Travanj 27, 2024, 15:26:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Hrana u Jadranskom  (Posjeta: 1687 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Hrana u Jadranskom
« u: Prosinac 06, 2010, 17:02:19 poslijepodne »
kako hranite svoje ribe? tj. kakvu hranu koristite  (granule il frišku ) i koja vam se boljom čini ,zanima me zbog čistoće i kemije AQ

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Hrana u Jadranskom
« Odgovori #1 u: Prosinac 07, 2010, 13:25:59 poslijepodne »
pa da bi netko rič reko , pa kako hranite beštije a da voda ne nakupi kemiju za poludit :roll:

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Hrana u Jadranskom
« Odgovori #2 u: Prosinac 07, 2010, 14:13:09 poslijepodne »
Granule ti puno manje zagaduju vodu.
A o kakvoj kemiji pricas ; fosfatima i nitratina ili nes drugo?
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Hrana u Jadranskom
« Odgovori #3 u: Prosinac 07, 2010, 16:24:14 poslijepodne »
Koristim listice za morske ribe, jer imam male ribe i vidim da im je problem progutati granule. Nemoj koristiti listice za slatkovodne ribe, jer se ta hrana dobiva pomocu kvasca, a ako on dodje u akvarij - buknut ce ti alge.
Za koralje ide DIY hrana, mix kozica+srdela+lignja.
Povremeno dajem suhi Cyclops eez, smrznute mysise, artemiju i krill, te zivu artemiju (prvenstveno za mandarinca).

To je hrana koju koristim, ali otkad se pokusavam rjesiti planarie, doziranje je jako smanjeno i rjedje.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Hrana u Jadranskom
« Odgovori #4 u: Prosinac 08, 2010, 18:37:38 poslijepodne »
 čini mi se da mi friška hrana zamagli aq al možda i pretjerujem sa količinom (uvijek mislim da su ribe gladne pa pretjerujem) a dobio sam u Trstu neke uzorke granula ali mi se čini da neke ribe pogotovo one naj pohlepnije na mare za tu hranu .(update) ok krećem sa miksanom,čuo sam se telefonom  sa kolegom Jan-om koji mi je objasnio kako hranu pripremati i dozirati pa mu ovim putem zahvaljujem

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Hrana u Jadranskom
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2010, 22:01:59 poslijepodne »
Mišljenja sam da, generalno, morske ribe treba hraniti što raznovrsnije, mada uopšte ne sumnjam u to da je danas kvalitet suve komercijalne hrane veoma visok. Ja sam se uvek trudio da ribe hranim „mešano“- „red“ suve hrane, pa "red" raznovrsne sveže, pa onda žive – i tako u krug...

Kada se diskutuje o vrstama hrane, potrebno je svakako imati u vidu to o kojim se ribama konkretno radi – to u temi nije pomenuto. Ako neka vrsta ne prihvata suvu hranu ili ovu uzima samo malo - preko volje, ili se možda hrani isključivo živom hranom – bezpredmetna je  npr. rasprava o tome koja vrsta granula manje utiče na kvalitet vode! Hranite ribe odgovarajućom vrstom hrane! 

Što se tiče uticaja postupka hranjenja riba na kvalitet vode u akvariju, mislim da su značajniji faktori efikasnost tehnike hranjenja (idealno bi bilo da hrana uvek bude trenutno pojedena!) i količina hrane koja se ubacuje od toga o kojoj se vrsti hrane radi. Neće mnogo vredeti što je odabrana hrana koja nešto manje zagađuje vodu, ukoliko se komadi nepojedene hrane redovno vuku po dnu i zapadaju u neke ćoškove i/ili se svakodnevno u akvarij ubacuje „kilo“ nečega. Skoro da je pravilo da akvaristi sa manje iskustva preteruju sa količinom hrane koju daju svojim ribama, a neretko istovremeno preteraju i sa brojem riba (njihovom masom) u odnosu na trenutne mogućnosti datog sistema.