Travanj 24, 2024, 02:54:05 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ugradnja plina u auto  (Posjeta: 30945 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Ugradnja plina u auto
« u: Svibanj 07, 2014, 17:56:41 poslijepodne »
Bok,

imam Ford Focusa 1,4, 80 konja  2009 godine i troši mi 7,89L/100km tak su mi dečki izračunali, a meni je to puno. Ugradio bi plin i naišao sam na više različitih informacija. Malo čitam po forumima i kažu da baš ne paše za fokus te jačine, a kad zovem ove kaj ugrađuju plin oni vele da nema nikakvih problema. Sad budi pametan  :clown:
Radim dnevno od 50 do 100km tak da gledam da bi ga isplatio u godinu dana pa i prije. A taj auto bi vozio najmanje 5 godina tak da se isplati ga ugraditi.
Jel ima ko kakve preporuke ? Da ne ispadne da se nekoga reklamira može i na PM. Ili još bolje ako netko ima isti avto pa nek da nekakav svajet ako zna.  :up:


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2014, 18:45:29 poslijepodne »
Evo ovake iz prve ruke i vrlo bitne informacije.....dapače poražavajuće :(
Imali smo u firmi 3 astre benzinaci 1.6 karavan.. ugradili plin,
BENZIN
sa tankom od 45 litara benzin radio sam cca 420-430 km,dakle benzina je trošilo oko 10  litara na 100 km-grad-autoput,mjesečno sam radio oko 4000 km
PLIN
40 litara spremnik,isto vožnja- relacije ,domet 290-300 km :question:
e sad kad izračunamo cca 13 lit na 100 km
to sada ispada kao što se i kaže da se plina troši oko 30% više od benzina za istu kilometražu,pa kad izračunamo koliko je plin jeftiniji od super 95 je 10.56 kn- PLIN 5.80 kn/litra plina to znači da je plin jeftiniji cirka 80% :)
Ali ako oduzmemo onih 30% manje prijeđenog zbog oktana naravno..ušparali smo 50% i stvarna cijena plina u odnosu na potrošnju za istu kilometražu je 5.80+30%=7.54 kn/litra plina i stvarna razlika u cijeni je 40% jeftinije :up:

Ali ima tu jooooš SKRIVEEENOOOOG :D :D
-za plin trebamo aditiv -? kantica ne znam više ali nije baš zanemariva...OK
ima nešto gore,svakih 35-40000 km,skidanje brušenje glave,brušenje ventila.. :D :D :o da da ...to nitko ne priča,plin ima puno veću temperaturu pri sagorjevanju,i suh je kao takav..pa ako niste pod garancijom koliko to košta :'(

Mislio sam dugo vremena da je to opel ...jebiga radnička kanta :D,no onda kako je vrijeme odlazilo čujem frajeru otišo Meca ML motor ista priča,pa kolegica sa posla ima starog jaje audia ...pitam jednom kaj Dizel(ronda kak treba :D) ne Miza na plin...kaj ne čuješ pa to je normalno....meni za traktor :D
I tako naslušo se ja kroz tri godine jadikovki oko plina na autima ,ko zimi u stanovima :D :D :D

No jednom sretnem frenda ima kit mitsubishia,radi to ko urica svaki japanac,pričamo i kaže plin ide odlično 130000 km/5 god. ,ma daj se..š,a kaj ventili i to :roll:
Kaže ništa nikad,pričamo i kaže kupio tvorničkog i u takve aute idu drugačiji ventili :( 8)priča dečko voli aute-kuži igru.....
Na sljedećoj generalki  X-( kod Kozine mislim da je bilo 70000 km8druga generalka,auto nema još godinu dana :D :D :D
Dečki vele ventili,brušenje već klasika...pitam ja kako to da kod Japanca to radi i traje,objasnim im ja priču,veli meni meštar jeee gospon možete i vi u opela staviiti ventile za plin ali vam komad košta cca 200 eura..puta 16 =3200 eura :o ideš beba...

mislim si ja vidiš kak je moja Toyota skupa skoro razlika za iste klase <Opela astra-corola razlika 7000€ skuplja corola :D :D :D :D ali već deset godina (2004) nije vidjela servis (osim ulja i svječica,filtera) :D :D :D

Sve u svemu nikad više plin i ne zaboravimo ugradnju,pa atest ...koliko 600-1000€...ne bu išlo :) bar kod mene,a nije ni u kuću :D :D :D

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Sagittarius1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Poreč-Istra
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2014, 19:24:25 poslijepodne »
Po meni na plin se isplati ići samo sa 2.8 i više benz. Motorima.
Mizerak stvarno zanimljive informacije! iako sam ja na dizel prešao nedavno, i ja sam razmišljao o ugradnji plina i došao do zaključka da je bolje auto zamjenit za dizel i dodat još € koje sam mislio uložit u plin+atesti i sve te kerefeke..tako da je moja preporuka trampa+lova za dizela  :up:
The only drink I like ice in is water, because you can’t water down water.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #3 u: Svibanj 07, 2014, 20:25:14 poslijepodne »
definitivno se slažem,mi smo sada uzeli RENO TWINGAČE dizel i moram priznati ...preporod,za vožnju okolo, dušu dalo pređeš sa mislim 40 litara 600-700 km,a mali ide ko lud još ima i tempomat ,evo već 2 god. 60000 km bez servisa :D :D
Dizel ili Japanac benzin.....bješte ljudi od plina ..kriza je:D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #4 u: Svibanj 07, 2014, 20:47:22 poslijepodne »
Ljudi moji, o čemu vi to pričate ?!??  :o :o

@g.mizerak .. ja se duboko ispričavam unaprijed .. i neznam kulturniji način za reći ovo .... ali koji qurac ti pričaš ?!?!? WTF

vozim aute na plin otkako znam za sebe .... od yuga i stojadina koje je imao ćaća, preko peugeota, renaulta, fiata, opela, golfa, mitsubishija i nekoliko audija nema tog čovjeka na svijetu koji će me uvjeriti da je plin loš ili neisplativ .. ;)

to što netko nezna ugraditi plin i/ili ga nezna održavati je drugi par opanaka ... ;)

o kakvim je to točno "specijalnim" ventilima riječ objasni mi molim te ... jer ja evo trenutno u ovom audiju imam 312K na plin i nikad glava nije skidana, a ventili rade kao da su jučer ugrađeni ...

prethodni audi sam prodao sa 450K od toga cca 300K na plin ... i mislim da se čovjek i dan danas vozi bez otvaranja mašine .. a taj plinski sistem sam osobno i personalno sam ugrađivao

jedino sam na mitshubishiju imao problem s ventilima, ali to je zato jer mi je pukao zupčasti... ali i taj auto je uredno zavrtio 170K na plin prije toga ...

peugeot je zavrtio 120K kod mene i pitaj qurca koliko prije i poslije toga kod drugih .. u Fijatu sam se navozao ni sam neznam koliko ... ITD ITD da ne nabrajam dalje jer bih vjerovatno počeo lagati o kilometraži jer zaista ne vodim evidenciju...

to što vam netko prodaje muda pod bubrege nije kriv plin, već taj koji vam prodaje i vi koji pušite te spike.. ;)

a ni matematika ti baš ne valja.. ;)  ... cijena plina sa današnjim danom .. je 4,92kn/l .. a ne 5,80 kako navodiš ..  :up:

potrošnja plina u odnosu na benzin zavisi od vrste plinskog sistema, a pri tome ne mislim na proizvođača, već na sistem distribucije ..  :up: .. najstariji sistemi na tzv popularnu "flandžu" je tako nekako oko 30% ako želiš zadržati istu snagu auta... onda imaš monopoint sistema i na kraju multipoint sisteme gdje gotovo da i nema razlike u potrošnji, ali je sam sistem nešti skuplji pri ugradnji ..

možemo ovu temu nastaviti u nedogled, ali ako ćemo pričati o argumentima, a ne o pročitanim sranjima na internetu ..  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #5 u: Svibanj 07, 2014, 21:06:32 poslijepodne »
Čuj strašilo sve što sam napisao točno je od riječi do riječi sa nikakvih sajtova ili što već,već iz trogodišnjeg iskustva sa tri OPEL ASTRE 1.6 karavan u mojoj firmi DDL tri auta ,troje ljudi ista priča,svaki automobil je bio 3 do 4 puta na servisu koji sam opisao i zašto.
Nadalje plin je ugrađivan u Opel Kozini,LORENZO sistem ili tako nešto...
Nadalje sve što sam napisao itekako je ISTINA jer oprosti ali ja ne znam i nemam potebe lagati ;)
I da nikad ne bi ugradio plin u svoj auto...ali zaista nikad pa da je taman i 5 puta jeftiniji,jer od kad znam za sebe ne poznajem probleme ni sa jednim svojim autom,a od kada sam krenuo osim pegle i šajkače sci su bili i bit će samo Japanci ;)
Što se tiče plina i starih autiju je i moj stric je meštar paje prije 3o-ak i kusur godina vozio Škodu onu kojoj je mallo spušten zadnji kraj kao šatro neka sportiva :D :D tada se plin točio na bocu+let lampa..ne znam jel je bilo pumpi i da stalno je visio po autu i što se tiče ventila i tih sranja sa plinom nerijetko je to s obzirom da je znao radio na livadi,a u gepeku je umjesto ..neznam gajbe pive i opreme za kampiranje vozio hrpu alata i dijelova i čovjek je također mehaničar i znam da smo još kad sam ja počeo nešto sa njime kemijati ispričao za sve prednosti i mane plina.
Samo kako vidim i čujem puno je tu mana,a malo prednosti.

Ne znam što nekome treba više od činjenica da na tri auta službena 3 puta u 120000 km radimo polugeneralke,kolegica kojoj auto radi kako ne treba raditi,čovjek na benzinskoj sa ML itd.
A što se tiče ventila OPEL KOZINA servis,N Zagreb..ako lažem ja laže meštar 200 € po ventilu.

Tako da s tim šprehama kaj ovo,ono taj pristup ostavi za birtiju 8),ja kada nešto napišem iznesem činjenicu i to kažem,nema boga iznad mene ;)
kada napišem moje mišljenje onda je to tema za raspravu :up:

Koliko vidim ti si u tom fahu i to ti je očito posao...ne ulazim u njega ...ne kupujem automobile i motore koji se štelaju malo,,,malo :)
pa ni ne pušim bilo kakve priče ovog tipa..nikad pa ni tad  ;)
Inače je vjerovanje ludom radovanje ja nisam taj.... :)
Lp
« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2014, 21:11:24 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #6 u: Svibanj 07, 2014, 21:16:33 poslijepodne »
Jedina činjenica je što nisam napisao ali volim voziti malo brže...profi drajver od JNA 1988 B,C,E pa tamo gdje je ograničenje x obično sam 50-100% u prekršaju možda je to razlog što odlaze ventili...ali što je sa kolegama od jednog je i početnik bio bolji,a opet su ventili odlazili ;)

Sumnjam da su svi za koje znam,naglašavam znam ugrađivali kod istog SERVISA plin ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #7 u: Svibanj 07, 2014, 21:18:57 poslijepodne »
Kad sam 2006 kupio novu astru znam da sam se odmah logirao na opel forum i da sam tamo dobio preporuku da ne ugrađujem plin u taj motor jer se on nalazi na toj nekoj crnoj listi za ugradnju plina... nemam pojma ne sjećam se više točno zbog čega samo znam da je tamo bilo masa ljudi s tim motorima koji su se razočarali nakon ugradnje plina


Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #8 u: Svibanj 07, 2014, 21:20:40 poslijepodne »
sorry stari, nigdje nisam rekao da lažeš .. već sam rekao da pričaš o starima o kojima nemaš pojma ... i vjerovatno zaista misliš da je istina to što ti drugi prodaju muda pod bubrege ....

konkretno dvije astre 1,6 (ali nisu karavan) jedna je 16V druga je 8V voze frend i njegov stari ... (frendova je naravno 16V  :D ) i nemoj me držati za riječ, ali obije su blizu 200K na plinu i nemaju nikakvih problema ... ja im povremeno napravim servis, ali sa plinom i plinskom instalacijom nemam veze i to ne diram ....

Nisam majstor koji ugrađuje plin pa da ovdje želim naći mušterije .. ;)

Ne želim ulaziti ni u te spike jel Kozina dobar ili ne, ali o tome trebate sami razmisliti ako vam uredno servira takve priče..  :up:

Moj očuh vozi alfu 156 1,8 TS na plin ... i ima 140K bez najmanje naznake problema .. ;)

uvijek dostupan na [email protected]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #9 u: Svibanj 07, 2014, 21:28:42 poslijepodne »
svaka čast i blago njima...što na ovo mogu reći osim što znam iz svog slučaja :up:
Tako da mislim ovdje nećemo riješiti problem DA ili NE,svako će iznjeti svoje činjenice ...jesu li točne ili ne ..morat će izgleda svako na svojoj koži/novčaniku provjeriti.

No kroz ovih 45 godina života i rada sa ljudima pogotovo zadnjih 10-ak godina vidim da ljudi nekako nerado iznose svoje probleme,ali uživaju čuti tuđu nevolju... :(
možda se tako lakše sa svojom
Pa valjda ja koji nema dlake na jeziku dolazim u konstantne interesne polemike,na ovaj ili onaj način :D :up:

Kao strojarski tehničar,sa elektronikom koju sam dobrano naučio od strica...u tehnici se odlično snalazim,no danas je sve teže jer je postalo sve isto :D :D no ja uvjek nekako tražim pravu istinu i razliku :)
za sada me "sreća" prati ....i ja nju :up:
Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #10 u: Svibanj 07, 2014, 21:46:26 poslijepodne »
Evo mog iskustva sa plinom - Renault Clio 1,2 16V, 2002 god, kupljen polovan 2006 sa cca 65000km. Plin (Lorenzo) ugradjen na cca 90000km.
Na cca 130000km radjena "polu-generalka" (cca 5000kn), ali pitanje je da li je to zbog plina. Po meni nije, jer je auto u to (a i u naredno) vreme radio u autoskoli. :)
U vreme kad sam ja ugradjivao plin moj motor se nije nalazio na "crnoj" listi. Jedan mehanicar mi je rekao da je sad na toj listi i da u taj model vise ne ugradjuju plin.

Od tad nista nije radjeno (kuc-kuc u drvo). Nazalost, nemam podmazivanje i ne dodajem aditive.

Trenutno ima na satu 312000km (znaci cca 180000km od tog nemilog dogadjaja) i sa rezervoarom od 40l prelazim cca 600km.

Nadam se da ce i dalje sve biti OK. :)

Na tvom mestu bi se raspitao kod ovih sto ugradjuju plin.
S obzirom da mi kolega ima firmu koja ugradjuje i servisira plin bas cu ga pitati sta kaze za tvoj model auta.


"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #11 u: Svibanj 07, 2014, 21:55:20 poslijepodne »
Kao vozač auta na plin, prelude 98' 2.0 moja preporuka je plin definitivno, auto koji vozim je 133 konja automatik, plin je bedini multipoint elektronsko ubrizgavanje, nikakva dodatna podmazivanja nema, potrošnja benzina otvorene ceste je cca 9 litara plina oko 11, grad 2 litre više, radim godišnje između 20 i 30 tisuća km, auto sam kupio sa ugrađenim plinom, auto je trenutno prešao 200000 km od toga preko 150000 na plin, prošle godine sam skidao glavu jer mi je probila brtva glave zbog neispravnog čepa hladnjaka i neispravnog termo prekidača, pa je auto zakuhao, uglavnom glava je skidana na cca 170000 i ventili su bili u ok stanju sa jako malim znacima potrošenosti ali u dogovoru sa majstorom koji je ravnao glavu napravili smo i obradu ventila sa time da su vodilice ventila ostale stare jer nije bilo znakova potrošenosti,

Kod plina je najbitnija smjesa tj omjer zraka i plina u slučaju loše smjese dolazi do izgaranja ventila, sljedeće na što treba paziti je ne ganjati auto na plinu, ja nikada ne vozim auto na plinu preko 4500 okretaja osim možda neko pretjecanje, moje mišljenje je tko radi preko 1000 km mjesečno ili plin ili neki mali dizel koji troši oko 5 litara, ponavljam najbitnija stavka je smjesa omjera zraka i plina, možete imati najskuplju instalaciju ali ako smjesa nije dobro podešena bolje da niti nemate plin u autu

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #12 u: Svibanj 07, 2014, 21:56:49 poslijepodne »
Odlično sa 40 litara duplo više nego što su išle Astre,inače nema ih više već dvije godine :)
Samo ja sam često radio ture bar jednom tjedno Zadar-Split i kako sam naveo na 130 se sav stresem,reko da nisam ostao bez goriva :D :D :D
inače putna brzina autoputa je bila 150-170 km ,a koliko ideš toliko trošiš,jednom sam duže bio u gradu skoro cijeli mjesec i tada sam sa tankom 40 litara napravio oko 400 i čudio se ko pura dreku,jer u pravilu kad sam išao do Zadra tank tamo,tank natrag i još jedan za sutra.. :D :D
dakle očito je caka u famoznim crnim listama,pa ne mogu vjerovat,pa kaj ove koji su na crnim listama motore rade od bronce ili ..... :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #13 u: Svibanj 07, 2014, 22:03:58 poslijepodne »
ja bi samo rekao.
nikada više plin u moj auto neće uči.

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #14 u: Svibanj 07, 2014, 22:06:55 poslijepodne »
Podržavam Gorana u potpunosti...

2006 godine kada je plin bio 3.05 kn, a super98 oko 9kn, odlučio sam se na ugradnju plina u svoj bmw 330 e-46.
Ugradnja landi lorenzo (neznam kak se piše) sitema za redni šestak me tada koštala oko 15000 kn u autotimu.
Kod kabrioleta je bunker mali, pa se išlo na spremnik od 45lit. umjesto rezervnog kotača, što je bilo dovoljno za čak 250km 8)
Uz potrošnju 13lit.benzina, a 15lit. plina na 100km, uloženo se trebalo brzo vratiti...

Da skratim
plin je znatno isušavao motor (pogotovo gornji dio) auto je trošio 4 litre Castrol SLX ulja na 20000km, da bi na kraju puko ventil i mašina doviđenja.

Inače poznam ljude koji se i danas sretno voze na plin, dok se meni u potpunosti ogadio :down:

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #15 u: Svibanj 07, 2014, 22:22:13 poslijepodne »
Odlično sa 40 litara duplo više nego što su išle Astre,inače nema ih više već dvije godine :)
Samo ja sam često radio ture bar jednom tjedno Zadar-Split i kako sam naveo na 130 se sav stresem,reko da nisam ostao bez goriva :D :D :D
inače putna brzina autoputa je bila 150-170 km ,a koliko ideš toliko trošiš,jednom sam duže bio u gradu skoro cijeli mjesec i tada sam sa tankom 40 litara napravio oko 400 i čudio se ko pura dreku,jer u pravilu kad sam išao do Zadra tank tamo,tank natrag i još jedan za sutra.. :D :D
dakle očito je caka u famoznim crnim listama,pa ne mogu vjerovat,pa kaj ove koji su na crnim listama motore rade od bronce ili ..... :D :D

Taj majstor koji mi je to rekao radi u Renault servisu. On naravno nije spominjao liste, ali je rekao da im se kroz praksu pokazalo da plin nije za taj motor. Te liste motora mi je spominjao prijatelj koji se bavi sa ugradnjom plina, ali u smislu "preporucuje se" odnosno "ne preporucuje se" ugradnja u odredjene motore.
Nisam bas neki mehanicar, pa nemam pojma o detaljima.

Inace, svaki dan na voznju do posla i nazad predjem cca 70km (do skora je bilo 130km) i znam tacno koliko mi auto prelazi sa rezervoarom plina jer mi nikad nije radio onaj pokazivac kolicine plina pa svaki put kad tenkiram pun ponistim km. Znaci, na 560km pocinjem razmisljati o tenkiranju.  :)

Nekad si dam oduska, ali inace vozim u dopustenim granicama famozne "tolerancije", jer mi od vozacke zavisi posao.  ;)

"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #16 u: Svibanj 07, 2014, 22:38:35 poslijepodne »
Zaista je apsurd na akvarijskom forumu raspravljati o ugradnji plina na auto .. ;)


iako moram reći nešto g.mizerak-u ... tj. više pitanje/zajebancija .. ;)

g.mizerak znaš koji auto je najbrži po makadamu ?
uvijek dostupan na [email protected]

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #17 u: Svibanj 07, 2014, 22:41:41 poslijepodne »
Zaista je apsurd na akvarijskom forumu raspravljati o ugradnji plina na auto .. ;)


iako moram reći nešto g.mizerak-u ... tj. više pitanje/zajebancija .. ;)

g.mizerak znaš koji auto je najbrži po makadamu ?

Znam ja, znam ja!!

Ali nazalost ne vozim takav!  ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #18 u: Svibanj 07, 2014, 22:49:17 poslijepodne »
Na plin se grijem, na naftu orem i sijem, a vozim se na benzin.

Offline Filio

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #19 u: Svibanj 07, 2014, 22:54:57 poslijepodne »
Zaista je apsurd na akvarijskom forumu raspravljati o ugradnji plina na auto .. ;)


iako moram reći nešto g.mizerak-u ... tj. više pitanje/zajebancija .. ;)

g.mizerak znaš koji auto je najbrži po makadamu ?
[/q

 :klap: :klap: :klap:.Gazi službeni do besvijesti i onda ne valja auto...I nakovanj službeni bi uspjeli sjeb...uote]

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #20 u: Svibanj 07, 2014, 23:30:33 poslijepodne »
Zaista je apsurd na akvarijskom forumu raspravljati o ugradnji plina na auto .. ;)


iako moram reći nešto g.mizerak-u ... tj. više pitanje/zajebancija .. ;)

g.mizerak znaš koji auto je najbrži po makadamu ?
Je...ga to ne znam,ali pretpostavljam da je službeni :D :D :D
Ali vidim na što ciljaš,i svog vozim isto,dapače prema tehnici se ponašam i bolje nego prema ženi ;)
U svakom slučaju i Toyotu vozim istim režimom,meni na autu lamela traje i preko 200000 km,prošli nisan primera npr. dakle 150-170 km ne bi trebao biti uzrok i nije  :D jer kolega kako sam i naveo vozio je ispod 130 lm pa je odlazio u pravilu sa nekih 5000 Km više na generalku :D :D
« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2014, 23:36:25 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Sagittarius1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Poreč-Istra
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #21 u: Svibanj 08, 2014, 07:43:13 prijepodne »
Još u duhu rasprave samo da pitam dali postoji gubitak snage preko plina? Ako da koliko (cca.)?
Kad sam vozio ženin clio 100ks smetao mi je gubitak snage čak i od klime (pretjecanja, usponi),
Nesmijem ni zamislit 80ks na putu za more pun gepek+plin+klima+uspon  :rolleyes:
The only drink I like ice in is water, because you can’t water down water.

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #22 u: Svibanj 08, 2014, 08:16:16 prijepodne »
Što je slabiji auto više se osjeti, meni na autu sa 130 konja je jako mala razlika, osjeti se ali ne toliko da ne možeš prestić kamion

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #23 u: Svibanj 08, 2014, 08:26:58 prijepodne »
meni treba od Požege do Pule cca 4 sata .... sa 4 čovjeka + osoban prtljaga + 4 kompleta ronilačke opreme (što znači da moram imati i krovnu kutiju .. ;) ) .... a imam samo 90KS

@ g.mizerak neznam šta želiš reći sa tom lamelom i 200K kad je kod mene lamela već preko 300K, a prikolica je na mom autu uobičajena pojava .. ;)  .. a što je još gore, s tom istom kantom na taj isti plin znam odvesti po sezoni i nekoliko utrka na kronometru  i auto slalomu ..  :up:



a što se tiče snage .. imao sam i puntića... 60 naravno ... i nije baš da ne možeš obići ... treba mu isto puuuuno za obići kamion kao i na benzinu ... jer je slab ... i to nema nikakve veze sa plinom ... :P
uvijek dostupan na [email protected]

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Ugradnja plina u auto
« Odgovori #24 u: Svibanj 08, 2014, 08:57:24 prijepodne »
Bas to sto kaze strasilo - moj auto je slab i na benzinu i na plinu, tako da to nema veze sa plinom.
A obilaze se kamioni i ostali, naravno.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi