Ožujak 29, 2024, 11:35:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: potenciometar  (Posjeta: 3973 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
potenciometar
« u: Prosinac 05, 2011, 18:33:23 poslijepodne »
dali mi možete pomoći kako se spaja potenciometar koji bi smanjio jačinu utičnice(produžnog kabla) sa četiri utičnice.
na koji bi bili spojeni grijači za ter.
ex.rudios

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: potenciometar
« Odgovori #1 u: Prosinac 05, 2011, 19:53:03 poslijepodne »
a zašto bi smanjivao ???? ako ti grijači griju previše, stavi slabije grijače, a ne smanjivati struju ili napon i inače to se ne radi, bolje stavi timere neka se grijači češće pale-gase i riješio si problem ili već nešto drugo, a to će ti iskusniji teraristi bolje predložiti.
HR/ZG/trnje

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: potenciometar
« Odgovori #2 u: Prosinac 05, 2011, 20:02:06 poslijepodne »
A zašto sve ne staviš na termostat?

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: potenciometar
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2011, 12:48:22 poslijepodne »
dali mi možete pomoći kako se spaja potenciometar koji bi smanjio jačinu utičnice(produžnog kabla) sa četiri utičnice.
na koji bi bili spojeni grijači za ter.


Naruči ovo: http://www.hama.hr/hr/dom_i_zivot/potenciometar_s_kontrolnim_gumbom/47713#breadcrump (stigne za 7-10 dana, može i prije ako ga imaju na skladištu)

To upikneš u gradsku mrežu, pa u njega svoj produžni s četiri utičnice za grijače (koji bi trebali biti iste snage) i onda podesiš potenciometar tako da dobiješ traženu temperaturu.

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: potenciometar
« Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2011, 13:10:51 poslijepodne »
a zašto bi smanjivao ???? ako ti grijači griju previše, stavi slabije grijače, a ne smanjivati struju ili napon i inače to se ne radi, bolje stavi timere neka se grijači češće pale-gase i riješio si problem ili već nešto drugo, a to će ti iskusniji teraristi bolje predložiti.

Oprosti ali vecu glupost nisam cuo .... dali je isplatljivije uzeti NOVI slabiji grijac koji je 4 puta skuplji od jednog potenciometra ili spojiti vec postojeci grijac na potenciometar i odredjivati si temperaturu koju zelis.  Gdje si ti cuo da se napon struje ne smanjuje !? Ja u dnevnom imam luster od 600w i na njemu imam potenciometar jel mi nekad treba full osvjetljenje nekad manje, kolko bi placao struje da stalno radi na full.

Evo kako sam ja sredio terarij, kupio sam fino 3 potenciometra na pijaci jedan je 20kn .... jedan za dnevno svijetlo, jedan za nocno i jedan za grijac

http://imageshack.us/photo/my-images/254/fotografija224.jpg/

Al dobro svatko ima svoje :)

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: potenciometar
« Odgovori #5 u: Prosinac 06, 2011, 15:17:13 poslijepodne »
a zašto bi smanjivao ???? ako ti grijači griju previše, stavi slabije grijače, a ne smanjivati struju ili napon i inače to se ne radi, bolje stavi timere neka se grijači češće pale-gase i riješio si problem ili već nešto drugo, a to će ti iskusniji teraristi bolje predložiti.

malo je preskupo kupovati 4 nova grijača samo zato da bi bili slabiji

A zašto sve ne staviš na termostat?
termostat proizvodi zvuk pri uključivanju-isključivanju
ex.rudios

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: potenciometar
« Odgovori #6 u: Prosinac 06, 2011, 15:23:57 poslijepodne »
dali mi možete pomoći kako se spaja potenciometar koji bi smanjio jačinu utičnice(produžnog kabla) sa četiri utičnice.
na koji bi bili spojeni grijači za ter.


Naruči ovo: http://www.hama.hr/hr/dom_i_zivot/potenciometar_s_kontrolnim_gumbom/47713#breadcrump (stigne za 7-10 dana, može i prije ako ga imaju na skladištu)

To upikneš u gradsku mrežu, pa u njega svoj produžni s četiri utičnice za grijače (koji bi trebali biti iste snage) i onda podesiš potenciometar tako da dobiješ traženu temperaturu.



woow da sam bar prije znao za ovo.odlična stvar
ex.rudios

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: potenciometar
« Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2011, 15:41:22 poslijepodne »
termostat proizvodi zvuk pri uključivanju-isključivanju

Vidi zaista, ali moj je recimo toliko tih da ga gotovo uopće ne čujem, kad sam ovo pročitala ugasila sam tv i slušala i čuje se neki tihi klik.

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: potenciometar
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2011, 16:07:01 poslijepodne »
čuje se dosta klik a u sobi mi je gdje spavam.pa nije baš fino
ex.rudios

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: potenciometar
« Odgovori #9 u: Prosinac 06, 2011, 18:26:50 poslijepodne »

Naruči ovo: http://www.hama.hr/hr/dom_i_zivot/potenciometar_s_kontrolnim_gumbom/47713#breadcrump (stigne za 7-10 dana, može i prije ako ga imaju na skladištu)

To upikneš u gradsku mrežu, pa u njega svoj produžni s četiri utičnice za grijače (koji bi trebali biti iste snage) i onda podesiš potenciometar tako da dobiješ traženu temperaturu.
dali neko zna gdje se ovo može naći u osijeku?
ex.rudios

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: potenciometar
« Odgovori #10 u: Prosinac 06, 2011, 18:48:40 poslijepodne »

Naruči ovo: http://www.hama.hr/hr/dom_i_zivot/potenciometar_s_kontrolnim_gumbom/47713#breadcrump (stigne za 7-10 dana, može i prije ako ga imaju na skladištu)

To upikneš u gradsku mrežu, pa u njega svoj produžni s četiri utičnice za grijače (koji bi trebali biti iste snage) i onda podesiš potenciometar tako da dobiješ traženu temperaturu.
dali neko zna gdje se ovo može naći u osijeku?

Vidi bilo je u baumaxu prije jedno 2-3 mj i bilo je oko 110kn ..... ako se ne varam