeftiniji i bolji. Potrebno ti je imati flasu, pumpicu za zrak i par cijevi. Pogledaj na forumu budes vec nasao temu.
tko zna zna, ko nezna dva

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Artemia
« Odgovori #2 u: Rujan 05, 2007, 18:11:00 poslijepodne »
Ok pokušati ću naći ovdje na formu , hvala
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Artemia
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2007, 18:21:00 poslijepodne »


[url]http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task =view&id=163&Itemid=125 [/url]


pocetna stranica upisi artemia i doci ce ti 6 tema o tome
tko zna zna, ko nezna dva

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Artemia
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2007, 18:35:00 poslijepodne »


http://mikes-machine.mine.nu/EasyArtemia.htm


Evo ti način najednostavnijeg uzgoja artemije i stvar je isprobana i šljaka odhranio sam 3 generacije skalara na taj način. Uzmi kutiju od sladoleda ,poklopac kutije izmodeliraj u pregradu i s njime prepolovi kutiju.Dobio si dvije komore ,bitno je da je ispod pregrade malo mjesta da voda može ispuniti obadve komore.Jaja artemije stavi u jednu komoru a u drugoj ostavi samo vodu (voda je zasoljena to valjda znaš) ,sve to stavi na neko mjesto gdje je sobna temperatura ,viša temperatura će pospješiti brže izlaganje artemije. Ja sam stavljao iznad kutije stolnu lampu .Kad se izlegu osvjetli komoru u koju nisi stavio jaja i izležena artemija će preplivati iz komore u komoru i dobivaš čistu izleženu artemiju.Ja sam je vadio iz komore pomoću epruetice za kapanje nosa ima mali gumeni dio na kraju tako da možeš usisati artemiju. Mali postotak soli koji češ usisati sa artemijom neče škoditi mlađi ali ako ti to smeta samo prvo usisaš pa iskapaš vodu iz epruetice i artemija će osati na stjenkama epruetice pa usisaš u eprueticu vodu iz akvarija i iskapaš ponovno u akvarij. Moram ti naglasiti da kod ovog načina uzgoja artemije nije potrebna nikakva aeracija vode. Jaja samo staviš u komoru i lagano promiješaš vodu u tom dijelu komore čisto da jaja potonu.
(ovo je jednom napisao banfa, nadam se da se ne ljutis sto sam .....)
tko zna zna, ko nezna dva

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Artemia
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2007, 18:51:00 poslijepodne »
hej super ovo mi je bolja ideja i lakša , ej kompa hvala ti , imam male ancistruse ali oni stvarno nisu problematični sa hranom i lako ih je uzgajati do prirodne veličine , ali namjeravam mrijestiti tetrice pa mi treba artemija , ali može i i infusorija također ;)
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
Artemia
« Odgovori #6 u: Rujan 05, 2007, 19:17:00 poslijepodne »


Meni su guppy-ji sasvim dobro odrasli i na fino mljevenoj hrani za ribice
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Artemia
« Odgovori #7 u: Rujan 05, 2007, 19:20:00 poslijepodne »
vjerujem ti , ali nije isto odgajati mlađ ikrašica i živorotki , mlađ živorotki su dovoljne veličine kao mali da počinju jesti suhu hranu , za ikrašice je već malo problematično
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Artemia
« Odgovori #8 u: Rujan 06, 2007, 01:36:00 prijepodne »
Infuzorija je dovoljna samo prvih par dana zivota, ili zumanjak jaja. Ali je dobra stvar jer artemiju nemogu jesti (ako nije ona najmanja a cesto nije) odmah. U zasadjenim akvarijima (mahovina recimo) koji postoje vec neko vrijeme vec u vodi postoji mala kolicina infuzorije koja moze pomoci ribicama da prezive do prve hrane.

Koliko znam i sera ima neki artemia mix, ali malo to shopova narucuje. Ja sam jednu pozamasnu dozu dobila od naseg kolege kolonela sipice (hvala hvala! ) pa mozda njega pitati di kupuje?

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...