Travanj 29, 2024, 02:44:32 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: hrvatski potocic-biotop  (Posjeta: 7875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mtomasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 142
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #25 u: Rujan 12, 2005, 11:59:00 prijepodne »
Da Nature, ima veze, vidio si Hrvatski TVRDI ROGOLIST iliti Ceratophyllum demrsum, u prirodnom ribnjaku kod mene kolko 'oš, samo je crvenkastiji.
mtomasic

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #26 u: Rujan 12, 2005, 18:04:00 poslijepodne »


a ja bio u zabludi, naime nasao sam na netu, di vele da je to myrio. elatinoides , ma da me bas i ne podsjeca na rogolist... [url]http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.aqua2000.b e/plantes/myriophyllum_elatinoides.jpg&imgrefurl=http:// http://www.aqua2000.be/plantesaquatiques.htm&h=200&w=171&am p;sz=10&tbnid=yMS01bNLrgIJ:&tbnh=99&tbnw=84& hl=hr&start=13&prev=/images%3Fq%3Delatinoides%26svnu m%3D10%26hl%3Dhr%26lr%3D%26sa%3DN [/url]


evo naso sam sada na drugom mjestu..... mislim da to nije bas rogolist.. no sad vise nisam siguran....
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #27 u: Rujan 12, 2005, 18:32:00 poslijepodne »
Daj kad slozis poslikaj bas me zanima.Kaj nakraju od riba ide nutra? Ak ti nekaj treba javi bumo nekaj iskombinirali. U medjuvremenu jos uvijek se trazi neko sa iskustvom u mrijestenju ove ribice cobitis taenia.

Mislil sam ih vratit u potok iz kojeg su uzete al nis od toga jer je opet potok prerovan i sad izgleda ko kanalizacija nekad mali veseli potocic sad otpadni kanal zal mi je kaj ih nisam vise uzo jos si mislim bum sam uzel par mozda koja prezivi u potoku al ne taman kad se je pocel polako obnavljat evo opet idiota s bagerom i udri .Fakat ne kuzim zasticuju zivine a istovremeno im unistavaju stanista
Edited by: Busman
Zagreb/Maximir

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #28 u: Rujan 12, 2005, 18:48:00 poslijepodne »


. ja cu poludit.. a oni zasticuju zivotinje a ne i njihov okolis.. biseri politicki..


inace nis od onih 100 litara... financije su poljuljane porezom na studentski rad.. nemrem vjerovat da su studente nasli oporezivat... pa nista, sad moram studirat koma ziva..... ma izvuci cu stari akvarij iz podruma cca 35 litara pa mozda ubacim ako postoji nesto domace od minijaturnih riba... ako ko zna za neke male ribice (do 4cm) a da zive u RH neka javi.. ako ne onda bu bila koja biljka i dva tri puza... htio sam i neke vodenjake ali nemem od ovak malog akvarija sloziti paludarij da budem zadovoljan...


inace mislio sam si jos davno prije imat onog pauka koji zivi u zracnom mjehuru pod vodom.. jel netko zna ista o njemu?di ga ima?naziv?hranjenje?koliko dugo zivi?........ toga koliko znam ima kod nas
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #29 u: Rujan 12, 2005, 20:20:00 poslijepodne »
Tak male neznam bas 4cm mos probat s krkusom,kederomili tak nekaj mada ti ove dve vrste mogu narast do 30cm ja osobno nisam nikad vidio vecu krkusu od 10 cm a keder veci od20 cm je rijetkost al probaj tu pogledat ribeiribolov.comtam imas opisane neke vrste kaj zive kod nas.Vis ovo sa paukom nije losa ideja aj javi ak saznas nekaj vise o tom pauku il nekoj takvoj bestiji bas imam jedan mini ak za tak neka ma kaj pricam jos nisam ni ovaj velki slozil a vec bi drugi slagal uzas ti novceki uvjek problem
Zagreb/Maximir

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #30 u: Rujan 12, 2005, 20:45:00 poslijepodne »


ma ja bi najradje kad bi bile oko 1cm, mislim u 250 litara imam 6 komada crvenih neonki.. onda mos misliti kakav mi je ukus sto se tice velicine ribe i akvarija....


joj ak nadjem ovog pauka.. bit cu presretan.. naravno ako ga je moguce drzati u akvariu... u magli mi je neki dokumentarac... mislim da je nas... sad nekidan na Z1 bio neki slicni .. znas one stare jadran film il tome slicno... bio o betama... i snimaju brijaci kako jedna drugu soraju do smrti.. legende.... ah da,... e takav jedan je bio (ako me sjecanje ne vara) i o tom pauku... brijem da su ga isto imali u nekakvom akvariju.... i da gad lovi pod vodom... valjda male zivine... nisam siguran sve mi je u magli i promjesano pa sad.... a valjda cu saznat nesto. naravno javim ti (i svima) odmah


nesto mi ne stima ovaj link koji si mi dao... Edited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #31 u: Rujan 12, 2005, 21:00:00 poslijepodne »


nasao sam jednu zanimljivu ali jmi je malo prevelika


[url]http://www.fishbase.org.ph/summary/SpeciesSummary.cfm?id=266 28[/url]





imotska gaovica... e kad bi tak nesto samo malo manje.. duplo... i da je malo blize ZG-u
bogat je onaj koji malo daje ..