Travanj 29, 2024, 03:57:40 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: hrvatski potocic-biotop  (Posjeta: 7876 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« u: Kolovoz 23, 2005, 20:35:00 poslijepodne »


eto u planu je hrvatska.. odustao od azije... ma lose je sve to oko biotopa trazenja, zicanja i sl. a ovako mogu naci sta god zelim


pa kao neko ima kakav link, sto sumnjam no nikad se nezna ili ima ribica medju vama pa neku ribu il slicne zivine (racice, vodozemce....)koje zive po nasoj ljepoj zna,ada bi mogle prezivjeti u cca 100 litara u stilu potoka ja zahvalan


uh naravno zaboravih na bilje.... naravno u potocima bas i nema no nemojte nikom reci pa necu ni ja
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline cico047

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 622
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2005, 08:23:00 prijepodne »


a budeš potok smrzavao prek zime i isušivao prek ljeta??


ali znaš da sam i ja razmišljao o tome...Edited by: cico047
Jarun/ZG
Tanganyika

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #2 u: Kolovoz 24, 2005, 17:32:00 poslijepodne »
pa ono koljuske, vodenjaci (zasticeni pa upitno), rijecni rak, ako mislis na minimalisticki akvarij sa jako dobrim poklopcem jegulja, ako su dvije pokolju se
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #3 u: Kolovoz 24, 2005, 19:34:00 poslijepodne »
Bolje rijeke.Mozes stavit dosta toga ja sam prije htjel to napravit al sam odusto nekak sam izgubi volju al dosta toga ti spada u zasticene vrste npr. rijecni potocni te rak kamenjar su zasticeni onda cobitis_taenia to ti je ribica dna ko neki cistac evo i slika


i jos dost toga bum ti js javil i za travuljaru i ostale ribe di bi mogel nabavit
Zagreb/Maximir

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #4 u: Kolovoz 24, 2005, 20:02:00 poslijepodne »


ma koma je kaj nemam as litara nekih sto i bio bu duguljast.. nemam uvijete za simulaciju zime tako da.... valjda bu dobro ispalo


hvala ljudi nisam se nadao tolikom odazivu samo vi pogledajte, jajos gledam i bit ce tu nekaj


nego ako neznam da je zasticeno onda mi se to prizna kao nesto dobro ili ...
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #5 u: Kolovoz 24, 2005, 23:10:00 poslijepodne »
lijepo bi bilo vidjeti koji HR biotop....... bilo slani ili slatki
Vraćam se odmah - Godot

Offline cico047

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 622
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #6 u: Kolovoz 25, 2005, 08:51:00 prijepodne »
ako budeš razmnožavao zaštićene vrste možda još i kaj zaradiš od ministarstva zaštite okoliša
Jarun/ZG
Tanganyika

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #7 u: Kolovoz 25, 2005, 09:25:00 prijepodne »
Podrzavam tvoju promjenu biotopa, i mi imamo ljepih zivotinja i bilja.....bravo
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #8 u: Kolovoz 25, 2005, 09:57:00 prijepodne »


Citat: cico047
ako budeš razmnožavao zaštićene vrste možda još i kaj zaradiš od ministarstva zaštite okoliša



da, recimo 500-5000 kn... KAZNE!!!
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #9 u: Kolovoz 25, 2005, 13:55:00 poslijepodne »
Ja ti imam rijecnog raka nazalost isto je uzet iz prirode tocnije s mreznice kod mene je vec 3 god bil je skroz mali a sad je podosta naraso. Dok sam bil na kampiranju neki ribic ih je vadil van i gazil bil je bijesan kaj mu stalno jedu mamac pa sam mu ja uzel jednog a ove ribice gore na slici sam isto spasil kod bake iz potoka na kojem je napravljena regulacija tj. prerovan je u kanal.A sto se tice bilja ims kod nas par vrsta neznam kak se zovu ja sam ti ih imo neko vrijeme u ak i skroz su guba


Zagreb/Maximir

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #10 u: Kolovoz 25, 2005, 14:11:00 poslijepodne »
Od riba mozes stavit piskura klenica kedera to su ribice koje bas ne narastu pre velke i nisu zasticene sto se raka tice ja bi ti mogo isposlovat kojeg u maksimiru ka ce se vadit sa 4 jezera navodno da ih tam ima jako puno pa unistavaju mladj riblju bum ti javil ak bu kaj od tog svega.Mos stavit i puzeve njih ima par vrsta kod nas ja sam imo tri neka malo veca i nisu se bas razmnozavali pretjerano za 2 mj ih je bilo 4 al sam otisel delat na teren starci nisu hranili raka kak treba pa ih je prozdro. ozes otic na neku ribicku stranicu pa pogleda popis riba pa bus vidil.
Zagreb/Maximir

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #11 u: Kolovoz 25, 2005, 19:28:00 poslijepodne »


hvala ljudi.. pogotovo na podrsci...


@hustler; nego ovaj rak mi se cini ko prava bestija... nebilo ti tesko pa lupi jednu fotku ak nije bed... imas/znas li mozda latinski naziv
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #12 u: Rujan 06, 2005, 14:43:00 poslijepodne »
Neznam tocno imas kod nas tri vrste raka nekad navodno ih je bilo vise.Probaj otic na novi list pa tam pogledaj pod rubrike zelena nit il tak nekaj imas clanak
Edited by: hustler
Zagreb/Maximir

Offline mtomasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 142
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #13 u: Rujan 06, 2005, 14:58:00 poslijepodne »


Dragi moj nature, ne mogu izreći koliko mi drago je što pokrenuo si ovu temu. Više nego zorno pokazuje koliko Hrvati imaju problema, sami sa sobom!!!!


Evo ovako; Kažnjivo je,ako ti kao ljubitelj prirode, života, zaštitiš Hrvatsku biljku i/ili životinju stavivši ju u akvarij, terarij.


Nije kažnjivo, ako izbace rakove i školjke čisteći maksimirsko jezero, Bundek, ako izbace vodene biljke i životinje čisteći kanale, potoke,poslije ovih poplava, kopajuči šljunak i pijesak iz Drave, .... za prodaju. Koliko Zagreb plaća stroj koji će izJaruna vaditi lokvanje (i životinjice)?!?!(nemoj da saznam da siišta od navedenogspasio, o'mah prijavljujem).


I nije da nema Hrvatskog vodenog bilja, ima Trapa natans, Butomus umbellatus, Nuphar, Vesicularija, Ceratophyllum demersum, Iris spp, Marsilea spp, Mentha spp, Potamogeton .... koliko 'oš, kako gdje.


I nije da nezna se Hrvatski biotop, rak i vodene biljke ne idu zajedno (nije da ne voli i male ribice, ako u'vati), Grgeč je ljepša riba od nekih akvarijskih (meni kao neki vaši ciklidi), ali grabežljiva.


Pozdrav svima, ugodno vam popodne.
mtomasic

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #14 u: Rujan 06, 2005, 19:02:00 poslijepodne »
Ma mislim da nebuju ubili te rakove s maksimirskog jezera valjdabudu ih pustali u sljemenske potoke posto su sad opet naselili potocnu pastrvui bila su neka testiranja vode mislim da bu nakraju to tam zavrsilo.
Zagreb/Maximir

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #15 u: Rujan 06, 2005, 19:25:00 poslijepodne »


@mtomasic; u potpunosti se slazem da je opcenito nase drustvo (ne mislim samo hrvatsko.. nego sva ova nasa okolina... reko bi cijela zapadna civilizacija ali nekako mi bed generalizirat, jel ispadne na kraju skoro cijeli svijet, a nisam bas vidio toliko svijeta...... ) .... sto aha da licemjerno i lazno do bola, u isto vrijeme SVJESNO unistavaju prirodu i to U SKLADU SA ZAKONOM a s druge strane brane i kaznjavaju najmanje gluposti koje nemaju ama bas nikakav ujecaj na prirodu.....


imam osjecaj da ljudi zive u totalnoj iluziji nekakvog tzv. naprednog, u svakom smislu, drustva mislim prekrasno nam je.......


eto malo da skrenem sa teme, a ja sam je poceo pa ko ce me nek me,...


meni moj djeda prica kako je on ko mali pio Savu... sad si mislim sta cu ja svojim unucima pricat, ako cu ih imat... nekako mi se cini da su ljudi poceli, odnosno pocelo je to davno samo mi se cini da se nece nikad zaustaviti dok god je lova u pitanju i da ide sve brze i dalje .. u totalnu krajnost....o jojsta sam ja tu izblebetao... nemogu ovako preko tastature .... presporo pisem a misli ko u prici....


sto se tice ovih kombinacija sa premjestanjem zivotinja iz jednog biotopa u drugi to je jos veca glupost . treba ostavit prirodu na miru i uzimati ono sto je covjeku potrebno za zdrav zivot a pustit prirodu na miru.. snaci ce se ona i bez nas ali mi bez nje, bar onakve kakvoj smo se evolucijom prilagodili, vrlo tesko,amen
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #16 u: Rujan 07, 2005, 21:29:00 poslijepodne »


o moj boze ..... pa sve zivo je zasticeno ....... ma nema do ljepe nase ..... prava ekoloska oaza..... dok cjeli svijet unistava prirodu mi tu smo sve zastitili ... nemoramo se uopce brinuti.. osim mozda kisele kise


ja nemogu vjerovat... svi vodozemci zasticeni (mali)... pa nesmim vodenjaka maznut,.... reci cu da je za seminar onda smijem
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #17 u: Rujan 07, 2005, 21:56:00 poslijepodne »
Ma smiješ sve uzeti ... samo moraš šutjeti o tome . Ja baš nisam pristalica uzimanja životinja iz prirode premda je velika većina riba u našim akvarijama upravo tako uhvaćena ... nema veze, bitno da to nisam baš ja .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #18 u: Rujan 09, 2005, 19:32:00 poslijepodne »


Citat: Max....sz
Ma smiješ sve uzeti ... samo moraš šutjeti o tome .



o cemu, ja ne uzimam nista... to je neka greska.. neko je na moj nick stavljao komentare...... ja ja .. postujem zakon........
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline Zlatna ribica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 91
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #19 u: Rujan 10, 2005, 03:25:00 prijepodne »
mene i dalje zanimaju biljke .........koje da čupam (ne dam 30 i više kn, uzgajajmo hrvatsko !!! )
RIJEKA & OKOLICA - zanimaju me sve biljke s malim lišćem (change)

Offline MAXIMUS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 537
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #20 u: Rujan 10, 2005, 14:14:00 poslijepodne »
Ja mislim da bi hr. biotop bio jako lijep za vidjeti,a sad biljke... Što onda,možeš neku i prošvercati,iako sam siguran da bi mogao pronaći razne biljke na nekom potoku ili jezeru! Ja ih na jezeru svaki put vidim jakkkoooo puno! Na dno navališ neko drvo,veći šljunak,a od ribe... Tu stvarno imaš velik izbor! Kupiš crve,pecaljku(kedericu) i navali!
M

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #21 u: Rujan 10, 2005, 14:41:00 poslijepodne »
ma vidio ja u potoku uz maksimir.. strasno nesto... a ja mislio . ma nema veze.....
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline MAXIMUS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 537
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #22 u: Rujan 10, 2005, 19:41:00 poslijepodne »
Kažem ti,može se dosta toga pronaći! Inače,prijatelj iz srednje škole je držao babuške i crvenperke u aq.,i imao ih je jaaako dugu,bez obzira što se aq. nije zamrzavao. Iako ti želiš biotop,mislim da ne moraš ići u takve krajnosti. Pa tko još od nas imitira sušu ili poplavu u nekim drugim biotopima? Pozdrav!
M

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #23 u: Rujan 10, 2005, 21:58:00 poslijepodne »
ma to mi nije bed, nisam ni mislio smrzvat... mislim izmedju ostalih razloga forsiram biotop i zbog estetskih razloga... hm nije bas ovo najjasnije ni meni... ma onako mi se cini zanimljivije uzet komad prirode pa ga probati sloziti da izgleda zanimljivo/mislim imitirati prirodu... nego jednostavno kombinirati sve zivo ... mislim ljepi su i nebiotopi meni ali nekako mi je drazi biotop..... no tu diskusiju smo vec u nekoliko tema razlacili pa da se sad to opet ne ponovi......
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline MAXIMUS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 537
hrvatski potocic-biotop
« Odgovori #24 u: Rujan 11, 2005, 10:53:00 prijepodne »
Potpuno se slažem!
M