Svibanj 14, 2024, 23:33:13 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Ugradnja plina u auto  (Posjeta: 31013 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #75 u: Svibanj 14, 2014, 09:03:35 prijepodne »

Btw ne znam da li je još uvijek skuplja registracija za aute s plinom?
[/quote]

Skuplja je za 500 kn...
[/quote]

Da, oko 500kn i nemq eko-testa.

Jednom prilikom sam pitao kolegu koji radi na tehnickom zbog cega je to, pa mi je objasnio kako su njima objasnili na nekom seminaru - "Oni se voze jeftinije citave godine, pa im negde moramo uzeti lovu."
Znacu, u pitanju su cisto ekoloski razlozi. ;)

Citava EU inace potice ugradnju plina iz ekoloskih razloga, ali izgleda kod nas imaju drugu viziju ekologije.  ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #76 u: Svibanj 14, 2014, 09:30:50 prijepodne »
uvedeno je to paušalno plaćanje za vozila s plinom na registraciji zato jer na plin nema trošarine kad se toči na pumpama, a kako se iz trošarine "uzima" jedan dio i za nekakve ceste i puteve, to se iz plina ne može uzeti, pa se plaća paušalno na registraciji ..   :D

Citat:
Sukladno članku 101., stavak 1., točka 8. Zakona o trošarinama, trošarina se ne plaća na prirodni plin koji se koristi u kućanstvima i prirodni plin koji se koristi za pogon motornih vozila.
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #77 u: Svibanj 14, 2014, 11:26:23 prijepodne »
jel neko dokazao da je plin uzrok tih kvarova na autu
Ma nema dokaza....počeli i javno lagati o fenomenu... :up:
Stvarno ne znam što je s ljudima još to javno napišu i stoje iza toga.....ma to je da ne VJERUJEŠ... :klap: :D

http://www.autoportal.hr/index.php/tehnikac/6262     :roll: :D
no coment.....ma lažu  ;) i to javno :D :D

http://autoklub.jutarnji.hr/poskupljenje-benzina--plin-je-opet-postao-zanimljiva-opcija---/1004999/   
....pričaju o nekakvj tempeaturi.. i ventilima..sigurno je gripa... :D :D

Molio bi da strašilo kao iskusan meštar objasni i njima da lažu jer je ovo očito neka interesna skupina koja dezinformira javnost :klap: :klap:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #78 u: Svibanj 14, 2014, 11:33:07 prijepodne »
toliko o tome ...  :D :D :D :D :D

I oime defiitivno završavam svoj sudjelovanje u ovoj temi nešto što je evidentno i nešto što je sreća
Pametnom je dosta jednom....nekome ni do kraja života :up:

Lp
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #79 u: Svibanj 14, 2014, 11:44:40 prijepodne »
toliko o tome ...  :D :D :D :D :D

I oime defiitivno završavam svoj sudjelovanje u ovoj temi nešto što je evidentno i nešto što je sreća
Pametnom je dosta jednom....nekome ni do kraja života :up:

Lp

A čuj ima jedna stara...no ti si još mlađahan pa evo ti objašnjenje poslovice...
"Što jedan blesav zasere,ni tri pametna ne mogu popraviti"

A najdraža mi je ona saroga Mao CeTunga
"ponekad i nogu u guzicu znači dva koraka naprijed" ;)

Bili bi jako neodgovorno da ljudi koji nisu u tome da gube novce ..na ovce,kad mogu i pošteno...bar za sada...još :'(

Evo još jednog samo za tebe i "nevjernike" ;)


http://autoklub.jutarnji.hr/pogledajte-10-najvecih-auto-izuma-koji-su-neslavno-propali/1158975/
stavka 4.

Pametnom bi stvaro trebalo biti dosta,ako ništa drugo onda bar oprez :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #80 u: Svibanj 14, 2014, 12:18:41 poslijepodne »
kad smo već kod poslovica... ima i ona jedna ... "nekome je lakše utjerati metar u guzicu nego centimetar u glavu" ...  :D

a zbog raznih visokoumnih članaka po kojekakvim portalima nam je i država u banani jer takvi kao ti vjeruju u sve što pročitaju na internetu ...  :-X

dok sve EU zemlje potiču i subvencioniraju ugradnju LPG (ili ti ga po naški UNP) samo kod nas to država sankcionira i svom silama se sve novine trude popljuvati to ..

a ja se ponavljam po neznam koji puta.... JA NE UGRAĐUJEM PLIN NITI SE BAVIM BILO KAKVIM POSLOM DA BI NA TAJ NAČIN PUNIO DŽEP .... i iskrno mi puca kimbala hoćeš ti ili netko drugi sebi ugraditi plin ili ne ... ;)

ali gomilu gluposti koje si napisao i pišeš o toj temi je toliko smiješna da se jednostavno na tu temu ne mogu upustiti s tobom u bilo kakvu raspravu ..  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #81 u: Svibanj 14, 2014, 12:21:53 poslijepodne »
Obožavam ljude koji ni kad i k...ra visi ispred nosa i dalje misle da je fata...-morgana :)
Imam ja još jednu ljepu za te sinko  :D

Ko je sretan ni u klozetu nije gladan  ... :up:
Uživaj

ps.
to sam sve ja napisao još dok me nisi raz..bo sa svojim glupostima,pa onda umjesto da radim svoj posao dr...am po netu tražeći tebi i ostalima teme koje su javno objavljene....ne forume sinko,ja jesam na bolovanju pa imam vremena surfat,ali ti si meštar pa vidim da si cijeli dan na netu od jutra do ponoći......pa ko ti radi servise :question:
Inače za toju informaciju nisam VJERNIK pa ne vjerujem ;) AGNOSTIK ili ono što znanost dokaže...sve ostalo  :klap: :klap: :klap:
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2014, 12:34:19 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #82 u: Svibanj 14, 2014, 12:36:18 poslijepodne »
Vas dvojica bi mogli zbirku narodnih poslovica objaviti.

Radna temperatura vam raste, pa zbog mogucnosti izgaranja teme "ugradite" neko rashladjivanje u postove.

Ljudi smo! Imamo razlicita misljenja!
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #83 u: Svibanj 14, 2014, 12:45:53 poslijepodne »
i ja sam na bolovanju, pa imam vremena ... a ovakvi biseri mi uljepšavaju dan ...  :klap: :klap:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #84 u: Svibanj 14, 2014, 12:58:34 poslijepodne »
Vas dvojica bi mogli zbirku narodnih poslovica objaviti.

Radna temperatura vam raste, pa zbog mogucnosti izgaranja teme "ugradite" neko rashladjivanje u postove.

Ljudi smo! Imamo razlicita misljenja!

Ma slažem se i mišjenja moraju biti različita jer nismo svi isti,ali ako sve obrazložim i čojek me i dalje naziva lašcem,pa onda moram gubiti energiu na nešto što me uopće direktno ne interesira....pa kaj nije dosta izjava onih koji su imali probleme i nema ih malo.....
pa nije bitno jer plin dobar ii ne ,poanta je da rikavaju auti koji idu na plin..
Jer majstor dobar ili ne, mene i druge korisnike se to ne tiče(što si zaje...o TO I PLATI tako se to radi u normalnim zemljama,što platim to mora raditi,a ne posle izmotavanja,to je ovo,jeste ovo,trebali bi ovo....
Pa ko to normalan puši..

Na kraju krajeva Ja nikad na svoje aute neću ugrađivati ništa što nie orginal iz tvornice,a plin nakn iskustva iz firme.....SF

Vozim već 25 godina samo Japance i...NIKAD
-nije riknuo ventil
-nikad nisam brusio glave
-mjenjao nekakve semeringe i sl
-nikad mi nitko nije drkao po motoru..jer nije trebao
-ulje ,svječice,filtere,kočnice i žarulje mijenjam sam jer mi je gušt i znam
-remene ne mijenjam jer je umjesto zupčastog na japancima lanac i do 200000 km uživaj

Nikad ništa drugo osim sa Nisanom kad me frajer zveknuo nisam radio ni na jednom drugom autu ,a svaki sam vozi po 5-10 godina,profi driver B,C,E da vozim brzo i sve radi kako treba....da ga ne čuješ ko i svaki Japanac

Do sada sam imao mazdu 6,nisan primeru,hondu civik,mitcubishi lancer i sada već 10 godinu vozim toyotu corolu 160000 km i uživam bez plina i mehaničara :)

Što se tiče poslovica jako su poučne ,no danas ljuldi na žalost vše vole bajke....no ne i ja  :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #85 u: Svibanj 14, 2014, 13:22:16 poslijepodne »
a ja ti i dalje tvrdim da ti koji NEMAŠ plin na svom autu i tvrdiš da ga NIKAD NEĆEŠ imati jednostavno nemaš šta raditi u ovakvoj temi gdje se trebaju razmjeniti iskustva (pozitivna i negativna) ljudi koji ga imaju ili žele imati ..

ako raščlanjivati međusobne postove, u jednom od prethodnih si napisao da ideš samo u ovlaštene servise, a sad već mijenjaš ulje svjećice, kočnice... sam ... WTF ... jesi ti to odjednom postao ovlašteni servis ili šta ?

i ja trenutno imam audija sa preko 350K i ima plin već preko 300K i nikad mašina nije otvarana .. što znači da nije brušena glava, nisu mijenjani ventili, nisu mijenjani nikakvi semerinzi, niti je ikad itko drkao po motoru...

a isto tako se zna da je nestašica glava za nissanove 2.2 i 2.5 jer se deformiraju pri malo žešćoj eksploataciji ... ;)

frend je na CRX-u mijenjao već dva motora i sad je treći u igri ... frendica u civicu mu je za petama u zaostatku za jednu mašinu .. frend na nissanu neki dan skidao glavu (nema plin) .. proprdila brtva ...

ali sve ovo što sam napisao ne dokazuje do ta su japanska vozila kante, već samo da se kvare kao i svi ostali .. isto kao što tvoje piskaranje o plinu ne dokazuje apsolutno ništa osim toga da ti imaš subjektivno i neosnovano mišljenje o LGP sistemima ..  :down:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #86 u: Svibanj 14, 2014, 13:36:00 poslijepodne »
Izgleda je vama obojici dosadno, jer nazalost morate biti kod kuce.  ;)

Evo jedan primer od prije par dana - kolega koji je 7god vozio Mazdu na plin (auto je radio u autoskoli) kupio je novi Nissan Note isto na plin. Prije tih auta imao je Toyotu bez plina.
Znaci, on voli japance na plinu.

U svakom slucaju treba se raspitati i onda odvagnuti zelje-potrebe-mogucnosti.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #87 u: Svibanj 14, 2014, 13:46:39 poslijepodne »
a ja ti i dalje tvrdim da ti koji NEMAŠ plin na svom autu i tvrdiš da ga NIKAD NEĆEŠ imati jednostavno nemaš šta raditi u ovakvoj temi gdje se trebaju razmjeniti iskustva (pozitivna i negativna) ljudi koji ga imaju ili žele imati ..
-slabo pamtiš :)to je amnezija ili..3 astre 1.6 u firmi jednu vozio ja drge dvije kolege..isto sranje 8)

ako raščlanjivati međusobne postove, u jednom od prethodnih si napisao da ideš samo u ovlaštene servise, a sad već mijenjaš ulje svjećice, kočnice... sam ... WTF ... jesi ti to odjednom postao ovlašteni servis ili šta ?
-da kupujem potrošni materijal Buzin Toyota ili ako u prlazu kad sam vani Austria,Njemačka :zagrljaj:
Nisam mehaničar :D ja sam strojaski tehničar :P

i ja trenutno imam audija sa preko 350K i ima plin već preko 300K i nikad mašina nije otvarana .. što znači da nije brušena glava, nisu mijenjani ventili, nisu mijenjani nikakvi semerinzi, niti je ikad itko drkao po motoru...
-drago mi je za tebe i tvoj auto,nadam se da ćete živjeti dugo i sretno...bar još toliko.

a isto tako se zna da je nestašica glava za nissanove 2.2 i 2.5 jer se deformiraju pri malo žešćoj eksploataciji ... ;)
-nemam pojima nijemi nikad trebala

frend je na CRX-u mijenjao već dva motora i sad je treći u igri ... frendica u civicu mu je za petama u zaostatku za jednu mašinu .. frend na nissanu neki dan skidao glavu (nema plin) .. proprdila brtva ...
-iz tvojih usta u božje uši :up:

ali sve ovo što sam napisao ne dokazuje do ta su japanska vozila kante, već samo da se kvare kao i svi ostali .. isto kao što tvoje piskaranje o plinu ne dokazuje apsolutno ništa osim toga da ti imaš subjektivno i neosnovano mišljenje o LGP sistemima ..  :down:
Samo ti i ADAC ...potpuno ste slični :D :D
pročitaj malo i strane sitove i forume(oni su ti najdraži :) ...njemci su ti ...onako....ma ..nekako iskreni mada im ne ide u prilog..
Lp

Ps.
čujem nešto ovih dana da se BMW skompo sa TOYOTOM ...ma nemam pojima zašto...nešto energija,potrošnja...ma ne znam neku struju spominju...veli BMW veseli se UDAJI :D :D
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2014, 13:51:39 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #88 u: Svibanj 14, 2014, 13:55:19 poslijepodne »
šta njemci ??!

pa imao sam isti broj i francuza i talijana, a i japanca dva sam imao ... i od toga samo jedan francuz i jedan japanac nisu imali plin, zato su i otišli od mene u rekordnom roku ... i sa nijednim od preostalih plinaša nisam imao problema ..

btw, što se tiče diplome, imam ipak malo više od mehaničarske, ali kako sam imao prilike i ljubavi prema mehaničarskim poslovima, tu sam se i zadržao svojom voljom ...  ;) .. jer sam već 4. generacija koja eto voli taj posao ..

ali ti i dalje lupaš ko otvorene škure na propuhu  :klap:

i btw ... eno kod frenda u firmi ima i bager ... a kako se često rukujem sa frendom, to ti je isto kao da i sam vozim bager ...  :D :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline www_www

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Grobnik, Rijeka
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #89 u: Svibanj 14, 2014, 13:58:15 poslijepodne »
a sta je to plin  :D salim se
ja i stari smo imali i vozili na plin dok je bio 3,05, stri ga je imao u fici sa kucanskom bocom na zadnjem sicu, a ja u kadettu (coupe).
znaci govorim o klasicnim starim motorima i samougradnji, i imam samo pozitivna misljenja o plinu.
evo neka nasa iskustva sa plinom,
plin cuva motor, bolje sagorijeva, ulje u motoru je isto kao i kad je stavljeno, (mislim na boju, prozirno), auto se ljepse vozi,(meksi je).
dok opet s druge strane, vidio sam dosta ugradnji na novim generacijama, (sogor je automeh.), dosta tih ugradnji je napravljeno aljkavo i nekako nestrucno, klimavo, .......,
tako da mislim da sve ovisi o strucnosti ugradnje i ko je ugraduje, tj. koliko to neko voli i koliko je vjest svu tu elektroniku ustelat.
btw, strasilo, puzevi su skoro ko saka  :up: :D
Kad se jede...JEDEM
Kad se pije...PIJEM
Kad se radi...NE SMETAM

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #90 u: Svibanj 14, 2014, 13:59:58 poslijepodne »
btw, strasilo, puzevi su skoro ko saka  :up: :D

za ovakav OFFtopic bih te trebalo banirati najmanje dva dana ...  :D :D :D

 :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #91 u: Svibanj 14, 2014, 14:03:40 poslijepodne »
šta njemci ??!
..ono narod sa sjevera Europe...mislim :D :D

pa imao sam isti broj i francuza i talijana, a i japanca dva sam imao ... i od toga samo jedan francuz i jedan japanac nisu imali plin, zato su i otišli od mene u rekordnom roku ... i sa nijednim od preostalih plinaša nisam imao problema ..
 ...pa što se ljutiš budi srtan :)

btw, što se tiče diplome, imam ipak malo više od mehaničarske, ali kako sam imao prilike i ljubavi prema mehaničarskim poslovima, tu sam se i zadržao svojom voljom ...  ;) .. jer sam već 4. generacija koja eto voli taj posao ..
-svaka škola je dobro došla niti jedne danas nije previše :up:

ali ti i dalje lupaš ko otvorene škure na propuhu  :klap:
..dok sam bio mali TORNADO su me zvali :P

i btw ... eno kod frenda u firmi ima i bager ... a kako se često rukujem sa frendom, to ti je isto kao da i sam vozim bager ...  :D :D
jebi...ga.ja uzmem lopatu i....dođe bagerist pita gdje ...ja kažem starac kasniš ...sve razlopatano ;) :D :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #92 u: Svibanj 14, 2014, 14:05:11 poslijepodne »
btw, strasilo, puzevi su skoro ko saka  :up: :D

za ovakav OFFtopic bih te trebalo banirati najmanje dva dana ...  :D :D :D
definitivno i cjelu temu zajedno sa tobom pa ne bi  mlatili praznu slamu tamogdje je nema

 :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline www_www

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Grobnik, Rijeka
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #93 u: Svibanj 14, 2014, 14:06:44 poslijepodne »
btw, strasilo, puzevi su skoro ko saka  :up: :D

za ovakav OFFtopic bih te trebalo banirati najmanje dva dana ...  :D :D :D

 :up:
ok, kuco sam dva dana ;)
Kad se jede...JEDEM
Kad se pije...PIJEM
Kad se radi...NE SMETAM

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #94 u: Svibanj 14, 2014, 14:20:12 poslijepodne »
pošto ste oba na bolovanju,bilo bi idealno da ste skupa negdje u toplicama..  :D
upoznali se jeste,temu ste započeli...imali bi o čemu razgovarati...   :D :D
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline mendietta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #95 u: Svibanj 14, 2014, 15:03:49 poslijepodne »
evo ja se idem sutra raspitat za ugradnju pa vam mogu dati informacije iz prve ruke...
meni je računica jednostavna, auto troši 8,5-9 litara benzina po 10,60 (ili kolkjo je več sad), plina 10 po 5,05.
ako ugradnja košta 6500-7000 kn ja sam amortizirao troškove za 16000 km(8-9 mjeseci). s tim da će se auto 100% laške prodat ako ima plinsku instalaciju...

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #96 u: Svibanj 14, 2014, 15:27:03 poslijepodne »
evo ja se idem sutra raspitat za ugradnju pa vam mogu dati informacije iz prve ruke...
meni je računica jednostavna, auto troši 8,5-9 litara benzina po 10,60 (ili kolkjo je več sad), plina 10 po 5,05.
ako ugradnja košta 6500-7000 kn ja sam amortizirao troškove za 16000 km(8-9 mjeseci). s tim da će se auto 100% laške prodat ako ima plinsku instalaciju...

današnja cijena plina je 4,85 ....  :up:

uvijek dostupan na [email protected]

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #97 u: Svibanj 14, 2014, 16:55:40 poslijepodne »
Dobar dan,

ipak sam odlučio da neću stavit plin jer mi netreba viška novca. Nego došao sam do fascinantne činjenice. Sad sam prvi put natočio puni rezervar i čista gradska vožna i potrošio mi je 7.5L/100kn. To je skoro 0.5L manje nego kad sam ga točio za 200kn. Jel je moguće da je auto sretan kad mu daš više gasa pa manje troši ?

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #98 u: Svibanj 14, 2014, 17:06:40 poslijepodne »
Dobar dan,

ipak sam odlučio da neću stavit plin jer mi netreba viška novca. Nego došao sam do fascinantne činjenice. Sad sam prvi put natočio puni rezervar i čista gradska vožna i potrošio mi je 7.5L/100kn. To je skoro 0.5L manje nego kad sam ga točio za 200kn. Jel je moguće da je auto sretan kad mu daš više gasa pa manje troši ?

 :D :D :D,nije moguce,izgleda da ti je matematika malo jaca strana :D :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #99 u: Svibanj 14, 2014, 17:10:32 poslijepodne »
i ja kad natočim za 400 kuna mogu prijeći duplo više kilometara nego kad natočim za 200 ...  :up:  :D
uvijek dostupan na [email protected]