Travanj 29, 2024, 01:31:47 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima  (Posjeta: 22546 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« u: Studeni 15, 2009, 13:31:50 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Nabavila sam kameleončića i imam ga sad tjedan dana. Star je 2,5 mjeseca (Matija znaš možda točan datum?)
Prvi dan je naučio piti vodu na pojilicu, tamani 5 cvrčaka dnevno (malo me iznenadio količinom).
Ima određeno mjesto za spavanje i čim prođe 7 navečer on ide u krpe pa se svako jutro budim u 7, pola 8 da ugasim Infrared heat glo i upalim sun glo i uv lampu.
Primjetila sam kako u kojoj situaciji mijenja boje (spava svjetlo zelen, lovi cvrčke pa se istaknu tamno zelene boje i pjege, naljuti se pa dobije crne pjege-al to samo 2 puta do sad)međutim dok se sunča nekakav je siv...jel to ok?
Moram smanjiti slikice pa da vidite....

Još jedno pitanje....na oku mu se malo kože oljuštilo i na jednoj nosnici...čisto malo...jel to znači da će se već presvlačiti? I trljako je oko o grančicu pa sam pročitala da je to znak da mu je "koža tijesna".

Imat ću ja još pitanja  :-[

Lijep pozdrav  :up:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2009, 20:18:54 poslijepodne »
Stavi slike obavezno.  ;)
Daj slikaj poilicu da vidim kako si ju napravila. Je li kami m ili ž?
I moj kami je tih boja u takvim situacijama,možda su čak iz istog legla.
Moj se još nije presvlačio otkako je kod mene. Može slika terarija.
Karas Reef - morski akvarij

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #2 u: Studeni 15, 2009, 22:54:24 poslijepodne »
Infra red ti ne treba ukoliko ti temperatura ne pada ispod nekih 12-14 stupnjeva. Oni u prirodi žive i na visokim nad morskim visinama gdje se noćne temperature spuštaju i do samo 4°C.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2009, 12:05:19 poslijepodne »
Malac je muško... ajd i ti stavi slike Karas :star:

Evo slike frajera (mogla bi ih sto stavit  :P) i slike kak sam složila infuziju da kapa(u ljekarni zamoliš "sistem za infuziju" i košta 5 kn). Vrh sistema sam s pištoljem za plastiku zaljepila s čepom od boce vode.

Skorpac, bio je Matija kod mene i vidio kak to izgleda pa nije ništa rekao za infrared... zasad sam mu stalno palila, Matija kaj ti misliš?

Molim vas ako nešto mogu promijeniti u terariju za Gegijevo dobro, samo kažite. Ipak je to prvi terarij i prva životinja takve vrste koju imam  :D

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #4 u: Studeni 16, 2009, 12:37:46 poslijepodne »
I ja imam jednog predstaviću ga danas!!!! Braco od tvog. Samo moj ne jede  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Doduše samo je dva dana kod mene...

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #5 u: Studeni 16, 2009, 12:53:15 poslijepodne »
Ajoj...ajd predstavi ga što prije.... Kak misliš neće jest? Negdje sam pročitala i ako mu nije dosta toplo da mu metabolizam ne radi kak treba pa da ne jede..jel možda to :question:
Ili dok se privikne...ma bude sve ok  :up:

Moj je slučajno počeo jest...stavljala sam sitniji pijesak u terarij odma drugi dan kak je bio kod mene i slučajno mi je muha uletila u terarij. Za par sekundi on je spazio i slistio muhu  :o. ja sam se sledila...nakon toga sam mu cvrčke davala i iz ruke, i iz zdjelice, i lovi ih po terariju..fakat nije bilo problema.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #6 u: Studeni 16, 2009, 13:00:57 poslijepodne »
.. pjesak nije baš naj sretnija podloga za terarij ... ali počni planirati veći terarij jer malci jako brzo rastu. Kameleoni padaju sa grana ... vjerovali ili ne i to podosta često :)  pa se može dogoditi da mu zrno pjeska uđe u okeco... Kameleni imaju osjetljive oći i nemalo puta mogu imati upalu istih. Zato vadi taj pjeskić van. U prirodi padnu na pjesak ponekad im ije ništa, a ponekad u večini ugibaju od ozljeda i infekcija. Imao sam sa jednim Calyptratusom problema sa infekcijom očiju i to nije nimalo zgodno i ugodno.Pretežno ženke imaju te infekcije koju pokupe prilikom polaganja jaja.

.. a to kaj ti Matija nije spomenuo ništa za infra red, to ne znaći da je trebaš paliti ;). Kao što sam ti gore naveo .. jedino ako temperatura po noći pada ispod 14°C. Nemre niti on na sve misliti :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #7 u: Studeni 16, 2009, 13:18:16 poslijepodne »
Oni su svi braća  :D ;)
Otkud si kupila taj Exo terra terarij?
Kao prvo, dosta su skupi,kao drugo za koji mjesec će mu biti premali tak da... -?
Evo slike slikane 22.10.
Sada je malo narastao. Moj aparat se pokidao,ali posudim od kolege pa slikam da vidiš kako sada izgleda. malo je narastao. Moj kami jede,neznam koliko dnevno ali mu ubacim svaki dan par komada cvrčaka pa što nepojede  to šeta po granama,vidio sam par puta kako jede  :D Od danas mu dajem male lateralise koji su se konačno nakotili  :P a nekidan sam skužio da su mi se i dubiji izlegli pa ću mu davati i njih kada malo narastu.Već sam pohranio skoro sve manje cvrče,pa imam samo koloniju veliki i dosta tek izlegli tako da moram i cvrče sačekat tjedan-dva da narastu. Do tada jede lateralise. Druga slika je moja odrasla ženka - Lasiora  :up: koja je već položila 53 jaja- neoplođena. Kada se malo popravi,vodim je na parenje.
Super ti je kami  :up: :heart: :klap:
Karas Reef - morski akvarij

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #8 u: Studeni 16, 2009, 13:51:20 poslijepodne »
Što se uvjeta tiče sve je super 22 noćna, dnevna 25 do 35 pod lampom. Jedino je terarij veliki pa dok se navikne možda...

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #9 u: Studeni 16, 2009, 13:59:06 poslijepodne »
eh eh...
Izgleda da neću paliti tu infrared jer je u mojoj sobi konstantno 24-26C° pa da ga ne skuham jadnička...  :rolleyes:
 A kaj veliš Skorpac koja bi podloga bila naj naj???
I hvala na savjetima  ;)

I taj terarij...ajoj...priča ide ovako: ja sam se sjetila da bi htjela kameleona i to je moralo biti taj isti tren i mslila sam da je to jako jednostavno. Otišla sam u najbliži zoo centar misleći da ću sve ja tamo rješiti kroz par minuta i imati malog stvorića. Jesam ja čitala o njima što jedu, kako se općenito uzdržavaju, kako terarij mora izgledati, ali sam mislila da budem ja sve to dobila na gotovo. Kad sam došla u zoo, kameleona nije bilo po pristupačnoj cijeni, al su taman imali jedan terarij na skladištu koji bi meni po njihovim rječima odgovarao i bio dovoljno velik za odraslog stvora. Složili su mi lampe unutra i znači terarij s lampama i tim poslom sam platila vrtoglavih 1600 kn. Poslje mi je bilo žao novaca, ispostavilo se da terarij nebude dovoljno velik...nisam se dovoljno informirala pa su me lijepo nasanjkali :devil:.
Na proljeće budem (uz pomoć muških ruku naravno  :D) napravila veći terarij jer ipak može se napraviti kod kuće i ušparati soma i pol kuna.

Mali ti je sjatki jaaako Karas... isto ko i moj  :D
A cura je prekrasna, prava frajerica  :klap:
Načitala sam se o uzgoju cvrčaka, žohara itd. al vidim ti uzgajaš sve živo pa jel bi mi htio onako ukratko reči što je najjednostavnije za uzgajati i malo opisati?
Moji se cvrčci drže već tjedan dana, al svaki dan ima novih leševa i uopće se ne glasaju  :down: Držim ih u velikoj kanti i danas sam ih ipak stavila u sobu jer je u podrumu premračno, možda bude kakvih promjena  -?

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #10 u: Studeni 16, 2009, 14:03:26 poslijepodne »
Ma bude sigurno Profi  ;)

Znači svi su braća...  :nerv:

Morat ćemo napraviti feštu za rođendan ako neko zna pravi datum rođenja  :D

Koja ste im imena dali?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #11 u: Studeni 16, 2009, 14:09:34 poslijepodne »
Najbolja je onaj zeleni tepih ... hrana se ne zakopava, lako se čisti(usisa) a  zelen je .. po njemu se stave grane, kamen, tegle poneki list i to je to :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #12 u: Studeni 16, 2009, 14:11:44 poslijepodne »
Eh da Skorpac i to kaj veliš da padaju...meni je to jako žao. Nisam svojeg ni jednom vidla da je pao, a pošto trenutno ne radim, cijele dane sam kraj njega. Al svejedno me je strah da se nekaj ne dogodi...promjenit ću ja podlogu  :up:
Fala na savjetu!!!

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #13 u: Studeni 16, 2009, 14:21:18 poslijepodne »
Vjerojatno su ti ugibali jer im je bilo hladno u podrumu. A možda su se i presvlačili pa ti misliš da je uginuo,a ono je samo ta košuljica. Znaju se međusobno jesti kada im nešto fali. Oni vole toplo. Također, cvrčcima treba bolja ventilacija nego nekim drugim kukcima (npr. dubijima) pa im trebaju više rupica na poklopcu kante ili u čemu već ih držiš, mada možeš izrezati komad poklopca i zaljepit sitnu žicu. Moji su na sobnoj temperaturi, cvrče. kada polože jaja u vatu, stavim u teglicu na inkubaciju.
Tu imaš sve opisano:
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=59&Itemid=181
Brašnare mu nedajem,a njoj samo ponekad,jako rijetko. Fobasi su preveliki za njega,možda neki manji.
O lateralisima nema opisano nigdje na sajtu, barem ja nisam našao. Meni se osobno sviđaju lateralisi jer se lagano razmnožavaju. Pročitao sam da su lateralisi jedni od najboljih hrana u teraristici zbog svojih nutricionističkih vrijednosti.Evo kako izgledaju:

Imam i Blaberus craniifer samo što njima nehranim ništa, trebam ih prvo razmnožiti a i bube su veće od cjelog kamija  :D
Svaka vrsta kukaca ima svoje prednosti i mane, najbolje je imati sve ako se može pa da prehrana kamijima bude što raznovrsnija.
Karas Reef - morski akvarij

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #14 u: Studeni 16, 2009, 14:24:41 poslijepodne »
... da ali ti turski crveni su brzi ko sam vrag  :D a i penju se .. pa je to malo zeznuto :)
Ja njih dobro stisnem prije neg' ih u terarij stavim.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #15 u: Studeni 16, 2009, 14:29:33 poslijepodne »
... da ali ti turski crveni su brzi ko sam vrag  :D a i penju se .. pa je to malo zeznuto :)
Ja njih dobro stisnem prije neg' ih u terarij stavim.

Ma brzi su k'o da su sa Jamajke a ne iz Turske  :D
I penju se odlično,ali šta je-tu je, bitno da se kote  :up:
Budućnost je u dubijima  :D
Karas Reef - morski akvarij

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #16 u: Studeni 16, 2009, 14:37:07 poslijepodne »
 :D :D :D

Nije bilo hladno cvrčcima jer su bili pokraj peći...proučit ću još malo sve to skupa  -?

A dubiji? Kak to ide? Jel jednostavnije od cvrčaka?

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #17 u: Studeni 16, 2009, 14:39:18 poslijepodne »
Ljudi moji, jel nekaj nije u redu s ovom stranicom? Čim stisnem neki link sve mi se pogasi... i to već par dana  :roll:

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #18 u: Studeni 16, 2009, 14:43:37 poslijepodne »
ah napokon se otvorio link, ne moraš objašnjavat uzgoj...Hvala :up:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #19 u: Studeni 16, 2009, 14:44:35 poslijepodne »
:D :D :D

Nije bilo hladno cvrčcima jer su bili pokraj peći...proučit ću još malo sve to skupa  -?

A dubiji? Kak to ide? Jel jednostavnije od cvrčaka?

Dubiji nemaju neki specifičan miris (npr kao cvrčci), nejedu se međusobno kao cvrčci, nepenju se niti su  brzi kao lateralisi, ružni su  :D itd. Neglasaju se.  Po meni su idealni, samo ih treba imati dosta jedinki u startu da bi ih bilo dosta za prehranu. Ja sam počeo sa malo jedinki i nisu bile polno zrele tak da sam tek sada dobio prve bebe dubije. Nadam se da će od sada ići bolje. A i mislio sam kupiti još jedinki da malo ubrzam proces razmnožavanja. Imaš na onom linku i o dubijima. Moraš počet razmišljati šta uzgajati, te nabaviti matične bube, s vremenom će mali Gegi pojesti sve što sada imaš :D pa da se nedogodi da ti nestane hrane  ;)
Karas Reef - morski akvarij

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #20 u: Studeni 16, 2009, 15:09:06 poslijepodne »
Lateralise uzgajaš isto ko i Dubie. Znači veča vlaga i temperatura i to je to.
Da žohare ti je jednostavnije uzgajat od cvrčaka. Ja sam krenuo sa 50 dubia sad ih imam na tisuće. Uglavnom njih ubaciš u posudu, hraniš ih i to je to. Po meni najbolji žohat za uzgoj. Jako jednostavan, brzo se kote, nisu toliko brzi kao ovi crveni a i dosta su veći od njih (tako da možeš kombinirat sa svim veličinama).
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #21 u: Studeni 16, 2009, 15:48:44 poslijepodne »
Super ljudi, puno vam svima hvala! :zagrljaj:

Idem sutra kupit žohare  ;)

Nego još jedna sitnica, stavla sam vatu za cvrčke za polijeganje jaja, vidim da ima spolno zrelih ženki ali u vati ja ne vidim ništa? jel je to jako sitno ili se može vidjet?

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #22 u: Studeni 16, 2009, 16:19:10 poslijepodne »
Uspjela sam poslikati svoje srčeko napokon pa da m neko kaže jer je to znak skorog preslačenja ili nešto drugo. Kao što vidite na slici, oko noseka i okeka mu se ljušti koža  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #23 u: Studeni 16, 2009, 18:33:40 poslijepodne »
Mali kameleoni se presvlače odjednom, dok kod starijih i velikih kameleona to ide po komadima.
 E sad ako se več cijeli presvukao onda je to malo zaostalo i treebalo bi to skinut, ali ako se još nije presvlačio, to je znak da će uskoro pa samo povečaj vlagu. Inače dok su mladi presvlače se svakih 15-tak dana.

Ali u principu opasno je samo kad mu koža ostane oko usana i oko ruba oka (znači ne cijelo oko nego onaj rub kapka). Mislim da to nije slučaj kod tebe, tako da se netrebaš brinut, to bi trebalo sve otpast kod sljedečeg presvlačenja (naravno ako se več presvukao).
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline jseven

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: kameleon Gegi >> mi smo tu novi pa pozdrav svima
« Odgovori #24 u: Studeni 16, 2009, 19:23:58 poslijepodne »
Hvala puno Gumi  :up:

Kod mene je tek tjedan dana i nije se preslačio zato sam se i splašila da nebi bilo nešto drugo u pitanju. Tak često se preslače...ah slatkiši mali  :P