Travanj 27, 2024, 17:11:29 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Jadranski star godinu dana  (Posjeta: 16936 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #25 u: Siječanj 08, 2007, 11:54:00 prijepodne »
Donje dvije sam imao. Codium bursa mi je živila par miseci i onda iz čista mira krepala. Posidonia slično, a uz to su je i jeli svi redom. Imam ja pjesak po cilom dnu ali mislim da mi je bilo premalo svitla. Vermilaru sam mislio ali nisam ja našao na odgovarajučem kamenu a malo je teže presaditi bilku kad je isčupaš . Osim ako netko ima metodu kako nasaditi bilje na kamen?
E Grof, aj daj još par slika da dobijem dojam kako ti izgleda aq.


 

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #26 u: Siječanj 08, 2007, 12:53:00 poslijepodne »
...vidim da imaš pijesak po cilom dnu,ali njoj triba puno deblji sloj. C.vermilaru vežeš gumicom za kamen...
Akvarij ću uskoro stavit u "Vaši morski akvariji"


Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #27 u: Siječanj 08, 2007, 13:15:00 poslijepodne »
Super...dobra ideja...Ona se s vremenom uhvati ta kamen?
 

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #28 u: Siječanj 20, 2007, 18:56:00 poslijepodne »
aqva super izgleda
 

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #29 u: Siječanj 23, 2007, 18:01:00 poslijepodne »
Pozdrav,
do prije par dana malo sam zalutao na vaš dio foruma i iskreno malo sam se navukao ,ovi morski akvariji preko monitora izgledaju fantastično,a kak je njegdje to kad vidiš uživo ,već vidim kutak u stanu gdje bi mogao zaigrati jedan od 100l .
Jel bi mi mogli reći kolika bi bila cca cijena jednog od 100l sa cijelom opremom ..? Prije nego što započnem sa glupim početničkim pitanjima budem naučio neke izraze s kojim se vi koristite   Edited by: Zluf

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #30 u: Siječanj 23, 2007, 21:37:00 poslijepodne »
Ja sam lani radio akvarij za Velesajam (Ožujak) od 54 litre. Skoro sve je bilo od viškova i ostataka osim živog kamenja, koralja i soli. Kasnije sam radio kalkulaciju na papiru koliko bi koštalo da je sve kupovano, znači od nule! Ispalo mi je oko 6000 kuna (cijene su bile približne, onako iz glave). Za 100 litara ne bi trebala biti neka razlika. Razlika bi bila, ako bi radio i sump, te kupovao skimmer i povratnu pumpu. Također bi trebao više živog kamenja i koralja. Kila kamena se kreće od 45 - 100 kn/kg, ovisno o izvoru, a za 100 lit. bi trebao oko 10 kg.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #31 u: Siječanj 23, 2007, 22:02:00 poslijepodne »
Možda bi za početak nešto slično ko i Krajten "piko reef" ,mislim da je tak nešto za početak idealno dok se ne uhodam,jelda?  I kak je dostupna literatura u Hr. za morsku akvar.?

Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #32 u: Siječanj 24, 2007, 08:18:00 prijepodne »
Po meni ako ideš na manji aq od 200L bilo bi najbolje da probaš sa jednostavnijim tzv fish-only. Ribe podnose svašta a nakupit ćeš iskustva pa onda polako na nešto kompliciranije. Ja sam napravio jardanski u 250l sa troškom od 2000-2500 kuna kroz period od par mjeseci. I naravno, puno neprospavanih noći i maltretiranja okoline sa spikama. I istina je...na fotkama ne možeš viditi dovoljno....
 

Offline Ivica C

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dubrovnik / Mokošica
    • Aqu
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #33 u: Siječanj 25, 2007, 07:48:00 prijepodne »
Svaka ćast. I ja se bavim mišlju o nećemu slićnom. Ajde molimte slikaj malo "kacu" i daj malo tehnićkih detalja.

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #34 u: Siječanj 25, 2007, 08:09:00 prijepodne »
Domaće je domaće!

Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #35 u: Siječanj 25, 2007, 22:03:00 poslijepodne »





evo je kaca.....kupusnjača.....kako je gledam sad, prkomplicirana, pogotovo kad znam da sada u Peveca ime kupiti ista ovakva ali već sa brtvom i sa prstenom za zatvaranje...ali...tada je to bilo to...

u čemu je štos....unutra je pumpa 1200L koja vuće more sa dna. 5cm od dna je šupljikava pregrada od pleksiglasa koja drži glinu iznad. Glina je one kuglice što se koristi u pitarima i u biofilteru npr. Cenmara. Nagurao sam 5-6 kila tih kuglica u nailonske čarape da ih lakše mogu oprati i to je to. kroz jednu cijev dolazi more i uliva se po glini a pumpa vuće sa dna i izbacuje natrag u aq. Vjerojatno se to isto dalo napraviti sa jednim civiliziranim preljevom ali ja sam bio pod dojmom bjesnih filtera i ispalo je ovo. Planiram dodati još toliko kuglica jer stane a biofiltracije nikad previše. A čujte, unutra mi živi 10-ak vrsta rakova 6-7 vrsta riba i 2 vrste trpova, pa si vi mislite valja li to....(kunjke,kamenice,prstaci,dagnje,prsurice....)
Ali moram mijenjati..i OČISTITI konačno. 2 miseca nisam taka. Sram me.
Edited by: Grug
 

Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #36 u: Siječanj 25, 2007, 22:12:00 poslijepodne »

evo još jedna



ovo žuto je puž "kao" golać koji ima okrugli ravni poklopac na sebi i proždire upravo sumporaču...??? i ja sam zbunjen....
Edited by: Grug
 

Offline Ivica C

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dubrovnik / Mokošica
    • Aqu
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #37 u: Siječanj 26, 2007, 07:16:00 prijepodne »
Svaka čast. Glavno da radi. U akvariju imaš još jedino pumpu za kurenat koliko sam uspio vidit, i to je to?? Ne para mi komplicirano to bi i ja mogo odradit, jedino me brine ljeto kad se diže temperatura do 30.
Za morski mislim stavit cijev u more i programirat pumpu da svako par sati prempumpa malo freškog mora.


Offline Grug

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Jadranski star godinu dana
« Odgovori #38 u: Siječanj 26, 2007, 08:15:00 prijepodne »
Kad imaš more u blizini to ti je već 90%. Liti mi se digne (temp) do 26 ali i tada stavim bocu od litre ipo smrznutu, jednu ujutro i jednu uveče. Skine temp za 1,5-2 atupnja i to je to. Izbrija sam lito bez žrtava. E, i mislim da bi mi dobro došla još jedna za protok ali mi je malo žao ribe jer nisu navikle na takva strujanja...vidit ću...