Travanj 27, 2024, 12:26:27 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?  (Posjeta: 5752 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #25 u: Prosinac 03, 2009, 16:04:41 poslijepodne »
tu na forumu ima preko 19 ljudi koji imaju overflow na boku i da se stisati bez problema ako imate 2L sistem samo povisite vodu u overflowu, val netreba bit veci od 15mm za laminaran tok vode odnosno za sto sluzi, izdrkavanja od 3-6 cm ne pasu ni koraljima a ni vasim ocima kroz neko duže vrijeme...trust me...:)


   :up:  :klap: :klap:



Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #26 u: Prosinac 03, 2009, 16:18:04 poslijepodne »
Ne bi... produži ovaj Angelfishov okvir oko preljeva, što je spomenuo kao riješenje, skoro do dna i dobiti ćeš preljev koji uzima vodu s dna, a ako je istovremeno visina tog okvira malo više od ostatka overflowa, preko kojeg se u tom slučaju preljeva voda s dna, te ako je odgovarajući veliki protok onda će se preko njega (okvira) preljevati i uzimati će vodu i s površine.... Imam upravo tako složen preljev, a kako se pomiče cijela vodena masa tako se pomiče i u tom dijelu koji uzima vodu s dna.

Iz samoga principa rada overflowa proizlazi da je razina na kojoj se more preljeva stalna i nepromjenjiva tako da bez obzira kako je on dizajniran (uzima li vodu s dna ili ne) svejedno će wavemaker zanjihati cijelu vodenu masu pa i u toj komori koja uzima vodu s dna i opet će doći do poremećaja u prelijevanju, a samim time određene buke iz overflowa ovisno kako su složene odlazne cijevi.... Evo kaže Lucifer da 2L s gotovo punim overflowom i ne prevelikim valovima dobro zvuči :) Mislim da bih si i ja tako složio jer se ne bi puno vode njihalo i radilo visoke vodopade iza u preljevu...

Da, kad bolje razmislim mislim da si u pravu.. no eto, kako rekoh pošto imam takav preljev provjeriti ću iz prve ruke. Treba vidjeti u praksi ali teoretski ako je val manji, znači nekih 1,5-2cm možda nebi stigao uzeti vodu iz komore češlja ovog mog preljeva jer voda ulazi i odozdola pa time nebi ništa ili nebi značajno da se čuje ulazio zrak.. samo razmišljam iz prve..

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #27 u: Prosinac 03, 2009, 19:14:40 poslijepodne »
evo na ovom videu, negdje od 2.25" pa na dalje se vidi visina vala oko 15-20 mm na bocnom preljevu, jubito je odstranio sound jer je u pozadini svirao radio (nemam pojma sto tocno) tako da je gluho, ali uz 2L visoko postavljen nije bilo problema stisati preljev na nulu, e sad realno gledajuci - vrlo moguce da dupli preljev igra ulogu jer promatravsi smece u tanku kako se giba prema preljevu moram priznat da sam se iznenadio koliko "vuce" s donje strane...



uz to, potvrda Luciferovoj tezi - ovo ljuljanje koralja je postignuto s povrsinski vidljivim valom od tih 15-20 mm na tanku duljine 180 cm...

wavebox je bio posudjen od jednog VK kolege upravo za probu buke i performansi na vecoj duljini tanka... ja bio zadovoljan skroz  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #28 u: Prosinac 04, 2009, 12:10:37 poslijepodne »
mislim da ozbiljnijeg bavljenja koraljima bez laminarnog toka (za to nam wawebox sluzi , a ne za glupiranje :)) je jaaako tesko zato sto je to oko 15-20mm a u nutra dolazi do pomicanja cijele vodene mase i sprijecava nakupljanje detritusa po koraljima, previlno donosi hranjive tvari do polipa i 100drugih beneficija, na kraju koralji mi svojim bojama i zdravljem sveki dan potvrđuju da mi je to jedna od najboljih investicija....
jedino me smeta kad se malo zadubim u neki koralj pocne mi se ljuljati...:)

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #29 u: Prosinac 04, 2009, 12:33:01 poslijepodne »
evo da malo spamam ovakoja imam 3X6055  spojene  na multicontrolor ,e sad kad bih uzeo ovaj nano wavebox u kombinaciji sa ove tri 6055 bi li to bilo puno cirkulacije(aq.-580ltr) ili da uzmem jos jednu 6055 sta mislite?
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #30 u: Prosinac 04, 2009, 16:44:51 poslijepodne »
wawe se ne racuna ko cirkulacija po meni i nema veze s protokom... ne ne bi bilo previse nikako, ja recimo imam 2x6055 i veliki wawebox i to mi je tako več godinama

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #31 u: Prosinac 04, 2009, 22:15:27 poslijepodne »
wawe se ne racuna ko cirkulacija po meni i nema veze s protokom... ne ne bi bilo previse nikako, ja recimo imam 2x6055 i veliki wawebox i to mi je tako več godinama
:up: :up:
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #32 u: Prosinac 05, 2009, 12:07:52 poslijepodne »
wawe se ne racuna ko cirkulacija po meni i nema veze s protokom... ne ne bi bilo previse nikako, ja recimo imam 2x6055 i veliki wawebox i to mi je tako več godinama

Znači li to da uz wavebox treba još i pumpe koje če okrenuti litražu vode u tanku 15 - 20 puta u sat vremena ili to može manje?
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #33 u: Prosinac 05, 2009, 12:16:14 poslijepodne »
wawe se ne racuna ko cirkulacija po meni i nema veze s protokom... ne ne bi bilo previse nikako, ja recimo imam 2x6055 i veliki wawebox i to mi je tako več godinama

Znači li to da uz wavebox treba još i pumpe koje če okrenuti litražu vode u tanku 15 - 20 puta u sat vremena ili to može manje?

da tako je tuljan sjedi 5!
wawe po meni nema utjecaj na min. cirkulaciju vode u akvariju  vol.tanka x 20.
u ovu racunicu također ne upada protok povratne pumpe koju ja stavljam max. vol.tanka x 4

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #34 u: Prosinac 05, 2009, 20:53:52 poslijepodne »
Tuljan, nano je testiran na mom akvariju, 70% punom... postigao sam skoro iz prve 5cm val!!!
Stvar je snimljena di se može jasno vidit kako je to u biti jak i velik val..

Kasnije sam ga napunio skoro 100% i izgubio val, dal sam ja pomaknuo kotačić ili je na to utjecala litraža vode, neznam.
Poigrao sam se ponovo na kratko jer ipak cijeli dan selim akvarij pa ima posla, postigao sam neki freaky val koji putuje s ljeve na desno i vraća se... voda je unutra turbulentna i postigao sam spori 3cm val što je po meni idealno!

video uskoro, ali iskreno i dalje neznam kako će se ponašati kod tebe nano u visokom akvariju, moj savjet je da ga posudiš na jedan dan i testiraš!
mogu ti i ja svoj posudit ako ćeš imat vremena ga i vratit isti ili najkasnije drugi dan.

pozz

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #35 u: Prosinac 07, 2009, 16:12:35 poslijepodne »
Tuljan, nano je testiran na mom akvariju, 70% punom... postigao sam skoro iz prve 5cm val!!!
Stvar je snimljena di se može jasno vidit kako je to u biti jak i velik val..

Kasnije sam ga napunio skoro 100% i izgubio val, dal sam ja pomaknuo kotačić ili je na to utjecala litraža vode, neznam.
Poigrao sam se ponovo na kratko jer ipak cijeli dan selim akvarij pa ima posla, postigao sam neki freaky val koji putuje s ljeve na desno i vraća se... voda je unutra turbulentna i postigao sam spori 3cm val što je po meni idealno!

video uskoro, ali iskreno i dalje neznam kako će se ponašati kod tebe nano u visokom akvariju, moj savjet je da ga posudiš na jedan dan i testiraš!
mogu ti i ja svoj posudit ako ćeš imat vremena ga i vratit isti ili najkasnije drugi dan.

pozz

Hvala dogovorit čemo se, jedino još moram nači vremena i napuniti običnom vodom akvari da vidil jel bu i to izdržal  :)
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #36 u: Siječanj 02, 2010, 09:35:12 prijepodne »
za koliko se kod nas nade tunze nano wavebox
Slavonski Brod

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #37 u: Siječanj 02, 2010, 11:40:11 prijepodne »
cca 300 eura.

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #38 u: Siječanj 02, 2010, 22:47:11 poslijepodne »
Slavonski Brod

Offline kornjaca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #39 u: Ožujak 17, 2010, 14:09:34 poslijepodne »
di se moze kupiti

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: TUNZE Nano Wavebox u akvariju od cca 550l ?
« Odgovori #40 u: Ožujak 17, 2010, 15:11:46 poslijepodne »
Neznam dal je tuljan nabavio nano wavebox ali mogu potvrditi iz prve ruke da na akvariju od skoro 700 litara dim:130x80(širina)x65(visina) radi val od nekih 2-3 cm i koralji se savršeno gibaju. Znači može i na veće akvarije od spefikacije. Od kada ga imam sve mi djeluje puno prirodnije i čini mi se da se koralji ne bune. :)