Travanj 27, 2024, 22:22:12 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Planovi, ali da li su ostvarivi???  (Posjeta: 19255 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aspidelaps

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #50 u: Veljača 08, 2007, 15:18:00 poslijepodne »
Citat: jezba



Što se knaufa tiče, rekoše mi da ne bi trebalo biti problema što se tiče vlage i knaufa.





Moje iskustvo sa knaufom je da je JAKO osjetljiv na vlagu! (pogotovo velikogorički knauf)Ne u stilu da će biti išta knaufu, nego se gljivice i plijesni hvataju za njega ko lude! Možda da ga prefarbaš s nekom fungicidnom bojom?!
 

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #51 u: Veljača 12, 2007, 10:48:00 prijepodne »
To mi je i bio plan, premazati ga nekom bojom koja je periva, tako da s tim neće biti problema (nadam se). Jučer sam stigao sa skijanja, tako da od popodne krećem dalje s radovima (polako, ali sigurno).
Velika Gorica/Hrvatska

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #52 u: Veljača 26, 2007, 23:09:00 poslijepodne »


Evo me opet,


napokon stigo akvarij i sump. Sad ponovo igranje i traženje rješenja šta dalje. Bulkove sam kupio od Bluea, sad ih treba pobrusit, izrezati policu odozgo i staviti cijevi.


Pitanje za bluea: kako se stavlja točno bulk na rupu? koji dio ide gore, koji ispod akvarija? Bilo bi dobro da postoji neka shema. I ako može preporuka kakve cijevi da stavim unutra. Možda mala slika sistema kojeg neko ima daskužim kako se to slaže.


Pitanje za Bradu: gdje se može nabaviti FERAX?


Evo slikice:








Kako da sad napravim povrat nazad? Prijedlog je bio da to radim izvana. Kakva cijev mi treba za povrat i molim vas definitivno za savjet koju povratnu pumpu da kupim?


HVALA na odgovorima svima.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #53 u: Veljača 26, 2007, 23:18:00 poslijepodne »
Našao sam link od Forexa a ne Feraxa. Sad me zanima kako se to lijepi na staklo? kojim ljepilom?
Velika Gorica/Hrvatska

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #54 u: Veljača 26, 2007, 23:21:00 poslijepodne »
Ja bi ti preporučio da jednu cijev overflow-a upotrebiš tako da kroz nju provučeš povratnu cijev. Imati ćeš manji protok na toj cijevi, ali mislim da bi trebao imati dovoljno (sa drugom u punom presjeku). Ja imam za povrat EHEIM pumpu koja je dosta tiha (akvarij mi je u sobi), a čuo sam da su Ocean Runer isto OK.
Ferax možeš kupiti u Biankinijevoj ulici (ne znam naziv firme), a ima ga i Nova forma na Selskoj
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #55 u: Veljača 27, 2007, 09:52:00 prijepodne »


brada@Ferax možeš kupiti u Biankinijevoj ulici (ne znam naziv firme), a ima ga i Nova forma na Selskoj


zove se neon centar,ali bolje da uzmes crnu abs plastiku u novoj formi nema mahanickog pamcenja i tma teksturu s vanjske strane, a unutrasnji okvir i donju stranicu poklopca od bijelog feraxa. ovo je moj dizajn mozda ti pomogne


tlocrt okvira


Edited by: lucifer

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #56 u: Veljača 27, 2007, 22:03:00 poslijepodne »


Nisam pitao za poklopac, već da prikrijem cijevi u overheadu. Alli svejedno hvala na informaciji za poklopac, malo ću razmisliti o tome.


Nego zanima me ako neko ima išta slika vezanih uz postavljanje bulkheada i cijevi kako se provlače. I kakva cijev ide za povrat (fi), a kakva za otjecanje u sump (gdje kupiti) i koliko ih treba?


Gdje mogu kupiti pumpu za povrat? Prijedloge ako ne smiju biti tu molio bih na PM i kolika je cca cijena istih i stvarno koja je preporuka za povrat.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #57 u: Veljača 28, 2007, 10:09:00 prijepodne »
povratna new jet 3000, mala tiha ,malo vata trosi

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #58 u: Ožujak 01, 2007, 07:01:00 prijepodne »
Još imam jedno pitanje. S čim se ta plastika ljepi u akvariju? sa Crnim silikonom ili? A češalj? Znači preporuka za cijevi je otići u pevec i uzeti cijevi 32 mm. Pitanje:Cijevi na spojevima(posebno Bulku) ljepiti silikonom ili dosta drži ona gumica u njima? Kako da povrat napravim kroz jednu od cijevi(s kakvom cijevi), a kad ga vratim znači da moram preko češlja vratiti u akvarijski prostor ili?
Velika Gorica/Hrvatska

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #59 u: Ožujak 01, 2007, 07:07:00 prijepodne »
Inače bio sam jučer u Novoj Formi, oni nemaju crni forex.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #60 u: Ožujak 02, 2007, 10:18:00 prijepodne »


Citat: jezba
Inaèe bio sam juèer u Novoj Formi, oni nemaju crni forex.



a sto sam ja napisao 2 posta gore,NEMAJU FOREX imaju crni abs!!Edited by: lucifer

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #61 u: Ožujak 04, 2007, 11:40:00 prijepodne »


Na kraju sam bio prekjučer u Neon centru i uzeo komad crnog pleksija za obložiti overhead i komad prozirnog za napraviti češalj. Prošao sam cijeli ZG i ni u jednom pet shopu nisam našao češalj, pa odlučih da ga sam napravim. Malo sam gledao Bradin post o DIY češlju. Nije mi jasno ono sa spajalicom za papir. Jel se to ta spajalica zaljepi sa strane na OH pa se češalj onda može vaditi i čistiti pod pipom ili? I zanima me na kojoj udaljenosti od ruba akvarija treba biti vrh češlja, a na kojoj udaljenosti od ruba dno rupa češlja. Akvarij nema ojačanja kao što ste vidjeli na slikama. I ako može još i informacija kolike rupe na češlju trebaju biti? negdje sam čitao da je to 6 mm, je li to točno? I da li se može taj češalj zaljepiti samo sa silikonom za akvarije ili da ga ljepim nečim drugim?


Hvala na brzim odgovorima - radio bih to večeras.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #62 u: Ožujak 04, 2007, 13:04:00 poslijepodne »


Jezba, napravio (izrezao) sam češalj iz forex-a. Moraš vidjeti koliko ti je rub preljeva niži od željenog nivoa vode u akvariju, te u skladu sa tim napraviti visinu češlja. Računaj i sa mogućnošću da se na češalj uhvati nekakvo smeće koje može izazvati dizanje nivoa vode, pa je iz toga razumljivo da ti nitko ne može dati točne mjere (osim tebe samog).
Češalj sam zalijepio sa strane za držać papira (sa dvokomponentnim epoxy ljepilom, a imam još jedan lijepljen sa cyanoacrilnim lijepilom). Kad se lijepilo osuši možeš na staklo preljeva (overflow-a) nataknuti držać papira. Hoćeš li ga okrenuti da je češalj prema akvariju ili prema preljevu, ovisi kako je tiši protok.


p.s. Držać papira nije potrebno lijepiti za staklo, buduću da je elastičan i funkcionira kao stezaljka.Edited by: Brada
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #63 u: Ožujak 04, 2007, 23:27:00 poslijepodne »


Brada,


hvala na brzim informacijama. Uskoro će biti i neke nove slike. Stavio sam i vrata napokon, tako da mogu reći da mi je ormarić gotov. Pleksi je u overflow-u, češalj se rezucka. Već sam kupio i sol, tako da će uskoro i voda unutra (pitanje može li unutra ići izvorska voda - s područja Zaprešića?).


Sad me čeka spajanje cijevi - treba li na spojevima za svaki slučaj još malo potegnuti silikonom? Gledao sam na nekim postovima da su ljudi stavljali ventile - kakve i na koje mjesto? Mislio sam kroz jednu rupu napraviti povrat, a kroz drugu odvod i to tako da bi povrat bio sa šlaufom kroz cijev (šlauf je fi 30, a cijev 32mm), ali šta da onda stavim u akvarij (cijev ili šlauf) i kako? Nije mi baš jasan ni 2L sistem ni durso. Ako neko ima kakve sheme ili još bolje slike tih sistema bio bih zahvalan.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #64 u: Ožujak 11, 2007, 23:56:00 poslijepodne »


Pozdrav,


evo mene opet. Napokon sam složio cijeli cjevovod ako ste mislili da sam se uspavao. Evo i par slikica:














To je bilo jučer.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #65 u: Ožujak 11, 2007, 23:59:00 poslijepodne »


A danas potpuno nova slika - punjenje





i soljenje





A ovako to sad izgleda:











Sad sljedi malo tehnike unutra, kamenje i jedan period cikliranja. Potrebne su još neke sitnije modifikacije vezano uz zvuk, ali polako.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #66 u: Ožujak 12, 2007, 00:21:00 prijepodne »


eto jezba vidiš da su planovi ostvarivi još malo i ja ću tvojim stopama.


super izgleda sve i jedva ćekam da vidim ribe i koralje u njemu.

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #67 u: Ožujak 12, 2007, 10:18:00 prijepodne »
joj ti slatki poceci

Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #68 u: Ožujak 15, 2007, 06:31:00 prijepodne »


a sta ces stavit za filtraciju


 

Offline LULU

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
    • ZG  TREŠNJEVKA
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #69 u: Ožujak 15, 2007, 15:53:00 poslijepodne »
Jzba gdje ces nabaviti zivo kamenje?

Offline forza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #70 u: Ožujak 15, 2007, 20:32:00 poslijepodne »
dobar setup, malo ne kuzim sump, izgleda mi da je voda previsoko? koji skimer mislis staviti unutra? Imas li dosta mjesta u sumpu da zaprimi vodu koja ce se odliti iz glavnog displeja ako nestane struje?
 

Offline jezba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #71 u: Ožujak 16, 2007, 09:01:00 prijepodne »


Još ne znam kava će bit filtracija, mislio sam neki vanjski filter staviti da lijepo sjedne kraj sumpa. Prijedlozi - slobodno.


kamenje čekam da stigne u ZG,a vjerojatno ću skoknut i do Austrije (ne znam još kad).


Što se sumpa tiče i ja sam se bio malo zapitao šta kad nestane struje. Simulirao sam nestanak (ugasio prekidač) i voda se spustila dolje do 2 cm od ruba - sve OK .


Za skimer još ne znam koji bih, ali trebam ga uskoro. Mislio sam ići s nekom jeftinijom varijantom za početak - prijedlozi opet slobodno.
Velika Gorica/Hrvatska

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #72 u: Ožujak 16, 2007, 11:33:00 prijepodne »


imam neki osjecaj da ces uskoro mijenjat sump, al to je samo osjecaj


nemoj bit lud u austriji je 3,90evra kilo -merver a tu duplo skuplje mislim ako ces bacat lovu ima pametnijih stvari za ulozit, zar ne.


skimer stvarno neznam sta bi ti preporucio, moje misljenje je da AM turboflotic je neka sredina, ja ga ne volim, i imam nekog kineza, svakako sto skuplji mozes kod toga nema diberenja


jeftinija varijantaViaAqua sump model belugo 590kn to imam ja i radi koliko para tolko muzike


Edited by: lucifer

Offline forza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #73 u: Ožujak 16, 2007, 12:26:00 poslijepodne »


za skimer bi ti ja predlozio Deltec, znam da je skup ali kad njega jednom kupis imas ga dugo dugo, jos jedna bitna stavka je bucnost skimera koja zna biti jako neugodna. Deltec je necujan skimer. Za tvoju velicinu akvarija bih ti preporucio model AP-525 ili AP-600, 350-400 eura!
 

Offline LULU

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
    • ZG  TREŠNJEVKA
Planovi, ali da li su ostvarivi???
« Odgovori #74 u: Ožujak 16, 2007, 22:41:00 poslijepodne »
Ja sam kupio skimmer 1200P, pumpe 2x marea 6000 i povratnu pumpu UP3000 za akvarij od 525 litara, sada cekam postolje i rasvjetu.
Ima li tko kakav prijedlog od cega napraviti postolje za akvrij, rasvjetu?
Pstolje sam mislio napraviti od iverala., dali je to pametno?
Koliko je T5 lampi dovoljno za takav akvarij s obzirom da mislim imati koralje
Gdje u austriji mogu kupiti zivo kamenje?

molim savjete