Travanj 16, 2024, 08:18:40 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uredski nano  (Posjeta: 2376 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Uredski nano
« u: Siječanj 20, 2019, 21:58:26 poslijepodne »
Evo i mene nakon dosta vremena na forumu, vidim da je malo zivnulo tu, bas mi je drago  :zagrljaj:

Slozio sam na poslu nano akvarij od kojih 40 litara (45x28x30), pa evo par slika kak se razvijao i stanje u kojem je sad. Setup je star oko 5 mjeseci, po meni je sad dosao na svoje i stabilan je. Sva oprema je Blau, filter je vanjski, taman za ovu litrazu, kod mene je objesen na zadnju stranu akvarija (dolazi sa tim drzacima). Rasvjeta mi je odlicna, 24 Q
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Uredski nano
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2019, 22:47:32 poslijepodne »
Evo i mene nakon dosta vremena na forumu, vidim da je malo živnulo tu, bas mi je drago  :zagrljaj:

Složio sam na poslu nano akvarij od kojih 40 litara (45x28x30), pa evo par slika kak se razvijao i stanje u kojem je sad. Setup je star oko 5 mjeseci, po meni je sad došao na svoje i stabilan je. Sva oprema je Blau, filter je vanjski, taman za ovu litražu, kod mene je obješen na zadnju stranu akvarija (dolazi sa tim držačima). Rasvjeta mi je odlična, 24 W LED s 2 kanala, bijeli glavni + crveni, prva LED rasvjeta koju sam probao da me bas oduševila. Ovaj dodatni crveni kanal daje toplinu bojama, a i naravno pomaže kod rasta biljaka. Oba kanala se mogu regulirati na mislim 5 stupnjeva, kod mene je na 4om i dosta je dignuta rasvjeta iznad akvarija (15-20 cm), to mi se pokazalo kao zlatna točka da biljke dobro rastu, ali dovoljno sporo da ne moram jednom tjedno sve šišati. CO2 je iz boce, difuzor je Bazooka, to sam imam na svim akvarijima sad, je da je malo skuplji, al za mene vrijedi tih para. 

Setup je pokrenut kao dry start, ali je brzo potopljen (nakon 2 tjedna već) jer je Monte Carlo jako brzo prekrio cijelo dno (vidi fotku 1 i 2). Prva ideja je bila staviti samo 2-3 biljne vrste, MC, iza Rotalu + mahovinu na grane, ali opet nisam izdržao da ne dodam još koju :P Prvo sam dodao sam još paprati (Microsorum desno, Bolbitis lijevo), Anubiase i Hygrophilu araguaiu u rupe (fotka 3), a prije mjesec dana još i par stabljikastih vrsta (Myriophyllum, Mayacu i Persicaria sp. 'Sao Paulo', vidi slike 4 i 5, s tim da je na zadnoj fotki šišanje kasnilo 2 tjedna). U međuvremenu sam promijenio i desni panj, sad kad gledam fotke mi se čini da je stari i bolje pasao u 2D prikayu, al uživo mi se nekak vise sviđa ovaj novi.

E da, u jednom trenutku mi je palo na pamet da bi htio vidjeti kak će Monte Carlo rasti na granama, u stilu mahovine...ko kaj vidite raste dobro, pada prema dole i daje bas neki divlji izgled cijelom postavu, to ću definitivno ponoviti. Za grane sam ga pričvrstio super ljepilom, a nakon nekog vremena se primi i lijepo raste.

Trenutno stanje je na zadnjoj fotki, to je nakon kaj sam shvatio da je malo predžunglast pa sam neke stvari ipak izvadio van i malo ga potšišao i doveo u red. Unutra su endleri, nisu neke jatne aquascape ribe, al za ovakav uredski akvarij su odlične, množe se pa je uvijek zabavno svima u uredu tražiti mlade ribice. Osim toga, nisu plašljivi, u prošlom setupu smo imali galaxy rasbore koje su predivne ribe, ali preplašljive su za uredski akvarij oko kojeg je uvijek neko hoda.

To je to kaj mi je doslo na prvu da napišem, budem još pisao kak se bude akvarij razvijao sve kaj mi padne na pamet (npr. o gnojenju). Ak imate kakvih pitanja i/ili sugestija, sam rokajte - fali mi kvalitetne forumske rasprave ustvari. Kad stavim fotku na fejsbuk dobijem masu lajkova i na prvu to nije los osjecaj, al onda je to to, nema neke dobre i informativne rasprave ispod za razliku od ovog foruma di se uvijek dalo nekaj pametno i pročitati :)











Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Uredski nano
« Odgovori #2 u: Siječanj 20, 2019, 23:28:06 poslijepodne »
Lijepo je , sviđa mi se ..   više mi se sviđa sa rotalom jer je ona davala neki kontrast tom zelenilu  pa mi je nekako ugodnije oku ...   ako bi htjeo nešto mjenjati to bi bilo MC (na njegovo mjesto bi probao  Eleocharis Acicularis ) i dodao bi neku biljku da malo razbije to zelenilo kad vec nema rotale  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Uredski nano
« Odgovori #3 u: Siječanj 21, 2019, 07:31:47 prijepodne »
Ma ostala je Rotala, samo je na zadnjoj fotki ošišana nisko pa se ne vidi, za tjedan-dva će narasti dovoljno da se vidi. Eleocharis acicularis je prevelik za ove dimenzije, pojeo bi hardscape, ali mozda Eleocharis 'Mini' ne bi bio los kad mi MC dosadi :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Uredski nano
« Odgovori #4 u: Siječanj 22, 2019, 10:27:53 prijepodne »
Predobra đungla :klap:.... odmah me steze oko srca kad to vidim i sjetim se svoje nekadasnje đunglice - dok docekam da dođe osvijetljenje i krenem sa biljem barem uzivam u vasim akvarijima. :heart:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava